Jump to content

Recommended Posts

İslama göre, kafirin cenaze namazı kılınmaz. Hal böyleyken, Müslümanlar dirimize rahat vermedikleri gibi ölümüze de rahat vermez ve bizim gibi kafirleri (ölü de olsa) zorla camiye sokarlar.

Burada hem kendileri Allah’ın emrini çiğnerler hem de ölüye saygısızlık yapmış olurlar. Müslüman kardeşlerim, anladık yaşarken saygı duymadınız, ölümüze de saygı duymuyorsunuz ama Allah’tan da mı korkmuyorsunuz? Allah’ın emrine karşı gelmeyi bırakıp ölülerimize huzur verin.

Aslında Müslümanların bizim gibi dinsizlerin cenaze namazını kılma arzusunun kaynağı ölümüzden bile korkmalarıdır. Müslüman bir ülkede, Allah’a ve peygamberine inanmayan bir insanın bulunabileceğinin duyulmasından korkarlar. Nasıl olur da inanmayan olabilir? Bunu gören ölünün yakınlarının, çevresinin ölenin niye inkar ederek öldüğünü düşünmelerinden korkarlar.

Bu korku da onlara Allah’ın emrini çiğnetir.

Ölümüzden bile korkan bir din, bilgi çağında daha ne kadar yaşayabilir?

Sitelerde Paylaş

sen de aziz nesin ol o zaman.

korkak ateist olma aziz nesin gibi idealist ateist ol, ateist olduğunu haykır.

iki yüzlü korkak olma.

helal olsun aziz nesine, keşke bütün ateistler onun gibi cesur olabilse, ama nerde, hepsi kıçından korkuyor, ondan sonra da müslümanları ölümüzden korkuyorlar diye suçla.

pehh, yılan kendi eğrisini bilmez.................................

Sitelerde Paylaş

iki yüzlü korkak olma.

helal olsun aziz nesine, keşke bütün ateistler onun gibi cesur olabilse, ama nerde, hepsi kıçından korkuyor, ondan sonra da müslümanları ölümüzden korkuyorlar diye suçla.

İki yüzlü ve korkak olanlar müslümanlar.

Ben bağırıyorum merak etme. Bu arada Müslümanların kalleşliğinden, zulmünden korkup bağıramayanları da anlıyorum.

Sen Müslümanların ikiyüzlülüğüne ve korkaklığına cevap ver.

Niye dinsizlerin cenazeleri kapıyorsunuz?

Neden bu dinsiz ölülerinden korkuyorsunuz?

Allah dinsizin cenaze namazını kılmayın dediği halde nedir bu iştahınız?

Niçin kafirler için açılan bir krematoryumun çalışmasına izin vermiyorsunuz?

Niçin dinsiz mezarlıklarının açılmasından ölümden korkar gibi korkuyorsunuz?

Benim gibi bazı dinsizler camilerinizi de imamlarınızı da istemiyor, anlamıyor musun?

Hadi bunu anlamıyorsun, Allah tan da mı korkmuyorsun? Allah'ından daha mı iyi biliyorsun?

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

demek ki yeterince bağıramıyorsun koçum, iyi bağır.

Merak etme iyi bağırırım. Senin gibilere ancak soytarılık yapmak kalacak kadar iyi, güçlü ve sağlam bağırırım. Sesim seni çaresiz bırakır kendi ikiyüzlülüğünü görür ve sataşmaya kalkarsın ama o da işe yaramaz.

Sitelerde Paylaş

Çünkü dediğin gibi korkuyorlar.

Toplumun ve sistemin kendi dinlerine göre şekillenmesini ve öyle kalmasını istiyorlar. "Diğerleri" onlar için dinleri için, ideolojileri için tehlike oluşturuyor.

Üzerine konuşulmaması ve sorgulanmaması için oldu bittiğe getiriliyor. "İnanmıyorum" desen bile, yaklaşımları "Sen bilmiyorsun. Bak yine hobi olarak inanma ama..." oluyor. :)

Toplumsal baskı olarak mesela, Ben aileme şöyle dediğimi hatırlıyorum: "sizden önce ölürsem çevredekiler size laf etmesin, millete açıklama yapmakla uğraşmayın diye bana müslüman cenazesi yapıp, geçersiniz". Ama tabi artık böyle bir şey istemiyorum.

tarihinde ozgur_dusun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iki yüzlü korkak olma.

Ulan dangoz. Müslümanın mahallesinde salyangoz satıyoruz. Sen ateistleri ne sandın zübük. Git kendi kıçına birşey ara adamı kötü konuşturma...

Sitelerde Paylaş

Ulan dangoz. Müslümanın mahallesinde salyangoz satıyoruz. Sen ateistleri ne sandın zübük. Git kendi kıçına birşey ara adamı kötü konuşturma...

müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsan, onları bir yerine monte etmişlerdir

ki bu kadar sinirlenmişsin.

çok mu acıdı benim ahmak çocuğum,vah vah.

ağlama evladım, askere gidince unutursun.

tarihinde trenci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kafirlerin cenaze namazı kılınmaz. Yıkanmaz. Kefenlenmez.

De işin tuhafı türkiyede kimliğinde islam yazan birinin kafir olup olmadığını nasıl anlayacaklar?

Bunlar intihar edenin bile cenazesini kılıyor. İstemeyenin bile cenazesini kılıyor. Nasıl bilirdiniz? İyi bilirdik. Gömün gitsin o zaman.

Belediyeler artık bu işe el attı. Cenaze yıkama araçları sokaklarda cirit atıyor.

Mezarlıklarda çalışan hocaları hiç demiyorum zaten.

Bu kadar gösteriş meraklısı bir din. Pes doğrusu.

Doğarkenden tut ölene kadar gösteriş.

Doğarken kulağa ezan okuma saçmalığı, ölürken cenaze namazı saçmalığı. İnsanı hiçbiyerde rahat bırakmazlar.

Sitelerde Paylaş

Baskı güçten doğar.Güçlü olan zayıfı ezip bastırır.

Dostum,

1)Bana niye bu ülkede dinsiz mezarlığı olmadığını,

2)Niçin ülkemizdeki krematoryumun çalışmasına izin verilmediğini,

söyler misin?

Baskı yapabilmek için güçlü olman lazım ama her güç baskı kurmaz. Güçlü olan korkuyorsa baskıdan medet umar.

Korkuyorlar, o yüzden de cenaze kaçırıyorlar, o yüzden de vasiyet ettiği halde ve ateist olduğu bilindiği halde geçen gün vefat eden bir sanatçımızı paşa paşa cenazesini kıldılar.

Halbuki dinsizin cenaze namazını kılmak islamda günah. Bu günaha niçin giriyorlar? Çünkü Allah'tan değil dinsizden korkuyorlar :D

Sitelerde Paylaş

Dinsizlere mezar hakkı verilmemesi normal bir durum.Kimliğinde "din" kısmı bulunan bir ülkede çok normal.Dinci kesimin dinsizliğe karşı hoşgörülü olduğunu hiç sanmıyorum.Krematoryum'a yeterli talep gelmediği için yıkıldı.Her güç baskı kurmaz ve dinsizlik onlar için en büyük tehdit olduğu için bunu engellemeye çalışıyorlar ve baskı yapıyorlar ama başarısız olacaklar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...