Jump to content

Recommended Posts

Zeki oldugunu dusundugum insanlarin dine bulasmasi beni cok rahatsiz ediyor. 90'larin ortasinda radyo programlarini cok sevdigim cenk ve erdem vardi. Muebbet muhabbet diye bir program yapiyorlardi. Simdi erdem dinci olmus, kuranla ilgili videolar cekiyor. Adam olseydi daha az uzulurdum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, malta erigi yazdı:

Kent fm'di galiba abi. 20 sene gecti, tam hatirlamiyorum.

O zaman onları bilmiyorum. Benim bildiğim Cenk Erdem Power FM de... Boşver o zaman moruklamış, kafa gitmiştir. Ya da yapacak daha iyi iş bulamamıştır.

Şimdi ekmek dinde abi... Kerizleyecek mal kaynıyor böyle, dolup taşıyor. Her yerde, sürüler halinde...

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, democrossian said:

O zaman onları bilmiyorum. Benim bildiğim Cenk Erdem Power FM de... Boşver o zaman moruklamış, kafa gitmiştir. Ya da yapacak daha iyi iş bulamamıştır.

Şimdi ekmek dinde abi... Kerizleyecek mal kaynıyor böyle, dolup taşıyor. Her yerde, sürüler halinde...

Bu yaptiklari tv programi: 

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, democrossian said:

Şimdi ekmek dinde abi... Kerizleyecek mal kaynıyor böyle, dolup taşıyor. Her yerde, sürüler 

Bu da erdemin yeni hali: 

Sitelerde Paylaş

ne ile mücadele ettiğinize bir bakın?

siz, ne islam ile ne sünnilik ile ne şiilik ile ne de hristiyanlık yahut musevilik ile mücadele ediyorsunuz..

sizlerin mücadele ettiği şey insanların en büyük korkusu ve aynı zamanda da  ümidi olan şey.. insanlar öldükten sonra yok olacaklarına inanmak istemiyorlar, ölen annesi ile veya çocuğu ile bir daha asla karşılaşamayacağını bilmek istemiyorlar hatta bunu düşünmek dahi onlara tarifsiz bir acı yaşatıyor.. insanlar, zor anlarında sığınacak  büyük bir güç istiyorlar, konuşabileceği dua edebileceği sonsuz mükemmeliyetteki bir varlığa sığınmak istiyorlar.. varoluşlarının asıl nedeninin amaçsız atom birleşmeleri olduğunu bilmek istemiyorlar.

insanlar bu kadar şeyi, bilimsel kanıtları gördükleri halde neden sahip oldukları dinlere karşı kitlesel olarak bir reddedişe girişmiyor? neden kitlesel uyanışlar gerçekleşmiyor? tüm nedeni benliğimizin kılcallarına kadar işlemiş ve müthiş kudrete sahip yukarıda saydığım bu psikolojik sebeplerden başkası değil.. evrimin, insan türünde eksik bıraktığı veya henüz tamamlamadığı şey yok olmayı doğal bir şekilde karşılamayı becerecek duygusal yapılanmayı oluşturmamış olması.

yok olmak.. siz insanları buna, bu gerçeğe davet ediyorsunuz.. ben sen ve o.. bir avuç aptal dışında kim bu hakikatı gerçeği bile bile yaşamına devam etmek  ister ki..

Sitelerde Paylaş
On ‎2‎/‎20‎/‎2017 at 18:19, Buzul yazdı:

Ben ne diyorum,sen ne yazıyorsun.Bu ne saçma yorumdur la böyle.Hiç mi utanmadın aşırı anlamsızlık içeren bu saçmalığı yazarken.

Açıkla

On ‎2‎/‎20‎/‎2017 at 19:10, sağduyu yazdı:

Ancak bir gerizekalı dinin mantığa dayalı olduğunu iddia eder, din demek ne kadar akıl ve mantık dışı olsa da körü körüne inanmak demektir.

Mesela müslümanları ele alalım. Bunlar iki omuzlarında görünmeyen iki varlık oturduğuna ve bu görünmeyen varlıkların her hareketlerini, her söylediklerini bir deftere yazdıklarına ve zamanı gelince bunu bir rapor halinde büyük patrona sunacaklarına inanırlar. Şimdi bu saçmalığın neresinde akıl, mantık var? Normalde bunlara deli denmesi lazım.

Bununla ilgili başlık açacağım.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların tek sorunu tabi oldukları dinin kitabını okumamak ve sorgulamamak bence.Atalarından ne gördülerse aynı şekilde devam ettiriyorlar.Bu yüzdendirki cevremdeki müslümanlar bir en fazla iki soruda tıkanıp kalıyor.Buna rağmen sorunun dinde değil kendinde olduğunu düşünüyorlar.Şahsen daha önceleri ateist olmadan önce forumlarda soru soran bir ateist gördüğüm zaman direk saldırıya geçerdim,doğruyu söylese bile otomatikmen yanlış kabul ederdim.Benim ateist olmamda dine bir sürede olsa aşırı yoğunlaşmamın katkısı büyük.Müslümanlarında ateistlere bakıp dini atması çok zor bence.Eğer dinini sorgulayıp kafasını bulandırırsa karşısındaki ateistten bir nebze etkilenebilir

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Agnostik Ludingirra yazdı:

ne ile mücadele ettiğinize bir bakın?

siz, ne islam ile ne sünnilik ile ne şiilik ile ne de hristiyanlık yahut musevilik ile mücadele ediyorsunuz..

sizlerin mücadele ettiği şey insanların en büyük korkusu ve aynı zamanda da  ümidi olan şey.. insanlar öldükten sonra yok olacaklarına inanmak istemiyorlar, ölen annesi ile veya çocuğu ile bir daha asla karşılaşamayacağını bilmek istemiyorlar hatta bunu düşünmek dahi onlara tarifsiz bir acı yaşatıyor.. insanlar, zor anlarında sığınacak  büyük bir güç istiyorlar, konuşabileceği dua edebileceği sonsuz mükemmeliyetteki bir varlığa sığınmak istiyorlar.. varoluşlarının asıl nedeninin amaçsız atom birleşmeleri olduğunu bilmek istemiyorlar.

insanlar bu kadar şeyi, bilimsel kanıtları gördükleri halde neden sahip oldukları dinlere karşı kitlesel olarak bir reddedişe girişmiyor? neden kitlesel uyanışlar gerçekleşmiyor? tüm nedeni benliğimizin kılcallarına kadar işlemiş ve müthiş kudrete sahip yukarıda saydığım bu psikolojik sebeplerden başkası değil.. evrimin, insan türünde eksik bıraktığı veya henüz tamamlamadığı şey yok olmayı doğal bir şekilde karşılamayı becerecek duygusal yapılanmayı oluşturmamış olması.

yok olmak.. siz insanları buna, bu gerçeğe davet ediyorsunuz.. ben sen ve o.. bir avuç aptal dışında kim bu hakikatı gerçeği bile bile yaşamına devam etmek  ister ki..

BU "Mücadele ya da arayış yer yüzünde yaşayan / yaşamış olan her insanda var.

56 dakika önce, malta erigi yazdı:

Din mantikli falan olamaz. En basitinden, dinlerin temelinde insanlarin bedenleri haricinde birer ruha sahip oldugu iddiasi var. Zirva bu temelden baslayip, dallanip budaklaniyor. 

- Ateistlerin de içi boş olacak diye bir şey yok. Örneğin felsefe yapmak, insanı araştırmak, kendi kimliğini bu şekilde araştırmak da çaba isteyen bir şey. Bu bakımdan dini arayış ile varoluşsal / felsefi arayış o kadar farklı değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...