Jump to content

'Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım' sözü Kur'an'dan mıdır?

Recommended Posts

• İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

muhammedin hırkasına, sakal kılına tapınanlar boşuna tapınıyor desene....

Onlar maalesef şirke daldıklarını bilmiyorlar.

Keşke bu sözün nerden geldiğini ve ne amaçla söylendiğinide yazsaydın.

Öyle zannediyorum ki, İslâm'ın Asya içlerine kadar yayılması ve mutasavvıf olanların Hint dinlerinden öğrendiklerini, İslâm'a uyarlamaları sonucunda böyle bir lâf ortaya çıkmış olabilir.

Sitelerde Paylaş

sanirim democrossian yazmisti...

kelime-i sehadet ile yalan basliyor.

Ben sahadet ederimki allahtan baska ilah yoktur. hz Muhammed onun kulu ve resuludur... diyenler cikacaktir. kendinizi hic kandirmayin :D

yalan

koca bi yalan...

ne ara sahit oldun bunlara? muhammedi gormedin bile.

ben o kadar inaniyorum ki gormem gerekmez...

bir olayi gormeyenin sahitligi kabul olmaz zaten ona sahit denmez.

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sanirim democrossian yazmisti...

kelime-i sehadet ile yalan basliyor.

Ben sahadet ederimki allahtan baska ilah yoktur. hz Muhammed onun kulu ve resuludur... diyenler cikacaktir. kendinizi hic kandirmayin :D

yalan

koca bi yalan...

ne ara sahit oldun bunlara? muhammedi gormedin bile.

ben o kadar inaniyorum ki gormem gerekmez...

bir olayi gormeyenin sahitligi kabul olmaz zaten ona sahit denmez.

:)

Başkalarının açıkları bariz gözüküyor ama insan kendisinde göremiyor. Şahit olmak işin illa görmek gerekiyorsa insanın konuştuklarını çok dikkat etmesi gerek.

Sitelerde Paylaş

'Allah'tan başka ilah yoktur' sözü için hayatını harcamış bir insana nasıl olur da, adeta, ikinci bir tanrılığı yakıştırabilyorlar. Hiç bu lâf İslâm'dan olabilir mi?

Bu laf İslam'daki yalanlardan yalnız biridir.

İslam yalanlar üzerine kurulmuş ilkel ve bağnaz bir dindir. Herşey yalandır İslam'ın.

Tek bir doğrusu bile yoktur..

Fazlasıyla iddialı bir söz.

Sitelerde Paylaş

'Allah'tan başka ilah yoktur' sözü için hayatını harcamış bir insana nasıl olur da, adeta, ikinci bir tanrılığı yakıştırabilyorlar. Hiç bu lâf İslâm'dan olabilir mi?

Fazlasıyla iddialı bir söz.

İslam'ın her şeyi yalandır. Doğrusu varsa bilelim..

Sitelerde Paylaş

Öyle bir hadis mi var?

Mânâsı Allahü teâlâ tarafından bildirilip de, Peygamber efendimizin kendi kelimeleriyle bildirdiği sözlere ise hadis-i kudsî denir. Bunun için, hadis-i kudsîler nakledilirken, (Allahü teâlâ hadis-i kudsîde buyurdu ki…) denir.

alıntıdır.Sen sorularıma cevap versene haci..

Sitelerde Paylaş

Kur'an 'da Allah, insanları kendisine kulluk etsinler diye yarattığını söylüyor. Bizi yaratırken, bizim şimdilik bilemeyeceğimiz maksatları da var olabilir tabii. Ama bunu farkeden ve bu soruyu sorabilecek tek varlık insanmış gibi gözüküyor.

Kur'an da bunun dışında başka bir sebep yok

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mânâsı Allahü teâlâ tarafından bildirilip de, Peygamber efendimizin kendi kelimeleriyle bildirdiği sözlere ise hadis-i kudsî denir. Bunun için, hadis-i kudsîler nakledilirken, (Allahü teâlâ hadis-i kudsîde buyurdu ki…) denir.

alıntıdır.Sen sorularıma cevap versene haci..

Uyduruyorsun. Öyle bir hadis yoktur. İslam'da Allah'ın her sözü emirdir ve farzdır.

Daha kendi dininizi bilmiyorsunuz..

Yuh olsun size..

Sitelerde Paylaş

Bugün Müslümanlar, din adamlarını, onların kitaplarını yada geleneksel kültürel birikimleri analiz etmeden kesin doğru sayıyor. ve yine bu öğretilerin Kur'an tarafından uygun görülüp görülmediğine aldırmıyor.

Sitelerde Paylaş

İslam'da Allah'ın hiçbir sözü Muhammed veya bir peygamber tarafından insanlığa hitabedecek şekilde ifade edilmez.

Allah'ın bütün emirleri Kur'an'dadır. Allah'ın başka emri yoktur.

İslam Yahudilik ve Hristiyanlığın peygamberlerini de kabul eder ama, onların kitabını kabul etmez.

İslam'a göre o kitaplar değiştirilmiş ve yozlaştırılmıştır.

Dolayısıyla İslam'a göre Kur'an dışında Allah'ın sözlerinin olduğu bir kitap ve bir hadis yoktur.

Peygamberin Allah'ın emirlerini kendi kelimeleri ile halka bildirmesi şirktir.

Allah'ın ne dediğini yalnız Allah der. Başkası onları değiştirip söyleyemez. O Allah adına konuşma olur. Allah'a eş koşma olur. Şirk olur.

Dolayısıyla hadis-i kutsi diye bir zırvalık yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...