Jump to content

Forumdaki Müslümanlar hodri Meydan : Bana İslamı Yahudilik'e Karşı Savunun

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, BurakTuna67 yazdı:

Sen müslüman olsan da cehenneme gideceğin kesin :) , saf !  Ayrıca bir tartışmada kazanan nasıl belli oluyor ? 

Tıkanan ,kıvıran ıkınan ,sıkınan ve tartışmadan kaçan kanıt koyamayan kaybetmiştir.  Korkak korkak ad hominem yapma da totoşun yiyorsa ve Müslümansan gel.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

Tıkanan ,kıvıran ıkınan ,sıkınan ve tartışmadan kaçan kanıt koyamayan kaybetmiştir.  Korkak korkak ad hominem yapma da totoşun yiyorsa ve Müslümansan gel.

ad hominem yapmak mı? alakası yok  , topitop  ! :)  ,i yazdıklarınla birçok kişi dinden çıkmıştır, cehennemdeki yerin o yüzden garanti :) , yooo  müslüman değilim allah korusun. Neyinin tıkanması olacak ? Müslümanlar kıvıracak birşey bulurlar. Ayrıca kanıt meselesi ? mesela, kuranda olan ve benzeri tevratta olan bir x olayı var diyelim. Bunu nasıl ispatlıyorsun sen ? 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

ad hominem yapmak mı? alakası yok  , topitop  ! :)  ,i yazdıklarınla birçok kişi dinden çıkmıştır, cehennemdeki yerin o yüzden garanti :) , yooo  müslüman değilim allah korusun. Neyinin tıkanması olacak ? Müslümanlar kıvıracak birşey bulurlar. Ayrıca kanıt meselesi ? mesela, kuranda olan ve benzeri tevratta olan bir x olayı var diyelim. Bunu nasıl ispatlıyorsun sen ? 

Neyi nasıl ispatlıyorum dostum?Benzerliği mi benzerliğin çalıntıdan kaynaklandığını mı?

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

Neyi nasıl ispatlıyorum dostum?Benzerliği mi benzerliğin çalıntıdan kaynaklandığını mı?

Sen şimdi yazıyorsun ya bazı yerlerde; mesela kuranda bazı bölümler tevrattan alınma diyorsun. Bir müslüman, ikisi de Allah'ın ayeti deyince ne diyeceksin ? Geçen gün bir arkadaşla bunu tartıştım, delirtti beni de; ondan soruyorum.    ((Bakma sana şaka yapıyorum bazen, sana saygılı biriyim, senin bilgili biri olduğunu biliyorum) 

tarihinde BurakTuna67 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, BurakTuna67 yazdı:

Sen şimdi yazıyorsun ya bazı yerlerde; mesela kuranda bazı bölümler tevrattan alınma diyorsun. Bir müslüman, ikisi de Allah'ın ayeti deyince ne diyeceksin ? Geçen gün bir arkadaşla bunu tartıştım, delirtti beni de; ondan soruyorum.    ((Bakma sana şaka yapıyorum bazen, sana saygılı biriyim, senin bilgili biri olduğunu biliyorum) 

Bilimsel yöntem.Ayrıca ben tevrat değil talmud ve Midraş gibi ikincil yahudi kaynaklarından alıntılardan bahsediyorum daha vahim durum yani

Neden bilimsel yöntem?Çünkü bilimsel yöntemde eski olan daha az değişime uğramış daha orjinal kaynaktır yeni olan zaman içinde daha çok dezanforme olmuştur bu yüzden yeni kaynak eski kaynağa sen bozuksun ben düzgünüm derse buna gülerler.

Ayrıca Midraş'tan kopya olan durumlarda ikisi de Allah'ın ayeti olamaz çünkü Midraşlar mecazidir Kuran'sa bu Midraşik öyküleri birebir gerçekmiş gibi anlatır bu da hatadır..

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Düşünce yapın toz-duman olmuş Haci. Ateist Teolog varsayalım Yahudi kökenli Ateist birisi... Sorunlu bir durum mu var? Yahudi kökenli Ateist olmak, Mümin kökenli Ateist olmaktan daha erdemli ve başarılması daha zor entelektüel bir düzlemdir. Sen, Akp karşıtlığı istikametinde aşama yükselterek zirveye ulaşırken, Akp yandaşçılığı ile Semitizmi birleştirmişsin kafanda. Eminim bunları aynı görüyorsundur. Başka türlü bu tavrının açıklamasını yapamıyorum. Kendine adil olduğun duygusunu salık veriyorsun olasılıkla ama gerçekte antipatik birisi oldun şu sıralar.

Sitelerde Paylaş

Ama şimdi olmadı. Bu başlık hacı'yı haklı çıkardı. Teologdan sağlam bir Yahudilik eleştirisi beklediğimi söylemiştim. Bunu yapmak yerine tam tersine Islam'ın alternatifi olarak Yahudiliği koydu. Ama yani olmaz bu ve olmadı da...

Gerginlik ortamında söylemek istememiştim ama Teolog'un "hahamları severim" şeklinde bir lafı olmuştu.  Bunu hatırlatıp gerginliği artırmayayım dedim. Bunun yerine bu yahudi sempatisi imajını silmelisin demekle yetindim.

Bunu yapmaktan kaçındığı gibi, inadına Islam kötü Yahudilik iyi savunusu anlamına gelen bu başlığı açması hayal kırıklığı yani... Bu ama kabul edilir değil şimdi. Islamın alternatifi Yahudilik olamaz ve olmaz. Ben de Budizmin iyi kurgulanmış bir din olduğunu söylüyorum ama Müslüm olacağınıza Budist olun anlamına gelecek buyrun Islamı Budizme karşı savunun diye bir başlık açmam çok yanlış olur.

Inatlaşmadır büyük olasılıkla, Yahudilik savunuru olduğunu hala söylemek istemiyorum ama Teologun tavsiyeme uyup Yahudilik eleştirisi yapma yerine bu başlığı açması hacı'yı haklı çıkardı. Hayır şimdi böyle giderse Hristiyanları da Yahudilik karşısında savunuya davet edebilir. Daha sonra bütün diğer dinleri Yahudilik ezer diye de iddia ederse ne olacak?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Just now, democrossian said:

Ama şimdi olmadı. Bu başlık hacı'yı haklı çıkardı. Teologdan sağlam bir Yahudilik eleştirisi beklediğimi söylemiştim. Bunu yapmak yerine tam tersine Islam'ın alternatifi olarak Yahudiliği koydu. Ama yani olmaz bu ve olmadı da...

Gerginlik ortamında söylemek istememiştim ama Teolog'un "hahamları severim" şeklinde bir lafı olmuştu.  Bunu hatırlatıp gerginliği artırmayayım dedim. Bunun yerine bu yahudi sempatisi imajını silmelisin demekle yetindim.

Bunu yapmaktan kaçındığı gibi, inadına Islam kötü Yahudilik iyi savunusu anlamına gelen bu başlığı açması hayal kırıklığı yani... Bu ama kabul edilir değil şimdi. Islamın alternatifi Yahudilik olamaz ve olmaz. Ben de Budizmin iyi kurgulanmış bir din olduğunu söylüyorum ama Müslüm olacağınıza Budist olun anlamına gelecek buyrun Islamı Budizme karşı savunun diye bir başlık açmam çok yanlış olur.

Inatlaşmadır büyük olasılıkla, Yahudilik savunuru olduğunu hala söylemek istemiyorum ama Teologun tavsiyeme uyup Yahudilik eleştirisi yapma yerine bu başlığı açması hacı'yı haklı çıkardı.

Baslik 3 hafta once acilmis. Haci haksiz oldugu icin belki hakli cikarim umuduyla desip cikartmis bunu. Teolog yahudi falan degil. adam arastiriyor, bilgili, bu bilgiyle de gurur duyuyor. Bu baslikta yaptigi sey 'islami degil ateizme, judaizme karsi bile savunamazsiniz'. Bu teologun yazilarini takip eden icin cok aciktir. Haci da onun ateist oldugunu biliyor ama camura yatiyor. Bu davranis ne yasinin olgunluguna, ne de bilimadami kimligine yakismiyor. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, malta erigi yazdı:

Baslik 3 hafta once acilmis. 

Tarihine bakmamışım haklısın ama bu, Teologun bir Yahudilik eleştirisi yazıverip ithamların doğru olmadığını kanıtlamaktan kaçındığı gerçeğini değiştirmiyor.

Sonradan eklemiştim, tekrar vurgulayayım. Bu başlıktan sonra bütün diğer dinleri Yahudilik ezer diye de iddia ederse ne olacak?

Sitelerde Paylaş
Just now, democrossian said:

Tarihine bakmamışım haklısın ama bu, Teologun bir Yahudilik eleştirisi yazıverip ithamların doğru olmadığını kanıtlamaktan kaçındığı gerçeğini değiştirmiyor.

Sonradan eklemiştim, tekrar vurgulayayım. Bu başlıktan sonra bütün diğer dinleri Yahudilik ezer diye de iddia ederse ne olacak?

Abicim adami taniyoruz, yeni uye degil. Daha once tanah rumuzuyla yaziyordu. Binlerce yazisi var, hicbiri teblig icermiyor. 

Sitelerde Paylaş

Ne oldu simdi ?. Daha iyi mi oldu, sanmıyorum.

Sallamasyon olmadığı müddetçe, her fikir bir kültürel zenginliktir. Bosuna dememișler, "can cıkar huy çıkmaz" diye.

Ben  șahsen üzüldüm, onun zoraki uzaklaștırılması hos değil.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, malta erigi yazdı:

adami taniyoruz, yeni uye degil.

Tamam da işte, tekrar olacak ama: Bir Yahudilik eleştirisi yazıvermekten niye kaçındı? Neymiş bu Yahudiliğin kıymetliliği, İslam yerden yere vuruluyor, Hristiyanlık yerden yere vuruluyor ama Yahudiliğe gelince yelkenler toplanıyor? Nerden kaynaklanıyor yani bu Yahudiliğe laf söylemekten kaçınma?

Sitelerde Paylaş

Ateist Teolog'un Yahudi oldugunu sanmiyorum ama bu sekilde forumdan atilmasi yanlis bence de.

Burasi cocuk bahcesi veya sokak serserilerinin yeri degil. Burada duzgunce fikirlerini belirtirsin ve gelen elestirilere de duzgunce cevap verirsin. Bu sebeple Ateist Teolog'un forumdan atilmasi cok dogru bir karar ama bu sekilde atilmasi yanlis. Turan Dursun forumu gibi PKK ve K**t yuvalarinda yazmaya devam etmesi bizi ilgilenmiyor. Buraya gelmedigi surece forumun degeri artacaktir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, democrossian said:

Tamam da işte, tekrar olacak ama: Bir Yahudilik eleştirisi yazıvermekten niye kaçındı? Neymiş bu Yahudiliğin kıymetliliği, İslam yerden yere vuruluyor, Hristiyanlık yerden yere vuruluyor ama Yahudiliğe gelince yelkenler toplanıyor? Nerden kaynaklanıyor yani bu Yahudiliğe laf söylemekten kaçınma?

Abi nasil yazacakti? Aksam haciyla takisti, sabah atildi. Alelacele ne elestirisi yazacakti? -ki haci onu dun sucladiginda eski elestirileri gisterdi. Yani gayet de elestirmis. Islami daha fazla elestirmesi normal, hepimiz oyle yapiyoruz.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Abi nasil yazacakti? Aksam haciyla takisti, sabah atildi.

Takışmayı bırakıp yazabilirdi. Zor değil, Yahudilik de İslam da Hristiyanlık da aynıdır hepsi aynı ölçüde eleştirilir deyivermesi yeterdi. Demekten kaçındı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...