Jump to content

İŞTE ŞERİAT,İŞTE İSLAM

Recommended Posts

Bu resimler İran'da sadece 8 yaşındaki bir çocuk pazardan ekmek çaldığı gerekçesiyle Şeriat kurallarına göre cezalandırılırken çekilmiştir. İşte şeriat kafası budur. şeriat budur:

69608523xp6.th.jpg

50896440km5.th.jpg

47383631mg3.th.jpg

24467747qr2.th.jpg

Bu resimler bana daha önce mailde geldi. Müslümanlık bu mu diye altında yazı vardı. Biraz araştırdım ve öğrendim ki bunlar baba oğul para için gösteri yapıyorlarmış.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eger bir din ne emretmis olursa , nasil emretmis olursa olsun , yanlis anlamalara meydan veriyor ve bunun sonucunda insanlar zarar görüyorsa bu din Tehlikelidir (ki yanlis anlama falan yok islam terör ve siddet dinidir), hukuki yönününde oldugu iddia edilen evrensel bir dinden bahsedilecekse , bu dine mensup kisilerin (cahil veya okumus) , kesinlikle bu dini yorumlarken insanlara siddet uygulamak akillarindan gecmemeli ve suc - ceza kavramlarini hukuk sistemine birakilmalidir (bu noktada Türkiyede, Laiklik ve Atatürk devreye giriyor) , yada bir reforma gidilip kurandaki bu kisimlar cikarilmalidir ki daha cok taraftar bulunabilsin (imkansiz gibi birsey) , öyle cihat söylemleri , dise dis uygulamalar ile islamin bir adim ileriye gidecegi yoktur , insanlarin zeka kapasiteleri hergecengün artarken binlerce sene önceki kurallar ile onlarin karsinina gecip (kuran) aslinda burada söyle denmek istemis , günümüzde su uygulamaya uyuyor demek palyacoluk yapmak ile esdegerdir , Sakip sabancinin bir sözü vardi : ben sonuca bakarim derdi , nedir sonuc: Islam dini insanlari siddete tesvik etmektedir (bilerek veya bilmeyerek) o nedenle ya yasaklanmalidir yada revize edilmelidir, ortada bukadar somut gercekler varken , bunlari görmek veya görmemek kisilerin insiyatiflerine birakilmamalidir ,Eski karakollarin iskence odalarina giriste yazan burada Allah yoktur söylemi gibi , konu insanlar ve siddet oldugunda eger düsünce odaniza girerken inancinizi disarida birakmazssaniz , her vahsilige kilif uyduracak ve görmezden geleceksiniz demektir ki ,bu da sizi insanliktan cikaracaktir , insan olmak yada Dinci olmak arasindaki bir secim elbetteki size kalmistir

Sitelerde Paylaş
Bu değildir. Benim dediğim bir şey var bu sitede. İslamiyeti eleştirenler alternatifiniz nedir getirin görelim. Örnek olarak, İslamiyeti kadın konusunda eleştirirler, İran'da bir kadının recçm edilmesine tepki gösterirler (Ki tepki gösterilmelidir de), ben de derim ki, sizin savunduğunuz sistemde de kadınlarımız cezaevlerinde diri diri yakılıyor, işkencehanelerde tecavüze uğruyor.

Veyahut, islamiyetin ne kadar vahşi bir din olduğu söylenir... Bende derim ki; Ya kusura bakmayın ama savunduğunuz sistem vahşilik konusunda islamiyetin eline su bile dökemez. Aynı başlık içinde, İran'ın recm uygulamasını eleştirip, 15 yaşındaki bir çocuğun katledilmesine onay verenlerin samimiyeti hangi düzeyde olur.

saygılarımla

EDIT: Yav arada kaynadoı. Eskiler böyle dememişte bir kaç yıl sonra biz de eski sınıfına gireceğimiz için ileride eskiler böyle diyorlardı derler artık :)

Hallac efendi,

Butun muslumanlrin mantigi sizdede var maalesef. " Baskalarida yapiyor" mantigi bu. Kim yaparsa yapsin yapilan yanlistir. Bir tane insanin bile bu sekilde bir iskenceye maruz kalmasi yalnistir dunyanin neresinde olursa olsun bu boyle dusunulmelidir.

Bizim sistemimiz derken ateizm hakkinda ne dusundugunu bilmiyorum ancak bir rejim saniyorsun galiba, sistem dedigine gore. Ateizm (benim bildigim, buyuk konusmak istemiyorum) bir rejim degildir. sonu 'izm'dir ancak bir rejim bir devlet idare bicimide degildir. Ateizim insanin insanligini yasabilmesidir diye dusunuyorum. Kolelik yapmadan, ozgurce, kendi iradesiyle, sagduyusuyla hic bir seyden korkmadan, ezilmeden.

Buda herhalde ancak tam isleyen bir demokraside mumkundur diye dusunuyorum.

Ben ateist olarak insanlarin inanmasina karsi degilim ancak din hep devleti ele gecirip kendi kurllariyla ulkeyi idare etmeye kalkiyor sorun burda sanirim.

Saygilarimla

Sitelerde Paylaş

ortada bir din var ve bu dinin 1400 sayfalık bir kitabı, milyonlarca sevdiği bir peygamberi var... ama bakın şu yukardaki ateist yazılara, sadece saldırı.. kuran okumadan kuran eleştirileri (saldırı dozunda) ve nedense ateistler insani, efendi olurlar.. müslümanlarsa saldırgan.. çelişki...

her insanın doğasında vardır, saldırganlık ufak yaştaki bir çocuk bile kardeşi kalemini aldı diye saldırganlık eğilimi gösterebilir, ne kadar eğitimli , ne kadar iyi anne baba sahibi olursa olsun. bu insanın tabiatı gereğidir. İslam dini insandaki bu saldırganlık dürtüsünü hiç sayıp yazılmış olsaydı inanın bende sizin gibi ateist olurdu, eğer Kuranda cihad, savaş durumu, bu gibi durumlarda nasıl davranılcağı yazmasaydı, inanın ateist olurdum, çünkü bu kitabın insanın saldırganlığını nasıl dizginliceğinden, insanın hangi hallerde savaşması gerekir, hangi hallerde bir insan bir i diğer insanı kısıtlar daha bunlardan bile bahsedilmemiş deyip bi kenara koyar ve inanmayaı bırakın islamın yanından bile geçmezdim.

anlamıyorum ateistleri hem derlerki madem Allah var durdursun bu filistin felaketini versin cezalarını derler... ki öyle bir zulüm ancak şiddetli bir darbeyle bertaraf edilebilir, akan bukadar yetim , bebek kanının cezası tanrının ortaya çıkıp da ((yapmayın artık yeter... şiiit durun bakim ne oluyo size)) gibi saçma bi ceza olamaz.. ama şiddetin hangi öölçüde nasıl kullanılcağı bir ayet gördülermide bu kitap saldırganlığı savaşı istiyo fitneden fesattan başka bişe değil bu kitap derler... ama kuran okumadan kurana saldırmalarını da insanlık olarak nitelerler. ateist arkadaşlar lütfen sözünüz sözünüzle çelişmesin ki Allah sözü' ne itiraz edebilesiiniz... Allah hiçbir zaman şiddet uygulayın demez, Allah bıçağı yaratır ekmek kesin diye, sen adam öldürürsen o bıçakla bu Allah'ın suçunu... Allah neşter yaratır, ameliyat edin diye sen o neşterle adam öldürürsün bu Allah'ın suçıu mu??? bu suçu işleyenlere karşı oturmayın adalet gelene kadar onlarla savaşın diyen Tanrı zalimmi... yapmayın yaaa biraz mantık.. sadece birazcık...

Sitelerde Paylaş
Eger bir din ne emretmis olursa , nasil emretmis olursa olsun , yanlis anlamalara meydan veriyor ve bunun sonucunda insanlar zarar görüyorsa bu din Tehlikelidir (ki yanlis anlama falan yok islam terör ve siddet dinidir), hukuki yönününde oldugu iddia edilen evrensel bir dinden bahsedilecekse , bu dine mensup kisilerin (cahil veya okumus) , kesinlikle bu dini yorumlarken insanlara siddet uygulamak akillarindan gecmemeli ve suc - ceza kavramlarini hukuk sistemine birakilmalidir (bu noktada Türkiyede, Laiklik ve Atatürk devreye giriyor) , yada bir reforma gidilip kurandaki bu kisimlar cikarilmalidir ki daha cok taraftar bulunabilsin (imkansiz gibi birsey) , öyle cihat söylemleri , dise dis uygulamalar ile islamin bir adim ileriye gidecegi yoktur , insanlarin zeka kapasiteleri hergecengün artarken binlerce sene önceki kurallar ile onlarin karsinina gecip (kuran) aslinda burada söyle denmek istemis , günümüzde su uygulamaya uyuyor demek palyacoluk yapmak ile esdegerdir , Sakip sabancinin bir sözü vardi : ben sonuca bakarim derdi , nedir sonuc: Islam dini insanlari siddete tesvik etmektedir (bilerek veya bilmeyerek) o nedenle ya yasaklanmalidir yada revize edilmelidir, ortada bukadar somut gercekler varken , bunlari görmek veya görmemek kisilerin insiyatiflerine birakilmamalidir ,Eski karakollarin iskence odalarina giriste yazan burada Allah yoktur söylemi gibi , konu insanlar ve siddet oldugunda eger düsünce odaniza girerken inancinizi disarida birakmazssaniz , her vahsilige kilif uyduracak ve görmezden geleceksiniz demektir ki ,bu da sizi insanliktan cikaracaktir , insan olmak yada Dinci olmak arasindaki bir secim elbetteki size kalmistir

kalın olanlar klon arkadaşın yazısından seçmelerdir.. cümle cümle satır satır cevaplıyayım istedim..

ilk satırın = e güzelim insan ahmaksa, senin gibi Allahın yazdıklarını yanlış anlıyorsa ya da anlamıyorsa, bu din neden tehlikelidirki.. Galileo'yuda zamanında yanlış anladılar o adam tehlikeli mi oldu şimdi saçmalık...

islam terör ve şiddet dini değildir, sana silahla bıçakla saldırana karşı (sen otur, savaşma, hakkını arama, öyle mal gibi bekle) dicek kadar basit bir din değildir. kendine inananın ne hallerde saldırı yapacağını, sınırlarını belirler.. sence de silaha silahla karşılık verilmezmi...?

kesinlikle bu dini yorumlarken insanlara siddet uygulamak akillarindan gecmemeli ve suc - ceza kavramlarini hukuk sistemine birakilmalidir e ortada bir din var yazılmış bir kitap var bırak da kendi hukukunu koysun ortaya dimi içinde hukuk suç-ceza ilişkisi olmayan bir kitaba bırak seni ben de inanmam...

bu noktada Türkiyede, Laiklik ve Atatürk devreye giriyor bunlar dinde bir şeyi belirleyemez, sadece yaşanılan ülkedeki uygulama şeklini belirler, zaten şu an yaşadığımız ülkede de bu böledir.

yada bir reforma gidilip kurandaki bu kisimlar cikarilmalidir ki daha cok taraftar bulunabilsin sence Allah'ın taraftar toplamaya ihtiyacı mı var.. inanırsan kurtulursun inanmazsan batarsın bu kadar basit.. o sizi illaki inandırmak isteseydi haşa yere iner işte burdayım buyur der sende bön bön bakardın... ama o bunu istemiyor O'nun istediği kalben iman, gerçek taraftar...

öyle cihat söylemleri , dise dis uygulamalar ile islamin bir adim ileriye gidecegi yoktur ben anlamıyorumki, islamın dişe diş kana kan tavrını sergilemek zorunda kaldığı işkenceler sana yapılsaydı açık konuşayım sana tecavüz edilseydi baban gözünün önünde kesilseydi, ne derdin (arkadaşım bu sefer oldu bir daha yapmayın.. hadi anneme tecavüz ettiniz , ablama yapmayın kızarım bak)) bu mu olurdu tepkin... kendinize olunca aslan kesilirsiniz , ama nedense sırf inanmadığınız birşeyin içinde var diye vahşet dersiniz lütfen biraz mantıklı olalım, insancıl olcam diye eşitlik, adalet söylemlerini kullanayım da, bişe biliniyorum sansınlar diye yalana dolana sapmayalım...

öyle cihat söylemleri , dise dis uygulamalar ile islamin bir adim ileriye gidecegi yoktur , insanlarin zeka kapasiteleri hergecengün artarken binlerce sene önceki kurallar ile onlarin karsinina gecip (kuran) aslinda burada söyle denmek istemis , günümüzde su uygulamaya uyuyor demek palyacoluk yapmak ile esdegerdir e canım o zaman bütün darvinciler palyançonun önde gidenidir, hatta sırf bin sene önce bulundu diye yer çekimi de saçmalıktır, kaldırma kuveeti mi dedin, hadi ccanım herşey ilerlerken bin sene önce bulunmuş bişe palyançoluk yapma mı diyelim birbirimize... hufff saçmalamışsın ama yaaa, baba bu kadarmı olur yaa valla ateistin bile bilgilisi olacakki nerde... yazıya bak eski olan bi bilgi palyaçolukmuş diğer satırlarına da yazcaktım ama yok hacı sıkıldım yaaa zırvalık bu yazdıkların... umarım şöle harbi bi ateist bulurum...

Sitelerde Paylaş
eger düsünce odaniza girerken inancinizi disarida birakmazssaniz , her vahsilige kilif uyduracak ve görmezden geleceksiniz demektir

Bu arada Ben ateist degilim ,

1.haklisin ben kurani yanlis anladigim icin belime bomba baglamiyorum

2.Tanrinin taraftara ihtiyaci olmasa ne kitap nede Peygamber gönerirdi

3.Günümüzde Hukuk suc ve ceza kavramlari gelismistir O nedenlede Kurandaki uygulamalar siz istesenizde istemesenizde kendiliginden gecerliligini yitirecektir ,

zaaten günümüzde cogu uygulanmamaya baslamistir bile , yok aldatana bilmem kac kirbac yok recm...

4.Tanrinin da varligi bin sene önce ispatlanmis olsa idi günümüzde gecerliligi tartisilmiyor olacakti (birinde ispat var öbürü ise sanal), kelime oyunu ile kafa karistirmaya yönelmeniz verilecek cevabinizin olmamasindan saniyorum

Ayrica Müslümanlarin kendi kendine bile itiraf etmekten cekindikleri sey sudur : Sizler Allahi hic sevmediniz sevemezssiniz de , eger size birsey vadedilmemis olsaydi , hicbiriniz müslüman bile olmazdiniz (bakiniz imzam), (sana hicbirsey vadetmeyen bir dine inanirmiydin , hic sanmiyorum) , derdiniz varsa yoksa öldükten sonraki rahat hayat. buna dindarlik degil Tüccarlik denir , daha yaptiginizin ne oldugunun farkinda degilsiniz

tarihinde klon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bizim sistemimiz derken ateizm hakkinda ne dusundugunu bilmiyorum ancak bir rejim saniyorsun galiba, sistem dedigine gore. Ateizm (benim bildigim, buyuk konusmak istemiyorum) bir rejim degildir. sonu 'izm'dir ancak bir rejim bir devlet idare bicimide degildir. Ateizim insanin insanligini yasabilmesidir diye dusunuyorum. Kolelik yapmadan, ozgurce, kendi iradesiyle, sagduyusuyla hic bir seyden korkmadan, ezilmeden.
Hallac efendi diye hitap ederken neyi amaçladığınızı bilmiyorum..

Sizinde belirttiğiniz gibi ateizm diye bir rejim yoktur ki, ben birilerine "sizin savunduğunuz sistem/ideoloji/düzen ne savunuyor" diye sorduğumda ateizmi hedef alayım.

Bu soruyu, kapitalist sistemi, yeri geldiğinde de içlerindeki faşizm ile örtüşen faşist uygulamaları olumlu bulup destekleyen ateistlere soruyorum... Bunu da sorma hakkım var değil mi?

Ayrıca başlığa dair? Fotoların gerçek olmladığı öne sürülüyor. BU konu neden arada kaynatılıyor. Fotoya bakıp destan yazanlar ne oldu? Söylenenlerin bir çoğu doğru ama ben bir fotoya bakarak yorum yaptıktan sonra fotoğrafın konuyla alakası olmadığını öğrensem, "Gerçek olmayan bir fotoğrafa dair yaptığım yorumlardan dolayı özür dilerim. Ama şeriata karşı getirdiğim eleştirelerde doğrudur" derdim... Umarım, ülkemizin hızlı ateistleri de birgün böyle davranmaları gerektiğini öğrenirler...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
"sizin savunduğunuz sistem/ideoloji/düzen ne savunuyor" diye sorduğumda ateizmi hedef alayım.

Bu soruyu, kapitalist sistemi, yeri geldiğinde de içlerindeki faşizm ile örtüşen faşist uygulamaları olumlu bulup destekleyen ateistlere soruyorum... Bunu da sorma hakkım var değil mi?

Evet var, kimse de sorunuzu yanıtlamak zorunda değil. Ateist = kapitalist, ateist = komunist vesaire gibi safsatalar ilgi çekmiyor burada. "Kol bilek kesilsin. Kesilmesin diyen alternatifini sunsun" diyorsanız sizi dünyaya inmeye davet ediyorum. Demiyorsanız daha açıklayıcı olun.

Sitelerde Paylaş
Evet var, kimse de sorunuzu yanıtlamak zorunda değil. Ateist = kapitalist, ateist = komunist vesaire gibi safsatalar ilgi çekmiyor burada. "Kol bilek kesilsin. Kesilmesin diyen alternatifini sunsun" diyorsanız sizi dünyaya inmeye davet ediyorum. Demiyorsanız daha açıklayıcı olun.
Eleştirilen sistemden daha az şiddet barındırmayan bir kişinin, şiddet üzerine yaptığı hiç bir eleştiri mantıklı değildir. Birini eli kanlı diye suçlayan önce kendi ellerindeki kanı silsin...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Eleştirilen sistemden daha az şiddet barındırmayan bir kişinin, şiddet üzerine yaptığı hiç bir eleştiri mantıklı değildir. Birini eli kanlı diye suçlayan önce kendi ellerindeki kanı silsin...

saygılarımla

Bence hiç boşuna silmeye çalışmasın. Siz eline kan bulaştırıp sonra sileni meşrulaştırmak niyetindesiniz. Yok öyle şey. Her neyse eleştirmeye devam edebiliriz o zaman.

Sitelerde Paylaş

1-Ateistin dinde karşı olduğu, sadece tanrının varlığı ve yokluğu meselesimidir?

2-Dinlerin savladığı; Hukuk.toplumsal yaşam ve üretim ilişkileriyle bir sorunu varmıdır?

3-Eğer bunlarla ilgili bir sorunu yoksa,dinlerin hangi zararlarından sözetmektedir?

4-Eğer bunlarla ilgili bir sorunu varsa karşısına koyduğu model nedir?

5-Karşısına bir model koyması durumunda bir izm öcüsüne teslim olmaktan başka bir çaresi varmıdır?

6-Karşısına bir model koymaması durumunda anarşizm öcüsüne yakalanmak dışında kaçabileceği delik neresidir?

Sitelerde Paylaş
Bence hiç boşuna silmeye çalışmasın. Siz eline kan bulaştırıp sonra sileni meşrulaştırmak niyetindesiniz. Yok öyle şey. Her neyse eleştirmeye devam edebiliriz o zaman.
İşte burada yanılıyorsunuz. Ben her iki tarafında elinin kanlı olduğunu söyledim..

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
bu ülkede bida çocuklar hırsızlık yapamaz toplumun kurtulması için bazı fertlere ceza verilmedilir bu çocuktur diebilirsiniz ağaç yaş iken eğilir

Evet o hırsız çocuğun hayatını yaş iken karartalım değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...