Jump to content

2030 İslamın Altın Çağı Olur mu ?

Recommended Posts

pewforum araştırmalarına göre.

http://www.pewforum.org/2011/01/27/the-future-of-the-global-muslim-population/

2030 Müslümanlardan nufus patlaması bekleneiyor 2.2 milyar müslüman olacak. Toplam dünya nufusunun % 27 si olacaklar. 1990 dünya nufusunun % 19 u müslümandı.

Bu hızla giderlerse 22 yüzyılda dünyanın yarısından fazlası müslüman olur.

Müslümanlar çok hızlı çoğalıyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Korkmayın bişey olmaz onlarda tıpkı batıda olduğu gibi değişmek zorunda kalacak zamanla nüfus artış hızları azalacak bence müslümanlık olsa olsa en fazla dünya nüfusunun %30 nu oluştrabilcek kadar çoğalabilirler .Ayrıca sayıca çok olmaları hiç önemli değil önemli olan nitelikli nüfus hürriyet yazarı taha akyol bir yazısında tüm arap dünyasında yılda 5000 bilimsel kitap yayınlanırken sadece amerikada 160 bin kitap yayınlanıyormuş aynı durum bilimsel makale ve araştırmalarda imkanı yok bu büyük farkı kapatmalarının imkanı yok ancak türkiye endonezya ve hint müslümanları batıya tekonolik açıdan yaklaşabilirler o da rejimleri ve halkın seküler olması sayesinde.

Sitelerde Paylaş
The world’s Muslim population is expected to increase by about 35% in the next 20 years,

Yani önümüzdeki 20 yılda dünya üzerinde bombalarla parçalanmış cesetler %35 artacakmış.

Olumlu yanından bakmak gerekirse bu cesetleri gübre olarak kullanabiliriz, sabun yapabiliriz, kedi-köpek maması yapabiliriz.

Müslümanlar varoldukları ilk günlerden bu yana ilk defa bir işe yarayabilirler böylece.

bundan dolayıdır ki, ilim çin dede olsa gidip alınız felfesemiz olmuştur.

Konuyla ne alakası var?

Kontrolsüzce üreme ilmini mi alacaksınız çinden?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlarin dogum oranida geriye gitti merak etmeyin. Ve yukarda arkadasimizin dedigi gibi gelisim cogalmaklan olmuyor.

Müslümanlarin altin cagi olamaz cünkü bunun olmasi icin Islama aykiri olan bilimsel arastirmalar yapmalari gerekir.

Buda onlar icin zor.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Osiris hoş gelmişsen.

Safalar getirmişsen.

Nasılsan?

Eyimisen?

Uzun zamandır görünürlerde yohdun.

Acaba noldu bu Osiris dedim.

Yazılarını beyeniyürdüm.

Eyisindir umarım.

Tekrar hoş geldin.

Görüşürüz.

Tolonbeg

tolonbey müslümanların hızlı çoğalması konusunda ne düşünüyon merak ettim. :)

Sitelerde Paylaş

Niteliğini nicelikten alan bir toplum bazı alanlarda başarılı olacaktır mutlaka.

Onlar nelerdir?

Niceliğinden yararlanan bir toplum insan haklarına önem vermeyecektir.

Çünkü insan hakları niceliğe değil, niteliğe bağlı olarak ortaya çıkan bir kavramdır.

Böyle bir toplum bilimsel de olamayacaktır. Çünkü bilimsellik de nitelikle yakından ilgili bir olgudur.

Geçmişte nicel olarak üstün toplumlar başarılı olmuşlardır. Örneğin Moğollar bütün dünyayı fethedebilmişler ve yüzlerce yıl etkilerini devam ettirebilmişlerdir. Ama günümüzde nicelik artık önemsiz bir ayrıntıdır. Başarılı bir toplum olmada handikaptır. Kalabalığı doyurmak bile önemli bir sorundur. Eskiden başvurulan yöntemler artık işe yaramamaktadır.

Evet. İslam niteliğini niceliğinden alan bir dindir. Ve bu da başarılı değil, başarısız olma nedenidir.

Son bin yıl içinde İslam ülkeleri batı ile rekabet edecek bir teknoloji geliştirememişlerdir.

Günümüzde kalabalığın kaba kuvveti ile başarılı olmak mümkün değildir.

Müslüman sayısının artması zaten yozlaşmış olan İslam'ın giderek daha da yozlaşmasına ve hızla yok olmasına neden olacaktır.

Bu süreç başlamıştır.

Sitelerde Paylaş

2030 İslamın Altın Çağı Olur mu ?

evet zaten bugün de islamiyetin altın çağıdır

diğer tüm dinler tabiilerinden kaybederken müslümanların sayısının artması

başka dinlerden islama geçişlerin olması

ama islamiyetten başka dinlere hemen hemen hiç geçişin olmaması islamiyetin bir başarısıdır

"Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sada İslamiyet'in olacaktır."

cümlesine göre; Müslümanlar dünyanın her tarafında savaş ve sıkıntı içerisindedir. İslamiyet nasıl galebe çalacak bizlere düşen vazife nedir?

Yazar: Sorularla Risale, 23-6-2010

Zamanımızdaki hizmet ve muvaffakiyetlerin seviyesini idrak edebilmek için yer yer dönüp geçmişe bakmak lazım. Ezanların susturulduğu, Allah demenin suç sayıldığı, Kur'an okumanın yasak olduğu bir tablodan sonra, asrımıza bakacak olursak bazı gerçekler daha net anlaşılacaktır. Verilen müjdelere doğru adım adım ilerlediğimizi, Müslümanların maddi, manevi terakki ettiğini görmekteyiz. İstikbal çarklarının, inananların lehinde, inanmayanların ise aleyhinde hareket ettiğini keza müşahede etmekteyiz.

Bize düşen vazifeye gelince; ülke, savaş durumunda olduğu bir zamanda, devlete; bana ne düşer diye bir talepte bulunulmaz. Yapılması gereken bellidir. Gidip orduya dahil olmaktır. Sonrası ise verilen görevi hakkıyla yapmaktır. Zira şavaşta bir fert, tek başına hiçbir şey yapamaz.

Aynen öyle de manevi bir mücahede içerisinde bulunduğumuz böyle bir zamanda, tek başımıza bir şey yapmamız neredeyse mümkün değil. "Zaman cemaat zamanıdır" prensibiyle hareket etmekle mükellefiz.

Mana erlerinin içine dahil olup, verilen vazifeyi yerine getirmekle meşgul olacağız. O zaman kuvvetimiz birden bine çıkar.

http://www.sorularlarisale.com/makale/14146/umitvar_olunuz_su_istikbal_inkilabi_icinde_en_yuksek_gur_sada_islamiyetin_olacaktir_cumlesine_gore_muslumanlar_dunyanin_her_tarafinda_savas_ve_sikinti_icerisindedir_islamiyet_nasil_galebe_calacak_bizlere_dusen_vazife_nedir.html

Sitelerde Paylaş

dur.kemal

gerçekten insan zekasının da komik olabileceğini gösteriyorsunuz..

sizin espri yapmanıza falan gerek yok..

konuşun yeter insanlar gülerler

züğürt tesellisi lafına oldum olası gülmüşümdür

tarihinde Anadolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Kellelerinde US yerine KASET taşıyanların gelişme göstermesi mümkün degildir.

3000 yıl önce karga nasıl öterdi GAAAGGG deye.

Şimdi nasıl ötüyür gene GAAAGGG.

3000 yıl sonrada GAAAGGG deye ötecektir.

Neden böyle acaba karganın başına koyulan kasete GAAAGGG işlenmişde ondan.

Dinderlerin kellesine konan kasete ne işlenmişse o dinder onun dışına çıkamaz.Çıhabülmesi için o kaset kelleden atılması gerek.

Islam toplumu 1500 yıl önce

Ne kullanıyordu

Işık olarak

Mum

Fener

Lamba

Bu gün GAVURLARIN elekrigi olmasa gene aynı şeyleri kullanacahlar.

Vasıta olarah geçmişte ne gullanıyorlardı

Deve

At

Eşşek

Gavurlar motoru bulmasalardı

Müslüler gene

Deve

At

Eşşek kullanacahlardı.

Varmı bir buluşları,Uçan halıdan gayrı.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Osiris hoş gelmişsen.

Safalar getirmişsen.

Nasılsan?

Eyimisen?

Uzun zamandır görünürlerde yohdun.

Acaba noldu bu Osiris dedim.

Yazılarını beyeniyürdüm.

Eyisindir umarım.

Tekrar hoş geldin.

Görüşürüz.

Tolonbeg

Hoş bulduk tolon dede iyiyiz sağolasın hayat uğraşıdan foruma fazla bakamıyorum ama arada sırada giriyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Kadınlar, toplumların analarıdır. Fakat toplumların niteliklerini düşürenler de yine kadınlardır.

Bir kadını eğitimi, doğurduğu çocuk sayısıyla eşdeğerdir.

Eğtimli bir kadın, en fazla 2 çocuk doğurur.

Eğitimsiz bir kadın da, 10 çocuk bile doğurabilir. Onlar, sadece doğum makineleridir!

Müslümanlatr'ın nüfus olarak çoğalması, eğitimsizliğe dayanır.

Unutmayalım ki, eğtimsiz kadının dopğurduüğu çocuklar da eğitimsiz olur.

Ve bu eğtimsiz zırcâhiller, toplumu kendilerince yönlendirecek!

Evrim, her zaman kazanmıştır! İslâm sâyesinde oluşan o milyarlık kitleler, zamanla kendi-kendilerini lağvedecektir!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...