Jump to content

Kadinlar sadece vajina mi?

Recommended Posts

Kocam sinirli, öfkesini kontrol edemiyor, gaza gelip üç kez boşuyor. Sonra pişman oluyor

yine ama dönüş bu kez çok daha zor. Başka bir adam, başka bir evlilik lazım. Korkunç birşey bu.

hülle diye birşey var.

bununla allahı üç kağıda getirmek mümkün. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

öyle iyi köşeye sıkıştırmışsın ki beni tebrik ediyorum. bükemediğin eli öp demişler ve ben öpüyorum. ve bundan ötürü beni küçük görecek var sa görsün.

ama şöyle birşey de var Hz Muhammed şöyle demiş kaynağını bilmiyorum şimdi bana sayfa satır harf sorarsanız bulamayabilirim. öyle bir zaman gelecek ki 10 hasletten 1 ni yapan cennete girecek. ama şimdi bunun 10 da 10 yapmayan cennete giremeyecek.

aynı o gibi bunu da böyle yorumlarsam. daha yeni düşünüp yanlış birşey olabileceğini hesaba kataraktan. şimdi düşünüüğüm için yanlışım olabilir ve düzeltin. kadının kocasını boşaması bu hadis doğrultusunda affedilecilecek birşey olabilir. ayrıca zina %100 yasak ve bunda hem fikiriz. ama Allah cc diyor ki hesap günü şehvetten kaynaklanan günahları affedebilrim sadece şirk hiç bir zaman affedilmez. bunun da kaynağını bilmiyorum bilen var sa yazsın

yani dediğimi gene diyorum müslüman bir türk kadınını örneğin bi aldatma olayı yaşatacaksın? öyle bir boşarki seni aklın feleğin durur. bundan sonra günlük hayattan seçilmiş bir kanıtımdır. burdan da islamın köle genleriyle doğan ve bunu islama bağlayan arap kadınları gibi türk kadınların arasındaki farkı gösterir.

demekki islam köreltmiyor bazı şeyleri buradaki konuşulanlar. ders te o kadar şey anlatılır günlük hayatta pek işe yaramaz zırnık kadar dahi kullanılmaz aynı o şeylere benziyor dersem yanılmış olmam.

Sitelerde Paylaş
Epifun;

Bana Bakara 230'u açıklayabilir misiniz?

"Bundan sonra eğer (koca), karısını (iki kere boşadıktan sonra üçüncü kere) boşarsa, artık o kadın başka bir zevceye (erkeğe) nikâhlanmadıkça (ve sonra da o nikâhtan boşanmadıkça) kendisi için helâl olmaz. Eğer (bu ikinci koca da) onu boşarsa, Allah'ın (koyduğu) hudutları ikame edeceklerini (gereği üzere yerine getirip ayakta tutacaklarını) inanırlarsa eğer, (eski karı-kocanın tekrar) birbirine dönmelerinde, o taktirde onların üzerine bir günah yoktur. İşte bunlar Allah'ın hudutlarıdır. Allah, onları bilen bir kavim için açıklıyor"

Bakara 229-230 Talak Suresini tamamlayan ayetler.

Boşama yetkisinin erkekte oldugu, kadının erkeği boşayamayacagı ile ilgili de hiçbir delil içermiyor.

Bakara 230 verdiğim linkte açıklanmış, oradan okuyabilirsiniz:

http://www.istekuran.net/?p=95

tarihinde epifun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Soruyorum; hani Allah’ın ayetleri o kadar açık seçik, ortada ve net idi.

Arapları işin içine karıştırmadan, Türkiye’de yaşanan light islam’ın cephesinden bakarsak;

Türkiye deki alimlerin %50 si örtünme vardır, %50’si yoktur diyor.

Birinin dediğini öteki yalanlıyor. Peki , daha ilahiyatçılar bile bu konuda hem fikir olamamışken,

dini bilgisi onlar kadar olmayan (olmak zorunda da olmayan) halk ne yapacak!

Birisi Kur’an ı okuyup, “aha burada örtünmeyi kastetmiş” diyip örtünecek, diğeri” yok canım, örtünme geçmiyor

hiçbir yerde” diyecek.

Bu keyfi yorumlamaların müsebbibi Kur’an ın kendisidir,çünkü anlatmak istediğin kendi bile doğru düzgün anlatamamıştır.

Kutuplaşma sadece laikler ve mütedeyyinler arasında yaşanıyor değil ki, İslam’ı benimsemiş kişilerde kendi aralarında kutuplaşmışlardır.

Ha buna sebep olanda muallakta olan Allah’ın sözde ayetleridir.

Eşinin başını örtmek isteyen biri,” Allah’ın ayeti bunu emretmiştir!” o halde örtünmelisin diyor, çünkü bu kendi işine de geliyor.

Yaşar Nuri gibi entelektüel görünümlü yobaz organizma ise islam’ı modern çağa uydurabilmek için örtünme yoktur diyor.

Zaten dikkat ederseniz kendi eşinin de başı açıktır.Ayeti örtünme vardır diye yorumlayıp, sonrada çelişkili bir izdivaç yapmasını kimse ondan bekleyemezdi dimi?

Kadının saçı erkek için kabul edilse de edilmese de cinsel objedir,çünkü saç, farklı renkler (özellikle sarı) erkekteki cinsel dürtüleri

harekete geçirebilme potansiyeline sahiptir.Şampuan reklamları da dikkatli izlenildiği takdirde "kadın saçını" cinsellikle bağdaştırmış,

erkekleri etkileyebilme potansiyeli oldukça fazla olan bir silah olduğunu insanlara empoze etmektedir, ki bu kuşkusuz doğrudur.

Bu yüzden Araplar kadının saçına da takmıştır. Çünkü kadının endamını etkileyen temek etkenlerden biride saçtır.

Boşanmaya gelirsek;

Kadın eşini boşamak istediğinde erkek kadar rahat değildir, önemli gerekçeler sunması, bununda otoritelerce kabul görmesi gereklidir.

Erkeğin ulemadan izin almaya gitmek yerine üç kere boş ol demesi yeterlidir.

Ha nasıl olur bu derseniz;

“YENİ DELHİ - Hindistan'da, Müslüman koca uykusunda karısına üç kere 'Boş ol' dedi, tartışma başladı. Yerel din adamları, 11 yıllık evli, üç çocuklu çiftin ayrılması gerektiğini söyledi. Yine evlenebilmek için 100 gün beklemeleri, bu arada kadının başkasıyla evlenip boşanması gerekli. İslam âlimi Zefarul İslam Han ise bilinçsiz yapılan hareketin etkisi olmadığına dikkat çekerek olayı 'gereksiz tartışma' olarak nitelendirdi.”

Şimdi bana kalkıp da, ya bu Kur’an da geçmez, falan fistan demeyin,

Arap toplumunda kadınlara boşanma hakkı verişmiştir(ki bunu tartışıyor olmak bile ne kadar saçmayken) diye zırvalamadan önce,

Bu nasıl bir dindir ki, "bu kadar saçma sapan düşüncelere insanları sevk edebiliyordur"un cevabını verin.

Sitelerde Paylaş
Soruyorum; hani Allah’ın ayetleri o kadar açık seçik, ortada ve net idi.

Arapları işin içine karıştırmadan, Türkiye’de yaşanan light islam’ın cephesinden bakarsak;

Türkiye deki alimlerin %50 si örtünme vardır, %50’si yoktur diyor.

Birinin dediğini öteki yalanlıyor. Peki , daha ilahiyatçılar bile bu konuda hem fikir olamamışken,

dini bilgisi onlar kadar olmayan (olmak zorunda da olmayan) halk ne yapacak!

Birisi Kur’an ı okuyup, “aha burada örtünmeyi kastetmiş” diyip örtünecek, diğeri” yok canım, örtünme geçmiyor

hiçbir yerde” diyecek.

Bu keyfi yorumlamaların müsebbibi Kur’an ın kendisidir,çünkü anlatmak istediğin kendi bile doğru düzgün anlatamamıştır.

Kutuplaşma sadece laikler ve mütedeyyinler arasında yaşanıyor değil ki, İslam’ı benimsemiş kişilerde kendi aralarında kutuplaşmışlardır.

Ha buna sebep olanda muallakta olan Allah’ın sözde ayetleridir.

Eşinin başını örtmek isteyen biri,” Allah’ın ayeti bunu emretmiştir!” o halde örtünmelisin diyor, çünkü bu kendi işine de geliyor.

Yaşar Nuri gibi entelektüel görünümlü yobaz organizma ise islam’ı modern çağa uydurabilmek için örtünme yoktur diyor.

Zaten dikkat ederseniz kendi eşinin de başı açıktır.Ayeti örtünme vardır diye yorumlayıp, sonrada çelişkili bir izdivaç yapmasını kimse ondan bekleyemezdi dimi?

Kadının saçı erkek için kabul edilse de edilmese de cinsel objedir,çünkü saç, farklı renkler (özellikle sarı) erkekteki cinsel dürtüleri

harekete geçirebilme potansiyeline sahiptir.Şampuan reklamları da dikkatli izlenildiği takdirde "kadın saçını" cinsellikle bağdaştırmış,

erkekleri etkileyebilme potansiyeli oldukça fazla olan bir silah olduğunu insanlara empoze etmektedir, ki bu kuşkusuz doğrudur.

Bu yüzden Araplar kadının saçına da takmıştır. Çünkü kadının endamını etkileyen temek etkenlerden biride saçtır.

Boşanmaya gelirsek;

Kadın eşini boşamak istediğinde erkek kadar rahat değildir, önemli gerekçeler sunması, bununda otoritelerce kabul görmesi gereklidir.

Erkeğin ulemadan izin almaya gitmek yerine üç kere boş ol demesi yeterlidir.

Ha nasıl olur bu derseniz;

“YENİ DELHİ - Hindistan'da, Müslüman koca uykusunda karısına üç kere 'Boş ol' dedi, tartışma başladı. Yerel din adamları, 11 yıllık evli, üç çocuklu çiftin ayrılması gerektiğini söyledi. Yine evlenebilmek için 100 gün beklemeleri, bu arada kadının başkasıyla evlenip boşanması gerekli. İslam âlimi Zefarul İslam Han ise bilinçsiz yapılan hareketin etkisi olmadığına dikkat çekerek olayı 'gereksiz tartışma' olarak nitelendirdi.”

Şimdi bana kalkıp da, ya bu Kur’an da geçmez, falan fistan demeyin,

Arap toplumunda kadınlara boşanma hakkı verişmiştir(ki bunu tartışıyor olmak bile ne kadar saçmayken) diye zırvalamadan önce,

Bu nasıl bir dindir ki, "bu kadar saçma sapan düşüncelere insanları sevk edebiliyordur"un cevabını verin.

İslam’da ruhban sınıfı yoktur.

Herkes kafasını çalıştırsın adam gibi okusun incelesin.

İnsanın ebedi hayatı sabahları Seda Sayan Show izlemekten önemli oluversin bir zahmet.

Ayrıca İslam’la ilgili tartışmalar, Kuran’a ön kabullerle ve hadis-mezhep perspektifinden bakmaktan kaynaklanmaktadır.

Yoksa Kuran’da muallak olan birşey yok. Herşey gayet net.

Yeter ki insan kulaklarını sağdan soldan gelen vesveselere kapayabilsin.

Yaşar Nuri başörtüsü konusunda haklı olabilir -ki öyledir. Ama bu konuda haklı olması onu her konuda haklı ve körü körüne peşinden gidilmesi gereken, uyulması gereken birisi yapmaz. Onun da pek çok hatası vardır. Ama takip ettiğim kadarıyla onu pek çok ilahiyatçıdan farklı yapan öz eleştiri yapabilmesi ve hatalarını düzeltmekten gocunmamasıdır.

Çıkmak zorundayım sonra devam edeceğim...

Sitelerde Paylaş

çıkman kötü oldu...

ben daha üç talağın ard arda yapılmasının

nikahı sonlandırıp sonlandırmayacağını merak ediyordum.

bu talak tek talak mı sayılır, yoksa üç olup nikah düşer mi?

sarhoşken yapılan talak geçerli midir?

Sitelerde Paylaş
Harun:

Alıntıladığım yazıyı iyice oku ve düşün hacı bana ne demek istiyor diye. Burda ben başta olmak üzere epifun ve birkaç arkadaş sana verdiğimiz emeği başka bir ateiste verseydik çoktan imana gelmişti.

benim kalbim mühürlü..bu yüzden imana getiremezsiniz.. :lol:

daha öncede belirtmiştim.tesettür olayı sadece benim kendi prensibim..yanlışta olabilir doğruda.. tam bilmiyorum..

islama uygun olabilirde olmayabilirde...ama uygun olmayacağını sanmıyorum..

bide şu var..kimseye şirin gözükmemiz gerekmez..islam ın emirleri sorgulanamaz vede değiştirilemez..olay bu...

Avrat kelimesinin arapca ne anlama geldigini yazdim.. yalansa buyur yalanimi cikar ortaya..

kuranda hangi ayette avret ismi geçiyor kadınlar için?

ayet nosu alabilirmiyim?

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

daha öncede belirtmiştim.tesettür olayı sadece benim kendi prensibim..yanlışta olabilir doğruda.. tam bilmiyorum..

bide şu var..kimseye şirin gözükmemiz gerekmez..islam ın emirleri sorgulanamaz vede değiştirilemez..olay bu...

ayet nosu alabilirmiyim?

sevgili kosovalı...

ben bu soruyu başka bir üyenin iletisinde okumuştum sanki yanlış mı hatırlıyorum :rolleyes:

ama hala o soruya cevap verilemedi

Sitelerde Paylaş
sevgili kosovalı...

ben bu soruyu başka bir üyenin iletisinde okumuştum sanki yanlış mı hatırlıyorum :rolleyes:

bizde heyecanla cevap bekliyoruz zaten.. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Lütfen Bakara 230'u açıklar mısınız? Üçüncü boş ol'dan sonra tekrar karısıyla evlenebilmek için başka bir adamla evlendirmesi gerektiğini söylüyor Allah'ın ayeti.

O sözünü ettiğiniz pozitif ayrımcılık nerede?

Kocam sinirli, öfkesini kontrol edemiyor, gaza gelip üç kez boşuyor. Sonra pişman oluyor

yine ama dönüş bu kez çok daha zor. Başka bir adam, başka bir evlilik lazım. Korkunç birşey bu.

Sizler, "bu ayet inmiş, çünkü erkek gaza gelip de hata yapmasın, karısını keyfi

boşamaya kalkmasın, zorluğu önmceden görüp caysın" diyorsunuz.

Yine erkek inisiyatifi sözkonusu. Erkek kendini kontrol edecek ki, kadın başka erkeğin

yatağına girmek zorunda kalmasın.

Kontrol edemedi mi, bedelini kadın ödüyor. Erkeği cezalandırmak için bile kadının

vaginasını kullanan bir din. Pozitif ayrımcılık var, doğru.

Erkek lehine pozitif... İşte bu nedenle bu tür yatak odası ayetlerini savunan

kadınlara inanamıyorum çoğu zaman.

Şu forumun, tüm bu ucuz din dayatmalarını reddeden kadınlarla dolup taşması gerekirken,

onlar adına erkekler savaş veriyor. O nedenle bu adamları çok seviyorum.

Bunları kadın gözüyle, kadınlık gururumla söylüyorum.

Sizse kalkmış dar görüşlü, yobaz diyorsunuz bu bakış açısına.

Söylenecek hiçbirşey yok.

Sevgili arkadaşım:

İnsana baktığın zaman özellikle erkeğe baktığın zaman güç için yapamayacağı şey yoktur, bunun inanmayla ya da inanmamayla çok ta ilgisi yoktur, böyledir.

Kuranı iyice özümsemek için insana iyi bakmak lazım, onun davranışlarını iyi gözlemlemek lazım ki kuranı anlayabilelim.

Talak konusuna benim bakışım şudur.

Bugün erkek bir çoğu tabi hepsi değil, inananlar çok eşlilikten yana, daha başkaları ise evlilik dışı ilişkiler peşinde. İnsanın durumunu, ne yapacağını en iyi bilen Tanrı olduğuna göre bunun elbet önlemini alacak, caydırıcı yasalarını söyleyecek insana.

Erkeğe kadını köle gibi dayatan zihniyette kadın ne yapsın, sizin de dediğiniz gibi boşama hakkı yok ya !

O yüzden bu ayeti iyi anlamak lazım.

Burda Tanrı erkeğe diyorki, kadınını boşamaya kalktığın zaman kural budur. Bunu kadını ezmek adına kullanırsan, onun sosyal baskı, ekonomik bağımsızlık nedenleri de üstüne ekleyerek ezmeye kalkarsan ve onu kendine daha çok köle yapmak için bu boşamaları adet haline getirirsen, çocuklarının anası olan kadını başka bir erkeğin nikahlama hakkı doğar ve o erkek ile kadının evliliği sahih evliliktir. Yani ulemanın dediği gibi onunla 1 gece geçirecek, sonra o erkek te boşayıp eski eşe dönecek, islamda bu dangalaklığa yer yoktur. Kısaca şunu der Tanrı, eşini boşamaya kalkışacağın zaman iyi düşün, elinden alıveririm...

Sevgiyle...

ayet nosu alabilirmiyim?

Sevgili harun:

Anlıyorsun ne demek istediğimi, kalbin mühürlü filan değil, olsa olsa üstünü örtmüşsündür biraz. Senin geleneklerine bağlı yaşamana kimse bişey diyemez ama bunu din diye dayatamazsın.

Konu burda birilerine şirin gözükme meselesi değil, konu Allahın olan arı duru dinini ona has kılıp elimizden geldiğinci bunu bizi okuyanlarla paylaşmak...

Sen de sevgiyle kalasın...

sevgili kosovalı...

Sevgili beril:

Bu soruya verecek cevabı yoktur arkadaşın, o yüzden de veremeyecek. Boşver o avrat desin, biz biliyoruz kuranın kadına nasıl baktığını. Onlar zaten inanmıyor, onları bağlayan bişey yokki :P

Bugün iyi günümdeyim, hadi sende sevgiyle kalasın...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili arkadaşım:

İnsana baktığın zaman özellikle erkeğe baktığın zaman güç için yapamayacağı şey yoktur, bunun inanmayla ya da inanmamayla çok ta ilgisi yoktur, böyledir.

Kuranı iyice özümsemek için insana iyi bakmak lazım, onun davranışlarını iyi gözlemlemek lazım ki kuranı anlayabilelim.

Talak konusuna benim bakışım şudur.

Bugün erkek bir çoğu tabi hepsi değil, inananlar çok eşlilikten yana, daha başkaları ise evlilik dışı ilişkiler peşinde. İnsanın durumunu, ne yapacağını en iyi bilen Tanrı olduğuna göre bunun elbet önlemini alacak, caydırıcı yasalarını söyleyecek insana.

Erkeğe kadını köle gibi dayatan zihniyette kadın ne yapsın, sizin de dediğiniz gibi boşama hakkı yok ya !

O yüzden bu ayeti iyi anlamak lazım.

Burda Tanrı erkeğe diyorki, kadınını boşamaya kalktığın zaman kural budur. Bunu kadını ezmek adına kullanırsan, onun sosyal baskı, ekonomik bağımsızlık nedenleri de üstüne ekleyerek ezmeye kalkarsan ve onu kendine daha çok köle yapmak için bu boşamaları adet haline getirirsen, çocuklarının anası olan kadını başka bir erkeğin nikahlama hakkı doğar ve o erkek ile kadının evliliği sahih evliliktir. Yani ulemanın dediği gibi onunla 1 gece geçirecek, sonra o erkek te boşayıp eski eşe dönecek, islamda bu dangalaklığa yer yoktur. Kısaca şunu der Tanrı, eşini boşamaya kalkışacağın zaman iyi düşün, elinden alıveririm...

Sevgiyle...

Epifun'dan rica etmiştim, ama siz açıklamışsınız, teşekkürler.

Ancak zaten benim algıladığımdan farklı bir yorum yok sizin de yorumunuzda.

(Erkeği cezalandırmak ya da korkutmak istemesiyle ilgili kısmında fark yok)

Ayrıca ben İslam'da kadının boşanma hakkı olduğunu yazmışım! Önyargılarınızdan sıyrılınız.

Kur'an'ı anlamak için insanı tanımak gerektiği de sadece sizin fikriniz. İnsanı gerçekten, bütün yanlarıyla tanıyan biri, insana karşı hiçbir dinin işe yaramayacağını bilir.

Ayet önümüzde; sizse bambaşka anlamlar yüklüyor, sonra da insanların anlamadığı yönünde tuhaf imalarda bulunuyorsunuz.

Hoşlanmadığınız, ya da aslında tutucu bulduğunuz ayetlerin esas içeriğini görmezden geliyor, kendi

yaşam anlayışınızla, kendinize göre yorumluyor, öyle de açıklıyorsunuz.

Tanrı madem zavallı kadını koruyacaktı, en baştan yapsaydı bunu da, sonradan başkalarının yatağına yollamak zorundak kalmasa idi ŞAKACIKTAN bile olsa.

İslam sizin empoze etmeye çalıştığınız gibi sevgi, çiçek, böcek, iyilik, erdem vs. dini değil. Bunlar

sizin uydurmalarınız.

Kainatı yaratan, sınırsız güç ve akıl sahibi tanrı, daha şaibesiz yollar bulamamış yani...

Sitelerde Paylaş

bakın islamda kadının boşanma hakkı varmış gibi görünsede yoktur dersek hiçte yanlış olmaz.kocası tarafından madur durumda kalan kadın kadıya başvurup ikna edebilirse boşanabilir bu doğru.ama kuranda bir kaç ayette kadınlar için sabretmenin daha hayırlı olacağı belirtilmiştir.

bu ayetlere rağmen dayanamıyorum boşanacağım diyen kadın kurana göre dikbaşlıdır.allahın tavsiyelerine kulak asmıyordur...

diyelimki haksız yere devamlı kocasından dayak yiyen bir kadın,eğer kadıyı ikna ederse boşanır.ama bu kadına kimse iyi gözle bakmaz.kadının hayırlı olanı kocasının kahrını çekenidir çünkü...

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam?da ruhban sınıfı yoktur.

Atıyosun,sıkıyosun,palavracısın;nasıl yoktur?Sözde yoktur. Bana "T.C. DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU nedir, neyin kararını verir bunlar? Açırlarmısın zahmet olmazsa.

Herkes kafasını çalıştırsın adam gibi okusun incelesin.

Sorun burda ya işte, her inceleyen ayrı telden çalıyor, demek ki anlatım kusurlu...

İnsanın ebedi hayatı sabahları Seda Sayan Show izlemekten önemli oluversin bir zahmet.

İzleyeninde izlemeyeninde kafası karışık ki, ramazan ayında T.V lerde hocalardan geçilemiyor...

Ayrıca İslam?la ilgili tartışmalar, Kuran?a ön kabullerle ve hadis-mezhep perspektifinden bakmaktan kaynaklanmaktadır.

Yoksa Kuran?da muallak olan birşey yok. Herşey gayet net.

Yeter ki insan kulaklarını sağdan soldan gelen vesveselere kapayabilsin.

Bu kitap tek başına yeterli olabilseydi zaten ne hadis,ne de mezhep türemezdi ki...

Yaşar Nuri başörtüsü konusunda haklı olabilir -ki öyledir. Ama bu konuda haklı olması onu her konuda haklı ve körü körüne peşinden gidilmesi gereken, uyulması gereken birisi yapmaz. Onun da pek çok hatası vardır. Ama takip ettiğim kadarıyla onu pek çok ilahiyatçıdan farklı yapan öz eleştiri yapabilmesi ve hatalarını düzeltmekten gocunmamasıdır.

Buyur burdan yak!

Yaşar Nuri ÖZTÜRK:"insanimiz her alanda

ciplak uyaricilara muhtactir.. keskin bakisli, gur sesli ciplak uyaricilara hasret icindeyiz; ciplak uyariciya havadan ve sudan daha cok muhtaciz"

Ben söylemedim bunları...

Adam kendini uyarıcı olarak zerk ediyor insanların damarlarına,

bir nevi mehdi'lik idiasında,kendini gizli peygamber olarak lanse etmiş bu kişi...

Bunu sen şimdi talihsizlik olarak mı görüyosun...

Nerden tutsak elimizde kalıyor...

tarihinde Leon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kuran'da kadın "nisa" kelimesi ile ifade edilmiştir...

"Avrat" hangi surelerde geçiyor, ayet no'su alabilir miyim? Bir inceleyip, görelim bakalım...

evet sexi epifun doğru söylüyor.kuranda kadın hep nisa diye geçiyormuş az önce aratma yaptım.sadece 3 ayette avrat kelimesi geçiyor ama onlarda kadın anlamında değil sanırım.arapçasını tam çözemedim ama değil gibi geldi bana.nur:31 nur:58 ve azhab:13 te avrat kelimesi var

benide boşyere edepsiz edepsiz konuşturdun yani

Sitelerde Paylaş

Merhabalar

Hangi düşünce,hangi din okursa olsun haksız yere karalamak erdem değildir. En azından bana göre değil.

Kuran, hiç bir ayette kadınları avrat olarak tanımlamaz. Bu bir.

İkincisi ise avrat arapçada,çıplak,soyunuk anlamıdadır. Erkek ve kadın genel olarak herkes için kullanılır.

Sex,i huri arkadaşım maalesef bu konuda hatalısın.

Sitelerde Paylaş

Türkçe'deki avrat ile Arapçadaki avrat alakasız gibi duruyor birbiriyle..

Bruce Lee'nin de dediği gibi Arapça'daki avret erkeği de ifade ediyor..Açıklaması gayet yerinde ve doğru..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Merhabalar

Hangi düşünce,hangi din okursa olsun haksız yere karalamak erdem değildir. En azından bana göre değil.

Kuran, hiç bir ayette kadınları avrat olarak tanımlamaz. Bu bir.

İkincisi ise avrat arapçada,çıplak,soyunuk anlamıdadır. Erkek ve kadın genel olarak herkes için kullanılır.

Sex,i huri arkadaşım maalesef bu konuda hatalısın.

sokrates yok sa bruce lee abi var oda olur.

cevabını vermiş zaten. ;)

Sitelerde Paylaş

sexi de cemaat haber diye bir siteden bulduğu haberi burada açmış sanırım araştırmadan.bende hemen atladım sabahtan beri mesaj kutuma edepsiz karı...vb. şeklinde mesajlar geliyo :)

neyse islam dünyasından özür dilerim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...