Jump to content

Hz. Muhammed'in Kaç Karısı Vardı?

Recommended Posts

Cevabını net olarak bilemediğim soru.

kimi yerde 13 diyor, kimi yerde 40'a yakın.

öte tarafta hani dört eş alınabiliyordu?

bir mantık kuramadım.

eğer dörtten fazla ise boşanıp boşanıp mı evleniyordu?

--- Bu Muhammed eşleri çok popüler bir konu aslında benim merak ettiğim bir konuda...

Muhammed bu dünyaya müslümanlara örnek olmak için gelmemiş midir?,,

Ortada sünnet denen bi olay var yani peygamberin yaptıklarını yapma, onun gibi yaşama olayı

Ben onun gibi giyinme, sakal bırakma olayını geçtim, batılı diş macunu kullanmayıp misfak kullanan tiplerde gördüm....

E madem müslümana örnek olması gerekiyor bu peygamberin, neden çok sayıda karı ve cariye aldı bu adam?

Ben 14 tane karısı olan Dubai li bir herif gördüm, çok gaipti neyse

Geleceği gören Allah neden meleklerle peygambere ulaşıp, ey muho müslümanlara örnek ol, gelecekte bu azgınlığın başa bela olacak, .çok sayıda karı edinme, gelecekte tartışmaya açılcak, adam ol 1 karı al yeter..... dememiştir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunun yerine Allah, Muhammed'in hangi kadınları alabilceğini bile söylemiştir. Ana,bacı hariç herkese gider...

İşte ama niye? Geleceği gören allah bu konunun ateistler arasında çok popüler olabileceğini görememiş midir? Onu geçtim hani örnek alınması gereken Muhammed?

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in kaç karısının olduğu , ve Ayşe'yi kaç yaşında yatağına aldığının müslümanlar açısından bir önemi yoktur.

Zaten sapkın olan zihniyetleri , pedofilinin ve çok eşliliğin etik olmadığını savunarak vuramazsınız.

tarihinde Karsıyakalı1912 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

muhammedin kac karısı olduğu bilinmiyor ama karılarıyla yatma sırası icin kendisine ayet indiği biliniyor : ) Ahzab51- Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.

bunun yanında sadece muhammed icin bir mucizevi ayet daha inmiştir : ) Ahzab 50- Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. ..... ey inananlar : ) inanmaya devam edin :)

tarihinde FREE MAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gercekten tanrı olsaydı ve ben peygamber olsaydım bana devamlı yaratıcıdan vahiy gelseydi aklıma gelebilecek en son şey sex olurdu herhalde ama bakıyoruz muhammedin aklından beş dakka bile sex cıkmıyor onlarca cariye eş falan birde sex sırası icin kendisine ayet iniyor ve diğer müslümanlara değilde kendisine has olmak üzere hemen hemen bütün akraba kadınları helal kılınıyor işe bak sen

Sitelerde Paylaş

MUHAMMED SAVAŞTA ÖLEN ARKADAŞLARININ EŞLERİNİ NEDEN NİKAHINA ALDI

AZHAB-50.Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak

verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının

kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has

olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak

istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri

hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir.

Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Nikaha almadan bir peygamber arkadaşlarının eşlerine yardım edemez diyenlere ; Müslümanlar yardıma ve korunmaya muhtaç dul bayanları nikahına almadan yardım ederse aralarında zaten bir şey var dedikodusu olmasın diye resmi olarak evine alıyordu..Günümüzde de Kimsesiz bayanlara devlet yardım edeceğine acaba devlet büyüklerine nikahlasak daha iyi olmaz mı?

Bazı İslamcılar,Muhammed’in Evliliklerini Savaşta dul kalmış Arkadaş hanımlarını korumaya alma olarak açıklamakta ve savunmaktadır.Yatağa almadan koruma yapamazmıydı? Bu kadınlar için sığınma evi kursa yada evlenmeye maddi gücü olmayanlarla evlendirseydi ? Ebu Bekir,Osman ve ömer gibi halifeler kızlarını korumaktan acizdi de Onlarca cariyeye sahip Halifelerin kızlarını Muhammedin mi koruması gerekiyordu? Diğer yandan korumak için neden nikah kıyılsın? Nikahsız korunamaz diye kuranın bir yerinde ayet mi var?

Birkısım İslamcılar bu evlilikler normal evlilikler gibi değildi aralarında bir cinsel ilişki yoktu diye savunmaktadırlar. Olabilir onlarca eş yüzlerce cariyeyi zevk için evinde tutması da mantıklı geliyor olabilirde cinsel ilişki için cariyelerin serbest olmasının (azhab-50) mantığı nedir?Bu tür evlilikler dulları koruma amacıyla yapılsa neden sadece Muhammed korusun.

Muhammedin bir çok kadını da mehirlerini verip boşadığını biliyoruz.Onları korumaktan neden vazgeçmişti?

Bu tür evlilikler Dul kadınları koruma amacıyla olsa şöyle bir ayet olmazdı.

AHZAB SURESİ…28. Ey Peygamber, eşlerine şöyle söyle: "Eğer şu iğreti dünya hayatını ve onun süsünü istiyorsanız, haydi gelin size boşanma bedellerinizi vereyim de sizi güzellikle serbest bırakayım

Korumak amaçlı olsa neden onları boşamakla tehdit etsinki? Birde bu konuda neden Muhammed değil de

Koskoca Allah karışır hayret..

AHZAB -53. Sizin,Allah'ın peygamberini incitmeye hakkınız yoktur; arkasından hanımlarını nikahlayamazsınız da.Çünkü,bunlar, Allah katında çok büyük bir günahtır

Muhammed ölüm den sonra hanımların nikahlanmalarını Günah olarak görürken neden bunu kendisi yapsın? Kendinin Dul bıraktıklarının korunmasını istemiyor..Onun eşleri dışında herkes korunuyor..Nerdeyse korumak için milletin 6 yaşındaki kızlarına kadar inmişler.

Yukarıdaki açıklama ve evlilik nedeni sözde İslamcıların savunmasıdır.Gerçekten böyle bir şeye kılıf ararken düşünceleri bu mudur yoksa dalga mı geçmekteler anlamak mümkün değildir.Yanlışları savunmaktan ne kazançları vardır?

Çünkü Biz Türklerde Eğer uğruna savaştığın bir yolda arkadaşların ölür ise; Yardım olsun diye onların karılarını kendi yatağımıza alıp karımız yapmayı ayıp olarak görürüz.

Biz Türklerin geleneklerine bu Müslümanların acayip ilişkileri uymaz.

Ama sözde İslamcılara göre Muhammed arkadaşlarının karılarını yatağına almadan yardım etmemektedir. Bu durumda yaşayan bir arkadaşı başına bir şey gelip te ölürse karısına ne olacağını önceden bilebilmektedir.

Kadınların korunmasına gelince.O devirde erkekler hiçbir iş yapmamaktadır.İş hayatı kadınlara mahsustur.Örnek Muhammed in karısı Hatice zengin bir Tüccar dır.Eken biçen yemek yapan koyun otlatan kadınlardır.Dolayısı ile kadınlar korunmaya muhtaç değildirler.

Müslümanlar bir şeyi unutuyorlar Zengin dul Hatice Muhammedi korumak için almıştı.

Müslüman ülkelerde üreten kadındır.Türkiyede cumhuriyetin 50 yılına kadar bile böyleydi.Kırsal kesimlerde kadınlar çalışır erkekler kahvelerde otururlardı.

Muhammed hazretlerinin ilk eşi Hatice’den 6 çocuğu olduğu söylenir. Zeynep, Rukiyye, Ümmü Gülsüm, Fatma, Abdullah ve Kasım. İki erkek çocuk yaşamaz. Üç kızı kendi sağlığında genç yaşta, Fatma da ölümünden 6 ay sonra vefat eder.

Hatice’nin ölümünden ve hicretten sonra Muhammed çok sayıda evlilik yapar. Eşleri arasında genç ve doğurgan kadınlar da olmasına rağmen hiç çocuğu olmaz. Ki bu kadınların bazılarının önceki eşlerinden çocukları olmuştur. Bu kadar kadının kısır olması mümkün değildir. Bu durumda Muhammed’in kısır olduğu düşünülür.

Hatice’nin 40 yaşında evlendiği, 41 yaşında Kasım’ı, 45 yaşında Zeyneb’i, 48 yaşında Rukiyye’yi, 49-50 yaşında Ümmü Gülsüm’ü, 52-53 yaşında da Fatma’yı dünyaya getirdiği yazılır.Şia’ya göre Fatma’nın doğum tarihi 614′dür ve Ali ile evlilik tarihi 623′tür. Yani 9 yaşında evlenmiştir ve Ayşe ile aynı yaştadır.

Bunu doğru kabul ettiğimizde Hatice’nin Fatma’yı doğurduğu yaşı 58 olur.Bir kadının 40 yaşından sonra 6 çocuk yapması olanaklar dahilinde görülebilir mi?Üstelik de son çocuğunu 53 ya da 58 yaşında doğurmuş olması normal görülemezAma Hicretin 8. yılında 60 yaşındayken Muhammed’in cariyesi Mariya bir çocuk doğurur. Çocuğun ondan olup olmadığı konusu İslam’da geniş yer bulur ve tartışma konusu olur. Noktayı Cebrail koyar ve Muhammed’e “Ey İbrahim’in babası!” diye seslenerek teyit ettiği rivayet edilir.

“Bu cariye Muhammed’e hediye edildiği zaman, Muhammed’in yanında 16 yaşında Ayşe, 17 yaşında Safiye, 22 yaşında Cüveyriye, 24 yaşında Hafsa, 30 Yaşında Ümmü Habibe, 37 yaşında Zeynep binti Cahş, 32 yaşında Ümmü Seleme, 39 yaşında Meymune ve ayrıca Reyhane ile Sevde adlarında eşleri vardı, diğer cariyeleri ve eşleri hariç.. Peki, bütün bu gencecik hanımlar kısır mıydı ki, hiçbiri Muhammed’den hamile kalmadı da , 60 yaşındaki Muhammed’e Mariya hemen hamile kalıyor ve İbrahim adında bir çocuk doğuruyor?

Muhammed'in en tanınmış karıları:

Hatice2. Sevde Binti Zem'an3. Ebubekir kızı Ayşe4. Ömer kızı Hafsa 5. Huzeyme kızı Zeynep 6. Ümmü Seleme (Hine)7. Haris kızı Cuveyriye 8. Zeyd kızı Reyhane9. Zeynep Binti Cahş10. Ebu Süfyan kızı "Ümmü Habibe" (Remle)11. Huvey kızı Safiye12. Haris kızı Meymune13. Sem'un kızı Marya Kıbti

Muhammed'in boşadığı kadınlar:

1. Dahhak kızı Fadime2. Zabyan kızı Aliye3. Kab kızı Mileyke

1. Numan kızı Esma2. Kays kızı Kuiteyle3. Esma veya Seba (Sena) Binti Salt

4. Necdet kızı Selma5. Huzeyl kızı Havle6. Seraf binti Halife7. Yezit kızı Amre El-Gifariye 8. Yezit kızı Hind El-Kitabıye 9. Davud kızı Mileyke 10. Rufaa kızı Nesatlsat 11. Kab kızı Esma 2. Haris kızı (Saire) Kuteyle13. Amr kzı Senba/Seyba/Sabiye14. Cündüp bin Dimre Cind-i'nin kızı15. Serahil kızı İmeyme (Binti Cevn)16. Muaviye kızı Amre17. Süfyan kızı Seba (Sena)18.Ümmül Haram19. Hakim kızı Leyla

Muhammed'in mehir parasını ödemeden aldığı kadınlar:

1. Haris kızı Meymune 2. Huzeyme kızı Zeynep 3. Ümmü Serik 4. Hakim kızı Havle

Muhammed'in sözlendiği kadınlar:

1. Amir kızı Duba 2. Nuame Bel'anberi3. Sehl kızı Habibe Ensariye4. Cemre Binti Haris Bin Avf Bin Kab bin Zabyan 5. Sevde Kireşiye 6. Besame kızı Safiye7. Ebu Talib'in kızı Ümmü Hani

Muhammed'in cariyeleri:

1. Bereke (Ümmü Eymen) 2. Emetullah binti Ruzeyme 3. Hudre 4. Redva5. Sad kızı Meymune 6. Ruzeyne 7. Selma (Ümmü Rafi) 8. Marya (Ümmü Rebab)9. Marya (Ceddetu'l Müsenna) 10. Ümmü İyas 11. Havle (Ceddetu Hafs) 12.Meymune binti Ebi Abis 13. Ümmü Dümeyre 14. Ümmü Ayas 15. Rebiha16. Saibe

Korumak için evlenme yada Cinsellik için olmasa Bu kadar kadına ne gerek var..Ayrıca Kuranda yazan bir sıra ve adaletli davranma var.Bu adalet cinsellik konusunda değilmidir? Kıvıra kıvıra kıvıracak yerleri kalmadı.

Abdullah Abdal

Sitelerde Paylaş

Ahzab 50 de söylüyor ya Muhammed'e hangi kadınların helal olduğunu.

Annesini ve kızkardeşlerini almaz artık o kadar da değil:)

Neden almasın ki?

Müslümanlarsa ve kendilerini hibe ediyorlarsa önünde engel mi var?

30 kadınla zar zor yetinen, hicret eden amca, hala, teyze ve dayı kızlarını bile affetmeyen bir insan hangi sebeple dursun ki?

Üstelik ne yapacağı tartışma konusu değil. Önünde engelin olmaması yeterli.

Sınır gayet açık: "Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da..." (Ahzab 50)

Ha bu ayetten sonra anası ve kız kardeşleri "aha bu bizi de..." diyerek İslamiyet'ten kaçtılarsa bilemem.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cevabını net olarak bilemediğim soru.

kimi yerde 13 diyor, kimi yerde 40'a yakın.

öte tarafta hani dört eş alınabiliyordu?

bir mantık kuramadım.

eğer dörtten fazla ise boşanıp boşanıp mı evleniyordu?

--- Bu Muhammed eşleri çok popüler bir konu aslında benim merak ettiğim bir konuda...

Muhammed bu dünyaya müslümanlara örnek olmak için gelmemiş midir?,,

Ortada sünnet denen bi olay var yani peygamberin yaptıklarını yapma, onun gibi yaşama olayı

Ben onun gibi giyinme, sakal bırakma olayını geçtim, batılı diş macunu kullanmayıp misfak kullanan tiplerde gördüm....

E madem müslümana örnek olması gerekiyor bu peygamberin, neden çok sayıda karı ve cariye aldı bu adam?

Ben 14 tane karısı olan Dubai li bir herif gördüm, çok gaipti neyse

Geleceği gören Allah neden meleklerle peygambere ulaşıp, ey muho müslümanlara örnek ol, gelecekte bu azgınlığın başa bela olacak, .çok sayıda karı edinme, gelecekte tartışmaya açılcak, adam ol 1 karı al yeter..... dememiştir?

Kuranı bilmediğin için,mantığını kuramamanda normal.Şöyle bir giriş yapayım,gerisi gelir.

Ahzâb 50

(Medenî 90) Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helal kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lazım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Sitelerde Paylaş

Kuranı bilmediğin için,mantığını kuramamanda normal.Şöyle bir giriş yapayım,gerisi gelir.

Ahzâb 50

(Medenî 90) Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helal kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lazım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Niye helal bu kadınların hepsi bi de onu açıkla istersen.

Sitelerde Paylaş

205571_534120339949120_763835171_n.jpg

Kadının ifadeleri hoş olmamakla beraber,Karizmatik bir devlet başkanıyla hangi kadın evlenmek istemez.Kıytırık pop yıldızları için, bitaraflarını yırtan kadınları gördükçe.Tabi evli kadınlar bi taraflarını yıtrmazlar,İnanayım mı. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Niye helal bu kadınların hepsi bi de onu açıkla istersen.

En iyi açıklama Muhammed'in karısı Ayşe'den gelmiş:

"Bakıyorum da, senin Efendi Tanrın, yalnızca senin şeyinin keyfini yerine getirmek için koşuyor."

(Bkz. Buhari, e's-Sahih, Kitabu't-Tefsir/33/7,Kitabu'n-Nikah/29;Diyanet yayınlarından Tecrid, hadis no:1721;Müslim, e's-Sahih, Kitabu'r-Rıda/49,hadis no:1464;İbn Mace Sünen, Kitabu'No:-Nikah/57, hadis No: 200; Ahmed İbn Hanbel,6/134,158)

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...