Jump to content

Vatikan'a Cemaat , Papa'ya Fethullah Hocam...

Recommended Posts

fethullah_gulen_papa_elele_.jpg

Biraz gecikmiş bir haber ama olsun, biz gene de bir anımsayalım.

10 Şubat 1998 tarihli gazetelerden:

Fethullah Gülen, dün Vatikan'da, Katolik dünyasının lideri Papa II. Jean Paul ile yaklaşık 30 dakika süren bir görüşme yaptı.

''İslam hep yanlış anlaşılan bir din olmuştur'' diyen Fethullah Hoca, ''Bunda en çok suçlanacak olanlar da Müslümanlardır. Uygun bir ortamda ve zamanında bir gayret, bu yanlış anlamanın büyük oranda azalmasına katkı sağlayabilir'' dedi.

Papa, kendisine değerli bir Hereke ipek halısı ile işlenmiş bir gümüş vazo hediye eden Fethullah Gülen'e, Aziz Pavlus ile Petrus'un altın kabartmadan oluşan tablosunu armağan etti.

Gülen, görüşmede bir punduna getirip "Ben de, Aziz Pavlus gibi hiç evlenmedim" demiş.

'Allah' muhabbetlerini artırsın.

tarihinde satsuma56 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu bırakın arkadaşım burada tartışma falan yok uşak gidiyor, emirleri alıyor, efendisinin elini öpüyor, sonra nifak tohumlarını saçmaya başlıyor bu kadar.

Dİnler arası diyalogmuş.

Bi tarafımın diyaloğu.

Bildiğin misyonerlik işte.

Sitelerde Paylaş
Guest kafakoparan

Sizinkisi de benimkisi kadar yorumdan öteye geçemez. Çevreden edinilen duyumlarla yorum yapıp kendi fikriymiş gibi ortaya atan kişiler birey olma yolunda zayıf kişilerdir ne yazık ki. Kişilerin arasında geçen diyalogları bilmeden, bizzat şahit olmadan, uşak-sahip ilişkisini yaftalamak namuslu kız kardeşinize birisinin attığı o..... iftirasından farksızdır. Böyle bir durum olsa kesinlik kabul etmezsiniz, ama iş başkasını karalamaya geldiğinde düşüncenize ters olduğunu bildiğiniz için yüklendikçe yüklenirsiniz hem de gerçek bilgiden uzak. Asıl nifak tohumlarını kim saçıyor acaba? Ben en azından bilmediğim olay hakkında kişisel yorumumu karalamadan yapıyorum ve karalama yapsam da delil sunmaya çalışıyorum. Herkes birilerini hunharca eleştirmeden önce kendisinin ne yaptığına bakmalıdır...

Sitelerde Paylaş

Bugün bu herifin ne olduğunu bilmeyen yok boş konuşma o yüzden şuna bak ya utanmasalar fettoş propagandası yapacaklar.

Gerçi onu yapanda var.

Bu emir alma merasimine yalnız gelmemişir fettoş, kurmay takımıyla birlikte gelmiştir. fettoş un sağ kolu alaaddin kaya herkesin içinde papanın elini öpmüştür. fettoşun sağ kolu bu hareketi yaparken fettoş kapalı kapılar ardında neler yapıyordu acaba?? Kanıt mı istiyosun ne istiyorsun anlamış değilim ama boş konuştuğun açık. El öpme merasim videosunu falan istiyorsan atayım göndereyim bir şekilde. Benim arşivim çok sağlamdr sen hiç kafanı yorma. Ben birey olmaktan uzak isem sen insan olmaktan uzaktasın. Müslümanların bile kin nefret duyması gereken adam. fettoşun ne mal olduğunu anlatmak, bölücü, iş birlikçi dinsiz imansız allahı para olan biri olduğunu anlatmak kurana inanan müslümanlara düşerken, biz anlatıyoruz. Yok böyle birşey ya. Elalem beynini mi aldırıyo ne yapıyo anlamak mümkün değil.

tarihinde kuleist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

fettullahin yapmaya calistigi sey kendisini musluman dunyanin lideri ilan edip bir nevi peygamberlestirmektir. ayrica gercek(!) muslumanlardan onlar hakkinda elestiriler duydum, ticari isbirligi yapip birbirini destekleyen musluman mason orgut, din ile alakalari yok sadece dini kendi dunyevi cikarlari icin kullaniyorlar seklinde. zaten gunumuzde ortalama bir dindarin kulagina hos gelecek ilimli islamdan bahsedip bir de uzerine ticari/kisisel destek alip hayatini kolaylastiracagini duyanlar solugu onun yaninda aliyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...