Jump to content

Türkiye'ye şeriat gelse,

Recommended Posts

Kafama takıldı da, bir sorayım dedim;

Türkiye Ameriakcı AKPnin elinden çıkıp çok daha radikal dinci bir yörüngeye girse veya AKP kontrolden çıkıp içindeki yobazı serbest bıraksa ve ülkede büyük(yani şimdiye kadar olandan daha büyük) dinci dönüşümler yaşansa, tabi sonuçta ABDnin planlarına tam uymayan ve fazla radikal bir yönelim olduğu için ABDyle de aramız açılsa...

ABD bunu fırsat bilip, bize ''demokrasi ve özgürlük getirip''(tabi laikliği de), biraz doğal kaynağımıza da el koymak üzere topraklarımıza girse...

Tavrınız ne olur??? (Hem inançlılara hem de ateistlere soruyorum.)

AKPli inançlılar, şimdiye kadar can ciğer kuzu sarması oldukları ABDye karşı çıkıp birden onun ''büyük şeytan'' olduğunu mu hatırlar???

Veya, sırf dinci yönetim gitsin ve laiklik gene gelsin diye ABDyi destekleyen Atatürkçü ateistler çıkar mı?

Demokrasi şampiyonu liberaller, doksan derece çark edip muhafazakarlığa tavır alır ve ABDyi mi desteklerler?

Ne yapar ve ne düşünürsünüz bu durumda?...

Sitelerde Paylaş

Aklı başında kimse ABD'nin Türkiyeye demokrasi getirmesini istemez. Amerika Irağa da demokrasi getirdi.

Şimdi ne oldu insanlar çok mu mutlu. Bir tek kürtlerin durumu iyi diğer milletler acılar içinde yaşıyorlar.

Amerika demokrasiyi getirmek için şeriatçılara savaş açmaz. Çünkü onları destekliyor ve ülkede her istediğini onlar sayesinde yapıyor. Şeriat gelincede artık ABD'nin rahatını hiçbir şey bozamaz. İstediği her şeyi yaptırır ve isterse ülkeye girer. Zaten ABD ne derse o oluyor.

Sitelerde Paylaş
Kafama takıldı da, bir sorayım dedim;

Türkiye Ameriakcı AKPnin elinden çıkıp çok daha radikal dinci bir yörüngeye girse veya AKP kontrolden çıkıp içindeki yobazı serbest bıraksa ve ülkede büyük(yani şimdiye kadar olandan daha büyük) dinci dönüşümler yaşansa, tabi sonuçta ABDnin planlarına tam uymayan ve fazla radikal bir yönelim olduğu için ABDyle de aramız açılsa...

ABD bunu fırsat bilip, bize ''demokrasi ve özgürlük getirip''(tabi laikliği de), biraz doğal kaynağımıza da el koymak üzere topraklarımıza girse...

Tavrınız ne olur??? (Hem inançlılara hem de ateistlere soruyorum.)

AKPli inançlılar, şimdiye kadar can ciğer kuzu sarması oldukları ABDye karşı çıkıp birden onun ''büyük şeytan'' olduğunu mu hatırlar???

Veya, sırf dinci yönetim gitsin ve laiklik gene gelsin diye ABDyi destekleyen Atatürkçü ateistler çıkar mı?

Demokrasi şampiyonu liberaller, doksan derece çark edip muhafazakarlığa tavır alır ve ABDyi mi desteklerler?

Ne yapar ve ne düşünürsünüz bu durumda?...

tüm bu dediklerinin gerçekleştiği esnada ben armut topluyor olacağımdan

kimin ne tavır alacağını bilemem,olacakları sen söylesen daha iyi

sonuçta bu dediklerini(şayet gerçekleşirse) tvden izliyeceğim dimi?

Sitelerde Paylaş

Bana göre dinci yönetimle , Amerikanın getirdiği demokrasi(!) arasında fark yoktur..

İkisinde de kan dökülür..

İkisinde de demokrasi yoktur.

Amerikalılar daha çok kan döker o ayrı mesele..

Atatürkçülük , emperyalizme karşı çıkmak da demektir.

Biz neden Amerikayla el ele verelim..

Aklı başında her insan bunlarla mücadele etmesi gerektiğini anlayabilir

Eğer sen birtakım işbirlikçileri kastediyorsan onlar her zaman yolunu bulur , bulamazsa da bir bakarsın ya sürülmüş, ya da kaçmıştır..

Onların istediği kukla demokrasi yani popüler adıyla ılımlı islam

Aynen katılıyorum bende ..

Gelse gelse kukla bir islam devleti gelir yoksa Amerikayı karşısına alacak bir aşırı derecede islamcı Türkiye yaratmak onlarında işine gelmez..

Öyle ya da böyle Amerikan emperyalizmine her zaman karşı çıkmak gerekir..

İster ateist olsun ister müslüman fark etmez..

Sitelerde Paylaş
Aklı başında kimse ABD'nin Türkiyeye demokrasi getirmesini istemez. Amerika Irağa da demokrasi getirdi.

Şimdi ne oldu insanlar çok mu mutlu. Bir tek kürtlerin durumu iyi diğer milletler acılar içinde yaşıyorlar.

Amerika demokrasiyi getirmek için şeriatçılara savaş açmaz. Çünkü onları destekliyor ve ülkede her istediğini onlar sayesinde yapıyor. Şeriat gelincede artık ABD'nin rahatını hiçbir şey bozamaz. İstediği her şeyi yaptırır ve isterse ülkeye girer. Zaten ABD ne derse o oluyor.

ABD binmeyeceği eşeğe yem vermez..

O eşeklerle işi bitince ne olacak bakalım hep birlikte göreceğiz

Sitelerde Paylaş

Hiç böyle bişeyler olmaz...

Zaten islamın ılımanı, az tatlısı, az şekerlisi de olmaz...

İslamın kuralları bellidir, neler olacağı da bellidir.

ayrıca ABD neden radikallerle geçinemesin, Suudi Arabistan'la gayet iyi geçiniyor, tepelerine oturmuş, petrolunu hortumluyor...

Suudi Arabistan en koyu İslam ülkesi, sömürdüğü müddetçe umurunda bile olmaz islamın nasıl uygulandığı, radikalleri istemese

Suudlara demokrasi götürürdü, var mı öyle bir çabası...

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Şeriat ülkelerine bakıp nasıl şeriat isteler anlamış değilim. Neden şeriat ülkelerinden o gavur ülkelere sürekli bir göç var. Bu kadar koyu müslümansın peki dinsiz dediğin laik sistemde bu kadar nasıl bu derece koyu müslüman oldun ???  Bir ateistin zorla namaz kılması senin neden bu kadar hoşuna gider? Hadi sevdiğin yönetici tüm yetkilere sahip olsun diye uğraşıyorsun, hesap vermesin, tüm yetkiler elinde olsun ki bisikler hızından uçak hızına geçelim antığındasın ama yarın öbür gün başa bir pkk sempatizanı, Hanefi mezhebiyle alakası olmayan birisi veya bir ateist geçse ne yapacasın !!!

Sitelerde Paylaş

"Layüsel olan sadece Allahtır." Yayınlanan her KHK ile şeriate biraz daha yaklaşıyoruz. Türkiye'de Akademisyenler somut işlerle uğraşmıyorlar ama neticede öğretim üyesi akademisyenlere bir soru sorulduğunda rasyonel şekilde yanıtlıyorlar. AKP'nin KHK ile Akademisyenleri değiştirmesi, kör-topal da olsa mevcut rasyonelliği yok edecek. Sonra gelsin şeriat...

Sitelerde Paylaş
On ‎1‎/‎28‎/‎2017 at 10:11, analiz yazdı:

Şeriat ülkelerine bakıp nasıl şeriat isteler anlamış değilim. Neden şeriat ülkelerinden o gavur ülkelere sürekli bir göç var. Bu kadar koyu müslümansın peki dinsiz dediğin laik sistemde bu kadar nasıl bu derece koyu müslüman oldun ???  Bir ateistin zorla namaz kılması senin neden bu kadar hoşuna gider? Hadi sevdiğin yönetici tüm yetkilere sahip olsun diye uğraşıyorsun, hesap vermesin, tüm yetkiler elinde olsun ki bisikler hızından uçak hızına geçelim antığındasın ama yarın öbür gün başa bir pkk sempatizanı, Hanefi mezhebiyle alakası olmayan birisi veya bir ateist geçse ne yapacasın !!!

- Bu insanların tembelliği ile alakalı. "Ben değişmeliyim" demek aslında çok zordur. Bunun yerine "Ben Avrupa'ya gitmeliyim" demek daha kolaydır. Oraya gidenlerin içinde, 3-4 nesil sonra bile başörtüsü ile gezen, düzgün Almanca konuşamayan, topluma hiç karışmayan insanlar da vardır. Cumhuriyet nefreti de öyle bir şey. Rahatsız oluyorlar çünkü cumhuriyet "dünya değişti, siz de değişseniz iyi olur" diyor. O da "ben değişemem çünkü en iyi ben bilirim" diyor.

- Bir de şaşıracaksınız, ama dini mistisizm'de bu konu aynen geçer. "Nefs" dedikleri şey daima "Ben değişmem, ben haklıyım, en iyi ben bilirim" der. Mantıksızlığa sevk eder.Halbuki biraz alçakgönüllü olabilsek mesele kalmayacak. Dini mistikler (Müslüman mistikler dahil) bu konuya çok değinirler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...