Jump to content

WESTWORLD

Recommended Posts

1 saat önce, leonardo18 yazdı:

Ben X-Files takılıyorum. Eski bir dizi ama klasiklerdendir. Tavsiye ederim.

Yeri gelmisken soyleyeyim. Bu konuda yaptigini, forumun her konusunda yapiyorsun. Konuya goz atip hemen mesaj mi yaziyorsun anlamadim. Senin mesajlarini okuyunca hicbir sey anlamiyorum.

20 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Ben onu izlerken sen dunyada yoktun belkide(:

Burasi tavsiye köşesi degil. Ateistlerin hayatlarini sorgulayacaklari bir basyapittan bahsediyoruz burada(:

Ne varmis halimizde? Acinasi olmamamiz icin bir dine mi inanmamiz gerekiyor?

Sitelerde Paylaş
On 04.02.2017 at 21:13, Prenses Julie said:

Ne diyorsun yahu? Soyle bilelim, neden acinasi haldeyiz?

Diziyi izleyenlere birsey soylemeye gerek yoktu, onlar icin acmistim ama sana da anlatiriz tabiki(:

Hayata tutundugunuz tum anlamlarin yalan oldugundan bahsediyoruz. Benlik, ozgur irade, ask sevgi gibi bilumum kavramlarin uydurma oldugu bir gerceklik acinasi degil midir?

tarihinde Strong Agnostik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Strong Agnostik yazdı:

Diziyi izleyenlere birsey soylemeye gerek yoktu, onlar icin acmistim ama sana da anlatiriz tabiki(:

Hayata tutundugunuz tum anlamlarin yalan oldugundan bahsediyoruz. Benlik, ozgur irade, ask sevgi gibi bilumum kavramlarin uydurma oldugu bir gerceklik acinasi degil midir?

Sevgi neden gercek degilmis peki?

Sitelerde Paylaş
On 04.02.2017 at 22:12, Prenses Julie said:

Iyi de canim benim, bizim sevgi dedigimiz sey o zaten. Bunun hormonlardan oldugunu anladik sadece. 

Hormonlarin sevgi molekulleri tasidigi falan yok prensesim, ayni olguyu robotlarin mekanik devrelerinde de uretebilirsin. Dogadaki hicbir anlami olmayan verilerden sevgi gibi anlamlari uyduran zihinlerdir sadece. Gercek dedigin seyin varligi zihinlere bagimli olmaz sevgi pitircigim(:

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Hormonlarin sevgi molekulleri tasidigi falan yok prensesim, ayni olguyu robotlarin mekanik devrelerinde de uretebilirsin. Dogadaki hicbir anlami olmayan verilerden sevgi gibi anlamlari uyduran zihinlerdir sadece. Gercek dedigin seyin varligi zihinlere bagimli olmaz sevgi pitircigim(:

Hayatim, biz ona gercek diyoruz. Senin gerceklik tanimin ne?

Benim birine duydugum sevgi, gercek. Zihnim uydurmuyor. Soyut degil. Somut veriler ile olculebilir.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Strong Agnostik yazdı:

Benlik, ozgur irade, ask sevgi gibi bilumum kavramlarin uydurma oldugu bir gerceklik acinasi degil midir?

Böyle bir gerçeklik yok. Nihilist zırvaları bunlar. Benlik, evrendeki bilincin bir yansımasıdır. Bilinç yok ise, evren de yoktur.

Aksini iddia ediyorsan, bilinç dışında evreni tanımlayabilecek bir kaynak göstermek zorundasın?

Özgür irade, karşına çıkan seçenekleri değerlendirebilmektir. zaten sonsuz özgürlük içermez. ancak hayatına yön veren kararları belirler.

Sevgi ise, hayatı yaşanır hale getiren, insanı güçlü kılan bir mekanizmadır. Sadece aile hayatı için değil, sağlıklı psikolojiyi korumak için de şart. 

Bu doğanın bir gerçeği. ayrıca sanat, spor ve bilimsel gelişmeler için de pozitif duygular gereklidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...