Jump to content

İŞTE ŞERİAT,İŞTE İSLAM

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu resimlerdeki durum anladığım kadarıyla halkın verdiği ve resmi olmayan bir cezayı yansıtıyor olmalı... Şeriatta böyle bir ceza yok (o zamanlar araba olmadığı için olabilir bu durum)... Ama şeriattaki diğer vahşi cezalandırma yöntemleri doğal olarak halka bu konuda da ilham ve cesaret vermiş olabilir...

Sitelerde Paylaş
Yine aynı eskiler şöyle de der. "Bu sözümüzü (Yani suimisal misal olmaz sözünü) genelde yanıt veremeyecek durumda olanlar kullanır"....

saygılarımla

Öylemi?Bakın bunu yeni duydum demekki kötü örnekleri örnek olarak sunmak düşüncemizi güçlendirir.Şeriat la ilgili

bir durumu başka sistemlerdeki bir durumla örneklediğimizde bize bir meşruiyet kazandırır.Biz meşruiyeti kendi kaynaklarımız yerine başka uygulamalarla besleyebiliriz demekki!bumudur?

Sitelerde Paylaş
Biz meşruiyeti kendi kaynaklarımız yerine başka uygulamalarla besleyebiliriz demekki!bumudur?
Bu değildir. Benim dediğim bir şey var bu sitede. İslamiyeti eleştirenler alternatifiniz nedir getirin görelim. Örnek olarak, İslamiyeti kadın konusunda eleştirirler, İran'da bir kadının recçm edilmesine tepki gösterirler (Ki tepki gösterilmelidir de), ben de derim ki, sizin savunduğunuz sistemde de kadınlarımız cezaevlerinde diri diri yakılıyor, işkencehanelerde tecavüze uğruyor.

Veyahut, islamiyetin ne kadar vahşi bir din olduğu söylenir... Bende derim ki; Ya kusura bakmayın ama savunduğunuz sistem vahşilik konusunda islamiyetin eline su bile dökemez. Aynı başlık içinde, İran'ın recm uygulamasını eleştirip, 15 yaşındaki bir çocuğun katledilmesine onay verenlerin samimiyeti hangi düzeyde olur.

saygılarımla

EDIT:

Öylemi?Bakın bunu yeni duydum
Yav arada kaynadoı. Eskiler böyle dememişte bir kaç yıl sonra biz de eski sınıfına gireceğimiz için ileride eskiler böyle diyorlardı derler artık :) tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu değildir. Benim dediğim bir şey var bu sitede. İslamiyeti eleştirenler alternatifiniz nedir getirin görelim. Örnek olarak, İslamiyeti kadın konusunda eleştirirler, İran'da bir kadının recçm edilmesine tepki gösterirler (Ki tepki gösterilmelidir de), ben de derim ki, sizin savunduğunuz sistemde de kadınlarımız cezaevlerinde diri diri yakılıyor, işkencehanelerde tecavüze uğruyor.

Veyahut, islamiyetin ne kadar vahşi bir din olduğu söylenir... Bende derim ki; Ya kusura bakmayın ama savunduğunuz sistem vahşilik konusunda islamiyetin eline su bile dökemez. Aynı başlık içinde, İran'ın recm uygulamasını eleştirip, 15 yaşındaki bir çocuğun katledilmesine onay verenlerin samimiyeti hangi düzeyde olur.

saygılarımla

Benim aktardığım bir söz karşılığında yanıt veremediğim iddianız üzerine söyledim ve bence siz yinede kötü örnekleri

kendi tezlerinize dayanak yapmayın.Kendi tezinizi zayıflatır bu yukarda matrix in tezini zayıflatması gibi.İslamı eleştirenlerin

alternatif sunmadaki konumlarına ilişkin sözlerinize ise genel anlamda katılırım.Bu günün adaletsiz sistemlerine ses çıkarmadan islam eleştirisi yapmayıda samimiyetsiz bulurum.

Sitelerde Paylaş

Hangi savunduğumuz sistem?... Biz her şey iyi hoş demiyoruz... O yakılanların çoğu sol eğilimliler bu arada, dinciler değil... İnsanları ötekileştiren her sistemin sonu budur ve insanları ötekileştiren en belirgin araç dindir...

Sitelerde Paylaş

Verilen ornekler, yukaridaki olayi masumlastiriyormus gibi konusmaniz cok mantiksiz. Sanki abd nin atom bombasini, ruyada olen cocuklari, tecavuze ugrayanlari savunmusuz gibi, yukaridakini kurtarmaya calismak, teyyarenin gazli olanidir.

Sitelerde Paylaş
Hangi savunduğumuz sistem?... Biz her şey iyi hoş demiyoruz... O yakılanların çoğu sol eğilimliler bu arada, dinciler değil... İnsanları ötekileştiren her sistemin sonu budur ve insanları ötekileştiren en belirgin araç dindir...
Yahu, yakılan insanları getiren benim bırakın da onların solcu mu (ayrıca çoğu değilm tama mı solcudur) dinci mi olduğunu da bileyim. Siz kargadan başka kuş tanımaz misali, dinden başka bir suçlu bilmiyorsunuz ? Ve de yanlış biliyorsunuz. Din araçtır, sistemlerin faydalandığı bir araç. Siz herşeyin kaynağı olarak dini görürseniz asla çözüm üretemezsiniz.

Hangi sisteme gelince. Aha da şu anda yaşadığımız topraklardaki sistem...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Yahu, yakılan insanları getiren benim bırakın da onların solcu mu (ayrıca çoğu değilm tama mı solcudur) dinci mi olduğunu da bileyim. Siz kargadan başka kuş tanımaz misali, dinden başka bir suçlu bilmiyorsunuz ? Ve de yanlış biliyorsunuz. Din araçtır, sistemlerin faydalandığı bir araç. Siz herşeyin kaynağı olarak dini görürseniz asla çözüm üretemezsiniz.

Hangi sisteme gelince. Aha da şu anda yaşadığımız topraklardaki sistem...

saygılarımla

Burası din forumu, sistem sorgulama yeri değil; bu konudaki daha fazla tartışma konuyu saptırma olarak algılanacaktır...

Sitelerde Paylaş
Burası din forumu, sistem sorgulama yeri değil; bu konudaki daha fazla tartışma konuyu saptırma olarak algılanacaktır...
Hadi yaaaa. Bu aba altından sopa mı oluyor. Çok tırstım... Dini sistemlerin dışında tutan bir zihniyet, daha dinin ne olduğunu, kimler tarafından hangi amaçla kullanıldığını bile bilmiyordur demektir. Neyse ben tırstım susam... Siz eğlenin durun bakalım, islamın anti demokratik olduğunu anlatan demokrasi özürlü yönetici....

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Sizin dinlerin sav ladığı tolumsal düzene karşı hangi noktada olduğunuzu bilmiyorum, o nedenle samimiyetsiz bulduğum derken buna dahil olup olmadığınızı bilmiyorum, ama bu sitede;liberalizm,sosyal demokrasi gibi(kapitalizmin) ideolojilerini savunan laik-burjuva anlayıştaki Hacı,Ifeelgood türü üyelerdir benim kastettiğim.

Sitelerde Paylaş
Hadi yaaaa. Bu aba altından sopa mı oluyor. Çok tırstım... Dini sistemlerin dışında tutan bir zihniyet, daha dinin ne olduğunu, kimler tarafından hangi amaçla kullanıldığını bile bilmiyordur demektir. Neyse ben tırstım susam... Siz eğlenin durun bakalım, islamın anti demokratik olduğunu anlatan demokrasi özürlü yönetici....

saygılarımla

Bu forumdan daha demokratik bir forum ben bunca yıldır görmedim... Hangi antidemokratik hareketimi gördünüz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...