Jump to content

İslam'da neden örtünme vardır?

Recommended Posts

• İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu resim olayı kısa ve net olarak anlatmaya yeterlidir.

arap-ortunmeye-tesvik-eden-reklam-1.jpg

Kesinlikle haklısın!

Bu resim değil tabii ama bu resmi buraya taşıyan ve yukarıdaki benzetmeyi yapan İslam erkeğinin ne kadar sapık olduğunu anlatıyor.

Sen sapık mısın parabol? Lolipop ve üstüne konan sinekler sana sahiden yukarıdaki şeyi mi anlatıyor?

Canına okuyacağım parabol. Buradayım, seni izlemeye devam ediyorum.

Bu yaptığın öyle büyük bir iş ki, bakalım altından nasıl kalkacaksın. Sinek seni.. Ezeceğim başını, görürsün sen.

Bak bakalım kadın ne imiş, nasıl olurmuş, azıcık anla. Geldiğin ve bu resmi ekleyerek sapık savını savunmaya giriştiğin yer İslam forumu değil, buradaki kadınlar sizin o ezik "mal-meta" dindar hatunlarınız gibi değil.

Sen kadına bu muameleyi yapmaya cüret edyorsan burada, çok daha beterini görmeye de hazırsın demektir.

Hadi bakalım..

Sitelerde Paylaş

Aptal herife de bak sen..

Bunların kadınları açık dolaşınca gelen geçen bütün erkekler üstlerine konabiliyor demek ki.. Bunlar öyle görmüş, kadın açıksa öyle olur sanıyorlar.

Adam bu resmi görünce hatırladığı şey de doğal olarak o oluyor.

Daha yeni başlıyoruz parabol.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısın!

Bu resim değil tabii ama bu resmi buraya taşıyan ve yukarıdaki benzetmeyi yapan İslam erkeğinin ne kadar sapık olduğunu anlatıyor.

Sen sapık mısın parabol? Lolipop ve üstüne konan sinekler sana sahiden yukarıdaki şeyi mi anlatıyor?

Canına okuyacağım parabol. Buradayım, seni izlemeye devam ediyorum.

Bu yaptığın öyle büyük bir iş ki, bakalım altından nasıl kalkacaksın. Sinek seni.. Ezeceğim başını, görürsün sen.

Bak bakalım kadın ne imiş, nasıl olurmuş, azıcık anla. Geldiğin ve bu resmi ekleyerek sapık savını savunmaya giriştiğin yer İslam forumu değil, buradaki kadınlar sizin o ezik "mal-meta" dindar hatunlarınız gibi değil.

Sen kadına bu muameleyi yapmaya cüret edyorsan burada, çok daha beterini görmeye de hazırsın demektir.

Hadi bakalım..

Relax sayın admin, relax. Yukarıdaki örneği ben de pek tasvif etmedim. Biliyoruz ki, türbandan daha çok koruyan kadını, kadının kendisidir. Siz de dindar-dinsiz ayırmadan savunacaksınız tüm kadınları, gerçekten kadınları meta, mal olarak görmüyorsanız. O zaman samimi olduğunuz belli olur.

Sitelerde Paylaş

Relax sayın admin, relax. Yukarıdaki örneği ben de pek tasvif etmedim. Biliyoruz ki, türbandan daha çok koruyan kadını, kadının kendisidir. Siz de dindar-dinsiz ayırmadan savunacaksınız tüm kadınları, gerçekten kadınları meta, mal olarak görmüyorsanız. O zaman samimi olduğunuz belli olur.

Yo, hayır, ben İslam'ı erkekten daha çok sahiplenip de satan o türbanlı çarşafları kadınları mal-meta olarak görüyorum. Kadından saymıyorum onları.

Onlar kendilerine saygı duymuyor, insandan da kadından da saymıyor ki ben sayayım. Beni açık olduğum için bilmem ne sayan bir zihniyete saygı veya anlayış gösteremem, kimse de kusura bakmasın.

Gayet de yerinde tepki verdim. Arsızın teki üstüne sinek konmuş bir lolipopu açık kadına benzetiyor ve bunu da gayet rahat burada anlatıyor. Her bir sözü hakediyordur bu kişi, ben de esirgemeyeceğim.

Hoşgörü göstereceğimi ummuyordun, değil mi?

Sitelerde Paylaş

Ayrıca ben ateistim, ve dinlerin kadına nasıl baktığını, yobaz dindarın açık kadını nasıl gördüğünü iyi biliyorum.

Bu durumda ayırım yapmıyor gibi görünmek için anlayışlı davranmam veya ayırım yapmamam iki yüzlü olduğumu gösterir. O halde ben neyin savaşını veriyorum?

Kadınlara en büyük şiddet diğer kadınlar tarafından uygulanır. Din kadın eliyle yayılır. İslam dini daima kadın eliyle yayılmıştır. Erkek savaşır ama dini esas topluma taşıyan ve yaşatan kadındır.

Kadın istemese bu din bir gecede çöpe gider. Ben ne anlayışı göstereyim beni dindar yapmaya çalışan kadına, söyler misiniz?

Yakında bizi sopalarla kovalayacaklar sokaklarda. Din öğretecekler, kocamızı çocuğumuzu baştan çıkarıyorsunuz deyip örtünmeye zorlayacaklar. Ülke böyle giderse olacağı o.

Siz de kalkmış anlayıştan bahsediyorsunuz. Ben o kadar yüreği geniş biri değilim. Hümanist falan da değilim. Hele aptal, hiç değilim.

Dindar kişi eğer kadınsa hoşgörü gösterelim, ama erkekse mücadele edelim demiyorsunuz herhalde...

Sitelerde Paylaş

Peyniri açıkta ambalajsız bırak, 1 saat sonra yiyemezsin. Aynı şekilde ekmek veya kasaptan aldığın et, tavuk. Hatta muz al kabuğunu soy ve bırak sonra git bak. Örnekler çoğaltılabilir. Ifeelgood sence ben de sapık mıyım şimdi?

Kadın sofranıza koyup tükettiğiniz besin mi cübbeli?

Bu safsataları çok aradınız mı, zekanız mı giderek düşüyor?

Kadını tuzlayıp saklayın bari, böylesi daha güvenli olur..

Tövbe tövbe..

Cübbeli, parabol'e sorduğum şeye sen de yanıt ver.

Kadın açık olsa gelen geçen erkek ona dokunacak, üstüne mi konacak sinekler gibi? Kafayı mı yedin sen de?

Ayıptır ayıp. Açık kadın görünce saldırıyor mu bütün erkekler, hepiniz birden vahşi sapıklar mısınız?

Ettiğiniz lafların önünü ardını düşünün de edin.

Sitelerde Paylaş

Pazara gidenler yaşamıştır. Domatesler ellendikçe vıcıklaşır ve fiyatı düşer. Bazı fırınlarda da şöyle bir yazı elinle değil gözünle seç. Herkesin ellediği ekmeği kim alıp yer di mi?

Di mi? Aynı ettiğin bu domates analojisinin din öğretmeni benim arkadaşımın kızına dokunan arkadaşına etmişti de kadın canına okumuştu. Öğretmene "Karını kaç kişi ellemiş geçmişte, biliyor musun? Ellenmediğinden nasıl emin olabiliyorsun?" demişti.. En sonunda da "kızımdan uzak duracaksın; seni kimselere bırakmam, arabamla karşına çıkıp ezerim" demişti. Adam kediye döndü....

Bayat laflar bunlar cübbeli. Karılarınıza duymuyorsanız azıcık kendinize, kendi erkekliğinize saygı duyun.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli, parabol'e sorduğum şeye sen de yanıt ver.

Kadın açık olsa gelen geçen erkek ona dokunacak, üstüne mi konacak sinekler gibi?

Erkek olmadığın için bu konuyu anlayamazsın. Açık saçık giyinmiş kadın erkeklerin gözünde kolay kadındır. İmaj bu. Sen istediğin kadar çırpın bunu değiştiremezsin. Bari inkar da etme. Kabul et bu çoğu erkekte vardır.

Sitelerde Paylaş

Yo, hayır, ben İslam'ı erkekten daha çok sahiplenip de satan o türbanlı çarşafları kadınları mal-meta olarak görüyorum. Kadından saymıyorum onları.

Onlar kendilerine saygı duymuyor, insandan da kadından da saymıyor ki ben sayayım. Beni açık olduğum için bilmem ne sayan bir zihniyete saygı veya anlayış gösteremem, kimse de kusura bakmasın.

Gayet de yerinde tepki verdim. Arsızın teki üstüne sinek konmuş bir lolipopu açık kadına benzetiyor ve bunu da gayet rahat burada anlatıyor. Her bir sözü hakediyordur bu kişi, ben de esirgemeyeceğim.

Hoşgörü göstereceğimi ummuyordun, değil mi?

Sayın Admin, ateistlerin oluşturduğu bu forumda benzer iletilere eminim ki defalarca rastlamışsınızdır, biraz daha soğukkanlı olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Sizinkisi tepki vermenin ötesinde; pire için yorgan yakmak derler buna. Yahu çok mu mühim açık kadınların lolipop'a benzetilmesi. Sizi okurken düşünmeden edemedim, kapalı/açık ayrımı yaparak o sinekli lolipop resmini asanın karşısında muhalif durmaktan başka ne yaptınız ki!

Sitelerde Paylaş

Erkek olmadığın için bu konuyu anlayamazsın. Açık saçık giyinmiş kadın erkeklerin gözünde kolay kadındır. İmaj bu. Sen istediğin kadar çırpın bunu değiştiremezsin. Bari inkar da etme. Kabul et bu çoğu erkekte vardır.

Açık saçık giyinmek ne demek, kadının giysileri içindeki yeri ne ve kendini nasıl görüyor vb sorular var. Evet, açık giyinen bir kadın kolay kadın gibi görünebilir ama aynı şey türbanlı bir hatun için de söz konusudur.

Kolay kadın dediğin seni zorlamaz zaten. Teklifini veya teklif yoksa bile beden dilinle ilettiğin mesajına yanıt verir.

Açık giyinen kadını kolay kadın zanneden erkekler gayet güzel yanıtlarını alıyorlar o kadınlardan. Hepsi laf.. Öküzler öyle düşünüyor diye kimse yaşam tarzını değiştirecek değil.

Herkes kendi karısına kızına baksın, kendi erkekliğinin derdine düşsün. Karısını memnun eden erkek ondan şüphe duymaz. Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Evet, açık giyinen bir kadın kolay kadın gibi görünebilir ama aynı şey türbanlı bir hatun için de söz konusudur.

Aynen katılıyorum. Ben türbana zaten karşıyım. Allah'ın emrettiği örtünme şudur:

Örtünmüş kadının yaşı, kilosu belli olmayacak. Kadına baktığın zaman çadıra bakmışsın gibi olacak.

Sitelerde Paylaş

Sayın Admin, ateistlerin oluşturduğu bu forumda benzer iletilere eminim ki defalarca rastlamışsınızdır, biraz daha soğukkanlı olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Sizinkisi tepki vermenin ötesinde; pire için yorgan yakmak derler buna. Yahu çok mu mühim açık kadınların lolipop'a benzetilmesi. Sizi okurken düşünmeden edemedim, kapalı/açık ayrımı yaparak o sinekli lolipop resmini asanın karşısında muhalif durmaktan başka ne yaptınız ki!

İyi de tepki göstermem size neden bu kadar tuhaf göründü? Evet, böyle sapıkça bir benzetmeyle de ilk defa karşılaştım.

Ayrıca ne piresi yaktım söyler misiniz? Adama gel konuşalım, güzelce bir canına okuyayım diyorum..

Son cümlenizden de hiçbir şey anlamadım. Muhalif durmaktan başka ne yapmalıydım acaba? Burası bir forum farkındaysanız. Yazışarak konuşup tartışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bak bunlarda senin gibiler

600792_320630931352101_1184370195_n.jpg

Sitelerde Paylaş

Aynen katılıyorum. Ben türbana zaten karşıyım. Allah'ın emrettiği örtünme şudur:

Örtünmüş kadının yaşı, kilosu belli olmayacak. Kadına baktığın zaman çadıra bakmışsın gibi olacak.

Yakışıklı erkekleri ne yapacağız peki?

kadını çuvala sokuyorsun ya? İşte o çuvalın altında kime nasıl baktığını göremiyorsun bile.. Oysa kadın gözüyle de bir milyon iş yapabilir, değil mi?

Hadi gözüne de tülü geçirdik, onları da görünmez kıldık diyelim..

Yahu kadının beynine, fantezilerine nasıl söz geçireceksin Cübbeli?

Seks dediğin şey beyinde... Aşk dediğin şey beyinde... Cinsel uzuvlar basit araçlar sadece..

Allah sizi kahretmesin e mi?...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...