Jump to content

Yobaz ateistler

Recommended Posts

Birkaç sene önceki konulara bakıyorum mesela. Forumun şimdikine göre çok daha aktif olduğunu, hatta bir sürü Müslümanın gelip tartıştığını görüyorum.

Şimdi ise forumdaki Müslüman sayısı bir elin parmakları kadar bile değil. Ateist sayısı da pek fazla değil.

Bunun en büyük sebebi bu forumdaki bağnaz, ufku dar, akıl hastası bazı ateistler.

Bu ateistler karşısındaki ile tartışmak yerine hakaret edip papağan gibi aynı şeyleri söylüyor.

"Sön möslömön döğölsön görçök möslömön öşöd'dör göt öşödö kötöl sölök göt cöhöd yöp böröz"

Papağan gibi hep bu cümleyi ya da benzer ifadeleri kullanıp duruyorlar. Adamların başka yapabildiği yok.

Biraz ufkunuzu açın kendinizi geliştirin yobaz olmayın papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamayın insan gibi tartışmayı öğrenin.

Hayat sadece İslam'dan ibaret değil. Karşınızdaki Müslümanı da inancından ibaret görmeyin. Onun da bir insan olduğunu unutmayın.

Takmışlar bir IŞİD'e gece gündüz IŞİD IŞİD IŞİD başka bildikleri bir kelime yok. İlla her Müslüman IŞİD'e katılacak, cihad yapacak bunlara göre. Ülkemizde IŞİD'i savunan çok küçük bir azınlık sadece. Bunu anlayın artık.

Türk Ateist gibi birkaç istisna dışında forumdaki ateistlerin hepsinde bu hastalık var.

tarihinde Üçüncü Görüş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 329
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Birkaç sene önceki konulara bakıyorum mesela. Forumun şimdikine göre çok daha aktif olduğunu, hatta bir sürü Müslümanın gelip tartıştığını görüyorum.

Şimdi ise forumdaki Müslüman sayısı bir elin parmakları kadar bile değil. Ateist sayısı da pek fazla değil.

Bunun en büyük sebebi bu forumdaki bağnaz, ufku dar, akıl hastası bazı ateistler.

Bu ateistler karşısındaki ile tartışmak yerine hakaret edip papağan gibi aynı şeyleri söylüyor.

"Sön möslömön döğölsön görçök möslömön öşöd'dör göt öşödö kötöl sölök göt cöhöd yöp böröz"

Papağan gibi hep bu cümleyi ya da benzer ifadeleri kullanıp duruyorlar. Adamların başka yapabildiği yok.

Biraz ufkunuzu açın kendinizi geliştirin yobaz olmayın papağan gibi aynı şeyleri tekrarlamayın insan gibi tartışmayı öğrenin.

Hayat sadece İslam'dan ibaret değil. Karşınızdaki Müslümanı da inancından ibaret görmeyin. Onun da bir insan olduğunu unutmayın.

Takmışlar bir IŞİD'e gece gündüz IŞİD IŞİD IŞİD başka bildikleri bir kelime yok. İlla her Müslüman IŞİD'e katılacak, cihad yapacak bunlara göre. Ülkemizde IŞİD'i savunan çok küçük bir azınlık sadece. Bunu anlayın artık.

Türk Ateist gibi birkaç istisna dışında forumdaki ateistlerin hepsinde bu hastalık var.

Üzülerek söylemek zorundayım gerçek Müslüman İşid müslümanlığıdır inanmıyorsan Kuran'a ve hadislere bak hepsi alimlerden ders alıyor o İşidçiler ve çoğu da kendisi alim.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Üzülerek söylemek zorundayım gerçek Müslüman İşid müslümanlığıdır inanmıyorsan Kuran'a ve hadislere bak hepsi alimlerden ders alıyor o İşidçiler ve çoğu da kendisi alim.

Ben ondan bahsetmiyorum.

Bir insan kendine Müslüman'ım diyorsa Müslüman'dır. Hristiyan'ım diyorsa Hristiyan'dır. Budist'im diyorsa Budist'tir. Bitti!

Ne kadar inancıyla çelişki içerisinde olursa olsun. Kişi kendini o inanca sahip olarak görüyorsa o inançtandır.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Ben ondan bahsetmiyorum.

Bir insan kendine Müslüman'ım diyorsa Müslüman'dır. Hristiyan'ım diyorsa Hristiyan'dır. Budist'im diyorsa Budist'tir. Bitti!

Ne kadar inancıyla çelişki içerisinde olursa olsun. Kişi kendini o inanca sahip olarak görüyorsa o inançtandır.

Değildir efendim sen kendin dedin Erdoğan ben kemalistim dese Kemalist mi olacak?Saçmalama.

Sitelerde Paylaş

Kişi buraya,müslüman kimliği ile gelip,islam güzellemesi yapar,pişkince,yüzsüzce,utanmadan,palavralarını,yalanlarını satmaya çalışırsa,eğip,bükerse,o kişiye gerçek islam bu,gerçek islamı da bunlar uyguluyor,siz kendinizi müslüman sanıyorsunuz,ama müslüman değilsiniz denilecek herhalde.Ya ne olacaktı.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Ateist Teolog yazdı:

Değildir efendim sen kendin dedin Erdoğan ben kemalistim dese Kemalist mi olacak?Saçmalama.

Tabii olmayacak. Çünkü zaten Kemalistim demiyor, tam da tersi olarak "Kemalizm dinsizliğini bitirmek için yemin ve kasem ederim" gibi çok açık cümleleri bulunuyor. Dünya alem biliyor ki o bir Kemalist değil, Atatürk düşmanı bir dinci. O yüzden şu an kalkıp Kemalistim derse başta biz olmak üzere hiç kimse ona inanmaz, takiyye dedikleri naneden yaptığını bilir

Ama yobaz olmayan, dini simgesel yaşayan veya sevgi çiçek anlayışı olduğuna inanan bir Müslüman, İslam'a tüm kalbiyle inandığını ve Müslüman olduğunu belirttiğinde yalan söylemiyordur. İnsanlar dini inançları konusunda kendilerini bir şekilde tanımlar ve genellikle yalan söylemezler. O da öyle inanıyor, Kur'an'ı bilmiyor veya farklı yorumluyordur. Kur'an'a göre gerçek Müslüman olmaması onun aidiyet duygusunu da bizim onun beyanını kabul etmek zorunluluğumuz olduğunu gerçeğini de değiştirmez.

Yani kişilerin gerçek İslam'a göre Müslüman sayılması veya sayılmaması pratikte bir işe yaramaz, karşılarına IŞİD filan çıkıp da malum testini yapmazsa... Bizim bazı ateistler IŞİD'çi gibi davranıyor. Aa, bak bu son cümlemi çok sevdim şimdi, çok doğru benzetme yaptım.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Buzul yazdı:

Kişi buraya,müslüman kimliği ile gelip,islam güzellemesi yapar,pişkince,yüzsüzce,utanmadan,palavralarını,yalanlarını satmaya çalışırsa,eğip,bükerse,o kişiye gerçek islam bu,gerçek islamı da bunlar uyguluyor,siz kendinizi müslüman sanıyorsunuz,ama müslüman değilsiniz denilecek herhalde.Ya ne olacaktı.

"Kur'an'a göre" gerçek Müslüman değilsiniz diyebiliriz elbette, diyoruz da. Ama bunu yaparken kişiyi aptallıkla, sahtekar olmakla, yüzsüzlükle, iki yüzlülükle suçlamadan, aidiyet duygusu nedeniyle yargılamadan yapmak gerek.

Amaç üzüm yemek değil de bağcıyı dövüp "oh ne güzel dövdüm, ne güzel rahatladım" demekse başka tabii. Genel tavır bu ama. Çiş yarışı.

Yani sen ateistsin, muhtemelen İslam'ı karşındaki light Müslüman'dan daha iyi biliyorsun, yine muhtelemen bir vakitler onun gibi inanıyordun, ateist olduğun için daha geniş ve makul bakabildiğine de inanıyorsun, ne bu aşağılama, öfke? Sen derken seni kastetmiyorum tabii, genel konuşuyorum.

Tartışılması en zor insanlardır bu tür inanırlar. Bunu en baştan bilmek ve doğru strateji izlemek gerek. Böyle olursa çoğu düşünmeye başlıyor, benim yıllar içinde gördüğüm bu. Bir de ateistlerin kesin olarak bilmek zorunda olduğu bir şey var, Kur'an ne saçmaymış deyip dinden çıkmak için kişinin alt yapısal olarak hazır bulunması lazım, ayetleri eleştirirken olması gerekenin ne olduğunu da belirtmesi ve doğru bir yüzleştirme yapması lazım.

Doğru dili kullanmak daima iyidir, gereklidir. İnsanlar bizim düşmanımız değil, yanılıyorlarsa da bunu doğru düzgün göstermek lazım.

Geçenlerde de söyledim, ben light Müslüman gelsem bu foruma, azılı Müslüman olur giderdim. Bunu söylemek özellikle benim için çok acı verici.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

"Kur'an'a göre" gerçek Müslüman değilsiniz diyebiliriz elbette, diyoruz da. Ama bunu yaparken kişiyi aptallıkla, sahtekar olmakla, yüzsüzlükle, iki yüzlülükle suçlamadan, aidiyet duygusu nedeniyle yargılamadan yapmak gerek.

Amaç üzüm yemek değil de bağcıyı dövüp "oh ne güzel dövdüm, ne güzel rahatladım" demekse başka tabii. Genel tavır bu ama. Çiş yarışı.

Yani sen ateistsin, muhtemelen İslam'ı karşındaki light Müslüman'dan daha iyi biliyorsun, yine muhtelemen bir vakitler onun gibi inanıyordun, ateist olduğun için daha geniş ve makul bakabildiğine de inanıyorsun, ne bu aşağılama, öfke? Sen derken seni kastetmiyorum tabii, genel konuşuyorum.

Tartışılması en zor insanlardır bu tür inanırlar. Bunu en baştan bilmek ve doğru strateji izlemek gerek. Böyle olursa çoğu düşünmeye başlıyor, benim yıllar içinde gördüğüm bu. Bir de ateistlerin kesin olarak bilmek zorunda olduğu bir şey var, Kur'an ne saçmaymış deyip dinden çıkmak için kişinin alt yapısal olarak hazır bulunması lazım, ayetleri eleştirirken olması gerekenin ne olduğunu da belirtmesi ve doğru bir yüzleştirme yapması lazım.

Doğru dili kullanmak daima iyidir, gereklidir. İnsanlar bizim düşmanımız değil, yanılıyorlarsa da bunu doğru düzgün göstermek lazım.

Geçenlerde de söyledim, ben light Müslüman gelsem bu foruma, azılı Müslüman olur giderdim. Bunu söylemek özellikle benim için çok acı verici.

Katılmıyorum.İslamdan çıkanların hepsi yumuşak söylemler sonucunda mı çıkıyor.Biz de zamanında sert,sarsıcı söylemlerle karşılaştık.Ama biz gidip,azılı müslüman olmadık,islamdan çıktık.

Ayrıca karşında ki kişi,gerçekler söylendiği halde,pişkin pişkin konuşup,üsteliyorsa,eğip,bükmeyi,kıvırmayı,yalanlarını,palavralarını utanmadan gerçekmiş gibi sunmayı sürdürüyorsa,o kişi sert bir söylemi hak etmiş demektir artık.Herkesin de bir dayanma sınırı var,aşırı pişkinliğe,yüzsüzlüğe,arsızlığa ben katlanamıyorum kişisel olarak.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Tabii olmayacak. Çünkü zaten Kemalistim demiyor, tam da tersi olarak "Kemalizm dinsizliğini bitirmek için yemin ve kasem ederim" gibi çok açık cümleleri bulunuyor. Dünya alem biliyor ki o bir Kemalist değil, Atatürk düşmanı bir dinci. O yüzden şu an kalkıp Kemalistim derse başta biz olmak üzere hiç kimse ona inanmaz, takiyye dedikleri naneden yaptığını bilir

Ama yobaz olmayan, dini simgesel yaşayan veya sevgi çiçek anlayışı olduğuna inanan bir Müslüman, İslam'a tüm kalbiyle inandığını ve Müslüman olduğunu belirttiğinde yalan söylemiyordur. İnsanlar dini inançları konusunda kendilerini bir şekilde tanımlar ve genellikle yalan söylemezler. O da öyle inanıyor, Kur'an'ı bilmiyor veya farklı yorumluyordur. Kur'an'a göre gerçek Müslüman olmaması onun aidiyet duygusunu da bizim onun beyanını kabul etmek zorunluluğumuz olduğunu gerçeğini de değiştirmez.

Yani kişilerin gerçek İslam'a göre Müslüman sayılması veya sayılmaması pratikte bir işe yaramaz, karşılarına IŞİD filan çıkıp da malum testini yapmazsa... Bizim bazı ateistler IŞİD'çi gibi davranıyor. Aa, bak bu son cümlemi çok sevdim şimdi, çok doğru benzetme yaptım.

Erdoğan ben Atatürkçüyüm dedi yalnız. Bu antığa göre o da Atatürkçü hatta bunu Üüncü Görüş söyledi önceki konuda benim kalbim temizciler ve ılımlı islamcılar müslüman değildir 1400 yıl önceki muhammed gelse onların kafasını uçurtur.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Buzul yazdı:

Katılmıyorum.İslamdan çıkanların hepsi yumuşak söylemler sonucunda mı çıkıyor.Biz de zamanında sert,sarsıcı söylemlerle karşılaştık.Ama biz gidip,azılı müslüman olmadık,islamdan çıktık.

Ayrıca karşında ki kişi,gerçekler söylendiği halde,pişkin pişkin konuşup,üsteliyorsa,eğip,bükmeyi,kıvırmayı,yalanlarını,palavralarını utanmadan gerçekmiş gibi sunmayı sürdürüyorsa,o kişi sert bir söylemi hak etmiş demektir artık.Herkesin de bir dayanma sınırı var,aşırı pişkinliğe,yüzsüzlüğe ben katlanamıyorum kişisel olarak.

Ki ateist forumda da,eğip bükücü,tutarsız,orta yolcu müslümanlara karşı çıkanlar da sert söylem kullanan kişiler genellikle,yumuşak söylemler de bulunan arkadaşları nedense göremiyoruz oralarda pek.

Sert olmayın, yumuşak davranın, sevgi gösterin, bağrınıza basın mı diyorum?

Ben de senelerce tartıştım ve hiç alttan almadım, çoğu zaman da acımasızdım. Kendi yapmadığım şeyi başkalarından bekleyecek değilim, tartışmanın kendi dinamiği neyi gerektiriyorsa öyle davranılır. Ben başka bir şeyden sözediyorum.

Bu insanlar yalan söylemiyor, sahtekarlık yapmıyor, buraya da ateistleri kandırmak üzere gelmiyor. Dinlerini, inandıkları şeyi savunmaya ve anlatmaya geliyorlar. Gelecekler tabii, gelecek ve anlatacaklar ki biz de doğrusunu canlı canlı anlatalım. Ama bunu yaparken karşıdaki insanın varlığını, aidiyetini kafan reddetmek ve aynı anda yargılamayı da aşıp bireysel olarak suçlamak size zarar verir. Hiçbir şey anlatamazsınız o insana, saçma salak Kur'an ayetleri küfürler, hakaret ve aşağılamalar eşliğinde boş boş uçuşur durur.

Amaç karşı tarafa ve sessiz okuyucuya bir şeyleri gerçekten anlatmaksa, bunu evvela karşınızdakinin varlığını ve aidiyet duygusunu ciddiye alarak yapacaksınız, başka türlü kimseye bir şey anlatamaz, kendiniz çalıp kendiniz oynarsınız.

Yobaz Müslümana zaten bir şey anlatamayız, değil mi? Adam geliyor, dinin ateistle tam olarak aynı şekilde yorumluyor ve ateistin yorumunu herkesten önce sahipleniyor. Bu adamın buraya yararı yok çünkü ortada tartışma yok. Böyleleri de bu forumu çok sever ve gelir, gerçek Müslüman olmakla övünür ve ateistler tarafından taltif edilir. Ben de bu tuzağa zaman zaman düştüm, biliyorum.

İnsan çok yönlü bir hayvan, inanç da çok faktörlü bir denklem. Bu denklemi çözerken sadece Kur'an faktörüne sıkışıp kalmak ateistin kısırlığıdır. 

Yukarıda da söyledim, bu tür Müslümanlar tartışılması en zor Müslümanlardır, sıkı sinir gerektirir ve sadece Kur'an bilmek yetmez. Onu ve o tartışmayı okuyanları düşünmeye sevkedecek makul açıklamalar yapmak, onu yüzleştirmeye çalışmak gerek. Yani sabırlı olmak ve eğer tartışmaya girdiysen hakkını vermek zorundasın. Bunu yapamadığın yerde son sözünü söyleyip tartışmadan çekileceksin ya da, diğerleri devam etsin. 

Yoksa Kur'an ortada, kimin nasıl yorumladığı da belli. Adam inancını almış gelmiş, elbette dini kendine uyduran mealleri gösterecek, onları eğip bükecek ki savunurken kendisiyle çelişmemiş olsun. Onun da amacı bu. Yani burada tartışırken onun dinamiklerini de önceden bilmeli ve savunmalarını yıkacak argümanlar geliştirmeli kişi. Yoksa uçuşsun kirli Kur'an ayetleri, herkes birbirine saydırsın, aşağılasın, küfürler etsin falan... Çiş yarışı işte. Ben daha sert vururum yarışı.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Erdoğan ben Atatürkçüyüm dedi yalnız. Bu antığa göre o da Atatürkçü hatta bunu Üüncü Görüş söyledi önceki konuda benim kalbim temizciler ve ılımlı islamcılar müslüman değildir 1400 yıl önceki muhammed gelse onların kafasını uçurtur.

Erdoğan öyle dedi de kim inandı? Çünkü hepimiz biliyoruz ki Atatürkçü değil, Atatürk düşmanı bir dinci. Bütün söylem ve eylemleri de bu nefreti açıkça ortaya koyar, o eylemler hedefe yöneliktir. Atatürkçüyüm demesindeki amaç bile budur ve herkes bunu bilir.

Ama Müslümanım diyen kişi böyle mi? Adam gerçekten inanıyor ve kendini daima öyle tanımlamış. Samimi, dürüst. Onun inancını algılama ve yorumlama biçimi hiç kimseyi bağlamaz, bu tamamen kendisiyle ilgili bir durumdur.

Muhammed adına yorum yapamayız bu noktada. Yoksa hepimiz biliyoruz gerçek İslam'ın ve Müslümanlığın tanımı, şartlarını vs vs... Sen adama kafadan bunları anlatırsan hiçbir yere varamazsın çünkü onun varlığını reddediyorsun. Yok kimsenin böyle bir hakkı. Onu ve aidiyetini kabul etmeden hiçbir şey anlatamazsın, kimseye de yararı olmaz anlattıklarının.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Üçüncü Görüş said:

Ben yobazım evet itirazın varsa ilgili makamlara şikayet edebilirsin..

Değil forumda, tüm dünyada dinlerin yok olmasını istiyorum.Dini savunanları da art niyetli olarak görüyorum.Çıkar bağlantıları olduğunu biliyorum.Dinlerin yalan olduğuna dair milyonlarca kaynak varken bunları okumayan görmeyen bir adam ya kurnaz,çıkarcı bir tiptir ya da gerizekalıdır.Gerizekalı da bu forumu bulup kaydolamayacağına göre sorunun ne olduğu ilk seçenektir.

Sen ne amaçlıyorsun bilmiyorum ama ciddi psikolojik sorunların olduğuna eminim..!

Sitelerde Paylaş

Birkaç sene önceki forumdan burda olması gerken bir tek NOLAN var diğerleri olsa da olmasa da olur ki kendisi hala benle TD Forum'da tarttışır yazar çizer değerli biridir ama ahlak tartışması yüzünden gitmiştir ki ben de ona ahlak konusunda zerre kaadr katılmam.

Şuanki forumda ise siyasi ve dini konularda olmak üzere bilgili olan bir kaç kişi var. ANTİATEİST gibi Kuran'ı 2017 gözlükleriyle yorumlayıp müthiş modern bir kitap gibi göstermeye çalışanlara sağduyu,democrassian gibi arkadaşlar cevap veriyor Kuran'ın 19 içerdiğini ve eski dinlerin kopyaları olmadığını söyleyen kişileri se bizzat ben yola getiriyorum. Siyasi konularda ise siz sevmeseniz de Doğu Abi'sini savunan Tabula Rasa Robesspiere yani o iyi ÜÇçüncü Görüş de idare eder bir bilgiye sahip.  gerisi fasa fiso liboş kaynıyor forum.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

Birkaç sene önceki forumdan burda olması gerken bir tek NOLAN var diğerleri olsa da olmasa da olur ki kendisi hala benle TD Forum'da tarttışır yazar çizer değerli biridir ama ahlak tartışması yüzünden gitmiştir ki ben de ona ahlak konusunda zerre kaadr katılmam.

Şuanki forumda ise siyasi ve dini konularda olmak üzere bilgili olan bir kaç kişi var. ANTİATEİST gibi Kuran'ı 2017 gözlükleriyle yorumlayıp müthiş modern bir kitap gibi göstermeye çalışanlara sağduyu,democrassian gibi arkadaşlar cevap veriyor Kuran'ın 19 içerdiğini ve eski dinlerin kopyaları olmadığını söyleyen kişileri se bizzat ben yola getiriyorum. Siyasi konularda ise siz sevmeseniz de Doğu Abi'sini savunan Tabula Rasa Robesspiere yani o iyi ÜÇçüncü Görüş de idare eder bir bilgiye sahip.  gerisi fasa fiso liboş kaynıyor forum.

NOLAN ahlak tartışması yüzünden değil, ahlaksızlık yapmakta çok ısrar ettiği için atıldı. Bana göre de değil değerli olmak, iki para bile etmeyen biridir, aklı da zekası da yoktur. TD Forum ona çok yakışır, buradan bir nedenle atılıp Atatürk'e küfredenlerin baş tacı edildiği, Kürtçülerin ve liberallerin ana üssü haline gelmiş bir forumda yazmak ne denli tutarsız ve ahlaksız olduğunu gösterir zaten. Perinçekçi değil miydi o? Sözde sıkı Atatürkçü değil miydi? Kürtçü, Atatürk düşmanı, kısa süre öncesine kadar AKP destekçisi olan liberallerin hükmünde yazıyor demek... Bizim buradan attığımız bütün liberaller oraya kaçardı, oturup hep birlikte Atatürk'e küfürler edip Said-i Nursi'yi överlerdi. NOLAN da tüm bunları iyi biliyor olmalı. 

Robespierre'yi sevmediğimi nereden çıkardın bilmiyorum. Forumda bulunmasından son derece hoşnut olduğum biridir, gittiğinde de gelmesi yönünde çağrıda bulunanlardan biri olmuşumdur. 

Forumu canlandırmak ancak kaliteli içerik üretmekle mümkün olur. Öyle olmadıkça doğru düzgün yazarlar gelmez, gelen de kaçar. Bir de insanlar artık forumlardan çok sosyal paylaşım sitelerini vb. yeğliyor uzun süredir. Forumda yazmak biraz daha zor, emek ve takip istiyor, ayrıca da bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. Yani forumların eskisi gibi olmamasının birkaç önemli nedeni var. 

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bu insanlar yalan söylemiyor, sahtekarlık yapmıyor, buraya da ateistleri kandırmak üzere gelmiyor. Dinlerini, inandıkları şeyi savunmaya ve anlatmaya geliyorlar. Gelecekler tabii, gelecek ve anlatacaklar ki biz de doğrusunu canlı canlı anlatalım. Ama bunu yaparken karşıdaki insanın varlığını, aidiyetini kafan reddetmek ve aynı anda yargılamayı da aşıp bireysel olarak suçlamak size zarar verir. Hiçbir şey anlatamazsınız o insana, saçma salak Kur'an ayetleri küfürler, hakaret ve aşağılamalar eşliğinde boş boş uçuşur durur.

Bu insanlar,kutsal uyuşturucu islama bağımlılar.Bağımlı oldukları kutsal uyuşturucularını kaybetmemek içinde eğip,büküyorlar,kıvırıyorlar,en başta kendilerini kandırmaya çalışıyorlar.Kendilerine göre,benimseyebilecekleri bir islam anlayışı oluşturup,bunu yaymak,anlatmak içinde buraya geliyorlar,tartışıyorlar,belki de kuşkularını bastırmaya çalışıyorlar bunu yaparak.Tabi bizler islamın ne olduğunun bilincindeyiz,kutsal uyuşturucu bağımlılığımız,kaybedecek bir uyuşturucumuz da yok,o yüzden kıvırmıyor,eğip,bükmüyoruz,neyse onu söylüyoruz.Ama karşıda ki kişinin bağımlı olduğu kutsal uyuşturucusunu kaybetme korkusu var.Bu korkusu olan kişi de,her türlü pişkinliği,yüzsüzlüğü,kaypaklığı,kıvırmayı yapacaktır,kutsal uyuşturucusunu kaybetmemek için.İslamdan çıkmakta bir süreç ister,bunun da ayrımındayım.Ama işte karşıdaki kişi boş boş konuşup,kıvırıp,üste çıkmaya çalışınca,sinir oluyorum, ona pişkin,yüzsüz,kaypak,arsız demeden de rahatlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

NOLAN ahlak tartışması yüzünden değil, ahlaksızlık yapmakta çok ısrar ettiği için atıldı. Bana göre de değil değerli olmak, iki para bile etmeyen biridir, aklı da zekası da yoktur. TD Forum ona çok yakışır, buradan bir nedenle atılıp Atatürk'e küfredenlerin baş tacı edildiği, Kürtçülerin ve liberallerin ana üssü haline gelmiş bir forumda yazmak ne denli tutarsız ve ahlaksız olduğunu gösterir zaten. Perinçekçi değil miydi o? Sözde sıkı Atatürkçü değil miydi? Kürtçü, Atatürk düşmanı, kısa süre öncesine kadar AKP destekçisi olan liberallerin hükmünde yazıyor demek... Bizim buradan attığımız bütün liberaller oraya kaçardı, oturup hep birlikte Atatürk'e küfürler edip Said-i Nursi'yi överlerdi. NOLAN da tüm bunları iyi biliyor olmalı. 

Robespierre'yi sevmediğimi nereden çıkardın bilmiyorum. Forumda bulunmasından son derece hoşnut olduğum biridir, gittiğinde de gelmesi yönünde çağrıda bulunanlardan biri olmuşumdur. 

Forumu canlandırmak ancak kaliteli içerik üretmekle mümkün olur. Öyle olmadıkça doğru düzgün yazarlar gelmez, gelen de kaçar. Bir de insanlar artık forumlardan çok sosyal paylaşım sitelerini vb. yeğliyor uzun süredir. Forumda yazmak biraz daha zor, emek ve takip istiyor, ayrıca da bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. Yani forumların eskisi gibi olmamasının birkaç önemli nedeni var. 

NOLAN TD Forum'da hiçbir siyasi tartışmaya girmiyor bana da girmememi tavsiye ediyor kendisi milliyetçi değilmiş ama artık. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ateist Teolog yazdı:

NOLAN TD Forum'da hiçbir siyasi tartışmaya girmiyor bana da girmememi tavsiye ediyor kendisi milliyetçi değilmiş ama artık. 

Hahaha...Hiç şaşırmadım. Sıralama hep aynıdır. Önce dinden çıktık ahlakı da dinden geldiği için reddetmeliyiz denir, sonra vatan millet de neymiş'e geçilir, ardından diğerleri işte. Politik tartışmaya girerseniz atılırsınız çünkü, Atatürk falan savunamazsınız orada. Said-i Nursi Atatürk'ten daha demokrat, daha aydın ve ilerici demeniz lazım, Apo'ya övgüler düzmeniz lazım falan.

Daha düne kadar bu forumda durmaksızın CHP'yi yeterince milliyetçi olmamakla, partide liberal ve Kürtçüler barındırmakla suçlayan milliyetçi Perinçekçi, artık milliyetçi değilmiş demek. Yakında "Atatürk'ü eleştirmezsek Müslümanlardan farkımız kalmaz" kıvamına gelip ateistlikte level atladığını düşündüğünü filan da görürsen şaşırma. Hani ergen, genç olsa mevcut politik ortam ve yanlı enformasyon nedeniyle zehirleniyor deyip anlayacağım biraz ama bu adam neredeyse 40'ında. Ham insanlar bunlar. Oluyor böyle... 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Üçüncü Görüş yazdı:

Bu forumdan atılan ateist sayısı, Müslüman sayısından fazladır.. Forumun ateistlerinde ahlak sorunu vardır.. Ama bu onların aslının Müslüman olmasından kaynak alıyor. Bazı Türk ateistleri kendilerini bir marifet sanıyorlar. Ateist olmanın kendi değerlerine değer kattığını düşünüyorlar. Hepsi değil tabii.. Hepsini suçlamak doğru olmaz. Aramızda çok değerli ateistlerin olduğu da bir gerçek. Türk ateistlerinin en büyük sorunu düşünce özgürlüğünü anlamamaları ve hoş görü sahibi olmamalarıdır. İslam'ı kendi dar görüşlerine göre tanımlıyorlar ve onda israr ediyorlar.. Burası ateistler için de bir eğitim kursu niteliğindedir. Tabii eğitilmek isteyen ateistler için bu durum geçerlidir. Burada her gün hepimiz birşeyler öğrenmiyorsak, forum işlevlerini yerine getirmiyor demektir. Forumun amacı her gün birşeyler öğretmektir.. Ama katılımcıların öğrenmek isteğini hesaba katmak zorundayız.. Buradan atılan ateistlerin çoğunun atılma nedeni yeni bilgiler öğrenmek istememeleridir. Sonunda tartışmalar o kadar yozlaşıyor ki, bazılarının atılması kaçınılmaz oluyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...