Jump to content

DİN GERÇEĞİ VE ATEİZM

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bence hiçbirşey değişmez, metafizik sadece ateizmin sırtını dayadığı konulardan birtanesidir. onuda farklı şekilde açıklayıp yeni bir güzergah oluştururlar.

kısaca ateizm binlerce yıldır var ve her zaman var olmaya devam edecektir. isterse ruhu gösteren makina icat olsun.

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık Bağbozan. Çok şeker, aynı zamanda net ve etkileyici bir video olmuş. Sonunda sorduğun soru güzel, yerinde. Ben başından sonuna dek, müziklerle birlikte çok beğendim, eminim herkes beğenecek.

Devamını bekleriz.:)

Karman çorman, birkaç cümleyi aktarmak için yüzlerce karmaşık görüntünün üst üste ve ağır ağır bindiği videolar yoruyor, sıkıyor. Akılda da kalmıyor.

Sitelerde Paylaş

Konuyu okuyunca başımdan geçen bir olay aklıma geldi, Çok sevdiğim bir arkadaşım ile konuşurken, nasıl oluyor dedi. (Yani inançsızlık) bende ona şöyle bir örnek verdim.

"Şimdi din konusunda 50 birimlik bir bilgiye sahipsin, ve aksi bir bilgiye sahip değilsin, biz seninle bu konuları tartıştıkça aksi görüş konusunda bilgi sahibi olmaya başlayacaksın ve aksi görüşün 50 birimlik bilgiye denk olup onu geçtiği anda, beyin birden karar verecek, diğer bütün bilgiler birden çökecek çünkü o zaman diğer bilgilerinin ne kadar tutarsız olduğunu göreceksin ve işte o an inançların sahteliğini anlaycaksın" dedim.

CEVAP: O zaman konuşmayalım dedi. (Çok sevdiğim bir insan olduğu için pek bu konuları açmıyorum)

tarihinde ahmet2007ate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bershan yanlis dusunuyorsun zaten bir sey ispat edilmisse onun gercekligini sorgulayamazsin.Buradaki insanlarin cogu bilimsel kanit gordukleri zaman kabul edecek insanlar.Sen islam alimlerinin bunlarin gururlari elvermiyor ondan inkar ediyorlar dediklerine bakma dogrusu budur ispat varsa herkes inanir.

Sitelerde Paylaş

insan kendi kendine oluşmuş diyorsunuz ve ilginç bir şekilde kendi kendine oluşan insan kendisini yaratan bir güç olduğunu düşünmüş.

Hadi birileri bize anlattı bizde inandık olalım peki ya ilk insanlar onlara kim anlattı. o yüzden kuran derki

"Yemin olsun ki, insanı biz yarattık. Nefsinin ona neler fısıldadığını da biz biliriz. Biz ona, şah damarından daha yakınız."

Sitelerde Paylaş

insan kendi kendine oluşmuş diyorsunuz ve ilginç bir şekilde kendi kendine oluşan insan kendisini yaratan bir güç olduğunu düşünmüş.

Hadi birileri bize anlattı bizde inandık olalım peki ya ilk insanlar onlara kim anlattı. o yüzden kuran derki

"Yemin olsun ki, insanı biz yarattık. Nefsinin ona neler fısıldadığını da biz biliriz. Biz ona, şah damarından daha yakınız."

Ayette biz dediği yazıcı melekler, bu melekler insanın her hareketin, her söylediğini not tutuyor, sonra bunları rapor halinde Allah'a gönderiyor, bu raporda bizim zamanımızla 1.000 yılda ulaşıyor Allah'a.

Sitelerde Paylaş

Bershan yanlis dusunuyorsun zaten bir sey ispat edilmisse onun gercekligini sorgulayamazsin.Buradaki insanlarin cogu bilimsel kanit gordukleri zaman kabul edecek insanlar.Sen islam alimlerinin bunlarin gururlari elvermiyor ondan inkar ediyorlar dediklerine bakma dogrusu budur ispat varsa herkes inanir.

guruları elvermediğinden inanmıyorlar diye hiç düşünmedim. ben gerçekten ateist olan bir insana saygı duyuyorum. nedeni ise, ateistin dinle bir sorunu yoktur yada bir yaratıcı ile. yoktur ben de inanmıyorum kısa ve öz.

fakat ateist olarak kendini gösterip, İslama yada başka dinlere savaş açıp, hertürlü hakaret, küfür ile bir meydan okumaya girişen insanları anlayamıyorum. madem yoktur kiminle savaşıyorsun, kendinlemi...

bundan dolayı bu kişilerin ateist olmadıklarını ve ateist adınıda kirlettiklerini düşünüyorum.

bu videoyu izleyen ve ateist olduklarını söyleyenler ya tam bir ateist olsun yada kendilerine farklı bir isim versinler.

Sitelerde Paylaş

Ayette biz dediği yazıcı melekler, bu melekler insanın her hareketin, her söylediğini not tutuyor, sonra bunları rapor halinde Allah'a gönderiyor, bu raporda bizim zamanımızla 1.000 yılda ulaşıyor Allah'a.

bu açıklaman ile bu ayeti desteklemiş oldun.

Ne dediğimi hiç anlamadın değil mi? Allah'ın bize şahdamarımızdan yakın olduğu falan yok, o ta 1000 yıl veya 50000 yıl uzaklıkta, gökte bir tahtta oturuyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...