Jump to content

Agnostizm nedir ?

Recommended Posts

• İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

agnostik forumda bu olasılık olayını söyledim. üzerime çullandılar. agnostizm olasılık vermez dediler.

İhtimal vermedikleri sanırım Allah ve diğer dinlerin tanrıları. Normalde deistik tanrının varlığına ihtimal verirler diye biliyorum ben.

Bunların içinden 'agnostik ateistler' diye bir grup beliriyor. Bunlar, varlıklar tanrı olmadan da (evrimle) oluştuğuna göre bir yaratıya gereksinim yoktur, öyleyse tanrı yok kabul edilir diyorlar.

Sitelerde Paylaş

tanrının varlığıyla yokluğunun kesin olarak ispatlanamayacağını söyler ki bence de doğru söylemiş. çünkü tanrının varlığı hep var olan şeylerden yola çıkılarak tahmin ediliyor, direk algılanamıyor.

yokluğuda ispat edilemediğine göre ateizm neyin nesi oluyor.

Sitelerde Paylaş

agnostik forumda bu olasılık olayını söyledim. üzerime çullandılar. agnostizm olasılık vermez dediler.

o zaman burada bir yanlış var.ateizm böyle bir ihtimal vermez.direk yok der.agnostik bilinemez derken yoktur tavrını benimsediklerinde ateiszmemi geçiş yapıyorlar birkaç saniyeliğine.bu ne yaman çelişki .

Sitelerde Paylaş

İhtimal vermedikleri sanırım Allah ve diğer dinlerin tanrıları. Normalde deistik tanrının varlığına ihtimal verirler diye biliyorum ben.

Bunların içinden 'agnostik ateistler' diye bir grup beliriyor. Bunlar, varlıklar tanrı olmadan da (evrimle) oluştuğuna göre bir yaratıya gereksinim yoktur, öyleyse tanrı yok kabul edilir diyorlar.

e ozaman adam gibi ateistiz desinler nasıl bir kıvırmak bu maaşmı alıyorlar agnostisizmden.

Sitelerde Paylaş

neden tanrıların değilde tanrı diyorlar.

Çünkü agnostik dediğimiz bu insanlar dinlerdeki tanrıların var olmadığından eminler. Kutsal kitapların yanlış olduğundan eminler. Ama bunlardan bağımsız bir tanrı belki vardır diyorlar diye duymuştum.

Sitelerde Paylaş

e ozaman adam gibi ateistiz desinler nasıl bir kıvırmak bu maaşmı alıyorlar agnostisizmden.

Valla bilmiyorum. Belki de farklı görünmek için agnostiktirler. Agnostik, çok havalı bir lakap. Neyse, agnostik bir üye varsa bizi bilgilendirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...