Jump to content

Neden farklı zamanlarda tek bir peygamber?

Recommended Posts

Benim semavi dinlere inanma olasılığım, örneğin İsa geldiğinde tek değil de 5-10 kişi olarak aynı şeyi söyleseydi kesinlikle artardı. Diğer kişiler İsa'nın takip edeni değil, eşiti olacak. Birinin söylediğini diğeri doğrulayacak falan. Yaratıcı bunu böyle yapsaydı kötü anlamda ne olurdu ki böyle yapmamayı seçti? O zamana kadar insanlarca sıradan bir insan olduğuna inanılan biri kalkıp linç edilmeyi göze alarak peygamberliğini ilan ediyor! Daha merhametli olmaz mıydı bu yaratıcı, çekilebilecek acıyı daha fazla insan arasında paylaştırsaydı? Hem böylece ben gibi tek bir insana görmeden, etmeden "efendimiz" diye hitap etmeyi her şeyden önce gururuna yediremeyenler biraz olsun rahatlardı. Birini beğenmezsek diğerleriyle idare ederdik?

Sitelerde Paylaş

Semavi dinlerde (özellikle İslamda) dünya bir testtir. Bu yüzden burada çekeceğin acılar vs. öldükten sonra ki sonsuzluğun yanında tamamen önemsizdir. 90 yıl çekeceğin işkence sonsuz cennetin yanında ne kadar kayda değerdir ki? Dünyada 10 yıl kral gibi yaşamak için tüm ömrünü feda edebilecek çok insan var.

Bu yüzden o dinlerde doğada hayvanlar birbirini yiyormuş, insanlar açlıktan ölüyormuş vs. o kadar önemli değil. Ha insanlara yardım edilmeli diye geçer ama dediğim gibi bu yardımın sebebi Allah'ın yaptırdığı sınavda ki doğru bir davranış olmasından dolayı olmalıdır. Senin vicdanından dolayı değil. Bu yüzden tek peygamber göndermesi ve onların çekeceği acılar o kadar önemli değil. Sonuçta önemli bir iş yapıyorlar o dinlere göre.

Zaten mucizeler falan yaptıklarına inanılıyor, bunlara inanıyorsan tek peygamber yollamasını dert etmen lüzumsuz bence.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...