Jump to content

Recommended Posts

1 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Numaralı ve numarasız ayetlerin toplamı 19un katı. Bu matematiksel bir delildir. 

Sure sayısıda 19un katı zaten. 

Bugün eline hangi Kuran'ı alırsan surelerin başında besmele görürsün. Bunları oraya ben mi koydum ? Demek ki Kuran böyle düzenlenmiş.

EEEE benim ayakabı numaram 45  x de ayet ahzap 37 ne oldu şimdi   ben bilemdim hele söylede imana geleim

Sitelerde Paylaş
  • İleti 293
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, ANTİATEİST said:

Besmleenenin ayet olduğu hangi standarta göre belirleniyor diye soran ben miydim ?

:)

"Çünkü ayetlerin içinde de geçiyor." diyen de sendin. Bir ayet olan besmele nasıl başka bir ayetin içinde geçer? Kuran'da ayet içinde ayet mi var?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, teflon said:

özrü kabahatinden beter.

Ayrıca önüne konan metni yorumlamaktan daha doğal olan nedir? Ortadabir metin var ve o her türlü yorumlanabilir. Ben sana bir roman versem ama ilk sayfları kopuk olsa, ya da çevririnin çevirisi olsa, asıl metin olmasa; o nüsha üzerine yorum yapılamaz mı? Ayıp olan o kitabı aslı diyerek referans almaktır. Zaten asıl eleştiri de bu. Aslı yok, mevcut nüshaların içi de leş.

Teflon sen Muhammed için sübyancı demiyor musun ? Talak suresini delil göstermiyor musun kardeşim ?

Kuran'ın eksik olabileceğini düşünen birisi, Kuran'ın orjinali yok diyen birisi, hangi sureyi hangi ayeti 1300 yılki nüshada görebildiniz diyen birisi hangi akla hizmet ederek Talak Sure'nin Kuran'dan olduguna emin olabiliyor ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Merak etme, o kafa kesen tiplerle biz savaşıyoruz.

Kuranın eleştirdiği insan tipini sende eleştiriyorsun.

İronik.

ey akıl nerdesin gelde biraz buraya takıl ben ne söylüyom bu ne anlıyor yahu peygamberinize kurban inmedimi kurban bayaramı kutlama günü deylmi bu nel kaide ışidle kafayı bozmuş  alinin kafa kesemekten kolu yorumuş onu hatırlamaz yav pitırcık ali niye kafa kesiyordu hele bir anlat

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, sağduyu said:

"Çünkü ayetlerin içinde de geçiyor." diyen de sendin. Bir ayet olan besmele nasıl başka bir ayetin içinde geçer? Kuran'da ayet içinde ayet mi var?

Surelerin başında besmele var. Anlaştık..

Surelerin içinde de besmele var. Anlaştık..

Tevbe suresinde besmele yok. Anlaştık..

Demek ki bu Kuran'ın orjinalinde olan bir şey.

Yani besmeleler konu başlığı için oraya konmamış. Konsa tevbede de olur.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Teflon sen Muhammed için sübyancı demiyor musun ? Talak suresini delil göstermiyor musun kardeşim ?

Kuran'ın eksik olabileceğini düşünen birisi, Kuran'ın orjinali yok diyen birisi, hangi sureyi hangi ayeti 1300 yılki nüshada görebildiniz diyen birisi hangi akla hizmet ederek Talak Sure'nin Kuran'dan olduguna emin olabiliyor ?

Ne kadar bu rabın dinini kuratramak için ne taktik uygulasanız boş. ya döner kuranla siz avlanırsınız kuranın bir tutar tarfı yokki neyi savumacaksın ben astım oraya örenek ne cevap verbildiniz hemde güzel havayı yakuşuklu ademin resmi vardı:D neymi efem facede beni kuratrmı ne diyrsa ben oray yeni takıldım istersen adres veririm bak orda müslümanları nasıl kıvır kıvratıyorum ondan sona şikayet ediyorlar tw bde yine aynı bak harbiden adres veryim bir bak dün bana bulaşanı ne hale getirdim ama burası öyle özgür bir yerki sala saldığın kadar 3 beş kişi cevap verir  birde sosayal medyada islamı savunun

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, ANTİATEİST said:

Bizler Talak suresine bakarak Muhammed'e sübyancı demiyoruz, elimizde bu dini icat eden araplar tarafından belgelenmiş Muhammed'in Aişe ile 9 yaşında gerdeğe girdiğini söyleyen tarihi belgeler var.

Talak suresi tüm müslümanları sübyancı yapıyor ve bu Talak suresi de şu anda Kuran'ın içinde.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, ANTİATEİST said:

Surelerin başında besmele var. Anlaştık..

Surelerin içinde de besmele var. Anlaştık..

Tevbe suresinde besmele yok. Anlaştık..

Demek ki bu Kuran'ın orjinalinde olan bir şey.

Yani besmeleler konu başlığı için oraya konmamış. Konsa tevbede de olur.

Yahu sen besmele ayet içinde geçiyor demedin mi? Ben de ayet içinde nasıl ayet olur dedim?

Bana bir ayete neden ayet dendiğini açıklayabilir misin? Neye göre bir ayete ayet deniyor? Kuran'da şu şartları karşılayan kelime gruplarına ayet denir diye bir açıklama var mı?

Sitelerde Paylaş

Tarihi belge mi var ? :D

Yani sen kesinlikle Kuran'a bakarak konuşmuyorsun doğru mu ?

Pc başında yokken kardeşin filan girip senin yerine yazıyor herhalde.

3 minutes ago, sağduyu said:

Talak suresi tüm müslümanları sübyancı yapıyor ve bu Talak suresi de şu anda Kuran'ın içinde.

Geçmiş nüshalara baktın mı ? Nasıl emin oldun ? Az önce bana geçmiş nüshaları getir filan diyordun. Böyle dediğine göre önemsediğin bir durum olsa gerek.

Neyse yoruldum..

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

La yavaş yazın nicklerinizi karıştırmaya başladım.

:D

gerçekmi niye Allah seninle deyilmi bu kadar muhmmed bile savunmamıştı allahı

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

114- NAS SURESİ

1,2,3,4,5,6 De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin

kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Şu sure neye göre 6 ayettir diye belirlenmiş? Bu surenin nasıl 6 ayet olduğunu 19 kullanarak açıklanabilir mi?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, ANTİATEİST said:

Nereye vardırmaya çalıştığını anlamıyorum. Kuran'ın orijinali yok evet. (Gerçek olarak kelime anlamı ile) Varsa var de. Ama mevcut nüshalarda talak suresi var mı? Var. 1400 senedir nasıl anlaşıldığı, yorumlandığı ve yaşandığı ortada mı ? Evet.

Bana "bak bu allahın sözü" diye gösterilen şey bu. Eleştirilen de bu. Ne yapmamızı bekliyorsun anlamış değilim? Kuran'ın orijinali yok, o yüzden onu eleştiremeyiz falan dememizi mi?!! Özrü kabahatinden beter kısmı da işte bu..Orijinali olmayan bir kitabı tanrının sözü diye önümüze getirmek..Doğru, aslında kuran eleştirmesi, okunması dahi gerekmeksizin çöpe atılması gereken bir kitap. Saflık bizde işte..Orijinali bugüne gelememiş, ya da geldiği şüpheli olan bir kitap zaten tanrıdan gelmiş ya da tanrının sözü olamaz, öyle değil mi..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakara/282. Ey iman edenler! Belli bir süre için birbirinize borçlandığınız zaman bunu yazın. Aranızda bir yazıcı adaletle yazsın. Yazıcı, Allah’ın kendisine öğrettiği şekilde yazmaktan kaçınmasın, (her şeyi olduğu gibi dosdoğru) yazsın. Üzerinde hak olan (borçlu) da yazdırsın ve Rabbi olan Allah’tan korkup sakınsın da borçtan hiçbir şeyi eksik etmesin (hepsini tam yazdırsın). Eğer borçlu, aklı ermeyen, veya zayıf bir kimse ise, ya da yazdıramıyorsa, velisi adaletle yazdırsın. (Bu işleme) şahitliklerine güvendiğiniz iki erkeği; eğer iki erkek olmazsa, bir erkek ve iki kadını şahit tutun. Bu, onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir. Şahitler çağırıldıkları zaman (gelmekten) kaçınmasınlar. Az olsun, çok olsun, borcu süresine kadar yazmaktan usanmayın. Bu, Allah katında adalete daha uygun, şahitlik için daha sağlam, şüpheye düşmemeniz için daha elverişlidir. Yalnız, aranızda hemen alıp verdiğiniz peşin ticaret olursa, onu yazmamanızdan ötürü üzerinize bir günah yoktur. Alışveriş yaptığınız zaman da şahit tutun. Yazana da, şahide de bir zarar verilmesin. Eğer aksini yaparsanız, bu sizin için günahkârca bir davranış olur. Allah’a karşı gelmekten sakının. Allah, size öğretiyor. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

114- NAS SURESİ

1,2,3,4,5,6 De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Yasin/1. Yâ Sîn.

Bakara/282'ye de ayet deniyor, Yasin/1'e de. Bakara/282 tek bir ayet olarak Nas suresinden 5-6 daha uzun. Bunun bir standartı yok mu? 

Sitelerde Paylaş

Gerçten normal bir tartışam  sitesi vardı oraya üye oldum bir yorum yaptım hemen uyarı geldi yav bu sştede yemdikleri   hiç bir yemek yok gökten kudret helvası bıldırcın eti bile var:D  neyse adamlrın uyarısını dikkate aldım bekldim ne yazsam olmuyor  hep uyarı geliyor neyse bir gün dedim yav bu kuran Allahın sözümü yoksa MUHAMMEDİNMİ DEDİM RESMİ ASTIM ORAYA beni atılar dışarı ne dedimki ben yahu.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, ANTİATEİST said:

Tarihi belge mi var ? :D

Yani sen kesinlikle Kuran'a bakarak konuşmuyorsun doğru mu ?

Pc başında yokken kardeşin filan girip senin yerine yazıyor herhalde.

Geçmiş nüshalara baktın mı ? Nasıl emin oldun ? Az önce bana geçmiş nüshaları getir filan diyordun. Böyle dediğine göre önemsediğin bir durum olsa gerek.

Neyse yoruldum..

Tarihi belge var tabii ki. Sen hiç tarih diye bilim dalı duymadın mı? Taberi, Vakıdi, İbni İshak, İbni Hişam vs. İslam tarihçileri değil mi? Bunların yazdıkları da İslam tarihi değil mi?

Bana Kuran'la hadis arasında ne gibi fark var, anlatsana.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bakara/282. Ey iman edenler! Belli bir süre için birbirinize borçlandığınız zaman bunu yazın. Aranızda bir yazıcı adaletle yazsın. Yazıcı, Allah’ın kendisine öğrettiği şekilde yazmaktan kaçınmasın, (her şeyi olduğu gibi dosdoğru) yazsın. Üzerinde hak olan (borçlu) da yazdırsın ve Rabbi olan Allah’tan korkup sakınsın da borçtan hiçbir şeyi eksik etmesin (hepsini tam yazdırsın). Eğer borçlu, aklı ermeyen, veya zayıf bir kimse ise, ya da yazdıramıyorsa, velisi adaletle yazdırsın. (Bu işleme) şahitliklerine güvendiğiniz iki erkeği; eğer iki erkek olmazsa, bir erkek ve iki kadını şahit tutun. Bu, onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir. Şahitler çağırıldıkları zaman (gelmekten) kaçınmasınlar. Az olsun, çok olsun, borcu süresine kadar yazmaktan usanmayın. Bu, Allah katında adalete daha uygun, şahitlik için daha sağlam, şüpheye düşmemeniz için daha elverişlidir. Yalnız, aranızda hemen alıp verdiğiniz peşin ticaret olursa, onu yazmamanızdan ötürü üzerinize bir günah yoktur. Alışveriş yaptığınız zaman da şahit tutun. Yazana da, şahide de bir zarar verilmesin. Eğer aksini yaparsanız, bu sizin için günahkârca bir davranış olur. Allah’a karşı gelmekten sakının. Allah, size öğretiyor. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

114- NAS SURESİ

1,2,3,4,5,6 De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Yasin/1. Yâ Sîn.

Bakara/282'ye de ayet deniyor, Yasin/1'e de. Bakara/282 tek bir ayet olarak Nas suresinden 5-6 daha uzun. Bunun bir standartı yok mu? 

Ey kafir benim Allhımı eleştireceyine bak senin tanrın zeyus ne diyor öyren öyle müslümanlar cevap ver. ey dinsizler atatürk izin verseydi bu ayetler türçe okunsaydı camilerde ben inanıyorum hiç bir kişi kalmazdı müslüman olmayan. Allah boşuna bu dini indirmedi Ama kafirler türçe okunmaSINA İZİN VERMEZLE KORKULARI  KURANI ÖYRENİP İMAN ETMELERİDİR. yazık bu halka ne hakınız var bunca insanı cehnnme göndermeye ey kafirler siz kızgın olabilrsiniz ama bu halkı düşünün biraz bunca huriden nden mahrum bırakmaya çalışıyorsunuz siz şeytanın çocuklarısınız insanları azdırıyorsunuz yeminle toprağın altında yapışcağım yakanıza millet huri şey edrken beni mahrum bıraktınız. bakın allahınız aşkına bu hurilre , ANTİATEİST  arkadaşım sana bu hurilr guraban olsun4841incip9659866.jpg

Sitelerde Paylaş

ANTİATEİST, sen yine de bu kuran-şeytan meselesini iyi düşün.

Çünkü bugüne kadar, arkanı 19'a yaslamış şekilde yorumluyordun ayetleri. Mutlaka bir hikmeti vardır, nasıl olsa 19 var gibisinden. Hatta bir çok yerde işi "ileride ortaya çıkacağına inanıyorum" a kadar vardırmışsın..neden? 19 yüzünden. Kuranı bugüne kadar samimi şekilde algılayabildiğinden, gerçekten sorguladığından emin değilim. Ayetler için "şöyle bir anlamı olması da olası.." şeklindeki yorumlarından açıkça belli oluyor bu durum. 19 tüm algını perdelemiş. Beynini teslim almış. 19 var gerisi yalan modundasın.

Şimdi o surelere, bir de "bu gözle" bak bakalım.

Benim verdiğim ve aksini kanıtlayamayacağın faraziyeyi de öteki köşeye koyarak. Kuran ve 19 şeytanın akıllı tasarımı, insan için kurduğu tuzaktır.

Adam olan tanrı o 19 sistemini, meallerin ve başka dillerin içerisinden de yeşertirdi. Gerçekten yargılayabilmemiz için; gerçekten anlamamızı, algılamamızı sağlardı. Dillerin de bir önemi kalmazdı.

Derdik ki: "talak hakkaten de sübyancı değilmiş, bak 19'a göre çevirince anlam hasan akçayınki gibi çıkıyor, diğer tefsirler yanlış" ...ama gerçekte arabın kendi bile 1400 senedir doğru anlamamış ki bu moku..(size göre)..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...