Jump to content

Türkiye'deki solcu hümanistler neden bu kadar iki yüzlü

Recommended Posts

Bir Ermeni ölünce, ya da Berkin Elvan gibi basit bir terör örgütü sempatizanı sokak serserisi ölünce yurdumuz solcuları ortalığı ayağa kaldırıyor. Yürüyüşler yapıyorlar, şarkılar besteliyorlar. 

Ama muhafazakar Sünni bir ailenin çocuğu ölünce birden bu hümanizm budalaları sus pus oluyor. Başlarını kuma gömüyorlar. Yasin Börü mesela. Bir tane bu çocuk için üzülen bir solcu var mı?

Fırat Çakıroğlu mesela. Tamam adam çocuk değil ama Berkin Elvan gibi bir vatan haini de değil. Tam aksine vatanını milletini seven pırıl pırıl bir gençti. Bu adam için niye üzülmüyor hiçbir solcu?

Her gün vatanını milletini korumak için o kadar polis, asker ölüyor. Bizim solcuların umrunda bile değil.

Fethi Sekin mesela. Berkin Elvan'a üzüldüğünüzün onda biri kadar bile bu kahraman polis için üzüldünüz mü?

Neden bir insanın ölümüne üzülmeniz için illa o kişinin bir Alevi mezhepçisi, ya da bir Ermeni milliyetçisi, ya da bir DHKP-C destekçisi ya da bir PKK'lı olması şart?

tarihinde Üçüncü Görüş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Üçüncü Görüş said:

Bir Ermeni ölünce, ya da Berkin Elvan gibi basit bir terör örgütü sempatizanı sokak serserisi ölünce yurdumuz solcuları ortalığı ayağa kaldırıyor. Yürüyüşler yapıyorlar, şarkılar besteliyorlar. 

Ama muhafazakar Sünni bir ailenin çocuğu ölünce birden bu hümanizm budalaları sus pus oluyor. Başlarını kuma gömüyorlar. Yasin Börü mesela. Bir tane bu çocuk için üzülen bir solcu var mı?

Fırat Çakıroğlu mesela. Tamam adam çocuk değil ama Berkin Elvan gibi bir vatan haini de değil. Tam aksine vatanını milletini seven pırıl pırıl bir gençti. Bu adam için niye üzülmüyor hiçbir solcu?

Her gün vatanını milletini korumak için o kadar polis, asker ölüyor. Bizim solcuların umrunda bile değil.

Fethi Sekin mesela. Berkin Elvan'a üzüldüğünüzün onda biri kadar bile bu kahraman polis için üzüldünüz mü?

Neden bir insanın ölümüne üzülmeniz için illa o kişinin bir Alevi mezhepçisi, ya da bir Ermeni milliyetçisi, ya da bir DHKP-C destekçisi ya da bir PKK'lı olması şart?

üşütükmüsün sen?

Derdin ne senin?

Al Yasin Börüye üzüldüm,sevindin mi?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Tremor said:

üşütükmüsün sen?

Derdin ne senin?

Kafayi firt cakiroglunna takmis. Sanki herif bakkala giderken oldu. Adam yanina kendi gibi bir guruhu toplayip sopalarla okul basiyor. Bildigin teror eylemi. Baska bir pislik terorist de onu bicaklamis. Asil ikiyuzlu olan, bu basligi acan kisi. Resmen "benim teroristim iyidir" diyor.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Tremor yazdı:

Yalan söylüyorsun, üzülmedin.

Yasin Börü de, Fethi Sekin de, Fırat Çakıroğlu da umrunda bile değil. Çünkü bu insanların hiçbirisi İslamcı terör örgütleri tarafından öldürülmedi. Hepsi sizin çok sevdiğiniz Kürtçü-Ermenici terör örgütleri tarafından öldürüldü. Bu yüzden umrunuzda bile değil hiçbiri.

Çünkü siz hayatı İslam'dan ibaret gören, kör bir İslam düşmanlığından gözleri kararmış yobaz budalalarsınız.

Ben de İslam düşmanıyım ama, dünyadaki tek tehlikenin İslam olmadığının, İslam'dan başka da bir sürü hastalıklı düşüncenin olduğunun farkındayım.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Ne solcuyum ne de hümanist...

Berkin Elvan'a da içim çok yandı, belki inanmayacaksın ama PKK'lıların öldürdüğü o Hizbullahçı ailenin çocuğuna da. Ki bu çocuğu yolladıkları dinci örgüt ülkenin en acımasız işkenceci dincilerinin yetiştirildiği örgüttür, bu çocuk da bunların elinde büyüyecek ve onlardan biri olacaktı muhtemelen. Ben buna rağmen o anda orada olsam çocuğu diğer işkencecilerden kurtarmak isterdim. Çocuk çünkü bu. 14-15 yaşındaki çocuklar...

Fethi Sekin hele, resmen kendini feda etti. Günlerce aklımdan çıkmadı bu asil davranışı. Fırat Çakıroğlu için de üzülmüştüm çokça. Üniversitelerde oldukça güçlenen PKK'lılarla mücadeleye etmeye çalışıyorlardı, politik görüşleri ve yöntemleri bana ne kadar uzak olsa da çok üzülmüştüm. 

Ancak sen, açıkça Berkin Elvan'ı sokak serserisi, terörist, vatan haini ilan ediyorsun. Niyetin iyi değil. Solcu ve hümanistleri samimiyetsizlikle suçlarken kendin açıkça bir çocuğa hakaretler ediyor ve dışlıyorsun. Sen kendinde bu hakkı görüyorsan diğerlerine de tanıyacaksın.

Berkin'in diğerlerinden farkı Gezi Direnişi sırasında polis tarafından vurulmasıydı. Evinden çıkmış ekmek almaya giden bir çocuktu sadece. Kimse geri planına bakmadı. Emin ol o çocuk ülkücü bir ailenin çocuğu olsa da aynı şekilde sahiplenirlerdi. Direnişe katılan ve Berkin için yürüyüşler yapan, cenazesini sahiplenip kaldıran milyonlarca insan PKK'lı, DHKPC'li miydi? Tam tersi olmasın sakın?

Çocuklar suçsuzdur. Ben sadece bunu bilirim. Çocuklar, aileleri her ne ise ona göre şekil alır, öyle düşünür. Büyüyüp de entelektüel savunma geliştirecek hale geldiklerinde yönlerini değiştirirler belki ama çocuk için bu geçerli değildir. O yüzden diğerlerini kendi safında görüp sahiplenirken ötekini vatan haini sokak serserisi ilan etmek iki yüzlülüğün en büyüğüdür.

Bir de ben bu forumda PKK'yı, DHKPC'yi vb örgütleri sahiplenip savunan kimseyi görmedim. Sen gördüysen bana da göster ki tepkini anlamaya çalışayım. Bu halinle kendi kendine kavga ediyor görünüyorsun çünkü.

Sitelerde Paylaş

Türk Ateist;

Senin samimiyetine ve vatanseverliğine inanıyorum.

Ama Tremor, Malta Eriği gibilerin samimiyetine inanmıyorum. 

Berkin Elvan sanırım 14 yaşında ölmüştü. O nedenle masum kabul edilebilir. Ama Kılıçdaroğlu gibi onu şehit olarak nitelersen işte o zaman iş değişir. Berkin Elvan bir şehit değildir. Çünkü bir terör örgütünü savunan bir ailenin çocuğudur. Yaşasaydı yüzde 99 ihtimalle karakteri değişmeyecekti. Dinsiz birisi sonradan ruhsal bunalıma girip dindar olabilir. Ya da şeriatçı bir ailenin çocuğu sonradan ateist kesilebilir.

Ama PKK'lı bir ailede doğup da büyüyünce vatansever birisi olan bir Kürt Alevisi duymadım açıkçası şu ana kadar.

Şehit; inancı ne olursa olsun vatanını korumaya çalışırken ölen kişiye denir. Fehmi Kubilay, Uğur Mumcu, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin, Fırat Çakıroğlu işte böyle insanlara şehit denir.

Bu fotoğrafları açıklamama herhalde gerek yok:

JaL5yE.jpg

DPXL0y.jpg

Sitelerde Paylaş

Üçüncü Görüş,

Kılıçdaroğlu'nun ya da sıradan diğer insanların Berkin Elvan'ı şehit ilan etmesi beni, bizi bağlamaz. Benim kişisel görüşüm zaten bunlardan farklı, şehit dendi mi benim aklıma yalnızca görev başında öldürülen asker ve polis gelir. Dini ya da duygusal bir anlamı yoktur benim için. Berkin Elvan bu tarafın, 15 Temmuz'da Tayyip'in ültimatomuyla sokaklara döküldükten sonra ölenler de öbür tarafın şehitleri işte, ben o yüzden bu işlere mesafeli dururum. Kılıçdaroğlu Berkin'i de Gezi Direnişi'nde polis tarafından öldürülen diğer çocuklarımızı da şehit ilan etti sanıyorum. Birçok insan da böyle bakar ve ben oturup bunu sorgulamam. Duygusal mesele bu.

Berkin'in ana babası politik olarak bana hiç yakın değil, o dönemde zaten gidip HDP'yi desteklediklerini belirttiler. HDP ise benim teröristlerden oluşuyor dediğim ve bunu da açıkça göstermiş bir parti. Bu ana baba benim için çocuğunu polisin saldırısıyla kaybetmiş bir ana babadır, onlar adına gerçekten çok üzüldüm. Onları değil, durumu sahiplendim çünkü haklıydılar. Ülkücü olsalardı da haklıydılar, Kürtçü olsalardı da.

Güneydoğu'da asker ve polisin öldürdüğü çocuklar için de yanarım. Koyun otlatırken karakoldan atılan patlayıcıyla parçalanan Ceylan Önkol için de yüreğim sızlar, o da çocuktur ve suçsuzdur çünkü. Sen benim gibi bakmıyorsun, bakmanı da beklemiyorum. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi üzülme.

Nasıl bir zihniyete sahip olduğun iyice ortaya çıktı.

Neyi savunursan savun, kimin için üzülürsen üzül umrumda değil. Ama yeter ki Kemal Atatürk'ü, o yüce insanı karıştırma sakın. Çünkü savunduğun görüşler onun yüce ideolojisi ile taban tabana zıt.

Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Sosyalistlerin komunistlerin çoğu enternasyonalisttir.Milliyetçiliği ve dini savunmazlar.

Alıntı

2 Kasım 1922'de,

Şurası unutulmamalı ki, bu tarz-ı idare (parlamenter cumhuriyet), bir bolşevik sistemi değildir. Çünkü, biz ne bolşeviğiz ne de komünist; ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkarız. Hülasa, bizim şekl-i hükümetimiz tam bir demokrat hükümetidir ve lisanımızda bu hükümet halk hükümeti diye yad edilir.

https://tr.wikiquote.org/wiki/Mustafa_Kemal_Atatürk/Komünizm

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Üçüncü Görüş said:

İyi üzülme.

Nasıl bir zihniyete sahip olduğun iyice ortaya çıktı.

Neyi savunursan savun, kimin için üzülürsen üzül umrumda değil. Ama yeter ki Kemal Atatürk'ü, o yüce insanı karıştırma sakın. Çünkü savunduğun görüşler onun yüce ideolojisi ile taban tabana zıt.

Sen hasta,doğru düzgün düşünemeyen bir insansın,

Bu milliyetçi dediğin adamlar ağır lümpen,islamcı,arabesk beyinli,uyuşmuş beyinli tiplerdir.

Bunların milliyetçiliği beyinleri kadardır,yani miniciktir.

Bir tane milliyetçi göster bana,bu ülkeye bir dirhem faydası olsun!

2-3 tane boş beyinli ölmüş adamı gösterip kendini haklı çıkaramazsın!

Türkiyedeki bütün milliyetçiler çıkar gruplarına hizmet eder,sana kanıtlarıyla sunarım,ağzın gözün yamulur.!

Burada ağır duygusal hezeyanlara girip caka satma,

Psikiyatriste git,mutlaka sana ilaç verecektir,düzgün kullan..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

Sözünü yazmışsın saçmalama.

"Sosyalistlerin komunistlerin çoğu enternasyonalisttir.Milliyetçiliği ve dini savunmazlar." dedikten sonra Atatürk ün neden sosyalist olmadığını belirten sözünü yazdım. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Atatürk'ün komünizme karşı olduğu dünyanın dönmesi kadar kesindir de, 20'li yıllarda yobazların gönlünü almak için söylediği bir sözü buna kanıt göstermek safça bir davranış.

Atatürk komunizme neden karşı olduğunu yazabilir misin?

Milliyetçi ise ulusalcı sosyalist neden olmamış peki?
:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...