Jump to content

Kuranda Sübyancılık

Recommended Posts

Talak

4-Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

Talak / 4 Mealler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 951
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onlarca kez konuşuldu hocam da kime anlatacaksın.Site de müslüman kalmadı zaten.

Cok dogru ve katiliyorum bu görüse...

Ortalik süt liman oldu müslüman inancli üye kalmadi. B)

Bu baslik icin hazirladigim Talak/4 ile ilintili/celiskili aciklanmasi ve tartisilimasi gereken baska ayetler de bulunmakta.

Sanirim onlari asmaya ve tartismaya firsat olmayacak.

allah beni kahretsin...

...belami versin.

Sitelerde Paylaş

Yanit yok.

Devam edelim...

Bakara

228-Boşanmış kadınlar kendi kendilerine üç ay hâli (hayız veya temizlik müddeti) beklerler. Eğer Allah’a ve ahiret gününe inanıyorlarsa, Allah’ın kendi rahimlerinde yarattığını gizlemeleri onlara helâl olmaz.

Kocaları bu süre içinde barışmak isterlerse, onları geri almağa daha çok hak sahibidirler.

Kadınların, yükümlülükleri kadar meşru hakları vardır. Yalnız erkeklerin kadınlar üzerinde bir derece farkı vardır. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bakara / 228 Mealler

Sitelerde Paylaş

Onlarca kez konuşuldu hocam da kime anlatacaksın.Site de müslüman kalmadı zaten.

müslümanların öne sürdüğü şey, çocuklarla evlenilebileceği ama cinsel ilişkiye girilemeyeceği.

Her türlü kıvırırlar yine de bu saçmalığa inanmaya devam ederler.

olsun kıvırsınlar siz yine bu konulara önem verin bu konu adamı dinden eder ^_^

bu konuları ne kadar kıvırsa kıvırsınlar

LEM LÜM etsinler HİC bir fayda vermez

bazı eblekler şimdi nisa idi binti idi zırvalarlar şunu bilinki

bekar kadınlara binti evli kadınlara nisa denir

kadının yaşı kac olursa olsun evli ise nisadır

nisalara yaşı sorulmaz :lol:

Sitelerde Paylaş

içkiciyiz miçkiciyiz ama müslümanız. sitede müstüman kalmadı demeyin. bir kızın en güzel zamanı 16-17 yaşlarıdır. o zamanda kızlarla birlikte olunmalı. sonra geçiyorlar. çekicilikleri kalmıyor. gerisini siz düşünün.

Ailende hiç kadın yokmuş gibi geniş konuşuyorsun..

Bu lafların dönüp seni avlayacağını hiç unutma.

Ben o avcı olabilirim.

Sitelerde Paylaş

Devam edelim...

Ahzab

49 - Ey inananlar! Mümin kadınlarla nikahlanıp, onları, temasta bulunmadan boşadığınızda, artık onlar için size iddet saymaya lüzum yoktur. Kendilerine bağışta bulunarak onları güzellikle serbest bırakın.

Ahzab / 49 Mealler

Sitelerde Paylaş

Bu mesnetsiz iftira bahsinde söylenmesi gereken her bir şeyi, bu iftiranın atıldığı başka bir adreste vakti zamanında söyledik, muhataplarımızı sukut ettirdik!

Aklı olan gidip orada yazdığımız onca mesajı bir okusun, sonra başını iki eli arasına alıp "bu dine bu kadar iftira edilmesinin hikmeti gayesi ne ola" diye düşünsün!

Ben o avcı olabilirim.

Bakıyorum da edepsizlikte hiçbir şey kaybetmemişsin, en son seni bıraktığım hal üzere yaşamaya devam etmektesin!

Eti zorla pazarlatılan kadınlar hakkında yazdıkların ile, temellendiremediğin ahlakın ortada durur iken sen ne av olursun ne avcı, nede bir beşerin akıl hocası!

Senden ve benzerlerinden olsa olsa müfteri olur, zaten olmuşta!

Efendilerinizin gözünde tek kıymetiniz de zati bu hususta!

Gerçeğe sadakat şart!

Sitelerde Paylaş

Bu mesnetsiz iftira bahsinde söylenmesi gereken her bir şeyi, bu iftiranın atıldığı başka bir adreste vakti zamanında söyledik, muhataplarımızı sukut ettirdik!

Aklı olan gidip orada yazdığımız onca mesajı bir okusun, sonra başını iki eli arasına alıp "bu dine bu kadar iftira edilmesinin hikmeti gayesi ne ola" diye düşünsün!

Edepsizligin dik alasi baska forum sitelerine yönlendirerek yalan yanlis yazilar yazmaktir.

Gercekten akli ve kafasi olanlarin olup olmadigini test etmek icin su ayeti de asalim.

Nisa

23 - Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri,

kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız,

-eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur-

öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikah altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka.10 Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Nisa/23 Mealler

Aslinda bu baslik icin hazirlanmis bir ayetti fakat bekleniliyordu. Konuya uygun diger bir basliga da asilmisti ama nedense orada da pas geciliyor.

Bu isin nasil oldugunu...

Utanmdan sıkılmadan kivirmadan mertce aciklansin müslüman inancli bir üye.

Bakalim gercek neymis?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhatapların pek sukut etmemişki 70 sayfa yazı yazmışlar.

Birde sukut etirdim diyor musluman degilmisiniz hayatınız yalan anasını satim

ayrıca belegun nikah nikah cagı degil nikah yaşıda degil

BLĞ kelimesi birşeye ulaşmak almak olmak gibi bak yusuf süresine 22 ayet

1. ve lemma : ve olduğu zaman

2. belega : erişti, ulaştı

3. eşudde-hu : kemâl, olgun çağına, en kuvvetli çağına

4. âteynâ-hu : ona verdik

5. hukmen : hüküm (hakimiyet, hüküm sahibi olma yetkisi, hikmet)

6. ve ilmen : ve ilim

7. ve kezâlike : ve işte böyle

8. neczî : ödüllendiririz, mükâfat veririz, ceza (karşılık) veririz

9. el muhsinîne : muhsinler

Nisa 6 ayette yetimler nikahlandıgı vakit kendilerini deneyin yeterli olgunluk görürseniz mallarını verin

yok görmeseniz cabucacık büyüyecekler diye mallarını yemeyin diyor

yani ayet nikah yaşının cok küçük yaşlarda olabilecegini söylüyor

sen bu ayeti alıp nikah yaşının olgunluk cagına eşit oldugunu söylüyorsunki

bu cok aşagılık bir durumdur

Bu kadar şerefsiz olmayı nasıl beceriyorsun şerefsizlik konusunda özel eğitimmi aldın yoksa

Sitelerde Paylaş

Klavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazya bu adamda böyle.

Utanmadan sıkılmadan yalan söyler sukut ettirmiş adamlar yazının üzerine 69 sayfa doldurmuşlar bu utanmadan sıkılmadan yüzü bile kızarmadan resmen yalan söylemiş.

Bu senin yalancılığının ispatını not edeyimde ona buna yalancı dediğinde suratına çarpayım.

Sitelerde Paylaş

NİSA 6. Evlilik çağına gelinceye kadar yetimleri (gözetip) deneyin, eğer onlarda akılca bir olgunlaşma (rüşd) görürseniz hemen mallarını kendilerine verin. Büyüyecekler (de geri alacaklar) diye o malları israf ile ve tez elden yemeyin. Zengin olan (veli) iffetli olmaya çalışsın, yoksul olan da (ihtiyaç ve emeğine) uygun olarak yesin. Mallarını kendilerine verdiğiniz zaman yanlarında şahit bulundurun. Hesap sorucu olarak da Allah yeter.

Alchindus bu ayete güvenerek böyle konuşuyor.

Ama atladığı bir şey var.

Bu ayette yetim olanların cinsiyeti belirtilmemiş. Kızda olabilirler ,erkekte...

Bu ayet bana kalırsa erkek yetim çocukların durumunu düzenliyor.

Kız çocuklar rüşde yetişmeden evlendirilip ,rüşde yetiştikten sonra babalarından kalan miras malları onlara iade edilebilir.

Ayet böyle anlaşılmalıdır.

Aksi takdirde Talak 4 ayet ile uyumsuzluk oluşuyor.

tarihinde BAAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Klavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazya bu adamda böyle.

Utanmadan sıkılmadan yalan söyler sukut ettirmiş adamlar yazının üzerine 69 sayfa doldurmuşlar bu utanmadan sıkılmadan yüzü bile kızarmadan resmen yalan söylemiş.

Bu senin yalancılığının ispatını not edeyimde ona buna yalancı dediğinde suratına çarpayım.

Xislam,

Ateist forum sitesine bu sekilde bir ifade ile yazi asabilen zihniyet diger sitelere de aynisini yapabilir.

Emin degilim cünkü son zamanlarda diger site ile ilgilenmiyorum fakat bu konuda yazilanlari biliyorum.

Kuranda resmen sübyancilik özendiriliyor ve nasil kolay yapilabileceginin yollari gösteriliyor.

Video da ki yobaz konusuyor acik acik ve rahatlikla anlatiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=sW7NxNd3lKw&feature=player_embedded

Bu videoyu konu ile ilgisi olan basliklarda devamli göz önünde bulundurmaya calisacagim.

Cünkü adam gercek müslüman. Evirip kivirmadan kuranda olan gercekleri konusuyor.

Iste bunlar gercek.

Buna sadakat ediliyor.

Sitelerde Paylaş

NİSA 6. Evlilik çağına gelinceye kadar yetimleri (gözetip) deneyin, eğer onlarda akılca bir olgunlaşma (rüşd) görürseniz hemen mallarını kendilerine verin. Büyüyecekler (de geri alacaklar) diye o malları israf ile ve tez elden yemeyin. Zengin olan (veli) iffetli olmaya çalışsın, yoksul olan da (ihtiyaç ve emeğine) uygun olarak yesin. Mallarını kendilerine verdiğiniz zaman yanlarında şahit bulundurun. Hesap sorucu olarak da Allah yeter.

Alchindus bu ayete güvenerek böyle konuşuyor.

Ama atladığı bir şey var.

Bu ayette yetim olanların cinsiyeti belirtilmemiş. Kızda olabilirler ,erkekte...

Bu ayet bana kalırsa erkek yetim çocukların durumunu düzenliyor.

Kız çocuklar rüşde yetişmeden evlendirilip ,rüşde yetiştikten sonra babalarından kalan miras malları onlara iade edilebilir.

Ayet böyle anlaşılmalıdır.

Aksi takdirde Talak 4 ayet ile uyumsuzluk oluşuyor.

Ayette nikah cagı nikah yaşı diye birşey yok

nikaha erdiklerinde diyor en dogrusunu hasan basri cantay yapmış

parantezleri es gec

Hasan Basri Çantay : Yetimleri nikâh (çağın) a erdikleri zamana kadar (gözetib) deneyin. O vakit kendilerinde bir akıl ve salâh gördünüz mü mallarını onlara teslim edin. Büyüyecekler (de ellerine alacaklar) diye bunları israf ile tez elden yemeyin. (Velîlerden) kim zengin ise (yetimin malını yemiye tenezzül etmesin) kaçınsın. Kim de fakir ise o halde örfe göre (bir şey) yesin. Artık onlara mallarını teslim etdiğiniz vakit karşılarında şâhid bulundurun. Tam bir hesâb sorucu olmak bakımından ise Allah yeter.

1. ve ibtelû : deneyin, imtihan edin

2. el yetâmâ : yetimleri

3. hattâ : ta ki, ... e kadar

4. izâ belegû : erince

5. en nikâha : nikâh

6. fe in ânestum : anlar, farkına varırsanız

7. minhum : onlardan

8. ruşden : malları zaptetmede ehliyet sahibi

9. fe idfeû : o zaman verin

10. emvâlehum : onların mallarını

11. ve lâ te'kulûhâ : onu yeyin

12. isrâfen : savurganlık, israf ederek

13. ve bidâren : alelacele, acele davranmak

14. en yekberû : büyüyor olmaları, büyümeleri

15. ve men kâne : idi, oldu

16. ganiyyen : zengin

17. felyesta'fif : o zaman sakınsın, çekinsin

18. ve men kâne : idi, oldu

kız yada erkek fark etmez kuranda nikah yaşı yoktur aksine bu ayet küçük yaşlarda evliligin islamda var oldugunu

göterir

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...