Jump to content

Recommended Posts

• İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, ANTİATEİST said:

Besmelelerin ayet olup olmadığı konusunda alimler tartışmış zaten.

19 sistemi besmelelerin de ayet olduğunu bize gösteriyor.

1000 yıllık değil 1300 yıllık Kuran gördüm ben. Kuran'ın tamamı yoktu ama bölümler halinde yer alıyordu.

ah antiateist ah..dayanaklara bak..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, ANTİATEİST said:

Besmelelerin ayet olup olmadığı konusunda alimler tartışmış zaten.

19 sistemi besmelelerin de ayet olduğunu bize gösteriyor.

1000 yıllık değil 1300 yıllık Kuran gördüm ben. Kuran'ın tamamı yoktu ama bölümler halinde yer alıyordu.

Nerede gördün? Göster, biz de görelim. Ayrıca nasıl tamamı yoktu? Hani bu put Kuran'ı koruyordu? Nasıl tamamı olmaz?

Bu bölümler günümüz Kuran'ındaki bölümler ile karşılaştırılmış mı? Karşılaştırılmışsa sonuçlar nerede?

Sitelerde Paylaş

Tamamını görmedim, internette yayınladıklarını kadar görebildim. 

Sonuç nedir ? Kuran yok mu demek istiyorsun ?

Sonuç gayet açık değil mi? Araplar zamanında Kuran diye bir kitap yazmış, sizlerin eline verip buna tapın demiş. Gerçekte kaç sayfa, kaç kelime belli değil, ekleme mi yapılmış, çıkarma mı yapılmış, belli değil. Elde 1385 yıllık bir master kitap yok kıyaslama yapılacak.

Sitelerde Paylaş

Dayanak dediğin nedir ? Günümüzdeki Kuran dayanaksız bir yapıya mı sahip diyorsun ?

Yani günümüzdeki Kuran 1400 yıl önceki Kuran değil mi demek istiyorsun ?

alimler tatrtışmış. (şimdi rahatladım)

19 sistemi öyle diyormuş(mevzu 19 zaten, kurgu ona göre yapılınca öyle çıkar. ilahi)

1300 yıllık kuran görmüşsün ama tamamı yok..(en güzeli. numarası da vardır)

Sitelerde Paylaş
Just now, sağduyu said:

Sonuç gayet açık değil mi? Araplar zamanında Kuran diye bir kitap yazmış, sizlerin eline verip buna tapın demiş. Gerçekte kaç sayfa, kaç kelime belli değil, ekleme mi yapılmış, çıkarma mı yapılmış, belli değil. Elde 1385 yıllık bir master kitap yok kıyaslama yapılacak.

"belli" olmayan bir kitap için neden o zaman her gün Muhammed'e sübyancı ve benzeri iftiralarda bulunuyorsun ?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, teflon said:

alimler tatrtışmış. (şimdi rahatladım)

19 sistemi öyle diyormuş(mevzu 19 zaten, kurgu ona göre yapılınca öyle çıkar. ilahi)

1300 yıllık kuran görmüşsün ama tamamı yok..(en güzeli. numarası da vardır)

Numaralı ve numarasız ayetlerin toplamı 19un katı. Bu matematiksel bir delildir. 

Sure sayısıda 19un katı zaten. 

Bugün eline hangi Kuran'ı alırsan surelerin başında besmele görürsün. Bunları oraya ben mi koydum ? Demek ki Kuran böyle düzenlenmiş.

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Güven sana üzüldüm bir an :)

Canım benim büyük uğraşlar veriyormuş kıyamam :)

Ben face hesabımı kapattım ama şunu fark ettim, face hesabımı kapatınca buraya abanıyorum :)))

Geçekmi  üzüldün   O ZAMAN bir kurban keselimi ne dersin kutlamak için Allah size beyin gönderceyine kurban göndermiş :D ah canım benim istersen karpuz kesebiliriz ne dersin akıl akıldan üstündür

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, ANTİATEİST said:

"belli" olmayan bir kitap için neden o zaman her gün Muhammed'e sübyancı ve benzeri iftiralarda bulunuyorsun ?

özrü kabahatinden beter.

Ayrıca önüne konan metni yorumlamaktan daha doğal olan nedir? Ortadabir metin var ve o her türlü yorumlanabilir. Ben sana bir roman versem ama ilk sayfları kopuk olsa, ya da çevririnin çevirisi olsa, asıl metin olmasa; o nüsha üzerine yorum yapılamaz mı? Ayıp olan o kitabı aslı diyerek referans almaktır. Zaten asıl eleştiri de bu. Aslı yok, mevcut nüshaların içi de leş.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, güven said:

Geçekmi  üzüldün   O ZAMAN bir kurban keselimi ne dersin kutlamak için Allah size beyin gönderceyine kurban göndermiş :D ah canım benim istersen karpuz kesebiliriz ne dersin akıl akıldan üstündür

Merak etme, o kafa kesen tiplerle biz savaşıyoruz.

Kuranın eleştirdiği insan tipini sende eleştiriyorsun.

İronik.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, ANTİATEİST said:

Bana Muhammed'e iftira ediyorsun derken hiç utanmıyor musun, hiç yüzün kızarmıyor mu? Nasıl bu kadar yalancı ve onursuz olabiliyorsun? 

Muhammed'in Aişe ile 9 yaşında gerdeğe girdiği bu dini icat eden arapların kaynaklarında geçmiyor mu? Benim de sadece bunları hatırlattığımı sen de gayet iyi biliyorsun, buna rağmen neden iftira attığımı söyleyerek yalancılık ve şerefsizlik yapıyorsun?

Kitap bana belli, sizlere değil. 

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...