Jump to content

Forumdaki Müslümanlar hodri Meydan : Bana İslamı Yahudilik'e Karşı Savunun

Recommended Posts

3 minutes ago, Katip1 said:

Gerçegi Allah katındadır.

Zaten dogrusu olsa bütün yahudiler mescid'te namaz kılıyor olurlardı.

farketmez  katip bey.  Allah ben isteseydin hepinizi islam ederdim diyor.  gerçek tevratta olsa gene bunlar olmazdı. Mal allahındır istediği gibi tasarrf eder kamon koca Allah büyüksün

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 3/17/2017 at 21:06, Dindarr yazdı:

Kuranı kerimde beyan edilen Tevrat-ı şeriftir. Sen hayır o değildir diyipde bana bir şey ispat edemezsin. esslamunalaaaküm

On 3/17/2017 at 21:16, Katip1 yazdı:

Gerçegi Allah katındadır.

Zaten dogrusu olsa bütün yahudiler mescid'te namaz kılıyor olurlardı.

okumadan inandığınız kitaptan iki ayet:

Bakara 41

Elinizdeki Tevrat’ı tasdik edici olarak indirdiğimize (Kur’an’a) iman edin. Onu inkâr edenlerin ilki olmayın. Âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin ve bana karşı gelmekten sakının.

Nisa 47

Ey kendilerine kitap verilenler! Birtakım yüzleri silip de tersine çevirmeden, yahut cumartesi halkını lânetlediğimiz gibi onları lânetlemeden, yanınızda bulunanı (Tevrat’ı) doğrulayıcı olarak indirdiğimiz bu kitaba (Kur’an’a) iman edin. Allah’ın emri mutlaka yerine gelecektir.

Elinizdeki ve yanınızda bulunan kitap. Bir düşünün bakalım.

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, bir_akil_insan said:

okumadan inandığınız kitaptan iki ayet:

Bakara 41

Elinizdeki Tevrat’ı tasdik edici olarak indirdiğimize (Kur’an’a) iman edin. Onu inkâr edenlerin ilki olmayın. Âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin ve bana karşı gelmekten sakının.

Nisa 47

Ey kendilerine kitap verilenler! Birtakım yüzleri silip de tersine çevirmeden, yahut cumartesi halkını lânetlediğimiz gibi onları lânetlemeden, yanınızda bulunanı (Tevrat’ı) doğrulayıcı olarak indirdiğimiz bu kitaba (Kur’an’a) iman edin. Allah’ın emri mutlaka yerine gelecektir.

Elinizdeki ve yanınızda bulunan kitap. Bir düşünün bakalım.

Allah'dan kork çarpar adamı. Yalanına bak Ayetlerin Orjinal metninde TEVRAT yazmıyor. sen kimi kandırıyoooon

Ayetin orjinal metninde "yanınızdaki şeyi" diyor yani ellerindeki bozuk kitaplarda ki (Talmut tora vs.) deki Ahir zaman peygamberinin geleceğine dair olan şeyi tasdik edici yani müşriklere karşı "Sizi tasdik edici olarak İndirdiğim kurana İman edin beni tasdik edin diyor Allahsız kitapsızlık yapayın ne olur Kuranın metnine sadık kalın ayette tevrat yazmadığı halde tevrat demeyin Tevratı Tora sanmayın  allllahu akbar tabarakal bakbar :Dasasasa hulasa: bunlar ancak kuran okumamış cahilleri kandırırlar. bizim yanımızda daima mağlup olurlar her zaman galip geliriz 

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Dindarr said:

Allah'dan kork çarpar adamı. Yalanına bak Ayetlerin Orjinal metninde TEVRAT yazmıyor. sen kimi kandırıyoooon

Sen mal olduğun için "yanınızda, elinizde bulunan" ifadesinden Tevrat'ın kastedildiğini anlamaman normal. Neyse ki çevirenler senin kadar mal değilmiş.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Dindarr yazdı:

Ayetin orjinal metninde "yanınızdaki şeyi" diyor yani ellerindeki bozuk kitaplarda ki (Talmut tora vs.) deki Ahir zaman peygamberinin geleceğine dair olan şeyi tasdik edici yani müşriklere karşı "Sizi tasdik edici olarak İndirdiğim kurana İman edin beni tasdik edin diyor Allahsız kitapsızlık yapayın ne olur Kuranın metnine sadık kalın ayette tevrat yazmadığı halde tevrat demeyin Tevratı Tora sanmayın  allllahu akbar tabarakal bakbar :Dasasasa hulasa: bunlar ancak kuran okumamış cahilleri kandırırlar. bizim yanımızda daima mağlup olurlar her zaman galip geliriz 

okumadan inandığınız kitaptan bir başka ayet.

al-i imran 3

Kitabı, sana gerçek ve ellerinde bulunanı gerçekleyici olarak indirdi, Tevrat ve İncil'i de indirdi

nezzele : parça parça, kısım kısım indirdi
aleyke  : sana
el kitâbe   : kitap
bi el hakkı : hak ile
musaddikan  : tastik eden
li-mâ   : şeyi
beyne   : arasında
yedeyhi (beyne yedeyhi )    : onun elleri
ve enzele   : ve indirdi
et tevrâte  : Tevrat
ve el incîle    : ve İncil

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, bir_akil_insan said:

okumadan inandığınız kitaptan bir başka ayet.

al-i imran 3

Kitabı, sana gerçek ve ellerinde bulunanı gerçekleyici olarak indirdi, Tevrat ve İncil'i de indirdi

nezzele : parça parça, kısım kısım indirdi
aleyke  : sana
el kitâbe   : kitap
bi el hakkı : hak ile
musaddikan  : tastik eden
li-mâ   : şeyi
beyne   : arasında
yedeyhi (beyne yedeyhi )    : onun elleri
ve enzele   : ve indirdi
et tevrâte  : Tevrat
ve el incîle    : ve İncil

Sizden herhangi bir anlayış bozukluğu mallık mevcut mu? Çünkü verdiğin ayet de Tasdik edilen şey: Elleri arasındaki şey yani ahir zaman peygamberinin geleceğine dair yazılardır. Sizi tasdik ediyorum işte Hz Muhammed geldi demektir. Ondan sonra ayet de:  ve indirdi tevratı ve incili Nas hidayete kavuşsun diye der.

Yani mallıktan imtina ediniz. Tasdik edilen şey Ahir zaman peygamberinin geleceğine dair sözlerdir. sizi müşriklere karşı tasdik ederim doğrularım işte ahir zaman peygamberi benim geldim demektir hahahaha in the kapçın kaapppkaaaan dını nıııııı

Yoksa yahudi ve hıristiyanların ellerinde bulunan Kitapları yani Tora denen manyak kitabı ve Evangel (Müjde) denilen Müjde müjde sizie parizyenden müjde size zarif sağlam esnek çorap GÜZEL ÇORAP MÜJDE size denile MÜJDE kitabı İncil değildir hahahahaha KEMON ::dasasasa 

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, sağduyu said:

Sen mal olduğun için "yanınızda, elinizde bulunan" ifadesinden Tevrat'ın kastedildiğini anlamaman normal. Neyse ki çevirenler senin kadar mal değilmiş.

Yanınızda bulunan şeyi tasdik edici olarak denilen: Ahir zaman peygamberin geleceğine dair yazılar ki. yahudiler bu sözlerle müşriklere hava atıyorlardı o gelicek diye. Kuran bunu tasdik ederek geldim der sizde beni tasdik edin iman edin der.

Ali imran 3 ayette tasdik edilen şeyin bu olduğu pek açık görülür. Zira tasdik olunan şey tevrat ve incil olsa neden sonra Tevrat ve incili indirdik diye zikretsin Allah hahahah

yabancı bir şarkı Güftesi  : in the kapçın kapkannnn dını nıııı  :Dsasasasa

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Dindarr yazdı:

Sizden herhangi bir anlayış bozukluğu mallık mevcut mu? Çünkü verdiğin ayet de Tasdik edilen şey: Elleri arasındaki şey yani ahir zaman peygamberinin geleceğine dair yazılardır. Sizi tasdik ediyorum işte Hz Muhammed geldi demektir. Ondan sonra ayet de:  ve indirdi tevratı ve incili Nas hidayete kavuşsun diye der.

Yani mallıktan imtina ediniz. Tasdik edilen şey Ahir zaman peygamberinin geleceğine dair sözlerdir. sizi müşriklere karşı tasdik ederim doğrularım işte ahir zaman peygamberi benim geldim demektir hahahaha in the kapçın kaapppkaaaan dını nıııııı

Yoksa yahudi ve hıristiyanların ellerinde bulunan Kitapları yani Tora denen manyak kitabı ve Evangel (Müjde) denilen Müjde müjde sizie parizyenden müjde size zarif sağlam esnek çorap GÜZEL ÇORAP MÜJDE size denile MÜJDE kitabı İncil değildir hahahahaha KEMON ::dasasasa 

kanıt olmadan sallamayın. kanıt verin. sizin uyduruk inançlarınız ile islam arasındaki boşluğu kendi yalanlarınızla doldurmayın.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, bir_akil_insan said:

kanıt olmadan sallamayın. kanıt verin. sizin uyduruk inançlarınız ile islam arasındaki boşluğu kendi yalanlarınızla doldurmayın.

Onların yanında ki tasdik olunan şey:

2:89 Ve onlara, Allah katından onların yanlarındaki şeyi tasdik eden bir Kitap  geldiği zaman (o'nu kabul etmediler). (Kur'ân gelmeden) önce kâfirlere karşı (zor durumda kaldıklarında, Tevrat'ta bahsi geçen ahir zaman Peygamberi adına) fetih ve zafer için Allah'tan yardım istiyorlardı. Oysa, O bildikleri (Tevrat'ta (sadece Tora da değil. zira Tevrat Tora değildir.) vasfı bildirilen Peygamber) onlara gelince O'nu inkâr ettiler. Bu yüzden Allah'ın lâneti kâfirlerin üzerinedir.

Yani onlar Sıkıştıkları vakit "Rabbi Allah aşkına Bizi son peygamberin hürmetine Feraha çıkar" diye yardım istiyorlardı. 
ne vakit ki vaad edilen peygamberin seyyidi gelip onları tasdik etdi. Tanıdıkları gelince kibir ve hasedlerinden ona küfrettiler hakkı örtmeye başladılar. Allahda Allahın laneti kafilerin hakkı örtenlerin üzerine olsun dedi

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Dindarr yazdı:

Onların yanında ki tasdik olunan şey:

2:89 Ve onlara, Allah katından onların yanlarındaki şeyi tasdik eden bir Kitap  geldiği zaman (o'nu kabul etmediler). (Kur'ân gelmeden) önce kâfirlere karşı (zor durumda kaldıklarında, Tevrat'ta bahsi geçen ahir zaman Peygamberi adına) fetih ve zafer için Allah'tan yardım istiyorlardı. Oysa, O bildikleri (Tevrat'ta (sadece Tora da değil. zira Tevrat Tora değildir.) vasfı bildirilen Peygamber) onlara gelince O'nu inkâr ettiler. Bu yüzden Allah'ın lâneti kâfirlerin üzerinedir.

Yani onlar Sıkıştıkları vakit "Rabbi Allah aşkına Bizi son peygamberin hürmetine Feraha çıkar" diye yardım istiyorlardı. 
ne vakit ki vaad edilen peygamberin seyyidi gelip onları tasdik etdi. Tanıdıkları gelince kibir ve hasedlerinden ona küfrettiler hakkı örtmeye başladılar. Allahda Allahın laneti kafilerin hakkı örtenlerin üzerine olsun dedi

parantez eksik kalmış. tamamlayalım:

(canla başla çalışarak, gerektiğinde kadınlar da destek vererek islamı yüceltmek ve hakim kılmak adına savaşıp, nihayet savaş müminlerin galibiyeti, allah yolunda yalnızca tebliğden ibaret olan görevlerini yerine getirirken onlara saldıran, evlerinden çıkartan, onları hakir gören, onlarla dalga geçp kulaklarına fiske atan, arkalarından deli bu ağuduklarım diye dalga geçmek sureti ile inananlar nezdinde allah ve peygamberlerini küçültmek sureti ile onlara savaş açıp suçların en büyüğünü işleyerek insanlığın helakına neden olmak üzere çalışan kafirlerin tamamını ortadan kaldırmak yolu ile )

sıkılmasam sayfalar dolusu yazabilirdim. nasılsa inanacak keriz bulunuyor bu parantezlere. sonraki parantezlere değinmeye de üşendim.

akıl sağlığınız yerinde değil. uyduruk bir kitabın içinde yazmayan şeyleri, kendi uydurduklarınıza kanıt diye sunmak için başkalarının uydurduklarını öne sürüyorsunuz. nerden tutsanız ele gelmiyor.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Dindarr said:

Yanınızda bulunan şeyi tasdik edici olarak denilen: Ahir zaman peygamberin geleceğine dair yazılar ki. yahudiler bu sözlerle müşriklere hava atıyorlardı o gelicek diye. Kuran bunu tasdik ederek geldim der sizde beni tasdik edin iman edin der.

Ali imran 3 ayette tasdik edilen şeyin bu olduğu pek açık görülür. Zira tasdik olunan şey tevrat ve incil olsa neden sonra Tevrat ve incili indirdik diye zikretsin Allah hahahah

yabancı bir şarkı Güftesi  : in the kapçın kapkannnn dını nıııı  :Dsasasasa

Hala mal mal sayıklayıp duruyorsun, ne demek istediğini kendin anlıyor musun acaba?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...