Jump to content

Ateizm bir din midir?

Recommended Posts

1 dakika önce, democrossian yazdı:

Teistlerin ateizmi eleştirebilmek için bu kadar zeka seviyesini düşürdüklerini görmek çok eğlenceli! Demek dinciler de dernek kuruyor, ateistler de, demek ateizm de bir din ha! :D

Gülmekten mi öldürmeyi planlıyorsunuz bizi! Kuranınızda yazan gördüğünüz yerde öldürün emrini yapamayınca bu yola mı başvuruyorsunuz! :lol:

"Bakın millet! Dincilerin de iki gözü, iki kulağı var, ateistlerin de! Demek ateizm de bir din, ateistler de dinci! :D

Ya hayır düzeyi bu kadar düşürmeyin de, laf söylemiş bal kabağı bari diyelim ya! Bu kadar mı düştünüz! Şu iddiaya iddia demek için salak olmak lazım, salak!

Kiliseniz bile var.Allah kabul etsin.:lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 304
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, democrossian said:

Teistlerin ateizmi eleştirebilmek için bu kadar zeka seviyesini düşürdüklerini görmek çok eğlenceli! Demek dinciler de dernek kuruyor, ateistler de, demek ateizm de bir din ha! :D

Gülmekten mi öldürmeyi planlıyorsunuz bizi! Kuranınızda yazan gördüğünüz yerde öldürün emrini yapamayınca bu yola mı başvuruyorsunuz! :lol:

"Bakın millet! Dincilerin de iki gözü, iki kulağı var, ateistlerin de! Demek ateizm de bir din, ateistler de dinci! :D

Ya hayır düzeyi bu kadar düşürmeyin de, laf söylemiş bal kabağı bari diyelim ya! Bu kadar mı düştünüz! Şu iddiaya iddia demek için salak olmak lazım, salak!

"Müslüman kampanyası" ile "Ateist kampanyası" arasındaki farklı anlayabilecek kadar akıllı olduğun zaman bu konuyu tekrardan konuşalım. :) 

İşin vahimi ben "müslüman kampanyası" diye bir şey duymadım. Ama ateist kampanyası diye bir şey duydum.

Ahahha ulan ne komedisiniz. :lol:

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, TENTEN yazdı:

Karadeliklerin çarpışmasından evrenlerin doğduğu gözlemledin mi yoksa inancın mı var?:)

Bu şu an felsefi bir kuram. Henüz somut kanıt olmadığı için bilimsel kuram kategorisine alınmadı. Dolayısıyla evet felsefi bir inanç durumunda. İnançlar sadece dini olmaz, felsefi inançlar da olur. Şu salak sırıtma smililerini yerli yersiz kullanman çok aptalca. Yerinde kullanırsan sende bir zeka olduğu zannı uyanabilir, yanlış olsa da... Siz tesitler hepiniz salak olmak zorunda mısınız? Neden smilileri salak gibi lüzumsuz ve yeri gelmeden kullanıyorsun? Yerine denk getirir sırıtırsan can feda... Ona lafımız yok. Daha ortada fol yok yumurta yokken salak salak sırıtmanın alemi ne? Bir yanıtını al da beğenmezsen öyle sırıtırsın!

Somut kanıt olmasa da karadelik çarpıştırma simülasyonları süper bilgisayarlarda yapıldı ve evrenin bugün gözlemlenen kozmik fon ışımasına benzer görüntüler elde edildi. Bunlar somut kanıt sayılmadı. Bu konuda somut kanıt bulmak elbette çok zor. Çünkü evrenin sınırını gözlemleyemezken evren öncesi hakkında kuram geliştiriyoruz. Bu kuram felsefi olmak zorunda.

Big bang tekillikten oluşsa madde homojen yayılır ve galaksiler topaklaşmazdı. İki karadeliğin çarpışması ise şok dalgalarının girişim desenleri oluşturmasını sağlar ve madde topaklaşmalar yapar.Felsefi de olsa bu son derece güçlü bir kuram. Bilimsel kategorisine geçememesi hiç önemli değil.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, democrossian said:

Ben hiç bir zaman hiç bir şeyi tesadüf olarak görmem. Her şeyin nedenleri vardır ve tesadüf yoktur. Ben deterministim, yani sana göre esbabperestim. Sana göre nedenler benim tanrım, nedenselliğe tapıyorum. Böyle söylersem teist kafan alır diye böyle söylüyorum.

Big-Bang konusundaki görüşlerimi defalarca anlattım. Kısaca tekrar edeyim: Çoklu evrenler kuramı akıl ve mantık açısından zorunludur ve ölen evren artığı karadeliklerin çarpışmasından yeni evrenler doğar. Hassas ayar filan yoktur. Tıpkı evrende sayılamayacak kadar çok gezegende hayat olmadığı gibi sayılamayacak kadar çok evren de hayata elverişsiz olur. Biz elverişli olanda bulunduğumuz için ayar var sanıyorsunuz.

Hassas ayar bilimsel bir tespittir.

Hassas ayar yok demek için yok olmadığına İNANMAN lazım.

Karadeliklerin çarpışmasından yeni evrenler doğar cümlesi senin İDEOLOJİNİ DESTEKLEMEK ADINA uydurduğun yada bir köşede okuyup da DOĞRULUĞUNA İNANDIĞIN ve İNANMAK istediğin "olsa olsa" bir teori.

Afedersiniz de siz kimi kandırıyorsunuz ? Allah'tan bilgi düzeyim sizin biri iki ekmek üzerinizde de saçmalıklarınızı görebiliyorum. 

Burada sağda solda yapılan tartışmaları gerçek gibi yansıtmayın.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, ANTİATEİST said:

"Müslüman kampanyası" ile "Ateist kampanyası" arasındaki farklı anlayabilecek kadar akıllı olduğun zaman bu konuyu tekrardan konuşalım. :) 

İşin vahimi ben "müslüman kampanyası" diye bir şey duymadım. Ama ateist kampanyası diye bir şey duydum.

Ahahha ulan ne komedisiniz. :lol:

Ortalık dinci kampanyasından geçilmiyor, sen hangi gezegende yaşıyorsun?

Peşinden gittiğin arap bedevisi bile benimle konuşmak isteyenler önce sadaka versin diye kampanya başlatmıştı da pek tutmadı sonra vaz geçti.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Bu arada yanlış anlaşılmasın.

Ateistler dernek kurabilir, kampanya yapabilir.

Propaganda da yapabilir. 

Bunlar normal bir durum olarak görüyorum.

Ama bu durum sizin canınızı sıkıyor. Neden ?

Diğer dini dernek ve kurumlarla aynı yöntemleri izliyor oluşunuz mu bu canınızı sıkan şey ?

Bizim canımızı sıkan şey diğer dernek ve kurumlarla benzer yöntemleri izliyor olmak değil, sizin ateist dernek ve kurumları gösterip "İşte bakın, ateizm de bir dindir" gibi süper zeka gerisi cümleler kurmanız.

Bu kadar mı sıkıştınız köşeye... 

Kaldı ki ateizm bir dindir diyen ilk Müslümanlar siz değilsiniz, yani zeka geriliği yarışında önlerde olsanız da yalnız değilsiniz. Ama görmeyeli sen de çıtayı çok düşürmüşsün Anti. Eskiden daha aklı başında argümanlar kullanıyordun gibi hatırlıyorum. Yanılıyor olabilirim tabii, bilemiyorum.

IFeelGood ben. Seni tanıdığımı söyleyip kendimi tanıtmamam pek hoş olmaz diye yazdım şimdi nickimi.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, ANTİATEİST said:

Hassas ayar bilimsel bir tespittir.

Hassas ayar yok demek için yok olmadığına İNANMAN lazım.

Karadeliklerin çarpışmasından yeni evrenler doğar cümlesi senin İDEOLOJİNİ DESTEKLEMEK ADINA uydurduğun yada bir köşede okuyup da DOĞRULUĞUNA İNANDIĞIN ve İNANMAK istediğin "olsa olsa" bir teori.

Afedersiniz de siz kimi kandırıyorsunuz ? Allah'tan bilgi düzeyim sizin biri iki ekmek üzerinizde de saçmalıklarınızı görebiliyorum. 

Burada sağda solda yapılan tartışmaları gerçek gibi yansıtmayın.

Hassas ayar var diyelim, bu arapların zırvalarının doğru olduğu anlamına mı geliyor? İşte siz dinciler o kadar salaksınız ki daha dininizin bir arap uydurması olduğunu bile fark edecek zekaya sahip değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

uydurduğun yada bir köşede okuyup da

:lol: Ne o çok panik yaptın birden! Klavyenin Caps tuşuna saldırmışsın o panikle? :D

Bu o kadar güçlü bir kuram ki, senin aklın ermez. Bu kuramı sınamak için dünyadaki en güçlü süper bilgisayarlar seferber edildi ve çok tatminkar sonuçlar alındı. Senin tabii cahil çöl yağmacılarının zırvaları ile uğraşmaktan bilimdeki gelişmelerden hiç haberin yok. Bu o kadar güçlü bir kuram ki rakipsiz, akla mantığa uyan tek açıklama. Sizin tekillikten patladı saçmalığınıza değil ciddiye almamak, kimse gülmüyor artık bile, öyle bir saçmalığın olamayacağı çoktan kanıtlandı. Tekillikten patlamış olması olanaksızdır.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

"müslüman kampanyası" diye bir şey duymadım. Ama ateist kampanyası diye bir şey duydum.

Sen ne diyorsun yahu! Söylediklerinden en küçük bir şey anlaşılıyorsa cüppeli olayım! Sen şimdi ne diyorsun sahi? Dinciler iki ayak üstünde yürüyor, ateizmin din olmaması için tek ayak üzerinde yürüyün filan gibi bir şeyler mi saçmalamaya çalışıyorsun, zeka düzeyini hiç ölçtürdün mü?

Eee dört ayaktan iki ayağa geçiş evrim olduğuna göre, iki ayaktan daha ileri evrim tek ayak mı olacak? :D Sırf makarasınız ha Müslümler, ne eğlencelisiniz yahu! Sayenizde komediye para ödemiyoruz!

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ANTİATEİST yazdı:

Sırf senin keyfin için gerçekleri yüzüne vurmayacağımı mı sandınız ?

:)

Trollsün bence sen deddkilerine kendin de inanmıyorsun salak salak gülüyorsun bir de kesin troll bu adam.

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Hassas ayar nah var .Hayır bir şey söylüyorsunuz ortada doğru düzgün argüman yok sloganlarla bir şey kanıtlamaya çalışma bari .

Ateist Prof. Leonard Suskind'in İtirafı: "Hassas Ayar Gerçeği"

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, TENTEN yazdı:

Ateist Prof. Leonard Suskind'in İtirafı: "Hassas Ayar Gerçeği"

Olaya ters baktığınıız söyledik hassas ayar olduğunu söyleyen fizikçiler varsa bunun misli olmadığını söyleyen bir fizikçi var felsefi argümanınızı koyun ortaya tartışalım.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Olaya ters baktığınıız söyledik hassas ayar olduğunu söyleyen fizikçiler varsa bunun misli olmadığını söyleyen bir fizikçi var felsefi argümanınızı koyun ortaya tartışalım.

kimmiş o fizikçi merak ettim?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...