Jump to content

Cinliname

Recommended Posts

(Eski bir yazı)

Bir Ayet;

Ahkaf-29 Bir de su vakti anlat, hani cinlerden bir takımını Kuran dinlemek üzere sana göndermiştik. Onu dinlemeye geldiklerinde: "Susun, dinleyin!" dediler. (Dinleme) bitirilince de dönüp uyarmak üzere kavimlerine gittiler.

Aynı yönde bir diğer Ayet;

Cin-1-2 De ki: Cinlerden bir topluluğun(benim okuduğum Kuran'ı) dinleyip de şöyle söyledikleri bana vahyolunmustur: gerçekten biz, doğru yola ileten harikulade güzel bir Kuran dinledik de ona iman ettik. (Artık) kimseyi rabbimize ortak koşmayacağız.

İslam dininin kurucusu Muhammed dinin ve kitabın içini doldurabilmek için durmaksızın mevzu uydurup durmuştur. Yukarıdaki Ayet'ler de bu uydurmalara örnek olarak gösterilebilir..

Muhammed uydurmuş, sonra göçüp gitmiştir, fakat arkada kalanlar bu ipsiz sapsız sözlerde derin manalar aramışlar, asırlar boyu bu mevzulara kafa yormuşlardır. Örneğin yukarıdaki Ayet'lerde Allah tarafından Kuran dinlesin diye Muhammed'e gönderilen cinlerin, çok gerekiyormus gibi hangi dine mensup oldukları uzun yıllar İslam alimlerini meşgul etmiştir. (Not: bilidigi üzere cinler de insanlara gönderilen dinlere tabidirler. O nedenle bazıları Hıristiyan, bazıları da Yahudi dinine mensup olmaktadırlar.) Nihayet İslam alimleri, Ahkaf-29'da bahsedilen cinlerin Yahudi dinine mensup, Cin-1-2'de söz edilen cinlerin ise Hıristiyan oldukları neticesine varmışlardır.

Bu ayırımı yapmaları da yine Ayet'ler ışığında olmuştur. Şöyle ki;

Ahkaf-29'da gelen cinlerin Yahudi dinine mensup oldukları kanaatine Ahkaf-30'u okuduktan sonra varmışlardır;

Ahkaf-30 Ey kavmimiz dediler, doğrusu biz Musa'dan sonra indirilen, kendinden öncekini doğrulayan, hakka ve doğru yola ileten bir kitap dinledik.

Cin-1-2'de sözü geçen cinlerin Hristiyan oldukları neticesine ise, Cin-2'de geçen "kimseyi artık rabbimize ortak koşmayacağız" sözunden çıkarmışlardır. Bilindiği gibi Hıristiyanlar İsa'yı Allah'a eş koşarlar, o halde bu cinler de Hıristiyandır...

Cinlerin tabi oldukları dini ortaya çıkartmak gibi ulvi bir meseleyi çözen İslam alimleri, bu sefer de farklı ve çok önemli bir konuya "acaba Muhammed bu cinleri gördü mü?" konusuna odaklanmışlar, "Malum cinleri insanlar göremez, Muhammed de bir insan olduğuna göre onun da görmemiş olması lazımdır, peki işin aslı nedir" diye çok kafa yormuşlar, çok kafa eskitmişlerdir..

Bu konudaki en kabul edilir yorum şudur: "Cebrail'i de kimse göremez, ama Muhammed görmüştür. O halde cinleri de görmüş olması gerekir. Şahsen ben bu yoruma katılıyorum. Çünkü koskoca Cebrail'i gören biri, kıyıtırık cinleri mi göremeyecek? Görmüştür bittabi.. Ben de Muhammed'in cinleri gördüğüne inanıyorum. Zaten Muhammed'in bu yönde çok mühim Hadis'leri bulunuyor. İşte birisi;

"Bana nasibin Cin heyeti geldi, -ne güzel cinlerdi- benden azık istediler, rastladıklari her kemik ve revs (hayvan dışkısı) üzerinde bir yiyecek bulmaları için Allah'a dua ettim."

Bu Hadis de kuşkuya yer bırakmayacak şekilde, Muhammed'in cin'leri gördüğüne delildir.

Bu mutena bilgilerle bizleri donatan, yüzyıllar boyu bilim yapmak yerine bu nadide konularla uğraşıp müslümanları had safhada bilgilendiren İslam alimlerini huzurunuzda saygıyla anıyorum.

Sitelerde Paylaş

Cinlerin yuvalan"na işenmemeli.

- "Cinleri yuvaları" nereler?

- "Delik"ler.

Peygamberin açıklaması vardır:

- "Deliklere işemeyin! Çünkü bunlar, cinlerin yuvalandır."

"Cinlerin yiyecekleri"yle de temizlenilmemeli. Yani, sıçtıktan sonra kıçı temizlemek için bunlar kullanılmamalı.

- "Cinlerin yiyecekleri" neler?

- "Kemik"ler, "gıgı"lar (deve ve davarlann yuvariak düşen boklan) ve "kömür"ler, "yanmış olan şey" ler.

Peygamberin bu konuda da açıklaması vardı. "Sahih" (sağlam) hadis kitaplannın yer verdikleri bir hadise göre: Cinlerden bir "taife" peygambere gelmiş ve yakmmışlardı:

- "Ey Muhammed! Senin ümmetin, kemikle, deve ve davar gıgılanyla ve yanmış şeylerle kıçlanm temizliyor. Oysa Tann, bunlan

bize'nzık'(yiyecek) olarak vermiştir..."

Peygamber cinleri dinleyince bu yakınmayı haklı bulmuş ve bunun üzerine, bu tür şeylerie kıçlann silinmesini yasaklamıştı. İşeme ve sıçma duasını okuyarak Tanrı'ya sığınmak gerekiyordu.

Çünkü bu i(ıtiyaçların görüldüğü yerler, "şeytanların yuvalandıkları yerler"dir.

Peygamberin açıklamasına göre,'bir de buna dikkat etmek gerekiyordu.

- Kişi üç taşla kıçını silerse temizlenmiş olur".

Kıçı temizlemek için "üç taş" yeterli. Kıçın kıyılarında kalan pisliklerin, o kişinin kendine zararı yok. Hemen tüm mezheplere göre böyle.

.

Sitelerde Paylaş

Yukarida yazilanlari cocukken inadina yapardim özellikle yaz tatillerinde köye gittigimizde zifiri karanlikta cis yaparken "cikin ulan ortaya cinmisiniz nesiniz" diye konusur kahkaha ile gülerdim...Anneannem "bu cocuk bir gün carpilacak" der üzülürdü.

Sacma sapan anlatilan masallarin ardi arkasi kesilmez cinlere her isi yaptirirlardi. Kimisi dedesinin hafiz babasinin tarlasina otlarini temizlettirirdi kimisi bagi bahceyi bellettirirdi vs.... Televizyon bile olmadigindan insanlar sohbet toplantilarinda bu tip konulari sanki gercekten olmus gibi ballandira ballandira anlatirlardi...

Cocukken cinleri görebilmek icin anlatilan ne kadar yapilmamasi gereken seyler varsa hepsini yaptim ama ortaya hic bir sey cikmadi.Bir yandan da cocuk akli bu ya böbürleniyordum "bu cinler benden korkuyorlar anneanne" dedigimde "sus cocuk agzin yüzün kayacak" der basini saga sola sallardi.

Tasin icine suya bakarken tepesine carsaf cekip cinlerle konusanlar, ruh cagiranlar, bir cocugu cin gibi konusturanlar vs...Merakimdan hepsini görmüsümdür ve hepside tiyatroculara tas cikartircasina oyun sergileyip para kazanan insanlardi.

Bu tip bir komediyi yasamak isteyen olursa mutlaka müslümanlarin oldugu bir grupla birlikte denemesini öneririm.Sonuc mutlaka "sen inanmiyorsun onun icin hic bir sey olmuyor" olacak. :)

Televizyon, bilgisayar, telefon yok sadece radyo vardi ve müslüman ailede o zaman sorulan sorulari simdiki cagda müslümanlarin sormamalarini aklim almiyor.

Nefesi kuvvetli cinci hoca taniyan varsa tanisalim...

Cin mi carpar Cigi mi carpar?

Sitelerde Paylaş

Yukarida yazilanlari cocukken inadina yapardim özellikle yaz tatillerinde köye gittigimizde zifiri karanlikta cis yaparken "cikin ulan ortaya cinmisiniz nesiniz" diye konusur kahkaha ile gülerdim...Anneannem "bu cocuk bir gün carpilacak" der üzülürdü.

Sacma sapan anlatilan masallarin ardi arkasi kesilmez cinlere her isi yaptirirlardi. Kimisi dedesinin hafiz babasinin tarlasina otlarini temizlettirirdi kimisi bagi bahceyi bellettirirdi vs.... Televizyon bile olmadigindan insanlar sohbet toplantilarinda bu tip konulari sanki gercekten olmus gibi ballandira ballandira anlatirlardi...

Cocukken cinleri görebilmek icin anlatilan ne kadar yapilmamasi gereken seyler varsa hepsini yaptim ama ortaya hic bir sey cikmadi.Bir yandan da cocuk akli bu ya böbürleniyordum "bu cinler benden korkuyorlar anneanne" dedigimde "sus cocuk agzin yüzün kayacak" der basini saga sola sallardi.

Tasin icine suya bakarken tepesine carsaf cekip cinlerle konusanlar, ruh cagiranlar, bir cocugu cin gibi konusturanlar vs...Merakimdan hepsini görmüsümdür ve hepside tiyatroculara tas cikartircasina oyun sergileyip para kazanan insanlardi.

Bu tip bir komediyi yasamak isteyen olursa mutlaka müslümanlarin oldugu bir grupla birlikte denemesini öneririm.Sonuc mutlaka "sen inanmiyorsun onun icin hic bir sey olmuyor" olacak. :)

Televizyon, bilgisayar, telefon yok sadece radyo vardi ve müslüman ailede o zaman sorulan sorulari simdiki cagda müslümanlarin sormamalarini aklim almiyor.

nefesi kuvvetli insanlar var cigi ayrıca cinlerle ve şeytanlarla ortak çalışan insanlarda var ben sizleri anlamıyorum hem bilim diyorsunuz hemde büyüyü inkar ediyorsunuz ancak bilimsel olarak ilah olarak gördüğünüz insanların hemen hemen tamamı büyü ilmine vakıf olmuş kimseler.

bugün apple (açılımı elmadır ancak hangi elmayı kasteder acaba?) ve iphone ki bunu kimsenin kolay kolay reddeceğini sanmıyorum dünyada ilk 10 dadır bilimsel olarak ve bu zamanda önemli keşiflere imza atan bir kuruluştur ancak ilginçtir kullandığı logosu hz. Ademin cennette ısırıldığı söylenen elmadır.

şimdi dünyanın en büyük bilimsel gelişmeleri sağlayan bir firması sizin bu kadar basitçe inkar ettiğiniz şeyleri neden kendisine logo olarak veya simge olarak kullanmayı uygun görüyor?

mesela en sonki keşiflerini içeren bir videosunu izledim adamlar wireless sistemle telefonu şarj edebilen bir sistem bulmuşlar ancak ilginç olan ne biliyomusun reklamın sonunda eski mısır uygarlığına ait insan şekli kullanıyor adeta gölgeden bir mısır işçisi elektriği telefona taşırken görüntüleniyor.

mesela asıl denilen şudur aslında hz. Musa sadece yahudileri alıp mısırdan gitmedi aynı zamanda o dönemde varolduğu sanılan bir taştan söz edilir sonsuz enerji yayma gücü olan bir taş ve o ülkeyi o zamanlar enerji ihtiyacını karşılanmasında kullanılırmış ancak hz. Musa giderken bu taşıda yanında alıp gittiği söylenir.

acaba bu bilgilerin bizden kasıtlı olarak saklanıyor olabileceği hiç aklına gelmedimi?

yada bize gösterilenin tamamen aksine aslında bambaşka bir bilimsel gerçek olamazmı?

mesela bugün davincinin aslında kabala büyüsü ile ilgili yazmış olduğu bir kitapdan sözediliyor ki piyasaya sürülme ihtimali var.

bak dikkat edersen islamdan veya tek tanrılı dinlerden örnek vermiyorum sana sadece yalın bir şekilde bilimde öncülük eden insanlardan söz ediyorum.

bugün illümanitiyi red edebilirmisin?

veya Atatürkün kalbine gelen kurşunun aslında saate gelerek onun yaşamasını sağlamasını gerçekten tesadüfemi bağlarsın?

peki cigi hiç hitlerin hayatını okuma gereği duydunmu?

düşünebiliyormusun bir adam çıkıyor ve avrupanın ortasında binlerce insanı canlı canlı yakacağı özel fırınlara yolluyor ve orda bu insanları en kötü şekilde yok ediyor.Ve bunu yaparken koskoca bir ulus adeta çılgınca hitlerin arkasında ölümüne gidiyor.

acaba hiç bu insanın bu güce nasıl geldiğini düşündünmü veya araştırdınmı?

sana bir hitlerin olayını anlatayım tamamen gerçek ve yaşanmış bir hikayedir

hitler dünya savaşı esnasında içinde bulunduğu cephede kalabalığın arasından bir anda kalkar ve 20 metre kadar uzaklaşır daha sonra uzaklaşmasıyla kalktığı yere bir bombanın düşüp patlaması bir olur tabii ki ordakiler tamamen ölür sadece hitler ayakta kalmıştır ve etrafına toplananlar durumu sorduklarında söylediği şey şudur bir ses bana ordan kalkmamı ve şuan durduğum yere kadar gitmemi söyledi.

sana bir örnek daha gene aynı kişiden hitlere suikast yapılır en yakın adamı hitlerin yer altı karargahına girer ve elindeki bombayı hitlerin çalışma masasının altına koyar ve çıkar daha sonra bomba patlar ancak ordaki askerlerin hepsi ölürken sadece hitler yara dahi almadan o saldırıdan kurtulur.

hitler zaman zaman şunu söylermiş dünya dışı varlıkların kendisine sık sık acılar yaşattıkları ve işkence yaptıklarını.

bak dikkat edersen hadis veya ayet söylemiyorum sana çok basit araştırmalarla dahi ulaşabileceğin güvenilirliği kesin olarak kanıtlanmış olaylardan bahsediyorum.

sen sadece Allahı inkar etmiyorsun cinleri şeytanlarıda inkar ediyorsun ve sen bunları inkar edip bilimselliği savunurken aslında çok ünlü bilim temelini atan bilim adamları şeytanlarla cinlerle işbirliği içinde ortak çalışıyorlar.

yani bu benim iddiam da değil dediğim gibi davincinin kabala büyüsü kitabı bile bunun delilidir veya hadi hepsini geçtim eski ingiltere veya almanya krallıklarını inceleyelim dikkat edersen filmlerde de bu böyledir kralın en yakın adamı ve danışmanı genelde büyücülerdir ve büyücülerin çalışma ortamlarına baktığında adeta laboratuvarları görürsün.Ve krallar büyücülerle mutlaka fikir alışverişinde bulunur sanki firavunun mısırı yönetirken sihirbazlara danışması gibi ne ilginç tesadüf değilmi?

aslında böyle bir ateist forumlarda kuşkuya kapılırım çünki ateizmi örgütleyen insanlar aslında arka planda şeytana ve cinlere çeşitli ayinler yapan insanlardır zaten kafir demek aslında gizleyen demektir çünki şeytan vardır dersen aslında Allahı da red edemezsin dolayısıyla kurulmak istenen düzen daha başlamadan biter.Bunun içindir ki gerçeği söylemek istemezler.

benden sana nacizane tavsiye önce bilim ötesi iliml bir incele Amerikanın gelişimini şeytana tapan güçlü kuvvetli insanları yapılan özel ayinleri ve hatta sex ayinlerini ki çok rahat bulursun ama bulamam dersende sana özel bir kaç link atarım paylaşırız ama olaylara tek düze bakma.

Sitelerde Paylaş

Reha Muhtar da senin gibi dalga geçiyordu, adam saçlarından bir kaç tel istedi, kasesi yemedi vermeye :)

Hem artis hem tırsak :)

Sitelerde Paylaş

Yasadigimiz cagda insanlarin neden mùslùman olmaya devam ettiklerinin kaniti yukarida ki iki ileti...

Yani olayin òzù " hödü mödü" konusu....

Isteyen denemesini kendi gözlerinle görebilmek icin getirir karsima neler olacagini izler... Yalniz beni cinlere carptiracak kisi ile 10.000 euro ortaya para koyacagiz... Kim kimi carparsa parayi da carpar. :lol:

Benim bir avantajim var allahin kuyrugu benim elimde onu da söyleyin, bakalim hangi cinci hoca cigi ile bu gösteriyi yapmayi kabul edecek?

Kazandigim para Türkiye Ateisteri derneginindir.

3 - 5 cinci bulsaniz cok iyi olur ateizm derneginin hem 5 senelik masraflarini karsilar hemde cinlerin hayirlarina cintonikli parti bile veririz. :lol:

Sitelerde Paylaş

Benim ne zaman bir sohbette müslüler cin konusunu açarlarsa taktiğim belli. Bu arada oturup müslülerle sohbet mi ediyorsun diyen olursa maalesef mecburum. Etrafım onlarla çevrili... Onlardan kurtulmanın yolunu hiç bir şekilde maalesef bulamıyorum. Neyse, taktiğim şu: Cinlerin alayı şöyle böyle diye ağza gelecek ne kadar ağır hakaret varsa ederim. Sonra eğer cin diye bir şeyler varsa ve bu laflar zorlarına gittiyse, bu gece gelsinler benden intikam almaya. Bakalım kim kimin içine giriyormuş onlara göstereyim derim.

Aracı yok, cinci yok hoca yok. Direk meydan okuyorum. En feriştahınız hangisiyse o gelsin ulan ......... cinler diye söylemediğim aşağılamayı hakareti bırakmıyorum. Ortam uygunsa küfürü basıyorum. Gelin bakayım kim kimi ne yapacak, gelmezseniz deyip bir daha sayıyorum.

Ne oluyor, buz gibi bir hava esiyor. Salak dogmatikler o anda benim başıma gelecekler olduğunu filan düşünüyorlar. Bunlar son derece süzmeler. Bunlardan bir cacık olma olasılığı yok... Allah uydurması bir yana, cin uydurmasından tırsan bu kadar geri insanlardan bir cacık olma olasılığı sıfır. Yahu koca koca adamlar cin demeye korkup üç harfli diyor. Kepazelik yani, skandal. Bir rezalet bu... Bir toplum dogma saçmalıklarıyla nasıl çürür, açık kanıtı...

Reha Muhtarın yerinde ben olacaktım ki... O aşağılık düzenbazı kepaze ederdim. Sana başka bir tarafımdan yedi sekiz kıl vereyim işini görür mü derdim. Daha iyi, bir taraflarımı bağlarsın al diye verirdim. İğrençler yani, tiksiniyorum bu sahtekarlardan.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim ne zaman bir sohbette müslüler cin konusunu açarlarsa taktiğim belli. Bu arada oturup müslülerle sohbet mi ediyorsun diyen olursa maalesef mecburum. Etrafım onlarla çevrili... Onlardan kurtulmanın yolunu hiç bir şekilde maalesef bulamıyorum. Neyse, taktiğim şu: Cinlerin alayı şöyle böyle diye ağza gelecek ne kadar ağır hakaret varsa ederim. Sonra eğer cin diye bir şeyler varsa ve bu laflar zorlarına gittiyse, bu gece gelsinler benden intikam almaya. Bakalım kim kimin içine giriyormuş onlara göstereyim derim.

Aracı yok, cinci yok hoca yok. Direk meydan okuyorum. En feriştahınız hangisiyse o gelsin ulan ......... cinler diye söylemediğim aşağılamayı hakareti bırakmıyorum. Ortam uygunsa küfürü basıyorum. Gelin bakayım kim kimi ne yapacak, gelmezseniz deyip bir daha sayıyorum.

Ne oluyor, buz gibi bir hava esiyor. Salak dogmatikler o anda benim başıma gelecekler olduğunu filan düşünüyorlar. Bunlar son derece süzmeler. Bunlardan bir cacık olma olasılığı yok... Allah uydurması bir yana, cin uydurmasından tırsan bu kadar geri insanlardan bir cacık olma olasılığı sıfır. Yahu koca koca adamlar cin demeye korkup üç harfli diyor. Kepazelik yani, skandal. Bir rezalet bu... Bir toplum dogma saçmalıklarıyla nasıl çürür, açık kanıtı...

ya iyide güzel kardeşim sen zaten onların yapmasını istediğin şeyi yapıyosun ha bu arada cinlerle iletişime geçmek çok zor değil araştırın bulursunuz belli başlı yöntemleri var.

yalnız müslümanlara neden sadece bunu söylüyorsunuz onu anlamadım cinlere inanç sadece islamda yokki dünyanın birçok yerinde hristiyanlar yahudiler şeytana tapanlar hemen hemen dünyanın 4/3 ü cinlere inanır ve onlarla iletişime geçen insanlarda vardır.

demkki yazdıklarımı okumadan atlamışsın hitlerin hikayesinden size örnekler verdim neden ona karşı birşey demediniz ne islamla ne inançla alakası olmayan bir durum ama hitler bu olayları yaşamış.

yani öyle birde akıllı takılıyorsunuz ki gözünüzün önünde olanları okumaktan acizsiniz ben size islam örneği vermedim ki elin faşizt diktatöründen örnek verdim lütfen arkadaşlar dalgaya veya alaya almak yerine çürütebileceksiniz söylediğimiz verdiğimiz örnekleri çürütün ortadaki gerçeklerden söz ediyoruz ha ama burda ateizm propagandası yaparken görmediğimiz yerlerde şeytana ayinler yapan gruptansanız ki olabilir ozaman bişey demem ama tartışacaksak kurallarla ve alaya birbirimizi almadan tartışalım .

ayrıca koskoca madonna bugün kendisi kabala büyüsüyle ilgilendiğini söylemiş odamı yobaz :) az kıllı olun ve gözünüzün önündeki dünyayı iyi okuyun yoksa zamanı gelince en iyisinden okuturlar adama :)

bu arada mutlaka masum ateizme inanan arkadaşlarımız vardır fitnesiz fesatsız özellikle onlara tavsiyem araştırın arkadaşlar gördükleriniz değil görmediklerinizi araştırın sakın herkese inanmayın artık bilgi çağındayız herşeyi elimizin altında büyüyle dalga geçenler cinlerle veya görünmeyenlerle dalga geçenlerin niyetleri farklıda olabilir sakın onlara uymayın tarafsız ve adilce bir araştırma yapın.

özellikle geçmiş büyük medeniyetleri çok iyi inceleyin ne doğaüstü olaylara şahit olunmuş araştırın ateist olarak dağil veya Allaha inanan birey olarakta değil tarafsız gözle bakmaya çalışın.

şunu sakın unutmayın tam toplum birleşmek üzereyken sağcısı solcusu bir araya gelirken bir anda türbanlılara saldırı yapan profosörler vey ateist dernekler türemeye başladı şunu sakın unutmayın ateist derneği açanlar can korkusu yaşıyor ancak şunu sorgulayın bu insanlar can korkusuna rağmen neden bu derneği açtılar?

acaba bi yerlerden çok yüklü miktarlarda ödemelermi geldi bilmediğimiz alış verişlermi olduda can pahasına dernek açıp ortaya çıktılar ayrıca dernek kurulduğu an hemen basın yayın organlarından anında piyasaya servis edildi arkadaşlar düşünün ve oyunlara gelmeyin bir tezgah hazırlanıyor dikkatli olalım :)

Sitelerde Paylaş

derviş, senin dikkate alınacak bir görüşün yok ki, nesine değineyim. Saçma bir dogmatiksin. Dünyayı okuturlarmışmış... :lol: Ne saçmaladığın bile belli değil...

democrossian sana sadece iki soru sorayım bana eğip bükmeden bunların yanıtını direk ver başka birşey söyleme ama direk soruyu cevapla eğer istersen tabi.

1)hitler ile ilgili yazdıklarım hakkındaki düşüncelerin neler

2)gene yukarda bahsetmiş olduğum davincinin kabala büyüsü ile ilgili yazmış olduğu kitap ile ilgili düşüncelerin neler

yani laf kalabalığı yapmıyorum düz dünya tarafından bilinen gerçeklerden soruyorum davinci bilim dünyasının en büyük isimlerinde hitlerde dünyayı değiştirmiş psikopat bir yönetici müslümanlık islam da demiyorum bu ikisi ile iligli yazdıklarım hakkındaki düşüncelerini merak ettim o kadar :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...