Jump to content

Ateizm bir din midir?

Recommended Posts

15 dakika önce, democrossian yazdı:

Lan eski Müslümleri özleyecem nerdeyse haaa! Ortaya bir şey atarlardı doğru düzgün de günlerce tartışırdık yahu! Hey gidi günler! Şimdikilerin bir şey ortaya atmaya da mecalleri yok. Link atacak da, sen linki okuyacan da cevap verecen! Ölme eşşeğim ölme! Sazan mıyız lan biz her linke atlayacak! O linkte okuduğundan sen ne anladın, ne fikir edindin anlatacan da biz de sana cevap verecez be! 

Ne âla memleket! Kendi bakalım okudu mu o linki belli değil, link attı diye ben de açıp okuyacam! Yok ya! Anan mı güzel lan senin? Ananın hatırına attığın linki okusak? İşim gücüm yok senin attığın linkleri açıp okuyacam! Hayır anan güzelse söyle, belki iş değişir! Hatır için çiğ tavuk yenirmiş.

1.  doğa dini
  2. madde dini
  3. bilim dini
  4. tesadüf dini

İnandığınız tanrılar ve dinler bunlar.:lol:

Yabancı dilde link vermeyi sizden öğrendik.

tarihinde TENTEN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 304
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

30 dakika önce, TENTEN yazdı:

Ee? Kendi ayağına sıkıp intiharını bana gösteriyorsun? Kafanda var mı senin? Verdiğin bu linki okuduğuna emin misin?

Adamlar daha konuya girişte bitirmiş, görmüyor musun?

This is one of the most commonly encountered examples of this trend. Critics of atheism, usually conservative Christians, assert that atheism itself is a religious belief. It is somewhat bizarre that people who cherish so strongly the sanctity of their own beliefs should characterize something so alien to them as being a religion. One possibility is that they are so entrenched in their own religious mindset that they are unable to comprehend the idea of a non-religious belief. More likely, though, is that they believe they are pointing out some deep hypocrisy, in that atheists claim to reject religion while actually practicing it.

Sitelerde Paylaş

Linkleri okumadan cevaplandırıyorum.

Normal - Anormal

Teist - Ateist

Vs.

Burdaki "A" lar olumsuzluk önekidir!

Şimdi düşünelim...

Teizme karşı olmak bir din midir?

Resim çizmemek bir hobi midir?

Sigara içmemek bir tiryakilik midir?

Vs.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, poiuz yazdı:

Linkleri okumadan cevaplandırıyorum.

Normal - Anormal

Teist - Ateist

Vs.

Burdaki "A" lar olumsuzluk önekidir!

Şimdi düşünelim...

Teizme karşı olmak bir din midir?

Değildir.Tanrı yerine doğa, madde, bilim tesadüf vb kabul ediyorsa dindir.

Resim çizmemek bir hobi midir?

Değildir.Resim yerine muzik ile uğraşmak hobidir.

Sigara içmemek bir tiryakilik midir?

Vs.

Değildir.Sigara yerine alkol içiyorsa tiryakiliktir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, teflon yazdı:

Bu kullandığın linklerle artık iyiden iyiye kendinle maytap(!) geçtiğinin farkında mısın? Tam troll usülü çırpınış.

http://rationalwiki.org/wiki/Conservapedia

https://en.wikipedia.org/wiki/Conservapedia

"Conservapedia" ..İsminden belli ya zaten ne pok olduğu..

Arkadaş, elin kıçı kırık fundamentalist yaradılışcı vb. zırzopunun bir yerinden uydurduğu şeyin hesabını bir ateist ya da non-teist neden versin? Biz teizm genelinde müslümanların beyin ölümünden de bahsediyoruz; sen bunun karşılığında kalkıp hristiyan beyin ölümünün hesabını bizden soruyorsun?

Hayır bi de kanıtladım falan demişsin altta..!!..neyi kanıtladın?

oradan alıntı:

""atheists commonly share a number of beliefs such as naturalism, belief in evolution and abiogenesis.[3]""

Dinden inançtan kastın yukarıdakiler mi?? Çünkü o siteye bakılırsa bunlar: naturalizm, evrim ve abiyogenez inancı..Bunu mu kanıtladın!!!

Eğer öyle ise sende beyin yerine sünger olsa gerek.

Ama en rahatsız edici ve katlanılmaz özelliğiniz ise pişkinliğiniz..

An itibariyle forumdaki en zaman kaybı kişilerden birisin. Çünkü kendine dahi saygının olmadığı paçalarından ve hemen her başlığından akıyor.

Ateizm ilkel bir dindir.Abiyogeneze(canlıların kendiliğinden oluşumuna) inanırlar.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, TENTEN said:

Değildir.Tanrı yerine doğa, madde, bilim tesadüf vb kabul ediyorsa dindir.

Değildir.Resim yerine muzik ile uğraşmak hobidir.

Değildir.Sigara yerine alkol içiyorsa tiryakiliktir.

Bak biraz anlamışsın.

Devam edelim.

MÜZİKle uğraşmamak da bir hobi değildir.

ALKOL içmemekte tiryakilik değildir.

Tanrılara/dinlere inanmamak da bir din değildir.

Sitelerde Paylaş

Çekiçten başka bildiği olmayan her şeyi çivi görürmüş. Tanrı din gibi saçmalıklara inananlar elbette ateizmi din sanacaklar.

Açıkçası umursamıyorum teistlerin ateizm dindir iddiasını. Pisliğe batanlar diğerlerini de pisliğin içinde gösterme derdinde olur.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, TENTEN said:

Ateizm ilkel bir dindir.Abiyogeneze(canlıların kendiliğinden oluşumuna) inanırlar.

Sen araplara taptığın için herkesi de bu da tapınıyor herhalde diye düşünüyorsun, normalden bu arap dini adamda şapşala çevirir, aynen senin şu anda yaptığın gibi saçmalatır.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, ANTİATEİST said:

Teorikte Ateizm din olarak görülmese de, pratikte ateistlerin davranışlarına bakıldığında bir dinin bağnaz müritleri gibi hal takındıkları söylenebilir.

Bilime, akla, mantığa güvenmeleri bağlamında öyledirler.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, TENTEN yazdı:

ahahaha :D bak bu güldürdü her şeyi bırak işte bu cidden güldürdü baya güldüm yani. Tamam Evrim ilkelce bir düşünce biçimi.... Onun yerine insan(ların) Pat diye, buraya dikkat PAT diye olduğuna inanmak buraya da dikkat İNANMAK çok daha bilimsel akıl mantığa uygun bir şey. Ha ayrıca dediğin gibi inancın ispatlanmasına gerek yok canım PAT diye olduk herkes kabul etsin. Ahahaha nasıl bir beynin var merak ediyorum açıp inceleyesim geldi seri üretime falan geçeriz çok zor olmasa gerek üstelik günümüz yapay zekasından daha zekisindir, sanırım...

Önemli not: Ateizm bir din değildir.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim vurgulamak istediğim bir konu var burada. İnanç=din diye bir şey yoktur. Her inanç din değildir, her inanç dogma değildir. Her dogma inançtır, her din inançtır. Ama yarın yağmur yağmayacağına, yağacağına inanılabilir. Bunun dinle en küçük bir ilgisi bile yok. Felsefi inançlar da olabilir. Dinden bağımsızdır.

Teistlerin bu iddialarda bulunması öyle ahmakça ki, senin tanrın ve dinin var mı, var. Eee dini olmak kötü ise senin niye var? İyi ise niye bana senin dinin var diye suçlama yöneltiyorsun? Manyak bunlar. Ateizme karşı ne argüman bulsak diye yılan gibi kıvranıyorlar, buldukları saçma sapan argümanlar da komik ötesi ahmakça aptalca saçmalıklar.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, TENTEN yazdı:
  1.  doğa dini
  2. madde dini
  3. bilim dini
  4. tesadüf dini

İnandığınız tanrılar ve dinler bunlar.:lol:

Yabancı dilde link vermeyi sizden öğrendik.

Oh be bende çok üzülmüştüm neden benim dinim allahım yok. ama çok şükür  sonunda dinmi allahımı buldum ey dostlar darısı sizin başınıza, TENTEN dostum sağol dinimi tanrımı bana tanıtığın için. bir şey sorcağım. islam dininde olduğu gibi tomurcuk meme vamı?

Sitelerde Paylaş

Link verilmez, yasaktır ayıptır diye bir kayıt elbet yok. Ama yeri gelir verilir. Öyle linkleri koyup da oku cevap ver demek ahmaklıktır. Kimse senin o linkini açıp okuyup da cevap vermez. O linki bakalım sen kendin okudun mu! Buna kafan basmıyorsa salaksın demektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...