Jump to content

Arap Kadınları

Recommended Posts

Tüm resimler ressamların bölge izlenmi ile resmedilmiş olup , özellikle belden yukarısı çıplak gezen arap kadınlarının islam dini ile örtünmeye başlayıp türbana kadar giden sürecin göstergesidir.

http://onokart.wordpress.com/2010/04/16/oryantal-arap-kadini-oriental-arab-woman/

lh3sg.jpg

tarihinde "AKHENATON" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Irkçılık kadar iğrenç bir şey daha yok sanırım.

Dünyada ne kadar arap,dağlı var ki.

Araptan çok araplaşmış var.

Ama bu kadarla dünyayı bir pislik yığınına çeviriyorlar.

Eğer onlar yok olmazsa onlar yok edecek dünyayı.Her dakika ürüyorlar,ve dünyayı ele geçirecekler.Müdahale şart !

Sitelerde Paylaş

Yanıbaşları Afrika. Ne olması bekleniyordu ki zaten.

Tüm resimler ressamların bölge izlenmi ile resmedilmiş olup , özellikle belden yukarısı çıplak gezen arap kadınlarının islam dini ile örtünmeye başlayıp türbana kadar giden sürecin göstergesidir.

Kuran ve Kuranı o günlerde günlerde açıklayan açıklayan Muhammedsd, bir kıyafet devrimi yapmış. Arap kadınlarını belgesellerde gördüğümüz ilkel kabile görünümünden, daha evrensel ve medeni, günümüzün şehir hayatında bile kabul görebilecek bir görünüme çevirmiş ( Amma, sonrasında, daha kuzeydeki malum Yahudi kültürünün çarşafına ve günümüzdeki sıkmabaşlı türbanına kadar iş zıplamış.

Sitelerde Paylaş

Yanıbaşları Afrika. Ne olması bekleniyordu ki zaten.

Kuran ve Kuranı o günlerde günlerde açıklayan açıklayan Muhammedsd, bir kıyafet devrimi yapmış. Arap kadınlarını belgesellerde gördüğümüz ilkel kabile görünümünden, daha evrensel ve medeni, günümüzün şehir hayatında bile kabul görebilecek bir görünüme çevirmiş ( Amma, sonrasında, daha kuzeydeki malum Yahudi kültürünün çarşafına ve günümüzdeki sıkmabaşlı türbanına kadar iş zıplamış.

Puppet ben muhammed peygamberi o dönem için reformist olarak görüyorum.Çok ilginç nur suresinde "örtülerinizi yaka(göğüs)üzerini kapayacak şekilde örtün ayeti çok tutarlı aslında..resimlerde görüldüğü gibi kadın-erkek başlarında bir örtü mevcutmuş zaten.Ama baş aşağı bölgeler hak getire..

ama arap kadınları da Allah için güzel oluyorlar..Güzellik tek bir millete has değil tabii ama arap milletinin güzeli harbi güzel :)

Sitelerde Paylaş

Puppet ben muhammed peygamberi o dönem için reformist olarak görüyorum.Çok ilginç nur suresinde "örtülerinizi yaka(göğüs)üzerini kapayacak şekilde örtün ayeti çok tutarlı aslında..resimlerde görüldüğü gibi kadın-erkek başlarında bir örtü mevcutmuş zaten.Ama baş aşağı bölgeler hak getire..

ama arap kadınları da Allah için güzel oluyorlar..Güzellik tek bir millete has değil tabii ama arap milletinin güzeli harbi güzel :)

Evet müthiş bir devrimci gerçektende. Adamın en gıcık olduğu şey Arapların kadın tanrıçalara tapıyor oluşu :)

Değişik inançlardan binlerce insana ev sahipliği yapan Mekke'ye, gayrimüslimlerin girmesini bile yasaklamış olması

Kandırın bakalım kendinizi

Sitelerde Paylaş

Evet müthiş bir devrimci gerçektende. Adamın en gıcık olduğu şey Arapların kadın tanrıçalara tapıyor oluşu :)

Değişik inançlardan binlerce insana ev sahipliği yapan Mekke'ye, gayrimüslimlerin girmesini bile yasaklamış olması

Jadı ben kendimi kandıran biri hiç değilimdir.Hep söylüyorum eleştiri böyle yapılmaz.Elle tutulur bir yanı yok çünkü..

sen bir çok kez müslümanlar bütün hristiyanları kesti falan bile demiştin :)

kimin kimi kestiği meydanda jadı..sene 2010..dünyadan haberin vardır biraz.

herneyse..başlık islam tebliğine dönüşmesin..rabbin isa seni kutsasın..

Sitelerde Paylaş

Kerpeten arkadaşımız insanlığın gelişimine büyük katkılar yaptığı için kimlerin yok edilmesi gerektiği konusunda otoritedir.

Bir gün bu iki ırk aşiret kültürüyle ve islam diniyle dünyayı ele geçirdiği,dünyayı şeriat dünyası haline getirdiği zaman anlayacaksınız.

Avrupa'da hızla artan arap nüfusuna göz geçirin.Fransa milli takımına bakın,çoğunluğu arap kökenli.

Tehlikenin farkında değilsiniz.Bunlar aşırı derecede ürüyorlar,3'er değil 4'er değil en az 10 çocuk yapıyorlar.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Devrimci demedi, reformist dedi zensen.

Benim şahsen umrumda değil, Mekke Toronto kadar kozmopolitmiymiş, Muhammed Kim Jong İl kadar diktatörmüymüş. Olana bakıp değerlendiriyorum. Neyse o...

Kişilerle fazla uğraşmıyorum artık. ne kadar aşmış ve derin bir insanım peh... (bknz kişiler olaylar ve fikirler hakkında konuşanlar :D )

Sitelerde Paylaş

Jadı ben kendimi kandıran biri hiç değilimdir.Hep söylüyorum eleştiri böyle yapılmaz.Elle tutulur bir yanı yok çünkü..

sen bir çok kez müslümanlar bütün hristiyanları kesti falan bile demiştin :)

kimin kimi kestiği meydanda jadı..sene 2010..dünyadan haberin vardır biraz.

herneyse..başlık islam tebliğine dönüşmesin..rabbin isa seni kutsasın..

Söylediklerimi çarpıtma. Müslümanlar Anadolu da yaşayan hristiyan halkları ya katletti yada kovdu dedim ben, ki bunun böyle olduğunu görebilmek için aynştayn olmaya gerek yok zaten. Gerçi müslümanlar kestikleri hristiyanların misli kadar birbirlerini katletmiştir, sünniler şiileri ve alevileri onlar ötekileri falan işte

Muhammed devrimci falan değildir. Özellikle kadın hakları ve inanç özgürlüğü açısından mevcut durumu çok daha beter hale getirmiştir, o zamanın şartlarında bile

Sitelerde Paylaş

Osmanlı kadınlarının tasvirinde Zonaro iyi örnektir. Osmanlı müslümanlığı özelikle kuzey afrika müslümanlığını önemli ölçüde etkilemiştir.

http://onokart.wordpress.com/2010/03/28/fausto-zonaro/

260slrl.jpg

tarihinde "AKHENATON" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tehlikenin farkında değilsiniz.Bunlar aşırı derecede ürüyorlar,3'er değil 4'er değil en az 10 çocuk yapıyorlar.

Ee ne yapıcaksın?Siz çok ürüyorsunuz,oksijenimizi tüketiyorsunuz diyip doğrayacak mısın hepsini?

Benim önerim çocuk sahibi olmak için ehliyet gereksin ve bu ehliyet uluslararası kriterlere göre verilsin.

Zaten bu nüfus artış hızıyla insanlar tedbir almak zorunda kalacak.Bir yerden sonra dünya insanları taşıma kapasitesini aşacak,açlık susuzluk baş gösterecek.Bu ne zaman olur belli değil ama tedbir alınmazsa kesinlikle olacak.

Sitelerde Paylaş

Söylediklerimi çarpıtma. Müslümanlar Anadolu da yaşayan hristiyan halkları ya katletti yada kovdu dedim ben, ki bunun böyle olduğunu görebilmek için aynştayn olmaya gerek yok zaten. Gerçi müslümanlar kestikleri hristiyanların misli kadar birbirlerini katletmiştir, sünniler şiileri ve alevileri onlar ötekileri falan işte

Muhammed devrimci falan değildir. Özellikle kadın hakları ve inanç özgürlüğü açısından mevcut durumu çok daha beter hale getirmiştir, o zamanın şartlarında bile

Jadı sen 1500 sene öncesinin tarih ve coğrafyasına vakıf falan değilsin..bu yüzden fetva verme.

sen arapların islam'dan önce de çok eşli olduğuna itiraz edip,Ebu süfyan'ı örnek göstererek kanıtlamaya kalkmıştın.Arapların islam öncesi tek eşli olduğunu ifade eden tek bir kaynak yoktur.Gerçekler seni neden rahatsız ediyor anlamadım.

Öncelikle bu başlık hiç yeri değil.Benim aklıma nur suresi gelmiş olması çok normal çünkü başları örtülü çıplak göğüslü arap kadın resimleri var linklerde..tam da ayete uygun.

Ben islam da dahil hiçbir dine kutsallık atfetmem.Muhammed peygamber'de kutsal falan değil benim için.

Ama sırf karalamak içinde akıl dışı davranıp,tarihe,geçmişe,sosyal bilimlere tecavüz etmeye gerek yok.

Daha bugün okumaya başladığım bir kitapta ortaçağda kilisenin mafyayla ilişkisinin ortaya çıkmış olması üzerine halkın verdiği tepkilerden bahsediyor..:)

daha da neler neler yaşanmış..

ne yapayım yani..boş bir zamanımda incildeki harika metinleri mi taşıyayım buraya..öyle ayetler var ki incil de aldığınız abdestle ömrü billah namaz kılarsınız.

dinlerin hepsi insan uydurmasıdır jadı..

Sitelerde Paylaş

Hadi 1500 yıl önce global bilinç ve kültür düzeyi düşüktü(!) ki buna katılmıyorum, 3000 yıl önceki Antik Yunan ve Roma medeniyetlerini iyi inceliyiniz. Bugün neden bunlar savunuluyor pekala ? demek oluyor ki Mitolojik dogmalar İnsanların davranışlarını prangalayarak yönlendirme konusunda etkili.

Sitelerde Paylaş

Jadı sen 1500 sene öncesinin tarih ve coğrafyasına vakıf falan değilsin..bu yüzden fetva verme.

sen arapların islam'dan önce de çok eşli olduğuna itiraz edip,Ebu süfyan'ı örnek göstererek kanıtlamaya kalkmıştın.Arapların islam öncesi tek eşli olduğunu ifade eden tek bir kaynak yoktur.Gerçekler seni neden rahatsız ediyor anlamadım.

Öncelikle bu başlık hiç yeri değil.Benim aklıma nur suresi gelmiş olması çok normal çünkü başları örtülü çıplak göğüslü arap kadın resimleri var linklerde..tam da ayete uygun.

Ben islam da dahil hiçbir dine kutsallık atfetmem.Muhammed peygamber'de kutsal falan değil benim için.

Ama sırf karalamak içinde akıl dışı davranıp,tarihe,geçmişe,sosyal bilimlere tecavüz etmeye gerek yok.

Daha bugün okumaya başladığım bir kitapta ortaçağda kilisenin mafyayla ilişkisinin ortaya çıkmış olması üzerine halkın verdiği tepkilerden bahsediyor..:)

daha da neler neler yaşanmış..

ne yapayım yani..boş bir zamanımda incildeki harika metinleri mi taşıyayım buraya..öyle ayetler var ki incil de aldığınız abdestle ömrü billah namaz kılarsınız.

dinlerin hepsi insan uydurmasıdır jadı..

Ya sen benim hangi söylediğime itiraz ediyorsun anlamadımki. İslamdan önce Araplar dişi tanrıçalara taparmış ve bu ilahların kadın olması kimseyi rahatsız etmezmiş diyorum sadece. Demekki sizin idda ettiğiniz gibi kadınlar o kadar da aşağılanmazmış. Öyle olsa tanrı figürleri kadın olmazdı

İkincisi islami kaynaklara göre Ebu Süfyan, Ebu cehil ve Muhammed'in amcaları gibi Mekkenin önde gelenleri tek eşliydi. Şimdi hadisleri reddiyor olabilirsin ama bunlar islamın kendi öğretileri. Yani Arap asilleri diyebileceğimiz sınıf tek eşli olmayı seçiyormuş. En azından bazı kaynaklara göre bu böyle, bunu inkar edebilirmisin

Değişik inançlardan grupların putları kabede bulunurmuş, hiçbiri diğerinin putunu yıkmazmış. Bu çok güzel bişey değil mi? Neden bunları kabullenmek size bu kadar zor geliyor?

Sitelerde Paylaş

Ya sen benim hangi söylediğime itiraz ediyorsun anlamadımki. İslamdan önce Araplar dişi tanrıçalara taparmış ve bu ilahların kadın olması kimseyi rahatsız etmezmiş diyorum sadece. Demekki sizin idda ettiğiniz gibi kadınlar o kadar da aşağılanmazmış. Öyle olsa tanrı figürleri kadın olmazdı

İkincisi islami kaynaklara göre Ebu Süfyan, Ebu cehil ve Muhammed'in amcaları gibi Mekkenin önde gelenleri tek eşliydi. Şimdi hadisleri reddiyor olabilirsin ama bunlar islamın kendi öğretileri. Yani Arap asilleri diyebileceğimiz sınıf tek eşli olmayı seçiyormuş. En azından bazı kaynaklara göre bu böyle, bunu inkar edebilirmisin

Değişik inançlardan grupların putları kabede bulunurmuş, hiçbiri diğerinin putunu yıkmazmış. Bu çok güzel bişey değil mi? Neden bunları kabullenmek size bu kadar zor geliyor?

3-5 arap asilinin evlilik biçimi sosyal bir gerçeklik değildir,toplumu yansıtmaz.

Bana zor gelen birşey yok.Gerçek neyse kabul etmemem için hiçbir sebep yok.

Ama islam öncesi arap toplumunun senin anlttığın gibi bu kadar hümanist bir betimlemesini,aklı başında ve bu işe yarım yüzyilını vermiş hiçbir islam araştırmacısından duymadım jadı.

o dönemin sosyal yapısı,şeri hükümleri benim bugün duyumsayabilmem mümkün değil.

Kuran'da imana yönelik özellikle de "haniflik"üzerine olan birkaç ayet benim inancımla tamamen örtüşüyor.Yani inancımın bir karşılığı diyebilirim,söyleyen muhammed de olsa,isa musa da olsa kabul ederim.

Ama dinlerin hepsi insan elinden çıkmıştır,ötesi berisi yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...