Jump to content

Tek yol tek umut HEPAR!

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

22 minutes ago, Üçüncü Görüş said:

Bana Türkiye'de HEPAR'dan başka Atatürk ilkelerini savunan bir parti gösterebilir misiniz? Varsa öyle bir parti söyleyin.

Bu ülkenin kurtuluşu Osman Paşamızın partisi olan Hak ve Eşitlik Partisi'ndedir. Anlayın artık bunu.

Taşkafa,faşist asker zihniyetinden hep nefret etmişimdir,Bu da o taşkafalardan birisi, ülke yönetemez bunlar..umut bağlamak hüsranla sonuçlanır.

Ülke yönetmek askere tekmil vermeye benzemez..

Geçiniz efendim.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Tremor yazdı:

Taşkafa,faşist asker zihniyetinden hep nefret etmişimdir,Bu da o taşkafalardan birisi, ülke yönetemez bunlar..umut bağlamak hüsranla sonuçlanır.

Geçiniz efendim.

Polyanacı kafalar yönetsin ülkeyi o zaman.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, vitamin said:

Polyanacı kafalar yönetsin ülkeyi o zaman.

Askerlerin,askerlik eğitimi sırasında beyinleri tekdüze hale getirilir.Beyin yıkama yapılır..Kafa pek çalışmaz..Manipülasyona çabuk gelir.İşe yarar değillerdir.Gerçek hayatı bilmezler

Ben sivil,sol-ateist,sert söylemli ,diktatör ruhlu bir insanı tercih ediyorum,O işini daha iyi bilecektir..

tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, Tremor yazdı:

Askerlerin,askerlik eğitimi sırasında beyinleri tekdüze hale getirilir.Beyin yıkama yapılır..Kafa pek çalışmaz..Manipülasyona çabuk gelir.İşe yarar değillerdir.Gerçek hayatı bilmezler

Ben sivil,sol-ateist,sert söylemli ,diktatör ruhlu bir insanı tercih ediyorum,O işini daha iyi bilecektir..

7 saat önce, Tremor yazdı:

Geçiniz efendim.

Atatürk de aynı Osman Pamukoğlu gibi biriydi. İkisinin dünya görüşü hemen hemen aynı. Her Türk solcusu gibi sen de gerçek Atatürk ile yüzleşmekten kaçıyorsun. Öyle olmadığını siz de çok iyi bildiğiniz halde Atatürk'ü solcu-hümanist biri olarak görmek istiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Tremor yazdı:

Genelleme en problemli konulardan biridir. Sen de o hataya düşüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bu parti hakkındaki tüm yorumlar aslında Osman Pamukoğlu için yapılıyor.

Bu parti için olumlu-olumsuz atıp tutanlar bu parti hakkında hiçbir şey bilmezler. Kafalarındaki Osman Pamukoğlu imajını bütün partiye giydirirler.

Partinin başkan yardımcıları kimlerdir, MYK-MKYKsı kimlerden oluşur, HEPAR iktidara gelirse kimler bakan olur, ne politika güdülür; hiçkimse bilmez.

Hadi hepsini geçtim daha kendi şehrindeki il-ilçe başkanını bile tanımazlar.

Sonra gelip HEPAR iyi kötü derler. 

Mesela biri "militarist yönetim istemiyorum bro" demiş. Sanki parti komple askermiş gibi. Ya da biri kurtuluş Osman Paşadadır demiş. Tıpkı "oyum Erdoğan'a" diyenler gibi.

Sadece HEPAR için değil ha. Baraj altı partilerin hemen hemen tamamı için geçerli bu yazdıklarım. Ama HEPAR üzerinden daha yaygın bir şekilde gözlenebiliyor.

İki sene önce mesela Emine Ü. Tarhan - Anadolu Partisi furyası vardı. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Bana Türkiye'de HEPAR'dan başka Atatürk ilkelerini savunan bir parti gösterebilir misiniz? Varsa öyle bir parti söyleyin.

Bu ülkenin kurtuluşu Osman Paşamızın partisi olan Hak ve Eşitlik Partisi'ndedir. Anlayın artık bunu.

Ben oyumu HEPAR 'a veriyorum zaten.

Sitelerde Paylaş

Askerlerin sadece tek yönlü bir eğitime tabi tutuldukları çok yüzeysel bir yorum. Rütbeli subaylar ile herhangi bir diyaloga girmeden ya da onların eğitim yöntemlerini görmeden böyle bir yorum yapamazsınız. Zaten onları tanıyıp eğitim düzeylerini gördüğünüzde bu görüşünüzden vazgeçersiniz.

Askerlerin çoğu barışçıldır. Savaşın ne olduğunu bildikleri için savaşı son çare olarak görürler. Politik analizleri son derece realist ve bilgiye dayalıdır. Bugün gazetelerde siyasi yorum yapanların çoğundan daha derin analizler yaparlar. İyi bir kurmay subay fütüristtir. Gelecek ile ilgili isabetli tahminlerde bulunabilir. Türkiye'deki siyasi kadrolara baktığımızda, büyük çoğunluğunun cahil, hımbıl, çıkarcı ve düşük zekalı olduğunu görüyoruz. AKP'li meclis başkan yardımcısının yazdığı tweet'i gördünüz mü? Adam bildiğiniz ümmi. İlkokul diploması bile hak etmiyor. Böyle bir kadronun karşısında Osman Pamukoğlu gibi askerlerin birer pırlanta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

HEPAR'ın ise Pamukoğlu dışında bir kadrosu yok gibi görünüyor. Güvenlik dışındaki alanlarda etkili ve özgün görüşlerine rastlamadım. Pamukoğlu televizyonlara çıktığında daha çok PKK ile ilgili sorulara muhatap oluyor. Ama başka konularda pek derin yorumları olmuyor.

Pamukoğlu, milli bir hükümetin görüşlerine değer vereceği bir komutan. Belki savunma ya da içişleri bakanı olabilir. Ancak bir siyasi lider olacak yetenekte değil. Sadece belli yaş grubunda erkeklerin duygularına hitap ediyor. Lider olabilmek için daha farklı kitlelere de hitap edebilmek gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Başkanlık sistemi refarandumdan geçerse bence sağ ve solun birleşimi güçlü bir parti kurulması şart, osman pamukoğlu nunda anlaması gereken birleşme zamanının geldiğidir, yeni bir siyasi güç bu ülkede şart, bir çatı oluşması gerek , başkanlık (c.başkanlığı diyorlar ama başkanlık işte resmen) sisteminde 2 aday kaldığında kimi destekleyeceğimizi seçerken dikkat etmemiz gerek, chp de bunun için lider değişikliği şart, baykal zamanında olduğu gibi chp nin milliyetçi söylemlere dönmesi gerek.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
35 minutes ago, malta erigi said:

Turkiye'yi muasir medeniyetler seviyesine getirebilecek bir Besim Tibuk vardi, onu da biktirdilar. Bu cahil milleti adam etmek zor.

Şu kalelerin uzunluğu artsın daha fazla gol olsun diyen dangalak Tibuk mu?sen liberalizmi nerenle öğrendin?

Sitelerde Paylaş
51 minutes ago, Tremor said:

Şu kalelerin uzunluğu artsın daha fazla gol olsun diyen dangalak Tibuk mu?sen liberalizmi nerenle öğrendin?

Adam futbol izleyicisi olarak kendince bir yorum yapmis. Beni de hic ilgilendirmeyen bir konu. Futboldan hic hazzetmem. Futbol hakkinda istekleri seninle uyusmayinca itibar edilemez biri mi olunuyor? 

Liberalizmi universitede ogrendim, ya sen?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, tarihselmaddeci yazdı:

Türk-İslamcılarla dolu hali ile hiçbir şansa sahip değil. 

Bilip bilmeden konuşuyorsun. Ne zaman HEPAR'ın ya da Osman Pamukoğlu'nun inanç üzerinden siyaset yaptığını, insanları inançlarına göre ayırdığını gördün?

br8oXY.jpg

Al bu da Osman Paşamızın hoşgörüsünün bir göstergesi. Bana kalırsa Osman Pamukoğlu ve HEPAR Kılıçdaroğlu'ndan kat ve kat daha laik. Kılıçdaroğlu salak bir Alevi mezhepçisi. HEPAR ise kimsenin inancıyla işi olmayan, gerçek manada laik-seküler bir parti.

Osman Pamukoğlu da öyle rastgele bir adam değil. Atatürk'ü daha yakından tanımak için onun okuduğu 4 bin kitabın hepsini temin edip okumuş bir adam. Adam en az 4 bin kitap okumuş yani bugüne kadar. Büyük ihtimalle Atatürk'ün Müslüman olmadığını falan da biliyor.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, malta erigi yazdı:

Adam futbol izleyicisi olarak kendince bir yorum yapmis. Beni de hic ilgilendirmeyen bir konu. Futboldan hic hazzetmem. Futbol hakkinda istekleri seninle uyusmayinca itibar edilemez biri mi olunuyor? 

Liberalizmi universitede ogrendim, ya sen?

Kızıyorsun ama Tremor haklı. O ne lan öyle, kaleler büyüsün ofsayt kalksın falan. Daha fazla sayı/gol olan maç izlemek istiyorsa basketbol izlesin. Futbolda gol zor ve az olduğu için değerli. Daha çok olsa değersiz olur. Besim efendi bunu akıl edememiş mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...