Jump to content

türkiyenın en ahmakları alevılerdır...cunku alevılık uydurmadır

Recommended Posts

islamda alevılık dıye bır sey yoktur..

eger alevılık dogustan gelıyorsa zaten turkun kurdun alevısı olmaz.

alevılık ali soyuysa sadece ehlıbeytın arap alevısı olur.

alevılık mezhep dıyemezsınız islamda mezhep yoktur.

aliyi seven onun yolundan gıtmeyı benımsemıs olanlar alevıyse muslumanların %99u alevı sayılır zaten.

ne kuranda ne hadıste cem evı dıye bırsey yoktur.

selim zamanında canını kurtarmak ısteyen müslüman olmayan turk ve kurtler alevıyız yalanını ortaya atmıstır

o zamanın kafır kurt ve turklerının cocukları alevıyız yalanını surdurmektedır.

peki konu başlığında neden bu insanlara ahmak dedım.

buyuk bolumu ne namaz ne oruc hatta hac yapmaz .

hıc ıbadet etmez...bizler alevı müslümanlarız dıye sunni düşmanlıgı yapar.

aslında gizli deisttirdirler.

iki yüzlülüklerinden dolayı onlara ahmak sıfatını verdım konu baslıgında.

Sitelerde Paylaş

Baştan aşağı saçma sapan bir başlık.. Ulan alevilik uydurma da İslam değil mi? Laf mı seninki?

Ayrıca yazdığın yazının neresini ciddiye alıp, hangi saçmalığı düzelteyim? Baştan aşağı sünni yellenmesi...

Önce kendi ahmaklığını gözden geçir, ondan sonra başkasına ahmak de...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Kaunos yazdı:

Baştan aşağı saçma sapan bir başlık.. Ulan alevilik uydurma da İslam değil mi? Laf mı seninki?

Ayrıca yazdığın yazının neresini ciddiye alıp, hangi saçmalığı düzelteyim? Baştan aşağı sünni yellenmesi...

Önce kendi ahmaklığını gözden geçir, ondan sonra başkasına ahmak de...

yazdıgım yazının cok dogru bır tespit oldugunu sende bılıyorsun

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, cezayakın2 yazdı:

islamda alevılık dıye bır sey yoktur..

eger alevılık dogustan gelıyorsa zaten turkun kurdun alevısı olmaz.

alevılık ali soyuysa sadece ehlıbeytın arap alevısı olur.

alevılık mezhep dıyemezsınız islamda mezhep yoktur.

aliyi seven onun yolundan gıtmeyı benımsemıs olanlar alevıyse muslumanların %99u alevı sayılır zaten.

ne kuranda ne hadıste cem evı dıye bırsey yoktur.

selim zamanında canını kurtarmak ısteyen müslüman olmayan turk ve kurtler alevıyız yalanını ortaya atmıstır

o zamanın kafır kurt ve turklerının cocukları alevıyız yalanını surdurmektedır.

peki konu başlığında neden bu insanlara ahmak dedım.

buyuk bolumu ne namaz ne oruc hatta hac yapmaz .

hıc ıbadet etmez...bizler alevı müslümanlarız dıye sunni düşmanlıgı yapar.

aslında gizli deisttirdirler.

iki yüzlülüklerinden dolayı onlara ahmak sıfatını verdım konu baslıgında.

Sen İslam'a hak etmediği bir değer veriyor, İslam'ı daha sofistike bir inanç sistemi olarak görüyor ve ciddiye alıyorsun. 

İkisini birbirleri ile karşılaştırırsan, Alevilik çok daha dürüst, çok daha ılıman, çok daha basit ve basit olduğu için de çok daha masum  bir inanç ve yaşam şeklidir.

Alevilik yayılımcı değildir. Herkes Alevi olamaz. Ritüelleri azdır ve zararsızdır. İkisini bir kefeye koyamazsın bre ahmak.

Sitelerde Paylaş

Protestanlık ne kadar uydurma ise Alevilik de o kadar uydurmadır. Bugün Protestanlık ABD'nin resmi dini durumundadır. Ortodoksluğu esas alırsan Katolik inancı da uydurmadır.

Böyle saçma birşey olabilir mi?

Hiç bir din benim içimden mezhepler çıkacak diye ortaya çıkmaz. "İslam'da mezhep yoktur" ne demek? Var işte. Şiiler var, Aleviler var, Nasturiler var. Hatta Anadolu İslamı ile Vahhabilik de iki ayrı mezhep gibi. Var olan birşeye nasıl yok diyebiliyorsun? Bu nasıl bir mantıktır ya.

Dinlerdeki mezhepler genelde milliyetler temelinde ayrışmıştır. Slavlar Ortodoks, Latinler Katolik, Kuzeyliler Protestandır. İslamda Araplar genelde Sünni, İranlılar Şii, Türkler Alevidir. Türkler Arapları uzun bir süre kendi yönetiminde tuttukları için Sünniliğe geçmiştir. Avrupa'da yayılım gösterseydik muhtemelen Alevi/Bektaşi olacaktık.

Büyük dini bloklar siyasi ayrımlar üzerine oluşmuştur. İlahiyat alanındaki ayrılıklardan dolayı mezhep oluşmaz.

Anlatılan hikayede geçen, Peygamberin torunlarının öldürülmesi olayının inanç temeli var mı? Şam merkezli hükümet niçin Peygamberin torununu öldürüyor? Şam zaten Mekke merkezli hükümetten ayrı bir siyasi organizma. Bir dönem Mekke egemenliğine giriyor, daha sonra gücü ele geçirip Mekke'li prensleri öldürüyorlar. Tamamen siyasi bir konu. Şam Mekke'den bağımsız ve güçlü bir siyasi iktidar merkezi zaten.

Çağrı filminde anlatılan, Muhammed'in düşmanı Hind, Şam hükümetinin yöneticilerinden birisi. Muhammed zamanında Mekke iktidarına boyun eğer gibi görünüyor ama daha sonra onun torunu Muhammed'in torununu öldürüyor. Siyasi konular bunlar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Sen İslam'a hak etmediği bir değer veriyor, İslam'ı daha sofistike bir inanç sistemi olarak görüyor ve ciddiye alıyorsun. 

İkisini birbirleri ile karşılaştırırsan, Alevilik çok daha dürüst, çok daha ılıman, çok daha basit ve basit olduğu için de çok daha masum  bir inanç ve yaşam şeklidir.

Alevilik yayılımcı değildir. Herkes Alevi olamaz. Ritüelleri azdır ve zararsızdır. İkisini bir kefeye koyamazsın bre ahmak.

Bence bu uyeyi atmalisiniz. Actigi konu basliklari ve icerigi, ne kadar kalitesiz ve bir forum trolu oldugunu gosteriyor. Diger basliklari da bu sekilde zaten.

Forumun kalitesinin surmesini istiyorsak, bu tarz uyeleri gondermek gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Prenses Julie yazdı:

Bence bu uyeyi atmalisiniz. Actigi konu basliklari ve icerigi, ne kadar kalitesiz ve bir forum trolu oldugunu gosteriyor. Diger basliklari da bu sekilde zaten.

Düşüncelerini ve inançlarını beğenmediklerimizi atarsak geride çok az yazar kalır....

Biz Cezayakın2'nin trol olmaktan çok, ilgi çekmek isteyen biri olduğunu düşünüyoruz..

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Prenses Julie yazdı:

fikrin varsa yaz bok kafalı herif.

5 yıldır bu forumdayım.

sen 1 aylık uyesın.

alevılıgın kökeni nedir varsa cevabın sole

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, haci yazdı:

Düşüncelerini ve inançlarını beğenmediklerimizi atarsak geride çok az yazar kalır....

Biz Cezayakın2'nin trol olmaktan çok, ilgi çekmek isteyen biri olduğunu düşünüyoruz..

tamam alevılık daha masum zararsız ona bır lafım yok.

ama uydurma

mezhep desen değil.

soydan gelen bır sey degıl...

inanç olsa isteyen alevi olur....ama sonradan alevı olanı gormedım

nedır bu alevılık....

benım alt  katımdakı komsum nasıl alevi oluyorda üst kattakı komsum sunni oluyor.

2side türk bunların...???

Sitelerde Paylaş
Just now, cezayakın2 said:

tamam alevılık daha masum zararsız ona bır lafım yok.

ama uydurma

mezhep desen değil.

soydan gelen bır sey degıl...

inanç olsa isteyen alevi olur....ama sonradan alevı olanı gormedım

nedır bu alevılık....

Sünni İslam uydurma değil mi? Hadislere dayalı Sünnilik uydurma olmuyor da, başka öğretiler ile zenginleşmiş Alevilik niçin uydurma oluyor? Sünniliğin kaynağı ne? Sünnilik adı itibarı ile Kuran'a değil anlatılan hikayelere dayalı olduğunu beyan ediyor zaten. O niye uydurma olmuyor? Sünni inancının dayanağı olan hadisler, Muhammed'den yaklaşık 250 sene sonra yazılmış bazı kitaplara dayanıyor. 250 sene sonra! O kitapların uydurma olmadığını nasıl iddia edebiliyorsun? 

Alevilik eski Türk ve Anadolu çok küçük oranda İslam inançlarının karışımından oluşan Heterodoks bir mezhep. Hristiyanlık ve hatta Yahudilik içinde de benzer nitelikte mezhepler var olmuştur.

Sünni İslam içinde de çok "sapkın" geniş tabanlı tarikatlar vardır. Örneğin Nurcular. Nedir bunlar? Adamın birinin yazdığı birkaç kitap esas alarak inanç oluşturuyorlar. Alevilik'ten çok daha uydurmasyon birşey değil mi bu? Üstelik nurculuğun kitabını yazan herif tescilli deli. Abdülhamit bu herifi tımarhaneye atmış. Bugün onun yazdıklarını Kuran'a denk sayan ve kendini Müslüman sayan bir embesil ordusu var.

Neyse. Din zaten uydurma birşeydir. Aleviliğin özel bir durumu yok.

Just now, cezayakın2 said:

benım alt  katımdakı komsum nasıl alevi oluyorda üst kattakı komsum sunni oluyor.

2side türk bunların...???

Almanya'da olsan alt katındaki Alman komşun Katolik, üst kattaki Alman komşun Protestan olabilirdi değil mi? Almanya'da oluyor da Türkiye'de olunca niye sıkıntı yaptın bunu?

Sitelerde Paylaş

Alevi; islam peygamberinin benden sonra ali gelir o benim damadım ve allahın arslanıdır lafı üzerine muhammedin ölümünden sonra halife olarak aliyi görmek isteyenlere denmiştir. Alevi demek alinin yanıda olan demektir. Sen de ben alinin yanindayim diyorsan sen de alevisindir. Babanin veya soyunun biryerlerden gelmesine gerek yok..

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, cezayakın2 yazdı:

salak ben ateıstım.

tamam ıslam uydurma.

ama alevılık dahada uydurma

Sen Ateist falan değilsin. Ateist'im iddiasıyla buradaysan "prenses julie" nikli katılımcının tespit ettiği gibi "trol"sün... Ya da benim tespitim; katmerli bir "yavşak"sın...

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Kaunos yazdı:

Sen Ateist falan değilsin. Ateist'im iddiasıyla buradaysan "prenses julie" nikli katılımcının tespit ettiği gibi "trol"sün... Ya da benim tespitim; katmerli bir "yavşak"sın...

buda son zamanlarda moda oldu.

sen trolsün bilmem nesin.

hemen küfür etmeler.

dostum fıkrın varsa yaz.

ben ne sunnıyım nede alevıyım.

ateıstım.

ıstersen ozelden allaha peygambere küfür edebılırım ateıst oldugumu kanıtlamak ıcın.

bu ülkede sunnıler zaten yobaz geri kafalı bunu herkes bılıyor.

alevılerı tartısmak ıcın konu actım.

amacın küfürse konuyu baltalama..

edecekssen küfür özelden et bana.

karşılık vermem sana rahat ol.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...