Jump to content

Kıyamet alametleri

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Güneş batıdan doğacak, doğudan batacak.

Bu Kıyamet'in son alametlerinden biri olacak. Bunu görüp, iman edenlerin imanı kabul olmayacak, çünkü iş işten geçmiş olack. Bu olayla, herkes Kıyamet'in artık çok kısa zaman sonra kopacağını anlayacak.

Bu olay nasıl olabilir?

Belki dünyaya çarpacak bir göktaşı, dünyanın yörüngesine zarar verip, döndüğü eksenin ters yüz olmasını sağlayıp, artık her zamankinden farklı olarka güneşin tersten doğamasını sağlayabilir...

Sitelerde Paylaş

Bu Kıyamet'in son alametlerinden biri olacak. Bunu görüp, iman edenlerin imanı kabul olmayacak, çünkü iş işten geçmiş olack. Bu olayla, herkes Kıyamet'in artık çok kısa zaman sonra kopacağını anlayacak.

Bu olay nasıl olabilir?

Belki dünyaya çarpacak bir göktaşı, dünyanın yörüngesine zarar verip, döndüğü eksenin ters yüz olmasını sağlayıp, artık her zamankinden farklı olarka güneşin tersten doğamasını sağlayabilir...

Bold yaptığım kısmın kaynağını söyler misin? Çünkü benim baktığım kaynaklar başka şey söylüyor :lol:

Soruyu tekrar sorayım :)

Güneş önce Doğudan mı batacak yoksa Batıdan mı doğacak?

Sitelerde Paylaş

Bu olay nasıl olabilir?

yani izmir de güneşin doğuşunu izleyebilecek. iyimiş.

tarihinde Friedrich Nietzche tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gülmekten karnım yırtıldı. Faka bastığını anlamamış.

Hatta hayvan gübresine bastığını.

Bay Kuş beyinli, ne anladın da güldün açıla bakalım? Parazitlerden hiç hoşlanmam dediğim halde, inatla bunu yapmaz mısınız? İnsanı deli ediyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

Getir kaynağı o zaman görelim ne yazıyor?

Kaynaktan bol birşey yok ama sen birşey iddia ettin, senin kaynak getirmen lazım. Ben zaman yaklaşınca kaynağı getireceğim :lol:

Çehov sorum aşağıda, samimi cevabından mutluluk duyacağım. Samimi cevabı verdiğin anda gerçeği göreceksin :)

Bold yaptığım kısmın kaynağını söyler misin? Çünkü benim baktığım kaynaklar başka şey söylüyor :lol:

Soruyu tekrar sorayım :)

Sitelerde Paylaş

Güneş hergün nasıl doğar? Doğudan doğar, akşam batıdan batar değil mi?...

Kıyamet alametinin gerçekleşmesi için ne olmalı?

Bir sebeple, dünya şimdiki döndüğünün aksine, doğudan batıya doğru dönecektir. Dolayısıyla, birgün insanlar, güneşin batı tarafından doğduğunu görecek, hayrete düşecektir.

Bunun hangi saçma izahları varmış merak ettim. Bir tane yaz da görelim...

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimin ne beyinli olduğu ortada. Ben karışmayayım.

Biraz daha kedi fare ile oynasın. Yaş mayıs kokusu gelmeye başladı.

Bu yüzden inatla sana "Bay Kuş" diyorum ya zaten. Bildiğini anlatmayanlara parazit diyorum. Ne biliyorsun yumutla sayın kuş..

Sitelerde Paylaş

Güneş hergün nasıl doğar? Doğudan doğar, akşam batıda...

Kıyamet alametinin gerçekleşmesi için ne olmalı?

Bir sebeple, dünya şimdiki döndüğünün aksine, doğudan batıya doğru dönecektir. Dolayısıyla, birgün insanlar, güneşin batı tarafından doğduğunu görecek, hayrete düşecektir.

Bunun hangi saçma izahları varmış merak ettim. Bir tane yaz da görelim...

Soruya cevap versen, izah edeceğim ama aşağıdaki kadar basit bir soruya cevap veren bir Müslüman çıkamayacak muhtemelen. Ben nasıl olacağını sormuyorum. Sorduğum soru aşağıda

Sitelerde Paylaş

Bu yüzden inatla sana "Bay Kuş" diyorum ya zaten. Bildiğini anlatmayanlara parazit diyorum. Ne biliyorsun yumutla sayın kuş..

Baykush bana müdahale etmemek için izah etmiyor. Yoksa izahı kolay. Belki hiç gündeme gelmemiş bir konu ama izahı çok kolay, kalbiyle akletmeyenler hemen anlıyor :)

Sitelerde Paylaş

Katalan, sen saf mısın? Örneğin benim ülkem için sabah vaktine, Amerikalı için akşam vaktine gelen bir zamanda, dünya ters yöne dönecek, dolayısıyla, batıdan doğacaktır.

Yani bir gök taşı çarparsa, benim ülkemde saat 12 ise, güneş öğlen çizgisine geldikten sonra, gerisin geriye tekrar doğu tarafına geçecek ve doğudan batacaktır.

Amarikalı eğer saba 6'da bu olaya denk gelirse, güneş doğması gerekirken doğmayacak, gündüz yerine, gece olarak kalacaktır..

Bu kadar açık...

Sizler nasıl zekaya sahipsiniz merak ediyorum?

Sitelerde Paylaş

Katalan, sen saf mısın? Örneğin benim ülkem için sabah vaktine, Amerikalı için akşam vaktine gelen bir zamanda, dünya ters yöne dönecek, dolayısıyla, batıdan doğacaktır.

Yani bir gök taşı çarparsa, benim ülkemde saat 12 ise, güneş öğlen çizgisine geldikten sonra, gerisin geriye tekrar doğu tarafına geçecek ve doğudan batacaktır.

Amarikalı eğer saba 6'da bu olaya denk gelirse, güneş doğması gerekirken doğmayacak, gündüz yerine, gece olarak kalacaktır..

Bu kadar açık...

Sizler nasıl zekaya sahipsiniz merak ediyorum?

Yani aşağıdaki sorunun cevabı yok? Belirsiz küme mi? Bana da dünyanın şeklini bildiğim için aşağıdaki soru çok tuhaf geliyor :lol: Cevap verilemez, yaratan gelse bile ne cevap verebilir ne de verdiği cevabı gerçekleştirebilir. Ama hadisler cevabı vermiş :lol:

Sitelerde Paylaş

Katalan, inan bu kadar saf olduğunu bilmiyordum, öğrendiğime mutlu oldum. Ne yazdım okudun mu?

Şuan saat kaç? 15:30 diyelim... Ok mi?

Şuan bu alamet gerçekleşmesi için, örneğin dünyaya bir göktaşı çarpıyor. Ne olur? Dünya ters dönmeye başlar değil mi? Dolayısıyla, şuan güneş, batıya doğru saatler ilerledikçe dönüp, batması gerekirken, işler tersine dönüp, doğuya doğru hareket edip, doğudan batar. değil mi?

Ama ABD'de, şuan saat sabah 8 ise, ve yeni sabah olmuşsa, orada da, güneş 2 saat önce doğduğu yere geri dönüp, yani doğudan batarak, daha yeni sabah olmuşken tekrar hava kararacaktır. Ok mi?

Bu kadar düşmeyin arkadaşım, inan karşımda 3 yaşındaki oğlum var da, bana şaka mı yapıyor diyorum.. :blink:

Sitelerde Paylaş

Yani anlayacağınız seviyeye ineyim;

İlla ki, her ülkede bu alamet "sabah güneş doğarken" yaşanmak zorunda değil. Türkiye'de öğlen 3'te, Amerika'da sabah 8'de, Çin'de gece 12'de yaşanabilir. Bunlara takılmayın. Önemli olan birgün dünya tersine dönecek...

Anlamak için beyin gerekiyor ya, sorun orada işte.. :(

Sitelerde Paylaş

Yani anlayacağınız seviyeye ineyim;

İlla ki, her ülkede bu alamet "sabah güneş doğarken" yaşanmak zorunda değil. Türkiye'de öğlen 3'te, Amerika'da sabah 8'de, Çin'de gece 12'de yaşanabilir. Bunlara takılmayın. Önemli olan birgün dünya tersine dönecek...

Anlamak için beyin gerekiyor ya, sorun orada işte.. :(

Çehov. Sen bu yazdıklarına inanıyor musun?

Eğer bir mucize olacaksa ona gem vuramazsın. Onu mantıkla açıklayamazsın.

Herşey olabilir. Ona inanmak ise ayrı bir konu. Farklı bir gerizekalılık.

Kendine göre bir kıyamet dizayn edip, onu savunuyorsun.

Sende akıl var mı?

Sen beynini değil, omuriliğini kullanıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Çehov. Sen bu yazdıklarına inanıyor musun?

Eğer bir mucize olacaksa ona gem vuramazsın. Onu mantıkla açıklayamazsın.

Herşey olabilir. Ona inanmak ise ayrı bir konu. Farklı bir gerizekalılık.

Kendine göre bir kıyamet dizayn edip, onu savunuyorsun.

Sende akıl var mı?

Sen beynini değil, omuriliğini kullanıyorsun.

Hacı şuan Amerika'da saat kaç? Sabah 8 mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...