Jump to content

ATEİZM, TANRININ VAR OLDUĞUNA İNANMAMAKMIŞ

Recommended Posts

• İleti 976
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:)

tabiki denebilir

hatta dendiği için "abesle iştigal" diye bir deyim var, diyenleri tanımlamak için kullanılan

sonuçta herşeyi bilebildiğimizi iddaa etmiyorsun değil mi? ..

yani bir tanrı asla varolamaz denemezmiş...sana göre gereksiz boş bir hayal ürünüdür...

ama bazılarıda bu bilinmezlikten kendine yaratıcı tanrı ihtimalini mantıklı olarak çıkarabilir

senin şu matrix felsefesine yorumunuda alamadık... bildiklerimizin gerçekliğinden emin olabilirmiyiz?

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> yani bir tanrı asla varolamaz denemezmiş...sana göre gereksiz boş bir hayal ürünüdür...

Denebilir, çünkü onun varolabileceği bir zemin yoktur, hayal aleminin dışında..

Var olabilir diyiebiliyor olman için, önce var olabileceğini göstermen şarttır..

Matrix filan dediğin şeylerinde, izahını zaten 100 kez filan yaptık burada, ama inatla hala aynı sayıklamalarda ısrar ediyorsun..

Sitelerde Paylaş
>>> yani bir tanrı asla varolamaz denemezmiş...sana göre gereksiz boş bir hayal ürünüdür...

Denebilir, çünkü onun varolabileceği bir zemin yoktur, hayal aleminin dışında..

Var olabilir diyiebiliyor olman için, önce var olabileceğini göstermen şarttır..

Matrix filan dediğin şeylerinde, izahını zaten 100 kez filan yaptık burada, ama inatla hala aynı sayıklamalarda ısrar ediyorsun..

zaten bir hayal aleminde yaşıyorsun...gerçek dediğin nedirki :D ... http://www.harunyahya.org/evrim/ruh/ruh03.html

Sitelerde Paylaş
zaten bir hayal aleminde yaşıyorsun...gerçek dediğin nedirki... http://www.harunyahya.org/evrim/ruh/ruh03.html

Tyler yavaş yavaş kimliğin açığa çıkmaya başladı bakıyorum... Daha ilk postundan itibaren anlamıştım bu durumu; beni yalancı çıkartmadın bakıyorum... :) : "Tanımsız bir tanrı var olabilir" saçmalığında bırakmıştım seni en son...

Sitelerde Paylaş
Tyler yavaş yavaş kimliğin açığa çıkmaya başladı bakıyorum... Daha ilk postundan itibaren anlamıştım bu durumu; beni yalancı çıkartmadın bakıyorum... :) : "Tanımsız bir tanrı varolabilir" saçmalığında bırakmıştım seni en son...

neden varolabileceğini açıkladım kaçırdın heralde :D evet senden hiç konuyla alakalı yorumlar alamadık

elektrik sinyalleriyle muhatap oluyorsan..dış dünya hakkında nasıl güvenilir bilgiden bahsedebilirsin?

Sitelerde Paylaş

"Beynin içinde, olup bitenleri izleyen bir küçük insan yoktur. Beyin üzerine yapılan çalışmalar, algılayanın kim olduğu sorusuna hiçbir zaman cevap vermeyecektir. Çünkü algılayan, insanın fiziksel benliğinden bağımsız olan "ruh"tur."

Herkesin bildiği bilimsel bilgileri sıralayıp, sonuna bu delilsiz saçmalığı sıkıştırmak ne ola ?

Sitelerde Paylaş
"Beynin içinde, olup bitenleri izleyen bir küçük insan yoktur. Beyin üzerine yapılan çalışmalar, algılayanın kim olduğu sorusuna hiçbir zaman cevap vermeyecektir. Çünkü algılayan, insanın fiziksel benliğinden bağımsız olan "ruh"tur."

Herkesin bildiği bilimsel bilgileri sıralayıp, sonuna bu delilsiz saçmalığı sıkıştırmak ne ola ?

işte herkesin bildiği bilimsel bilgiler bu inancı mantıklı yapıyorda ondan...

siz sadece elektrik sinyalleriyle muhatap oluyorken..

dış dünya hakkında nasıl güvenilir bilgiden bahsedip algıları yönetebilecek bir tanrı asla ve kata olamaz dersiniz?

Sitelerde Paylaş
"İçinde küçük bir insan var" demekle "içinde Ruh var ama biz göremiyoruz" demek arasında ne fark var...

ne oldu sorulara cevap veremeyince mecazi göndermelere mi takıldınız? :D

dış dünya hakkında nasıl güvenilir bilgiden bahsedip algıları yönetebilecek bir tanrı asla ve kata olamaz dersiniz?

Sitelerde Paylaş
Sen soruya cevap vermeyi denesene... "Kafada küçük bir insan var" diyen bir Yunan filozofu ile "kafanın içinde ruh var ama biz göremiyoruz" diyen günümüz müslümanı arasındaki fark, puta tapan ile "bir tanrı var ama biz göremiyoruz" diyen kişiler arasındaki fark gibidir... İkisinin de amacı, ispat edemedikleri şeyleri kelime oyunları ile ötelemek ve bilimin alanından kaçırmaktır...
Sitelerde Paylaş
Sen soruya cevap vermeyi denesene... "Kafada küçük bir insan var" diyen bir Yunan filozofu ile "kafanın içinde ruh var ama biz göremiyoruz" diyen günümüz müslümanı arasındaki fark, puta tapan ile "bir tanrı var ama biz göremiyoruz" diyen kişiler arasındaki fark gibidir... İkisinin de amacı, ispat edemedikleri şeyleri kelime oyunları ile ötelemek ve bilimin alanından kaçırmaktır...

bedeninde algılarından oluşuyor...içindeki adam ruh benzetmesindeki mecazı anlayamıyormusun...

eee tabi soruma cevap verememenden anlayamayacağın zaten belliydi...

Sitelerde Paylaş

Sıra bizde şimdi... Sen veremiyorsan cevabı hocana sor o versin...

Kafanın içinde ne var biliyor musun ? Bir adam yok, bir ruh da yok; ama beyin denilen ve ağırlıkla nöronlardan oluşan bir organ var...

Ruh denilen müphem şeye inanan bir müslüman, asla düşünebilen bir android yapamayacaktır ve sonunda başkalarının yaptığı androidleri petrol parası ile satın alıp cariye yapmak isteyeceklerdir... Müslüman budur işte...

Sitelerde Paylaş
>>> siz sadece elektrik sinyalleriyle muhatap oluyorken..

O "siz" kim, hiç bunu düşündün mü?

Sende, senden başka bir şey yok.. Sen işte o elektrik sinyallerinden ibaretsin, daha ötende hiç bir şey yok..

senden başka kimse olmayabilir diyecektiniz heralde :D

Sitelerde Paylaş

bedeninde algılarından oluşuyor...içindeki adam ruh benzetmesindeki mecazı anlayamıyormusun...

eee tabi soruma cevap verememenden anlayamayacağın zaten belliydi...

Sıra bizde şimdi... Sen veremiyorsan cevabı hocana sor o versin...

hala cevabımı anlayamadın mı? :D

basitleştireyim...kafan dolayısıyla bedenin bir algıdan başka birşey değil...içinde benzetmesi mecazi...bedenini algılayanın ''ruh'' olduğu bir inanç...

şimdi soruma cevap alayım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...