Jump to content

İran’da 9 kişi recm edilecek

Recommended Posts

Tartışılan konu bu değil; saptırmayalım... Biz burada genel olarak idam cezasını ve canilerin idamını tartışmıyoruz... Burada cinsel ilişki kurdu diye ve sadece din öyle dediği için hunharca idam edilen insanlardan bahsediyoruz... Burası din tartışmaları yapılan bir forum; bu söylediğiniz konu niye gündeme gelsin ki ?...

Dikkat ediyorum, cevap olmayınca konu saptırma başlıyor...

Nasıl bir saptırma. Kölelik başlığında sorduğum soruya yanıt veremediğiniz gibi mi bir saptırma söz konusu...

Şu ynıtınız gerçek derdinizi gösteriyor. Demek szin için 15 yaşındaki bir çocuğun öldürülmesinin bir önemi, çocuğun yaşama hakkının bir önemi yok. Hemencecik te 15 yaşındaki bir çocuğu da cani ilan ettiniz. 5 kişiyi cani ilan ettiniz neye daynarak, yerden yere vurmaya çalıştığınız İran İslam Cumhuriyeti'nin, açıklamısına istinaden. Ne oldu ya? Siz beni hep haklı çıkarmak zorundamısınız... ne demişim önceki iletimde

Ki yukarıdaki olaydan dolayı İran'ı eleştirecek bazı kişilerin benim verdiğim olayda ise destek verecekleri de bilinen bir gerçek...

Sayın Andromeda, kölelik başlığındaki sorumun yanıtı, dünyya bakış açımızı belirleyecektir. Siz dünya tarihini, dünyanın geleceğini 'dine' göre şekillendirdiğiniz için, olayları yorumlamada sorun yaşıyorsunuz.

Sayın dayee, benim laf sokmama fırsat vermemeyi deneyin ...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • İleti 261
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz burada genel olarak idam cezasını ve canilerin idamını tartışmıyoruz...
Şu söz aslında başlı başına irdelenmeli. Sizinde İran İslam Cumhuriyeti yöneticilerinden bir farkınız olmadığını ne güzelde ortaya koyuyor. 15 yaşındaki bir çocuğu cani ilan eden zihniyetle recm cezasını veren zihniyet arasındaki farkı bana anlatacak biri var mı?

Ayrıca, şu "Burası din tartışmalarının yapılıdğı bir forumdur" uyarısı çok revaçta olmasına karşın aynı zamanda hayatın gerçeklerinden uzak bir bakış açısıdır. Dini, "sadece bir din" olarak gören bir zihniyetin ürünüdür bu düşünce. Aynı zamanda, dinin ne olduğunu, dinin nasıl çıktığını, dinin hangi amaçla kullanıldığından da bi haber olmaktır. Bundan dolayıdır ki, bir çoğumuz dinle mücadaleyi belden aşağı vurmaktan, innanları aşağılamaktan öte sanmamışlardır.

saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İşlerine o an ne gelirse öyle sayılır... İnsanları meydanlarda taşlayan zihniyetin mensubu olan yaratıklar sonra gelip buralarda ateistlere fazilet ve ahlak dersi vermeye kalkarlar..

sen kuran dan zina eden taşlanarak diye bi ayet getirebilirmisin..

ayet getiremez isen bu iddan geçersiz ağa..

annesini kesip biçen<parçalayan> bi zihniyet ateizm desem sen ne dersin şimdi ?

ırakta öldürülen 500 000 kişiyi öldürenleri eleştir bikerede.yoksa müslümanları insan sınıfına koymuyormusunuz ?

işiniz gücünüz islama saldırmak başka birşey değil..:angry:

Birazdan buraya gelip,onlar gerçek müslüman değil,islamiyeti yanlış anlamışlarsa suç dinde midir diye ötecek kuşlar biliyorumm!!!!

kuranda olmayan bi infaz şeklini uygulayanlar tabiki gerçek müslüman değiller.

Kitabınızda 100 sopa yazar ve çok sıklıkla bu ceza da ölümle sonuçlanır... Yani 100 sopa mı 100 taş mı seçecez; konu bu aslında değil mi?

arabistanda çalışan bi arkadaşım anlattı bana..

100 değnek vururlarken cellatlar koltuk altlarına kuranı kerim i alıyolarmış..

yani bu hızlı vurmayı engelliyor..sanki ince bi iple vuruyormuşsun gibi oluyomuş.

bu Resulullah tan kalma bi gelenekmiş.

tarihinde sutlukahve tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Nasıl bir saptırma. Kölelik başlığında sorduğum soruya yanıt veremediğiniz gibi mi bir saptırma söz konusu...

Şu ynıtınız gerçek derdinizi gösteriyor. Demek szin için 15 yaşındaki bir çocuğun öldürülmesinin bir önemi, çocuğun yaşama hakkının bir önemi yok. Hemencecik te 15 yaşındaki bir çocuğu da cani ilan ettiniz. 5 kişiyi cani ilan ettiniz neye daynarak, yerden yere vurmaya çalıştığınız İran İslam Cumhuriyeti'nin, açıklamısına istinaden. Ne oldu ya? Siz beni hep haklı çıkarmak zorundamısınız... ne demişim önceki iletimde

Sayın Andromeda, kölelik başlığındaki sorumun yanıtı, dünyya bakış açımızı belirleyecektir. Siz dünya tarihini, dünyanın geleceğini 'dine' göre şekillendirdiğiniz için, olayları yorumlamada sorun yaşıyorsunuz.

Sayın dayee, benim laf sokmama fırsat vermemeyi deneyin ...

saygılarımla

Saptırmaya full gaz devam... Kölelikle ilgili verilemeyecek cevabı olanlar ateistler değil efendim; siz yine karıştırdınız olayı... Bu arada hatırlatmak isterim, buradaki konumuz "idamlarda yaş sorunu" değil... Ama siz yine de çocuk yaştaki idamların en çok yapıldığı ülkeleri belki araştırmak istersiniz; ne dersiniz; bakalım hangi ülkeler çıkacak bahtınıza; sonra şaşırmayın ama...

Sitelerde Paylaş
sen kuran dan zina eden taşlanarak diye bi ayet getirebilirmisin..

ayet getiremez isen bu iddan geçersiz ağa..

annesini kesip biçen<parçalayan> bi zihniyet ateizm desem sen ne dersin şimdi ?

ırakta öldürülen 500 000 kişiyi öldürenleri eleştir bikerede.yoksa müslümanları insan sınıfına koymuyormusunuz ?

işiniz gücünüz islama saldırmak başka birşey değil..:angry:

Bana kuranın kadını ikinci plana atmadığını söyleyebilir misin?

Sitelerde Paylaş
Türkiye'de yıllarca insanlar göz altında yok oldu, lime lime edilip göletlerde balıklara yem oldu; o kalkımış cambaza bak misali başka bi ülkenin iç hukukuna vuruyor, sözde..

Senin ülkenin de iç hukuku böyle olmasın diye mücadele ediliyor buralarda Hunter efendi...

Sitelerde Paylaş

sadece kuranmi sanki kadinlari ikinci plana atan?? bütün dinler malesef öle, ama ya sonucta karsisindaki insana nasil davranacai, kisinin kendisine kalmis bisi, sen gelipte kitapta böle yaziorsa herkes böledir diemezsin... sanki sen acaip derecede kadinlari hic ikinci planda görmüorsun?? mesela araba srmede hepiniz hem fikir diilmisiniz kadinlarin kötü sürdü konusunda??? :lol:

Sitelerde Paylaş
sen kuran dan zina eden taşlanarak diye bi ayet

arabistanda çalışan bi arkadaşım anlattı bana..

100 değnek vururlarken cellatlar koltuk altlarına kuranı kerim i alıyolarmış..

yani bu hızlı vurmayı engelliyor..sanki ince bi iple vuruyormuşsun gibi oluyomuş.

bu Resulullah tan kalma bi gelenekmiş.

Çok güzel gelenekleri varmış... Yola devaaammm... Bu arada 100 sopa OK yani değil mi?

Sitelerde Paylaş
sadece kuranmi sanki kadinlari ikinci plana atan?? bütün dinler malesef öle, ama ya sonucta karsisindaki insana nasil davranacai, kisinin kendisine kalmis bisi, sen gelipte kitapta böle yaziorsa herkes böledir diemezsin... sanki sen acaip derecede kadinlari hic ikinci planda görmüorsun?? mesela araba srmede hepiniz hem fikir diilmisiniz kadinlarin kötü sürdü konusunda??? :lol:

Görmüyorum arkadaşım..hemcinslerimi neden 2.planda göreyim?ayrıca "her din kadını 2.plana atıyor,kuran da atmış çok mu", tarzı cümlenle kuranı savunmuş mu oldun sen şimdi?hani en mükemmeli,en değiştirilmemiş olanı kurandı..şimdi diğerleriyle bir oldu.

Sitelerde Paylaş
Sen bana 5 vakit namaz nasıl kılınır Kur'an'dan hele bir anlat, sonra sıra bana gelsin...

kuranda namaz kılma şekli geçmez fakat namaz geçer..kuradan namazın adı salat tır.

kuran insanların nasıl kahvaltı yapıcağını anlatıcak hali yok dimi?

yani hadislerde recm var islamda recm doğru demek çok yanlış birşey.

namaz ile infaz şekli aynı değil dikkatini çekerim.

Çok güzel gelenekleri varmış... Yola devaaammm... Bu arada 100 sopa OK yani değil mi?

100 değneği inkar etmiyoruz..

yav siz ateistler ne kadar kibar insanlarsınız..

tüm cezalara karşısınız..

yakında Türkiyede hapishaneler kapansın insanlar bi suç yüzünden hapse atılmasın dersiniz..

sizi gibi entel danteller sizi..:lol:

amerikada idam edilerek öldürülen insanlardan haberiniz yok galiba. :angry:

sizin sürekli övdüğünüz norveçte bile ceza sistemi vardır..ceza sistemi olmayan bi oluşum dünyada olamaz.

sen ne geveliyorsun kendi kendine ya..konumuz kadınmı şuan.?

kuranda belirtilen cezalar sadece kadınlarımı kapsıyor..

cezalar herkes için geçerlidir.

tarihinde sutlukahve tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Saptırmaya full gaz devam... Kölelikle ilgili verilemeyecek cevabı olanlar ateistler değil efendim; siz yine karıştırdınız olayı... Bu arada hatırlatmak isterim, buradaki konumuz "idamlarda yaş sorunu" değil... Ama siz yine de çocuk yaştaki idamların en çok yapıldığı ülkeleri belki araştırmak istersiniz; ne dersiniz; bakalım hangi ülkeler çıkacak bahtımıza...
Hade ben dediğiniz gibi saptırmaya decvam ediyorum Ya siz? Sizde yanıt verememek için sağdan soldan dolanmaya ful gaz devam ediyorsunuz... Burada çok sorunumuz var çok. Eleştirdiğiniz ülkenin yahptığı resmi açıklamayı referans alıp 5 kişiyi en önemlisi 15 yaşındaki bir çocuğu cani ilan ederken kendinizi İran İslam Cumhuriyeti'nin herhangi bir yöneticisinden farklı hissettiniz mi? Onlarda öldürüyor siz de... Aslında yok birbirinizden farkınız. Farklılığınız göstermelik, biri islam dinine inanan bir yobaz, diğeri ateizm dinine inanmış bir yobaz. Bu ayrılığınız sizi şiddet noktasında birleştirmekten alıkoymuyor ama...

(Sizin başlığınıza istinaden) Cevapla, 9 kişinin recm edilmesine karşı çıkan zatialiniz, aynı ülkenin biri 15 yaşında olan 5 kişiyi öldürmesine neden sessiz kalıyorsunuz?

Ha konumuz bayanlar mı? O kadınları ne kadar çok düşünüyorsunuz, gözlerinizi İran topraklarından ayrırsanız bir ara bu ülkede işkencehanalerde tecavüz edilen, cezaevlerinde diri diri yakılan kadınlarımız için de bir çift laf edin de sizin azıcıkda olsa samimi olduğunuza inanabileyim...

İran'daki kadınlar için açtığınız bu başlıktaki duyarlılığınız sahte geldi...

saygılarımla

EDIT:

Kölelikle ilgili verilemeyecek cevabı olanlar ateistler değil efendim; siz yine karıştırdınız olayı...
Ben ateistleri suçlamadım ki. Ateistlerin vereceği bir cevap tabiki var. Ama sizin verecek bir cevabınız yok... tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Cevapla, 9 kişinin recm edilmesine karşı çıkan zatialiniz, aynı ülkenin biri 15 yaşında olan 5 kişiyi öldürmesine neden sessiz kalıyorsunuz?

Çünkü burası Birleşmiş Milletler Humanizm forumu değil arkadaşım, her şeyin bir yeri var... Bu arada sen ödevini yaptın mı?

Sitelerde Paylaş
Çünkü burası Birleşmiş Milletler Humanizm forumu değil arkadaşım, her şeyin bir yeri var... Bu arada sen ödevini yaptın mı?
Konuşmak için konuşmayın. Ya doğru dürüst yanıt verirsiniz yada aradan sıvışırsınız. Dert etmeyin siz sıvışyırken, arkanızdan seslenmem...

Hayrola ödevim neydi... Bu da yeni bir taktik mi...

Şu yanıt, "İran'da kim ölmüş kim ölmemiş benim için önemli değil. Önemli olan, müslümanlara saldıracak bir malzeme bulup bulmadığımdır" sözünün kısaltılmış halidir.. Sizin bu konuda samimi olmadığınızı söylemiştim siz de onayladınız...

saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Görmüyorum arkadaşım..hemcinslerimi neden 2.planda göreyim?ayrıca "her din kadını 2.plana atıyor,kuran da atmış çok mu", tarzı cümlenle kuranı savunmuş mu oldun sen şimdi?hani en mükemmeli,en değiştirilmemiş olanı kurandı..şimdi diğerleriyle bir oldu.

yapma ya kadinmisin sen? :D :D :D pardon ya :D sen hic cok mükemmel hic hatasi olmayan birini tanidinmi?? neden dinlerde bu hatasizligi kusursuzlugu ariorsun onu anlayamadiM??? Kuran ztn deistirilmemistir, kimsenin deistirmeye gücü yetcenide sanmiorum...

Sitelerde Paylaş
Konuşmlak için konuşmayın. Ya doğru dürüst yanıt verirsiniz yada aradan sıvışırsınız. Dert etmeyin siz sıvışyırken, arkanızdan seslenmem...

Hayrola ödevim neydi... Bu da yeni bir taktik mi...

saygılarımla

Ödevin en çok çocuk idamı ve infazı yapılan ülkeler... Madem bu kadar duyarlısın bizi bilgilendir bakalım...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...