Jump to content

Tanrı'nın olduğuna dair bilimsel veriler..

Recommended Posts

19 minutes ago, NotImportant said:

Nasıl tanır yahu gökten vahiy mi iner ? Ne biçim ispat, konuşma bu :lol:

Sende ne dönek çıktın. Söz verdi diyorsun nerede verdi diyorum cevap yok. Şimdi de tanıdı diyorsun onuda geçersin şimdi hadi bakalım.

Orta okul 1 2 gibi buluğ oluyor o zamanlar mekanı bilemem ama 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 200
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, Cesed yazdı:

Orta okul 1 2 gibi buluğ oluyor o zamanlar mekanı bilemem ama 

Bu komik bir inanç orta okul 1-2 gibi allah çıkıp kendini tanıtıyor galiba. Neyse, peki :lol:

Ama bu dediklerinden sonra kalkıp akıl ve mantığın savunmamalısın. Kör inanç farklıdır. 

Alıntı

Her insan buluğ çağına girdiğinde rabini tanır daha çoğu sonra onu görmezden gelir.

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, TENTEN said:

yapay ise insan müdahelesi var.Bu onu akıllı tasarım ürünü yapar.

Saçmalama,verdiğim linkleri okumadan cevaplıyorsun..

Yukarıda verdiğim linklerde hücre   yapısına benzer maddelerin fiziksel özelliklerinin basit bir hücre modelini kolayca oluşturduğu kanıtlanmış.

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, NotImportant said:

Bu komik bir inanç orta okul 1-2 gibi allah çıkıp kendini tanıtıyor galiba. Neyse, peki :lol:

Ama bu dediklerinden sonra kalkıp akıl ve mantığın savunmamalısın. Kör inanç farklıdır. 

Akıl ve mantığa aykırı birşey mi söyledim. Git araştır. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

yahu kabukların üstünde yazı falan yok..deniz kabuklarının bir araya gelip dizilerek bir yazı oluşturmasından bahsediyorumm..AMA MERAK ETMEYİN AYNI SORULARI EVRİMCİ HOCALARINIZA DA SORUYORUM..ONLARDAN DA TIK YOK..

Kabukların bir araya gelip dizilerek yazı oluşturması bence normal bu Allahın varlığının delilerdir. aynı zamanda bokta bile bir araya gelip yazı oluşturabilir. birde iş peygamber boku olursa neden yazı dizilerek oluşmasın,

8514incil6428860.jpg

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

http://www.yenimucizeler.com/.../insanlik-tarihindeki-en...

... Yukarıdaki açıklamaları tamamlayıcı bir düşünce deneyi tasarlayalım. Yeryüzünün derinliklerinde, insana dair hiçbir izin bulunmadığı bir zamandan, örneğin yüz milyonlarca yıl öncesinden kalmış olduğu kesin olan ve deniz kabuklarından oluşan bir fosiller grubu keşfedilmiş olsun. Ancak, bir arada bulunan bu deniz kabuğu fosillerinin çok önemli bir özelliği bulunuyor. Bu kabuklar öyle ilginç bir şekilde dizilmişler ki, bugün için de anlamlı bir yazı oluşturmuş. Yazı aynen şöyle: “canlılar evrimleşmiştir ve bu yazı da tıpkı canlıların evrimi gibi, hiçbir bilinçli müdahale olmaksızın tamamen rastlantısal olarak oluşmuştur.”

Şimdi şöyle bir düşünelim. Deniz kabuklarının diziliminden oluşan böyle bir yazının içerdiği yargıya, en ateşli evrim savunucuları acaba inanırlar mıydı? Böyle bir yazının gerçekten de bilinçli bir müdahale olmadan tamamen rastlantısal olarak oluşmuş olabileceğine ihtimal verebilirler miydi? Ya da en azından böyle bir şeyi savunabilirler miydi? Hatta bu yazıların milyonlarca yıl içerisinde aşama aşama, ilk olarak tek bir harften başlayıp sonra bir kelime ve sonunda yukarıdaki gibi bir cümle halini aldığı da kesin olarak kanıtlanmış olsun. Bu durumda bile yukarıda bahsi geçen yazının içerdiği yargıdaki gibi rastlantısal olduğunu iddia edebilmek oldukça zor görünmektedir.

Böylesi bir yazıya inanabilmek güçtür, çünkü yazı her ne kadar bilinçli bir müdahale olmadığını ifade etse de bir “bilinç” içerdiği sonucuna varılır. Peki, canlıların genetik şifresini taşıyan, en küçük ayrıntısına kadar hangi özelliklere sahip olacağına dair kütüphaneler dolusu bilgi içerebilen DNA yukarda bahsi geçen yazıdan daha mı az bilinç içermektedir? Evrimciler nasıl DNA’nın rastlantısal olarak oluştuğunu savunabilmektedirler?

"Evrime inanırsanız zayıfların yok olmasına doğal seleksiyonun bir sonucu deyip ses çıkarmazsınız...Ama eğer ALLAH'a inanırsanız zayıfları korumak Allah'ın emridir deyip koruyup yardım edersiniz..."

Kardeş sen bu dinsizlerden ne beklersin bak adamlara anlatamsın dinimiz islamı bak allahımızın mucizesine adem peygamberimizin fosili bulundu yani elbisesi  adem peygamberimiz dinozorlardan baş edebilmesi için allahımız böyle büyük yartmış. boş ver imana gelen gelsin gelmeyen cehnnemde yancak zaten

1869incib442477.jpg

Sitelerde Paylaş

Güzel dinmizi yani ALLAHIMIZA BAKIN BİZ DÜNYAYA GELMEDEN ÖNCE BİZLERE NELER HAZIRLAMIŞ TEZKERSİNİ ALAN GİTMİŞ. OKUYUP İMANA GELİN EY KAFİRLER DİNSİZLER. MERCİMEK KADAR AKLINIZLA ALLAHI İNKARMI EDİYORSUNUZ. BİRDE 2 DENİZ VAR BİRİ TATLI BİRİ TUZLU BİRBİRİNE KARŞMIYOR. TABİ BEN BİLMİYORUM BU DENİZLERİN NERDE OLDUĞUNU HOCAMA SORUP ÖYRENCEM ALLAHIN İZNİYLE,

d%C4%B0nezorsorusu.jpg

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

GERÇEKTEN BENİM YAZDIKLARIMA BİR CEVAP OLUŞTURACAK BİR ŞEY VARSA SÖYLEYİN..YOKSA YANLIŞ DİN ALGISI VE UYGULAMALARIYLA SAVUNMAYA GEÇMEYİN..ONLARA ZATEN AYDIN MÜSLÜMANLAR SİZDEN DAHA ÇOK KARŞI ÇIKIYORLAR..

verdik de anlamadın biz ne yapalım 

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, T.TAŞPINAR said:

GERÇEKTEN BENİM YAZDIKLARIMA BİR CEVAP OLUŞTURACAK BİR ŞEY VARSA SÖYLEYİN..YOKSA YANLIŞ DİN ALGISI VE UYGULAMALARIYLA SAVUNMAYA GEÇMEYİN..ONLARA ZATEN AYDIN MÜSLÜMANLAR SİZDEN DAHA ÇOK KARŞI ÇIKIYORLAR..

Allahın hikayesine göre evrim yoktur,ilk insan veya diğer canlılar yaratılıp direkt dünyaya gönderilmiştir.

Buna iman ediniz,hücre ile filan uğraşmayın,sizi aşar.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Cesed yazdı:

Çocukları öldürme yetkisi bizde değil.Ayette anlatılan Allah'ın emriyle iş yapan melek olmalı.

Hayır değil. Ilim verilen diyor ki bu son derece tehlikeli bir ifade. Her paranoyak kendisine ilmin verildiğini düşünebilir.

Çocuğu öldürdü diye yazması akıl dışı bir ilkellik, bu Kuran denen şey kadar ilkel bir ifade şekli zor bulunur. Çocuğun ölümüne bir kazanın filan neden olduğunun yazması lazımdı yahu, çocuğu öldürdü yazılır mı vahşi geri cahil herifler!

Melek dendiğinde azrail gelip seni öldürdü mü deniyor, kaza oluyor bela oluyor da öyle azrail gelir filan deniliyor yani!

Bu cahil vahşi geri yobaz yağmacıların bu yazdığı ipe gelmez sapa gelmez! Rezalet yani, kepazelik.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, NotImportant said:

Yani allahın orta okula gelmiş her çocukla konuşması akıl mantığa uygun bir durum ? 

Çok mantıklı geliyor bana, nasıl Ademe uyarılarda bulundu ise ergenliğin ilk günlerinde de uyarılarda bulunup söz alabilir.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, democrossian said:

Hayır değil. Ilim verilen diyor ki bu son derece tehlikeli bir ifade. Her paranoyak kendisine ilmin verildiğini düşünebilir.

Çocuğu öldürdü diye yazması akıl dışı bir ilkellik, bu Kuran denen şey kadar ilkel bir ifade şekli zor bulunur. Çocuğun ölümüne bir kazanın filan neden olduğunun yazması lazımdı yahu, çocuğu öldürdü yazılır mı vahşi geri cahil herifler!

Melek dendiğinde azrail gelip seni öldürdü mü deniyor, kaza oluyor bela oluyor da öyle azrail gelir filan deniliyor yani!

Bu cahil vahşi geri yobaz yağmacıların bu yazdığı ipe gelmez sapa gelmez! Rezalet yani, kepazelik.

(Kehf 18/65)
Sonra kullarımızdan bir kulu buldular. Ona katımızdan bir ilim öğreterek ikramda bulunmuştuk. 

(Kehf 18/66)
Musa dedi ki “Sana öğretilen doğruya ulaştıran bilgiden bana öğretmen için senin yanında kalsam olmaz mı?" 

(Kehf 18/67)
"Sen benimle birlikte olmaya dayanamazsın” dedi. 

(Kehf 18/68)
“İç yüzünü bilmediğin bir şeye nasıl dayanacaksın?" 

(Kehf 18/69)
Musa dedi ki "Allah izin verirse dayandığımı göreceksin, hiçbir işte sana karşı çıkmayacağım[*].” 

[*]  إن شاء  Araf 7/188’in dipnotu. 

(Kehf 18/70)
O da "Eğer yanımda kalacaksan, ben anlatıncaya kadar sakın bir şey sorma" dedi. 

(Kehf 18/71)
Bunun üzerine ikisi de kalkıp gittiler; derken bir gemiye bindiler. O kişi gemiyi deldi. Musa dedi ki "Onu, içindekileri boğmak için mi deldin? Doğrusu, çok garip bir durum meydana getirdin." 

(Kehf 18/72)
"Sana demedim mi sen, benimle birlikte olmaya dayanamazsın?" dedi. 

(Kehf 18/73)
Musa dedi ki "Unuttuğum şeyi yüzüme vurma; işimde beni zora sokma." 

(Kehf 18/74)
Sonra yola koyuldular. Nihayet bir oğlan çocuğuyla karşılaştılar; o hemen çocuğu öldürdü. Musa dedi ki "Sen cana karşılık olmadan suçsuz birinin canına kıydın ha? Doğrusu, anlaşılmaz bir durum meydana getirdin." 

(Kehf 18/75)
"Sana demedim mi benimle birlikte olmaya dayanamazsın?" dedi. 

(Kehf 18/76)
Musa dedi ki "Bir daha sana bir şey sorarsam benimle arkadaşlığı bitir; artık senden özür dileme hakkım bitmiş olur." 

(Kehf 18/77)
Sonra tekrar yola koyuldular. Bir kentin halkına varıp yiyecek istediler. Onlar bunları misafir etmeye yanaşmadı. Sonra orada yıkılmak üzere olan bir duvara rastladılar; hemen doğrultuverdi. Musa dedi ki "Anlaşsaydın[*] emeğinin karşılığını alırdın." 

[*]  لو شئت أي لو كونت لعملك أجرا أي لو كنت طالبا له أجرا

(Kehf 18/78)
Dedi ki "İşte bu, benimle seni ayırır. Ama ben, dayanamadığın şeylerin içyüzünü sana bildireceğim. 

(Kehf 18/79)
O gemi, denizde çalışan çaresiz durumdaki kimselere aitti, ilerisinde her gemiye zorla el koyan bir kral vardı; bu sebeple onu hasarlı hale getirmek istedim. 

(Kehf 18/80)
Oğlana gelince, anası babası inanıp güvenmiş (mümin) kimselerdi. Onları azgınlığa ve nankörlüğe sürüklemesinden korktuk. 

(Kehf 18/81)
İstedik ki Rableri, onun yerine daha[1*] hayırlı ve daha merhametli[2*] bir çocuk versin. 

[1*] zekaten ( زَكَوٰةً) Yüce Allahın bereketinden hasıl olan, ortaya çıkan büyüme ve artış.(Müfredat) Burada çocuk ile aile imthan olup, nefsini tezkiye etmesi gerektiği anlaşılabilir. (Şems 91/9Bakara 2/43

Allah düşüncelerimizi bildiğine göre muhtemelen bu çocuk sürekli kötü şeyler düşünüyordu ve ileride eyleme geçmeden önce etkisiz hale getirilmesi uygun görüldü anne babasına zarar gelebilir diye. Bu cocuk ölünce de aile üzülecekti ama sonra bir başka çocuk daha nasip edecek ancak onun düşüncesi iyi ya da kötü nasıl olur o da dünyaya geldikten sonra şekillenecek. ya da ikinci bir yorum olarak 

[2*]  Meryem 19/13 ile birlikte düşünülmeli ve ona göre mana verilmelidir. Kullanıldığı her yerde 'zekâten'e farklı mana verilmiş. Bu konu çok önemli. Eğer bu huylar yaratılıştan geliyorsa diğer insanların bu özellikte olma çabası manasızlaşır. Tevbe 9/103'te kullanılan 've tuzekkî-him' 'e 'onları geliştir' manası vermişsiniz.  

(Kehf 18/82)
Duvar ise şehirdeki iki yetim oğlanındı. Altında onlara ait bir gömü vardı. Babaları iyi bir kimse idi. Rabbin istedi ki erginlik çağına gelsinler de gömülerini çıkarsınlar. Bu, Rabbinin bir ikramıdır. Ben bunları, kendiliğimden yapmış değilim. İşte katlanmaya güç yetiremediğin işlerin iç yüzü budur." 

İnsan görünümün de bir melek te olabilir. Belki de doğrudan vahiy alan bir insandı.
Sitelerde Paylaş

Şu cahil yağmacıların zırvalarını yapıştırıp durma, bu heriflerin ne yazdığını senden çok daha iyi biliyorum. Benim söylediğime bu zırvaların yanıt olmadığını sen de biliyorsun. 

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Cesed yazdı:

Çok mantıklı geliyor bana, nasıl Ademe uyarılarda bulundu ise ergenliğin ilk günlerinde de uyarılarda bulunup söz alabilir.

Mantıklı geliyorsa eğer sana diyecek bir şeyim yok. Ama İlginç cidden hiç bir ispatı yok kimseden duyulmamış kimse duymamış kimse bilmiyor. İnsanlar böyle bir şey duyduğundan bile bahsetmiyor. Bu kör inançtır kimse senin ispatsız kör inançlarını benimsemek zorunda değil. Neden buradasın ? 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, democrossian said:

Şu cahil yağmacıların zırvalarını yapıştırıp durma, bu heriflerin ne yazdığını senden çok daha iyi biliyorum. Benim söylediğime bu zırvaların yanıt olmadığını sen de biliyorsun. 

Ayette ben bunları kendiliğimden yapmadım diyor yazdığın yazıda bundan habersiz olduğunu düşündüm.Demişsin ki kepazelik akıl dışı ben ayetlerde bu ithamların olmadığı göstermek istedim.

6 minutes ago, NotImportant said:

Mantıklı geliyorsa eğer sana diyecek bir şeyim yok. Ama İlginç cidden hiç bir ispatı yok kimseden duyulmamış kimse duymamış kimse bilmiyor. İnsanlar böyle bir şey duyduğundan bile bahsetmiyor. Bu kör inançtır kimse senin ispatsız kör inançlarını benimsemek zorunda değil. Neden buradasın ? 

Senin duymamış olman, senin inkar etmem senin sorunun benim değil, beni alıntıladığın için sana cevap yazıyorum yoksa sana birşey dayatmıyorum. Burda olmamı istememen de senin sorunun.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Cesed yazdı:

Ayette ben bunları kendiliğimden yapmadım diyor

Yok bir de kendiliğimden yaptım yazsaydı! Sen de kendini ilim verilenlerden zannedersen ne olacak? Senin şiddetli bir dogmatik saplantın var. Söyleneni anlamanı engellemek için zihnini kilitliyorsun. Allahı var zanneden biri allahtan emir aldığını da zanneder. Bunu anlamayacak kadar geri zekalı olamayacağına göre anlamak istemiyorsun.

Onca cahil çöl yağmacısı zırvası ile ortalığı kirleteceğine kendiliğinden yapmadı allah emretti desen olmuyor yani! Kafanın bu kadar basıyor olması olanaksız. O halde dogmada direnmeye çabaladığın kesin.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...