Jump to content

Yobaz ateistler

Recommended Posts

1 dakika önce, isabettin yazdı:

Yani, birbirini tutmayan ayetler falan yok bu durumda değil mi? Tutarlı bir bütünselliğe sahip bu Kuran o zaman, öyle mi?

Var . Ama islam sadece Kuran değildir Kuran kendisinin kitap haline getirilişini bile görememiş birileri tarafından ilk kez yazıldı bunu dikkate alınız İslam bir zihniyettir.Kuran'daki çelişkiler insan ürünü olmasından  ve şartlara göre şerbet üretilmesindendir fakat İslam dini bunu eritip İslam adı verilen ganimetçi savaşçı Arap menşeili olduğu söylenen  dini ortaya çıkarmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 329
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, Ateist Teolog yazdı:

Var . Ama islam sadece Kuran değildir Kuran kendisinin kitap haline getirilişini bile görememiş birileri tarafından ilk kez yazıldı bunu dikkate alınız İslam bir zihniyettir.Kuran'daki çelişkiler insan ürünü olmasından  ve şartlara göre şerbet üretilmesindendir fakat İslam dini bunu eritip İslam adı verilen ganimetçi savaşçı Arap menşeili olduğu söylenen  dini ortaya çıkarmıştır.

Katılıyorum .İslam boş bir kutu gibi sürekli doldurulmaya çalışılıyor

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Üçüncü Görüş said:

Birkaç sene önceki konulara bakıyorum mesela. Forumun şimdikine göre çok daha aktif olduğunu, hatta bir sürü Müslümanın gelip tartıştığını görüyorum.

Şimdi ise forumdaki Müslüman sayısı bir elin parmakları kadar bile değil. Ateist sayısı da pek fazla değil.

Bunun en büyük sebebi bu forumdaki bağnaz, ufku dar, akıl hastası bazı ateistler.

Bu ateistler karşısındaki ile tartışmak yerine hakaret edip papağan gibi aynı şeyleri söylüyor.

"Sön möslömön döğölsön görçök möslömön öşöd'dör göt öşödö kötöl sölök göt cöhöd yöp böröz"

Papağan gibi hep bu cümleyi ya da benzer ifadeleri kullanıp duruyorlar. Adamların başka yapabildiği yok.

Biraz ufkunuzu açın kendinizi geliştirin yobaz olmayın papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamayın insan gibi tartışmayı öğrenin.

Hayat sadece İslam'dan ibaret değil. Karşınızdaki Müslümanı da inancından ibaret görmeyin. Onun da bir insan olduğunu unutmayın.

Takmışlar bir IŞİD'e gece gündüz IŞİD IŞİD IŞİD başka bildikleri bir kelime yok. İlla her Müslüman IŞİD'e katılacak, cihad yapacak bunlara göre. Ülkemizde IŞİD'i savunan çok küçük bir azınlık sadece. Bunu anlayın artık.

Türk Ateist gibi birkaç istisna dışında forumdaki ateistlerin hepsinde bu hastalık var.

Harfi harfine katılıyorum.

Ben forumun eski üyelerindenim. 2006'dan beri buradayım.

O zaman ki havanın tadı başkaydı. Müslümanlar daha fazlaydı.

Geleneksel dini savunan birisiyle tartışın, bir de ateistle tartışın.

Verilen tepkilerin aynı olduğunu, savunma yönteminin aynı olduğunu az buçuk , belli bir zaman sonra eminim fark edeceksinizdir.

Geçen iş arkadaşım bu ateistler çok zeki dedi. Verdiğim cevap aynen şöyle oldu, 10 yıldır bunların forumlarında yazıyorum, emin ol cübbeliden iyi durumda değiller.

Dün El-Kaide islamı en iyi anlayan diyorlardı.

Bugün daha barbar bir örgüt olan İşid var, bu sefer de islamı en iyi anlayan İşid oldu.

Yarın başka bir örgüt çıkar, bu örgüt daha iyi anlamış derler. 

Falan da filan da ...

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, ANTİATEİST yazdı:

Verilen tepkilerin aynı olduğunu, savunma yönteminin aynı olduğunu az buçuk , belli bir zaman sonra eminim fark edeceksinizdir.

Geçen iş arkadaşım bu ateistler çok zeki dedi. Verdiğim cevap aynen şöyle oldu, 10 yıldır bunların forumlarında yazıyorum, emin ol cübbeliden iyi durumda değiller.

Bugün daha barbar bir örgüt olan İşid var, bu sefer de islamı en iyi anlayan İşid oldu.

Falan da filan da ...

Dinin hakkında hiçbir halt bilmiyorsun .

tarihinde Ateist Teolog tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ANTİATEİST yazdı:

Falan da filan da ...

Dün El-Kaide'yi örnek verenlerin bugün Işid'i örnek vermelerini bir çelişki olarak mı görüyorsun? El-Kaide ile Işid arasındaki ideolojik farkları sayabilir misin?

Bu kadar basit bir mantık hatası yapmana rağmen, insanların zekalarını değerlendirecek bir kapasitede olduğunu düşünmen de apayrı bir güzellik.

Verilen tepkiler hep aynıymış. 

Bizim gözümüzde inançlılar; 

a- dini sorgulamayanlar

b-sorgulasa da kafası basmayanlar

c-kafası bassa da g.tü yemeyenler

olarak üç kategoriye ayrılıyor.

Bu üç kategorinin hangisine giriyorsan, sana o kategori için verilebilecek tepkilerden birisi veriliyor. Böceği görünce ne yaparsın? Ya üstüne terlik vurursun ya da bir şeyle tutup pencereden dışarı atarsın. Böcek de diyor mudur acaba, ulan bu insanlar bize hep aynı tepkiyi veriyor diye...

Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, Ateist Teolog said:

Ben baştaki iletimde İslam   Kuran  İşid dedim ve bu fikrimi ayrıntılı olarak açımladım.

Bu iletime karşılık kendi iletinde Kuran = İşid dedin. ( "Ahmakça bir eleştiri daha . İşid'in Kuran'a ne kaadr bağlı olduğunu görmek mi istiyorsun savaş ve ganimet ayetlerini ve hadislerini incele  lümpen kardeşim." dediğin ileti )

Son iletinde ise İslam   Kuran dedin. 

Sonuç olarak, şunu demiş oluyorsun: İslam   Kuran = İşid

Demek ki, benim dediklerimi unutsak bile, yani senin formülasyonunu esas alsak dahi, İslam = Kuran dememek gerekiyormuş, Kuran'a bağlılığı İslam'ın bir ölçüsü yapmamak gerekiyormuş, yalnızca Kuran'da yazanlarla İslam açıklanamazmış, o yüzden de İşid'i gerçek İslam diye lanse etmek doğru değilmiş dimi? Artık bunu anladık mı?

tarihinde isabettin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

El-Kaide İstanbul'da bomba patlatmamış mıydı? Barbarlıkta niçin Işid'den geri olsun ki bu manyaklar? Orada yakalanan ve katil bebek Chucky'ye benzetilen bir yaratık vardı. Hatırladınız mı onu? 

Bugün El-kaide "Yaşayan güzel ve doğru İslam"a örnek olarak verilmemesinin tek sebebi, El-Kaide'nin biraz gündemden düşmüş olması. Işid daha popüler. Popüler olan tercih ediliyor.

Sebep bu. Hayır, saçma sapan itirazlarına baştan bir yanıt yazayım da, konu gereksiz uzamasın.

Sitelerde Paylaş

Ateist:Kuranda cariye vardır.

Cübbeli ve türevleri:Kuranda cariye vardır.

Ne yardan,ne serden geçerimci,kutsal uyuşturucu bağımlısı,eğip,bükücü,taklacı,orta yolcu kaypak:Kuranda cariye yoktur.

Bu orta yolcu kaypaklar,o kadar utanmaz,o kadar pişkin,o kadar yüzsüzdürler ki,tutarlı olup gerçekleri,doğruları söyledi diye,müslüman olmayan birine,işidçilerden farkın yok diyebilir.

Orta yolcu kaypaklar,kutsal uyuşturucu bağımlısı oldukları için,bağımlı oldukları kutsal uyuşturucuyu kaybetmemek için eğip,bükerler,islamı,kuranı kendi benimseyebilecekleri bir biçime getirirler.Bakın bu tür kişiler,islamı duygusal nedenlerden,bağımlı olduklarından dolayı savunan kişiler.Gerçek islam bu değil sözü de,bu ne yardan ne serden geçerimci bir psikolojinin ürünüdür.İslamın gerçekleriyle karşılaşan beyin,islamın gerçeklerini sindiremez,benimseyemez,dinden ayrılıp,kutsal uyuşturucusunu kaybetmekte istemez,o yüzden kendini kandırma yoluna gider.İşte bu orta yolcu kaypak,kutsal uyuşturucu bağımlısı beyin,her türlü yalanı,palavrayı,zırvayı da uyduran beyin türüdür.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, isabettin yazdı:

Ben baştaki iletimde İslam   Kuran  İşid dedim ve bu fikrimi ayrıntılı olarak açımladım.

Bu iletime karşılık kendi iletinde Kuran = İşid dedin. ( "Ahmakça bir eleştiri daha . İşid'in Kuran'a ne kaadr bağlı olduğunu görmek mi istiyorsun savaş ve ganimet ayetlerini ve hadislerini incele  lümpen kardeşim." dediğin ileti )

Son iletinde ise İslam   Kuran dedin. 

Sonuç olarak, şunu demiş oluyorsun: İslam   Kuran = İşid

Demek ki, benim dediklerimi unutsak bile, yani senin formülasyonunu esas alsak dahi, İslam = Kuran dememek gerekiyormuş, Kuran'a bağlılığı İslam'ın bir ölçüsü yapmamak gerekiyormuş, yalnızca Kuran'da yazanlarla İslam açıklanamazmış, o yüzden de İşid'i gerçek İslam diye lanse etmek doğru değilmiş dimi? Artık bunu anladık mı?

İslam +sünnet= Kuran dedim ve haklıym işte Kuran'ı nasıl anlayacaksın başka?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, isabettin yazdı:

İslami cihatçılar karşısında ateist cihatçı horozları üretti. Bunlar birbirlerini iyi anlıyorlar, ama başka insanlar bunların ne dediğini anlamıyor. Cihatçı ateistler bu forumda fink atıyorlar ve ateizm adına en tutarlı çizgiyi izlediklerine inanıyorlar. Horozluk yaparak bu iş olmadığını görüyorlar, ama başka türlü nasıl davranacaklarını da bilmiyorlar. Kendilerini materyalist sanıyorlar, aslında idealizmin kölesi olduklarını göremiyorlar.

Ateizm bir din değildir, bireyseldir. Cihadçı ateist ne demek ? ne yapar bu cihadcı ateistler ?  kafa mı keserler ? 

Bir kere, İslam'ın "özü", "gerçeği", "hakikisi" diye bir şey yoktur. Hem Kuran'ın kendi içinde birbirini tutmayan laflardan ibaret çelişkili bir söz yığını olduğunu savunacaksınız, hem de bir grubun bunu tutarlı bir biçimde yaşama geçirilebileceğine inanacaksınız. Üçüncü Görüş’ün dediği gibi “Sön möslömön döğölsön görçök möslömön öşöd'dör göt öşödö kötöl sölök göt cöhöd yöp böröz” diyeceksiniz burda millete. Din tutarlı bir şey değildir. Dini tutarlı uygulayan birisi olamaz. İşit mişit de olamaz. Bir kimseye "git dinini tutarlı şekilde yaşa" demek o dini tutarlı bir bütün olarak görmektir, muteber saymaktır, tersinden dindarlıktır. Daha ileri zorlayın kafayı. Bir materyalist etraflı düşünür, bir düşüncenin arkasındaki gerçek neden ve ilişkileri görmeye çalışır, bir dini anlarken sadece o dinin “özünü” oluşturduğu iddia edilen kitaplara değil, gerçek insanlara bakar. Çünkü, ünlü bir sözde belirtildiği gib “dini insan yapar, insanı din değil”. Kuran İslam’ın kaynağı ya da anahtarı değildir, tersine İslam’ı kuran ve bugün yeniden üretenler dahil olmak üzere bütün müslümanlar Kuran’ın kaynağı, anahtarıdır. Kuran’ı hiç okumamış müslümanlar da buna dahildir. Gayrimüslimler bile dahildir. Öz arıyorsanız, temel arıyorsanız hayatın içinde arayın. Birtakım metinleri didik didik ederek oradan “öz”ler çıkartmaya çalışmak ideciliktir. İslam = Kuran değildir. İslam = Kuran + Hadis de değildir.

İslamın özü gerçeği diye birşey yokmuş. Yok yav? sahi mi ? İslam = kuran + hadis değil miş ? valla mı ?

Söyle bakalım,  islam nedir nelerden oluşur ? bi cevapla da senin gibi ahmakları folloşa çevireceğime emin olabilirsin. Dört gözle cevap bekliyorum, sayın ahmak ! 

İslam, müslümanların lanse etmeye çalıştığının aksine, sürekli değişen ve her gün yeniden üretilen bir şeydir. Yani, bir düşünce bozukluğu değildir. Çünkü insan düşünceden ibaret değildir. Dolayısıyla, bir dinin düşünsel sistemindeki tutarsızlıkları ve yetersizlikleri göstererek dinden koparabileceğiniz tek dindar kendiniz olabilirsiniz. O da henüz düşünsel bir kopuştur. Dinden kopuşun pratik koşulu ise bireyi aşan, toplumsal bir konu. Bizim üçüncü dünya olmamızla, rönesansın bizde sağlam bir zeminde gerçekleşmemesiyle, tembelliğimizle, duygusallığımızla, modern dünyadaki işbölümündeki yerimizin düşük vasıflı emek kolları temelinde olmasıyla ve başka bir çok şeyle ilgisi var. Hepsi de tarihsel güncel boyutlarıyla geniş geniş tartışılan konular. Herkesin ilgisi bunlara dönmeli. Din sahibi yığınları dönüştürmenin yolu da insanların nabzını yakından izleyip, toplumsal yaşamın içindeki kopuş eğilimlerini okuyarak ona göre davranmaktan geçiyor. Dünyanın daha yaşanılır bir yer olması gerektiğini düşünen herkesin birlikte davranabildiği koşulları nasıl yaratabiliriz, ona kafa yormak kanımca daha ilerletici.

Sen hiç bir bok bilmeyen bir budalasın. İslam hakkında hiçbirşey bilmiyorsun,islamı da yaşamış biri değilsin, buradaki çoğu kişi gibi. 

Ben kendimden bahsedeyim. Ben islamı gerçek olarak yaşadım, nerdeyse işid kafasındaydım. O zamanlarda sen benim karşımda böyle islam eleştirisi yapacaktın, senin kafamı uçururdum ! 

Atatürk den de nefret ederdim. Kadir gecesinde 100 rekat namaz bile kılardım. Fetonun okullarına bile gittim,hatta bedava okudum başarılı olduğum için. Fetocu falan da değilim, hemen bu gerçeği yazdım diye saçma sapan muhabbete de girmeyin.

Tatlısu müslümlüğünden  ateistliğe evrilip, ondan sonra burada ahkam kesmeyin angut herifler,  tepemin tasını attırmayın .

İşid, dediğiniz  birebir kurana uyan bir örgüttür. Bir ateist bunu söylüyorsa, gerçeği söylüyordur. Gerçeği söyleyenlere "yobaz" diyen sizler tam budalasınız. Ne oldu sert mi geldi size ? 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Ateist Teolog said:

İslam +sünnet= Kuran dedim ve haklıym işte Kuran'ı nasıl anlayacaksın başka?

İslam +sünnet= Kuran?

O zaman,

İslam = Kuran - Sünnet diye bir sonuç çıkıyor ki bu senin mavi ekran verdiğini gösteriyor. 

Sadece egon için tartışıyorsun. Analizlerin özensiz, düşüncelerin köksüz. İlk iletimi tekrar tekrar okuma ödevi veriyorum sana.

Daha iyi olacaksın. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, isabettin yazdı:

İslam +sünnet= Kuran?

O zaman,

İslam = Kuran - Sünnet diye bir sonuç çıkıyor ki bu senin mavi ekran verdiğini gösteriyor. 

Sadece egon için tartışıyorsun. Analizlerin özensiz, düşüncelerin köksüz. İlk iletimi tekrar tekrar okuma ödevi veriyorum sana.

Daha iyi olacaksın. 

Sosyal bir olaya, matematiksel denklemle bakmaya çalışıyor.Hahahahhahahah :)  

Sana soru. İslam nelerden oluşur ? 

İslamın kaynağı nedir ? Bak bir daha soruyorum. 

İslamın kaynağı kuran ve hadisler değildir diyorsun ya. 

İslamın kaynağı nedir ? aydınlat bizi. Şu soruya cevap verecek yobaz olmadığını söyleyen dinsiz var mı ? 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, isabettin yazdı:

İslam +sünnet= Kuran?

O zaman,

Daha iyi olacaksın. 

Senin kafanı hayal etmeye çalışıyorum da nasıl bir düşünce yapın var ? Dediğimi anlmayacak kadar geç de değil saat halbuki . İşid gerçek Kuran'ı uyguluyor derken ne dediğimi bile anlamamışsın ne diyim ben bu mesaja ?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, BurakTuna67 said:

Ateizm bir din değildir, bireyseldir. Cihadçı ateist ne demek ? ne yapar bu cihadcı ateistler ?  kafa mı keserler ?

Kafa ütülerler.

9 minutes ago, BurakTuna67 said:

İslamın özü gerçeği diye birşey yokmuş. Yok yav? sahi mi ? İslam = kuran + hadis değil miş ? valla mı ?

Söyle bakalım,  islam nedir nelerden oluşur ? bi cevapla da senin gibi ahmakları folloşa çevireceğime emin olabilirsin. Dört gözle cevap bekliyorum, sayın ahmak ! 

Sen cevap yazdığın iletileri okumayı pek sevmiyorsun galiba. Bundan sonra, yanıtını yazdığın iletilere göz atmadan herhangi bir yanıt yazma..

12 minutes ago, BurakTuna67 said:

Sen hiç bir bok bilmeyen bir budalasın. İslam hakkında hiçbirşey bilmiyorsun,islamı da yaşamış biri değilsin, buradaki çoğu kişi gibi. 

Ben kendimden bahsedeyim. Ben islamı gerçek olarak yaşadım, nerdeyse işid kafasındaydım. O zamanlarda sen benim karşımda böyle islam eleştirisi yapacaktın, senin kafamı uçururdum ! 

Atatürk den de nefret ederdim. Kadir gecesinde 100 rekat namaz bile kılardım. Fetonun okullarına bile gittim,hatta bedava okudum başarılı olduğum için. Fetocu falan da değilim, hemen bu gerçeği yazdım diye saçma sapan muhabbete de girmeyin.

Tatlısu müslümlüğünden  ateistliğe evrilip, ondan sonra burada ahkam kesmeyin angut herifler,  tepemin tasını attırmayın .

İşid, dediğiniz  birebir kurana uyan bir örgüttür. Bir ateist bunu söylüyorsa, gerçeği söylüyordur. Gerçeği söyleyenlere "yobaz" diyen sizler tam budalasınız. Ne oldu sert mi geldi size ? 

Tatlısu müslümlüğü nasıl oluyorsa, cihatçı ateist horoz da öyle oluyor. Ateist olunmakla müslümanlıktan ve ergenlikten kurtulunmuyor. Bu çok sabır, kendine ve başkalarına saygı isteyen bir şey. Yolun çok başındasın. İyi bir başlangıç içinde olduğun da söylenemez. Gene de, gayret et. Saygıyı öğreneceksin. İlk dersin bu. Sonra tekrar konuşuruz gerekirse.

Sitelerde Paylaş
33 minutes ago, Tabula Rasa said:

Dün El-Kaide'yi örnek verenlerin bugün Işid'i örnek vermelerini bir çelişki olarak mı görüyorsun? El-Kaide ile Işid arasındaki ideolojik farkları sayabilir misin?

Bu kadar basit bir mantık hatası yapmana rağmen, insanların zekalarını değerlendirecek bir kapasitede olduğunu düşünmen de apayrı bir güzellik.

Verilen tepkiler hep aynıymış. 

Bizim gözümüzde inançlılar; 

a- dini sorgulamayanlar

b-sorgulasa da kafası basmayanlar

c-kafası bassa da g.tü yemeyenler

olarak üç kategoriye ayrılıyor.

Bu üç kategorinin hangisine giriyorsan, sana o kategori için verilebilecek tepkilerden birisi veriliyor. Böceği görünce ne yaparsın? Ya üstüne terlik vurursun ya da bir şeyle tutup pencereden dışarı atarsın. Böcek de diyor mudur acaba, ulan bu insanlar bize hep aynı tepkiyi veriyor diye...

İnançlı insanların çoğu dediğin maddeleri barındırıyor. Bu konuda sana katılıyor aksini iddia etmiyorum. Sorgulayıp da kafası basmayan ateist oluyor ama. Bunu belirtelim. :)

Ateistlerin çoğu da bu maddeleri barındırıyor. Sorun karşı tarafı yöneltilen suçlamaların aynısını kendilerinin yapması.

El-kaideyi örnek gösterenlerin bugün İşid'i örnek göstermeleri ateistlerin amacının bağcıyı dövmek olduğunu gösteriyor.

Eskiden El-Kaide Kuran'ı doğru anlıyor diyenler, bugün ne oldu da İşid'in daha iyi anladığına karar verdiler acaba ?

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ateist Teolog yazdı:

Senin kafanı hayal etmeye çalışıyorum da nasıl bir düşünce yapın var ? Dediğimi anlmayacak kadar geç de değil saat halbuki . İşid gerçek Kuran'ı uyguluyor derken ne dediğimi bile anlamamışsın ne diyim ben bu mesaja ?

Herif öyle bir salak ki , salak oldugunun farkında olmayan salaklardan.  İslamın kaynağı,  kuran ve hadis değildir diyor. 

İslamın kaynağı nedir diye soruyoruz, mal gibi kaldı. Şimdi bu işidin gerçek islamı temsil edenlerden oldugunu söyleyenlere yobaz diye nitelendirme yapıyorlar ya. 

bu salak apışıp kaldı, şimdi söylediği saçmalıkları bir kılıf bulmak için araştırma içine girmiştir. 

Millete yobaz ateist diye yaftalama yapan ahmak bir de saygıdan bahsetmiş, ben böyle bir budala hayatımda görmedim.

tarihinde BurakTuna67 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...