Jump to content

Ateistlerin batıl inançları var mıdır?

Recommended Posts

5 dakika önce, bilgisız bi uşak yazdı:

Ölü bir ateist, mezardan çıkıp, seni hammm yapacak!

Bu nasıl soru yahu!

Bu soru Facebook ateist grupların birinde sorulmuştu.

Bazıları doğaüstü inançları olabilir diyordu.

Bazılarıda olamaz diyorlardı.Bu forumdaki ateistlerin cevaplarını  merak ettim. :)

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, bilgisız bi uşak yazdı:

Ölü bir ateist, mezardan çıkıp, seni hammm yapacak!

Bu nasıl soru yahu!

Bazılarıda olamaz diyorlardı.Bu forumdaki ateistlerin cevaplarını  merak ettim. :)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, TENTEN yazdı:

Önce Siz baslayin, sonra bakariz. Öyle belese bizim memlekette sir verilmez.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

:D

Hep merak etmisimdir, neden batil inanc denir mesela ?

Yoksa dogul inanc daha mi faydali ?:D

Alıntı

batıl    Ar. b¥µil 

sf. (ba:tıl) 1. İnançlar bakımından gerçek olmayan. 2. Çürük, temelsiz, asılsız. 3. Boş, beyhude. 4. Geçersiz: Bütün kıymet hükümlerinin batıl ve bütün ölçülerin bozuk olduğunu ispat yolunda birbiriyle müsabaka eden muharrir ve mütefekkirlerin adedi, o devirde, sayılmayacak kadar çoktu. -Y. K. Karaosmanoğlu.

Güncel Türkçe Sözlük 

bâtıl    

çürük. ~ muamele: çürük işlem.

BSTS / Medeni Hukuk Terimleri Sözlüğü 1966
http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts&arama=kelime&guid=TDK.GTS.58ac8b5aa4e547.28245840

Sitelerde Paylaş

"Bâtıl" kavramı, "gerçekle bağdaşmayan" ya da "bilimle uyuşmayan" anlamına gelir.

Hangi ateist, bâtıl inanç güdebilir ki!

Elbet de Müslümanlar da, "bâtıl inanç" kavramını kullanıyopr; onların kullanım amaçları, "İslâm'la uyuşmayan" demektir.

Ama İslâm, zâten bir bâtıl inançtır; tüm diğer dînler giibi!

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, kavak yazdı:

TENTEN; neden dogul degil de batil demisler, sizce ?

Bu kelimenin kökenine bakmak lazim, cografi anlami var mi diye.

En iyisi mi kendin pisir, kendi ye. Kelime kökenine baktim, arap dostlarimiz(!) sayesinde tee butlan´a dayaniyor. Batili dostlarimiz tasalanmasinlar, bu batil kelimesinde onlari rencide edecek birsey yok.

Ar buṭlān بطلان [#bṭl msd.] geçersiz olma, yok hükmünde olma Ar baṭala بطل geçersiz kaldı, iptal edildi, yok hükmünde idi
Tarihte En Eski Kaynak
[ ÖM (1437) : rūz-ı kıyāmetdür / Ki kılur noktayı emr-i ilāhi hatt-ı butlānı ]
Kelime Kökeni
Arapça bṭl kökünden gelen buṭlān بطلان "geçersiz olma, yok hükmünde olma" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça baṭala بطل "geçersiz kaldı, iptal edildi, yok hükmünde idi" fiilinin masdarıdır.

Sitelerde Paylaş

gerçek ateist doğaüstü hiçbir şeye inanmaması gerekir  ,herşeyin atomlardan oluştuğuna ve herşeyin maddi alemden ibaret olduğunu inanır .bu düşünce demokritosa kadar uzanır 

ama gelin görünkü kendisine ateistim diyenlerin en az %99 herangi bir kıyamet senaryosu durumunda camiye kaçma potansiyeli normal bir müslümandan en az 10 kat daha yüksek bakın subjektif bir görüş sunmuyorum tamamen objektif olmaya çalışıyorum :)ha kaçmayacak var tabikide RİCARD DAWNKİNG var bu adam cehennme düşşe ben tesadüfen yeniden doğtum ve tesadüfen acı çekiyorum falan der galiba :)

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Siabent yazdı:

gerçek ateist doğaüstü hiçbir şeye inanmaması gerekir  ,herşeyin atomlardan oluştuğuna ve herşeyin maddi alemden ibaret olduğunu inanır .bu düşünce demokritosa kadar uzanır 

ama gelin görünkü kendisine ateistim diyenlerin en az %99 herangi bir kıyamet senaryosu durumunda camiye kaçma potansiyeli normal bir müslümandan en az 10 kat daha yüksek bakın subjektif bir görüş sunmuyorum tamamen objektif olmaya çalışıyorum :)ha kaçmayacak var tabikide RİCARD DAWNKİNG var bu adam cehennme düşşe ben tesadüfen yeniden doğtum ve tesadüfen acı çekiyorum falan der galiba :)

Yazdıklarının her kelimesi zırva ama ben onun ötesinde bir şey  farkettim. Sen bu foruma en zaman bir şey yazmış olsan paketmiş gibi ANTİATEİST de yazmış oluyor ikili mi takılıyorsunzu yoksa yan hesap falan mısınız ?

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Ateist Teolog said:

Yazdıklarının her kelimesi zırva ama ben onun ötesinde bir şey  farkettim. Sen bu foruma en zaman bir şey yazmış olsan paketmiş gibi ANTİATEİST de yazmış oluyor ikili mi takılıyorsunzu yoksa yan hesap falan mısınız ?

en az 1 yıldır mesaj yazmıyorum bu forumda ,bi ziyarete geldim sadece, geçiciyim 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Siabent yazdı:

en az 1 yıldır mesaj yazmıyorum bu forumda ,bi ziyarete geldim sadece, geçiciyim 

ANTİATEİST de uzun süre yazmamıştı şaşırdım siz ayrılmaz ikiliyi aynı anda görünce. Bu aarda fikirleriniz günler ve aylar geçtikçe daha da akla ziyan olmuş ikinizin de özellikle ateistlere yakıştırdığınız olmayan tanımlamalar forum tarihiene en mesnetsiz iddialar olarak geçebilir.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Ateist Teolog said:

ANTİATEİST de uzun süre yazmamıştı şaşırdım siz ayrılmaz ikiliyi aynı anda görünce. Bu aarda fikirleriniz günler ve aylar geçtikçe daha da akla ziyan olmuş ikinizin de özellikle ateistlere yakıştırdığınız olmayan tanımlamalar forum tarihiene en mesnetsiz iddialar olarak geçebilir.

antiateizm nickli üyenin görüşleri benim görüşüme yakındır kendisini tanımıyorum yarumlarını okumuştum bana yakın düşüncelerde ,tespitin iyi 

halla halla demeK eski formda değiliz :)

tarihinde Siabent tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yoktur. Bende inanç diye birşey yok. Ne dini ne batıl, ne de baßka türlü. 

"Yarın yağmur yağacağına inanıyorum, şemsiye alacam" bile demem. Kanıtsız hiçbirşeye inanmam.Yağarsa yağsın napayım? ıslanırız ☔ ?

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, TENTEN said:

Ateistlerin batıl inançları var mıdır?

Benim var,tuvalete sağ ayakla girip,sol ayakla çıkıyorum,sürekli ayakta işiyorum.Böylece imansızlığımın daha da arttığını hissediyorum..

Şaka lan şaka, 

Ateistte batıl inanç ne gezer la?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...