Jump to content

Donald Trump İslam Politikasında haklı mı?

Recommended Posts

İslam ülkelerine getirilmiş vize yasağından bahsediyorsak şayet, bu yasaklama akılcı bir yaklaşım değil.

İslam kimliği taşıyan herkes müslüman olmayabilir. Müslüman olsa da insani değerlere bağlı modern bir insan olabilir. 

Dinci özelliği olan kişileri tespit eden bir yöntemin seçilmesi lazım. o zaman desteklemek gerekir.

Ayrıca yasaklanan ülkeler arasında Suudi Arabistan'ın olmaması da ilginç !

Sitelerde Paylaş
On ‎2‎/‎9‎/‎2017 at 16:48, Mindsurfer yazdı:

İslam ülkelerine getirilmiş vize yasağından bahsediyorsak şayet, bu yasaklama akılcı bir yaklaşım değil.

İslam kimliği taşıyan herkes müslüman olmayabilir. Müslüman olsa da insani değerlere bağlı modern bir insan olabilir. 

Dinci özelliği olan kişileri tespit eden bir yöntemin seçilmesi lazım. o zaman desteklemek gerekir.

Ayrıca yasaklanan ülkeler arasında Suudi Arabistan'ın olmaması da ilginç !

- Türkiye olmaması da ilginç

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

mukemmel bir hamle ama kapitalist duzen buna asla izin vermeyecektir. Yasak getirilen ulkeler en kara cahil ve bu yuzdende potansiyeli en yuksek insanlari nufuz ediyor. Trump in soyledikleri cnn ve benzeri kanallar ( obama ve clinton),(taraf medya olduklari icin) soylediklerini cok guzel carpitip diger kendini modern sanan topluluklara bunu yediriyorlar. Suudi arabistan islam cahilligi ile calkalansa dahi diger ulkeler oranla cok daha kulturlu ve guvenli bir ulke. O yuzden bu tur ulkeler yasakli ulkeler arasinda degil.

Kacak (cogunlugu meksikali) yerlesimi olan kisilere karsi yuruttugu politikada takdire sayan. Tabikide kacak nufuz eden kisiler bulunmali ve gereken yapilmalidir. Bugun avrupa afrikalilari ve diger multecileri kabul ederek cok buyuk bir hata yapiyor. Cok buyuk bir bela ile yuzlesip cok zarar gorecekler ama gec olacak. Bende isterim alsinlar herkesi ama boyle birsey ekonomik olarak ve guvenlik acisindan cok zordur. Saygilar

tarihinde Pitaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Islam denen bela medeni dünyadan defedilmeli ama yöntem bu değil. 

Bence haklı. Zaten, İslam medeni ülkelerde (norveç,İsveç,japonya...); belirli bir zaman sonra yasaklanacak. Bakalım kim öncü olacak ? 

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Tatarka said:

Bence haklı. Zaten, İslam medeni ülkelerde (norveç,İsveç,japonya...); belirli bir zaman sonra yasaklanacak. Bakalım kim öncü olacak ? 

Yaptiklari ile bu basarilamaz. Hem samimi olsaydi o 7 ulkenin icinde suudi itleri en basta olmaliydi.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, malta erigi yazdı:

suudi itleri en basta olmaliydi.

Suudi itleri demişsin. Çok güldüm :)))) harbiden öyleler. Doğru haklısın.Kıyak geçmeden tüm İslam ülkeleri yasaklanmalı.ben olsam öyle yapardım. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Tatarka said:

Suudi itleri demişsin. Çok güldüm :)))) harbiden öyleler. Doğru haklısın.Kıyak geçmeden tüm İslam ülkeleri yasaklanmalı.ben olsam öyle yapardım. 

:)

Hem de ne itler.. bak bu belgeseli izle, sinirden yerinde duramazsin: 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...