Jump to content

Muhammed, İncil'de Sözü Edilen 'Yalancı Peygamber' Olmasın?

Recommended Posts

Müslümanlar sık sık, Muhammed’in peygamberliğinin İncil’de ‘müjdelendiğini’ söyleyip buna Yuhanna 14:15-17’deki aşağıdaki ifadeyi gösterirler. Fakat bölümün tümünü okuyanlar, bunun ileride gelecek bir peygamberle hiç ilgisinin olmayıp, İsa'nın yaptıklarını ve sonraki yapacaklarını anlattığını hemen anlar. Ama bu 'kanıt' Müslümanlar tarafından yüzyıllardır bozuk plak gibi tekrarlanır durur.

YUHANNA 14:8-21

Filippos, “Ya Rab, Baba’yı bize göster” dedi, “Bu bize yeter.” İsa, “Ey Filippos, bunca vakit sizinle birlikte bulundum da beni tanımadın mı?” diye yanıtladı. “Beni görmüş olan Baba’yı görmüştür. Sen nasıl, bize Baba’yı göster, diyorsun? Ben Baba’dayım, Baba da bendedir. Buna inanmıyor musun? Size söylediğim sözleri kendiliğimden söylemiyorum. Bende kalıcı olan Baba kendi eylemlerini yapmaktadır. Bana inanın; ben Baba’dayım, Baba da bendedir. Hiç olmazsa bu işler nedeniyle iman edin.

“Size önemle belirtirim; bana iman eden, yaptığım eylemleri kendisi de yapacaktır. Hem de daha üstünlerini yapacak; çünkü ben Baba’ya gidiyorum. Benim adımla her ne dilerseniz yapacağım. Öyle ki Baba Oğul’da yüceltilsin. Eğer adımla benden bir şey dilerseniz yapacağım.”

“Eğer beni seviyorsanız buyruklarımı tutarsınız. Ben de Baba’dan isteyeceğim ve O size başka bir Avutucu verecek; sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye. Dünyanın kabul edemediği Gerçek Ruhu’dur O. Dünya O’nu kabul edemez; çünkü O’nu görmez de tanımaz da. Ama siz O’nu tanırsınız; çünkü O sizinle kalıyor ve içinizde olacaktır.

“Sizleri yetim bırakmayacağım; size geri geleceğim. Kısa bir süre sonra dünya artık beni görmeyecek. Ama siz beni göreceksiniz. Ben yaşıyorum bu nedenle siz de yaşayacaksınız. O gün bileceksiniz ki, ben Babam’dayım ve siz bendesiniz, ben de sizdeyim.

“Beni seven buyruklarımı benimseyip tutar. Beni sevense Babam tarafından sevilecektir. Ben de onu seveceğim ve kendimi ona açıklayacağım.”

.................................

Buna karşılık İncil'de İsa’nın ‘sahte peygamberlerle’ ilgili sözleri var. Aşağıda Matta kitapçığında yer alan 24:1-14 bölümünü veriyorum. Aynı konu, hemen hemen aynı cümlelerle Markos 13:3-13 ve Luka 21:7-19’de de işlenmiştir.

MATTA 24:1-14

İsa tapınaktan çıkıp giderken, öğrencileri dikkatini tapınağın yapılarına çekmek için kendisine yaklaştılar. İsa onları yanıtladı: “Bunların tümünü görüyor musunuz? Doğrusu size derim ki, burada taş üstünde taş kalmayacak.Yıkılmadık bir şey bırakılmayacak.”

İsa Zeytinlik Dağı’nda otururken öğrencileri özel olarak O’na yaklaşıp, “Bizlere açıkla” dediler. “Bu olaylar ne zaman olacak? Gelişini ve çağın sona erdiğini gösteren belirti ne olacak?”

İsa yanıtladı: “Dikkat edin, kimse sizi kandırmasın. Çünkü birçokları adımla gelip, ‘Ben Mesih’im’ diyerek nicelerini kandıracak. Savaş sesleri, savaş söylentileri duyacaksınız. Sakın dehşete kapılmayasınız. Bu olayların olması gereklidir, ama daha son gelmemiştir. Çünkü ‘ulus ulusa, krallık krallığa karşı ayaklanacak.’ Çeşitli yerlerde kıtlıklar çıkacak, depremler olacak. Bunların tümü sancıların başlangıcıdır.

“Bunun üzerine acı çektirmek için sizi ele verecekler ve öldürecekler. Adıma bağlılık yüzünden tüm ulusların hıncına uğrayacaksınız. ‘Birçokları suç işlemeye sürüklenecek.’ Kişi kişiyi ele verecek, birbirlerine hınç besleyecekler. Birçok yalancı peygamber ortaya çıkacak. Bunlar nicelerini kandıracak. Kötülüğün çoğalmasıyla birçok insanın sevgisi soğuyacak. Ama kim sonuna dek sabrederse o kurtulacaktır.

“Hükümranlığın bu Sevinç Getirici Haberi dünyanın her köşesinde tanıklıkta bulunmak için tüm uluslara yayılacak. İşte o zaman son gelecek.”

............................

Belki de, Yuhanna'daki 'avutucu' (tesellici) ifadesinin 'Ahmed'e ve oradan da 'Muhammed'e takla attırılmasının temelinde, İsa'nın bu yalancı (sahte) peygamberlerle ilgili sözlerini kamufle etme çabası vardır.

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Filippos, “Ya Rab, Baba’yı bize göster” dedi, “Beni görmüş olan Baba’yı görmüştür. Sen nasıl, bize Baba’yı göster, diyorsun? Ben Baba’dayım, Baba da bendedir. Buna inanmıyor musun? Size söylediğim sözleri kendiliğimden söylemiyorum. Bende kalıcı olan Baba kendi eylemlerini yapmaktadır. Bana inanın; ben Baba’dayım, Baba da bendedir.

Sevgili Satsuma54, yorumum konu dışına çıkacak olursa lütfen kusura bakma.

Bu uzun iletini olkudum ve;

Sonuç olarak müslümanlar, babayı gördü diyebiliriz.

tarihinde zazo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsa'nın söyledikleri şunlardır:

1) Benden sonra peygamber falan gelmeyecek. 'Ben peygamberim' ya da 'Beni İsa gönderdi' diyecek olanlar sahtekarlardır. Onlara kanmayın.

2) Ben şimdi gidiyorum ama gider gitmez size Kutsal Ruh'u göndereceğim. O size yardımcı olacak.

3) En sonra ben tekrar geleceğim. O zaman dünyanın sonu gelecek.

Sitelerde Paylaş

arkadasım sen ateistmisin bilmiyorum ama eğer ateistsen açtıgın başlık düşüncelerinle çelişio ''Muhammed, İncil'de Sözü Edilen 'Yalancı Peygamber' Olmasın'' o ne demek öle yani bunu diyerek incil geleceği görmüş disoun ve ona ilahi bi anlam yüklüyosun incil doğrudur isa doğrudur ama islam yalandır yani bu başlıgı okuyan bi müslüman ne anlar ateistler hristiyan propagandası yapıo die anlamazlar mı? hristiyan propagandası yapılan sitelerden aldıgınız yazıları kopyalamayın buraya

Sitelerde Paylaş

arkadasım sen ateistmisin bilmiyorum ama eğer ateistsen açtıgın başlık düşüncelerinle çelişio ''Muhammed, İncil'de Sözü Edilen 'Yalancı Peygamber' Olmasın'' o ne demek öle yani bunu diyerek incil geleceği görmüş disoun ve ona ilahi bi anlam yüklüyosun incil doğrudur isa doğrudur ama islam yalandır yani bu başlıgı okuyan bi müslüman ne anlar ateistler hristiyan propagandası yapıo die anlamazlar mı? hristiyan propagandası yapılan sitelerden aldıgınız yazıları kopyalamayın buraya

müslümanlar sürekli kelime oyunları ile muhammedin incilde müjdelendiğinden bahseder. fakat aynı zamanda incilde yalancı peygamberden de bahsedildiğini yazmış arkadaş. muhammed ya müjdelenen değil de yalancı olansa die soruyor ki çok mantıklı. ortada propaganda falan yok.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıktan çıkaracağım tek sonuç, Satsuma`nın bir hristiyan olduğu ve bu şekilde propoganda yaptığıdır.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müslümanlar sürekli kelime oyunları ile muhammedin incilde müjdelendiğinden bahseder. fakat aynı zamanda incilde yalancı peygamberden de bahsedildiğini yazmış arkadaş. muhammed ya müjdelenen değil de yalancı olansa die soruyor ki çok mantıklı. ortada propaganda falan yok.

tamam katılıyorum sana müslümanların sürekli kelime oyunları ile muhammedin incilde müjdelendiği yalanını ama baslıkta öle bi yazılmıs ki sanki incil geleceği görmüş sahte peygamberlerin olacagını sölemiş yani incil ilahi bi kitap oldugu için muhammed sahtekarınıda görmüş gibi bi anlam çıkıyo ve hrsitiyanlık doğru bi dinmiş gibi gösterilio

Sitelerde Paylaş

tamam katılıyorum sana müslümanların sürekli kelime oyunları ile muhammedin incilde müjdelendiği yalanını ama baslıkta öle bi yazılmıs ki sanki incil geleceği görmüş sahte peygamberlerin olacagını sölemiş yani incil ilahi bi kitap oldugu için muhammed sahtekarınıda görmüş gibi bi anlam çıkıyo ve hrsitiyanlık doğru bi dinmiş gibi gösterilio

iyide böyle birşeyle incilin ispatı yapılamaz. yada böyle birşey yazdığı için ilahi sayılamaz bir kitap. yani şu iletimin sonuna "ben son peygamberim benden sonra yalancı peygamberler çıkacak" desem ve yarın öbürgün lavuğun biri çıkıp ben peygamberim diye iddaa etse benim yazdığım bu ileti ilahi bir ileti ve bende peygamber mi olacağım. hayır. buradan çıkarmamız gereken ders müslümanların kaynakları kendi çıkarlarına göre yonttuklarıdır.

şuda var yazan arkadaşın gerçek maksadını bilemeyiz. belki propoganda yapmak istiyor. eğer böyle birşeyse niyeti şunu kesinlikle söyleyebilirim ki yanlış yerde. :)

Sitelerde Paylaş

ya konuyu açan arkadasın niyeti propaganda olmayabilir ama gerçekten başlıgı yanlıs anlasılmalara sebep oluyo bilmiorm belkide ben yanlıs anlıorm ama başlıgı okuyan biri arkadasın niyetinin farklı oldugunu anlayabilir bence kelimeleri daha doğru seçip başlık yapabilirdi die düşünüorm

Sitelerde Paylaş

İncil'de sonraki peygamberlerin yalanlanması, insanların, İsa gibi başka zekilerin çıkıp da onun gibi kitap yazma girişiminde bulunmalarına inanmalarını engellemektir.

Sen nasıl hristiyanlığa insan elinden geçti sahte din diyorsan, onlar da bu yüzden islama sahte diyorlar. Hadi bakalım çık işin içinden.

tarihinde nitrocan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten İsa'nın henüz kendi görevini yapıyorken ileride kendisinden başka birinin geleceğini, kendi sözlerinin bozulacağını v.s. bildirmesi kadar mantıksız birşey olabilir mi?

Yani bu şunun gibi birşey; ''Ey millet, şu an beni dinliyorsunuz ama ben bi halt beceremeyeceğim, benim İncil'im kaybolacak, sözlerim çarpıtılacak, benden sonra bir tane daha gelip düzeltecek ama siz genede de şu an beni adam yerine koyup dediklerimi yapın.'' :blink:

Müslümanlar öyle bir tablo çiziyorlar ki İsa'nın görevi sadece sırasını savmaktan ibaretmiş gibi! O bir an evvel gitmeden Muhammed'e sıra gelmiyor ya. Allahın koyduğu sırayı bozmak da mümkün değil tabi... :lol:

Aslında İncil'de İsa'nın kendinden sonra birinin daha gelmeyeceğine dair çok açık başka sözleri de var.

Örneğin; ''Gök ve yer ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.'' (İncil: Matta 24:35)

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Müslümanlar sık sık, Muhammed’in peygamberliğinin İncil’de ‘müjdelendiğini’ söyleyip buna Yuhanna 14:15-17’deki aşağıdaki ifadeyi gösterirler. Fakat bölümün tümünü okuyanlar, bunun ileride gelecek bir peygamberle hiç ilgisinin olmayıp, İsa'nın yaptıklarını ve sonraki yapacaklarını anlattığını hemen anlar. Ama bu 'kanıt' Müslümanlar tarafından yüzyıllardır bozuk plak gibi tekrarlanır durur.

Filippos, “Ya Rab, Baba’yı bize göster” dedi, “Bu bize yeter.” İsa, “Ey Filippos, bunca vakit sizinle birlikte bulundum da beni tanımadın mı?” diye yanıtladı. “Beni görmüş olan Baba’yı görmüştür. Sen nasıl, bize Baba’yı göster, diyorsun? Ben Baba’dayım, Baba da bendedir. Buna inanmıyor musun? Size söylediğim sözleri kendiliğimden söylemiyorum. Bende kalıcı olan Baba kendi eylemlerini yapmaktadır. Bana inanın; ben Baba’dayım, Baba da bendedir. Hiç olmazsa bu işler nedeniyle iman edin.

“Size önemle belirtirim; bana iman eden, yaptığım eylemleri kendisi de yapacaktır. Hem de daha üstünlerini yapacak; çünkü ben Baba’ya gidiyorum. Benim adımla her ne dilerseniz yapacağım. Öyle ki Baba Oğul’da yüceltilsin. Eğer adımla benden bir şey dilerseniz yapacağım.”

“Eğer beni seviyorsanız buyruklarımı tutarsınız. Ben de Baba’dan isteyeceğim ve O size başka bir Avutucu verecek; sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye. Dünyanın kabul edemediği Gerçek Ruhu’dur O. Dünya O’nu kabul edemez; çünkü O’nu görmez de tanımaz da. Ama siz O’nu tanırsınız; çünkü O sizinle kalıyor ve içinizde olacaktır.

“Sizleri yetim bırakmayacağım; size geri geleceğim. Kısa bir süre sonra dünya artık beni görmeyecek. Ama siz beni göreceksiniz. Ben yaşıyorum bu nedenle siz de yaşayacaksınız. O gün bileceksiniz ki, ben Babam’dayım ve siz bendesiniz, ben de sizdeyim.

“Beni seven buyruklarımı benimseyip tutar. Beni sevense Babam tarafından sevilecektir. Ben de onu seveceğim ve kendimi ona açıklayacağım.”

.................................

Buna karşılık İncil'de İsa’nın ‘sahte peygamberlerle’ ilgili sözleri var. Aşağıda Matta kitapçığında yer alan 24:1-14 bölümünü veriyorum. Aynı konu, hemen hemen aynı cümlelerle Markos 13:3-13 ve Luka 21:7-19’de de işlenmiştir.

MATTA 24:1-14

İsa tapınaktan çıkıp giderken, öğrencileri dikkatini tapınağın yapılarına çekmek için kendisine yaklaştılar. İsa onları yanıtladı: “Bunların tümünü görüyor musunuz? Doğrusu size derim ki, burada taş üstünde taş kalmayacak.Yıkılmadık bir şey bırakılmayacak.”

İsa Zeytinlik Dağı’nda otururken öğrencileri özel olarak O’na yaklaşıp, “Bizlere açıkla” dediler. “Bu olaylar ne zaman olacak? Gelişini ve çağın sona erdiğini gösteren belirti ne olacak?”

İsa yanıtladı: “Dikkat edin, kimse sizi kandırmasın. Çünkü birçokları adımla gelip, ‘Ben Mesih’im’ diyerek nicelerini kandıracak. Savaş sesleri, savaş söylentileri duyacaksınız. Sakın dehşete kapılmayasınız. Bu olayların olması gereklidir, ama daha son gelmemiştir. Çünkü ‘ulus ulusa, krallık krallığa karşı ayaklanacak.’ Çeşitli yerlerde kıtlıklar çıkacak, depremler olacak. Bunların tümü sancıların başlangıcıdır.

“Bunun üzerine acı çektirmek için sizi ele verecekler ve öldürecekler. Adıma bağlılık yüzünden tüm ulusların hıncına uğrayacaksınız. ‘Birçokları suç işlemeye sürüklenecek.’ Kişi kişiyi ele verecek, birbirlerine hınç besleyecekler. Birçok yalancı peygamber ortaya çıkacak. Bunlar nicelerini kandıracak. Kötülüğün çoğalmasıyla birçok insanın sevgisi soğuyacak. Ama kim sonuna dek sabrederse o kurtulacaktır.

“Hükümranlığın bu Sevinç Getirici Haberi dünyanın her köşesinde tanıklıkta bulunmak için tüm uluslara yayılacak. İşte o zaman son gelecek.”

............................

Belki de, Yuhanna'daki 'avutucu' (tesellici) ifadesinin 'Ahmed'e ve oradan da 'Muhammed'e takla attırılmasının temelinde, İsa'nın bu yalancı (sahte) peygamberlerle ilgili sözlerini kamufle etme çabası vardır.

Muadh bilgisiz kalma burayı okursan diğer başlıkta soruduğun komik sorunun cevabını fazlasıyla alacaksın :lol:

Sitelerde Paylaş

Tarhte yaşamış h içbir beşer peygamber değildir.Böyle bir idiiada bulunan ya şizofreni hastasıdır.Yada bir sahtekar.Hz Muhammede dahil Semavi dinlerin peygamberleri tarihte yaşamamışlardır.Zaten Semanın bir anlamı Dinlemedir .Yani Dinleyerek öğrenme. (Semavi metod.Mehmet sait Toprak Talmut ve hadisler Kitabı) Gerçek olan Bu Peygamberler Sofiler tarafından ortaya çıkarılan bir mefhumdurlar.Oda Yaşayan İnsanların ruhlarında oluşan karşılıksız sevgi ve Muhabbet duyguları onların peygamberleridir.Onların yaşamları ne kadar talihsiz ve kötü olursa olsun Ruhlarındaki o peygamber onları yaşama bağlayacaktır.Pekiyi O zaman Bu anlatımlarda geçen yalancı peygamberler kim olabilir? Bakın Hz Muhammed Menkıbelerindede Bir yalancı peygamber vardır.Adı Musallemetül Kezzaptır.Musallemenin karısıda bir yalancı peygamberdir.Ve musalleme Ebubekr zamanında Vahşi tarafından öldürülmüş fakat her nedense karısı serbest kalmıştır?Kanaatimce Musallemetül Kezzap İnsan vücudunda vede RUHUNDA yalancı mutluluk sağlayan Uyuşturuculardır.Zaten adı üstünde KEZZAP!:)) Onun karısı ise bu uyuşturucuları kullanmmamızın nedenleridir.O Yüzdendirki Musalleme öldürülmüş ama karısı Hala yaşamaktadır.Oda Yaşamdaki Şansızlıklarımızın oluşturduğu sıkıntılarımızdır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Birçok yalancı peygamber ortaya çıkacak. Bunlar nicelerini kandıracak. Kötülüğün çoğalmasıyla birçok insanın sevgisi soğuyacak. Ama kim sonuna dek sabrederse o kurtulacaktır.

Bu bölüm, gerçekten de Muhammet'i ve İslâm' tanımlıyor.

Sahte bir peygamber; ve onun uydurduğu bir şiddet ve katliam mekânizması!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...