Jump to content

Atatürk'ü Kötülemek İstiyorum.

Recommended Posts

Mustafa Kemal'in günümüz anlayışı ile bağdaşmayan tek bir ilkesini, sözünü, yazısını, emrini, uygulamasını gösterebilir misiniz?

Bu adamı kötülemek istiyorum.

Yardımınıza ihtiyacım var.

Tek başıma yapamıyorum.

Bu alçak Kemalistleri de bulamıyorum.

Atatürk'ü nasıl kötüleyebilir ve ondan kurtulabiliriz?

Heykellerini yıkmaya ne zaman ve nasıl başlamalıyız?

Dünyanın diğer ülkelerindeki okullarda ve mahkemelerde heykellerin olmadığı dedikoduları dolaşıyor ortalıklarda.

Bu doğru ise dünyada heykellerle donanmış okullar, mahkemeler, meydanlar yalnız ülkemizde var.

Onlardan nasıl kurtulabiliriz.

Bu puta tapmak değil mi?

Atatürk hakkında aklınıza gelen bütün kötülükleri bilmek istiyorum arkadaşlar..

Atatürk'ü sevmeyenler için bu çok güzel bir fırsat..

Onlara hoşgeldiniz diyorum. Burası onlara açık..

Gelin, bizle paylaşın Atatürk düşmanlığınızı..

Bize yardım edin.. Kurtulalım şu Atatürk'ten..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 509
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yaw hacı akp yi başımıza çıkaran sizsiniz valla.

1 Atatürkün HİÇ bir hatası yoktur

2 Olduğunu söyleyen o***çocuğudur. Ya ajandır ya hain en iyi ihtimalle aptaldır

3 Bir avuç kahraman ordumuz kutlu mutlu ulusal demokratik laik sosyal hukuk devleti

Tamam mı?

Sitelerde Paylaş

Yaw hacı akp yi başımıza çıkaran sizsiniz valla.

1 Atatürkün HİÇ bir hatası yoktur

2 Olduğunu söyleyen o***çocuğudur. Ya ajandır ya hain en iyi ihtimalle aptaldır

3 Bir avuç kahraman ordumuz kutlu mutlu ulusal demokratik laik sosyal hukuk devleti

Tamam mı?

Tamam değil elbette.

Bunları senden başka kim söylüyor?

Ben sadece Atatürk'ün bir çılgınlığı var mı diye sordum. Hatası olması gerekmez.

Günümüzle bağdaşmayan ilkelerinden birini söyleyebilir misiniz?

Bu adam mutlaka hata yapmıştır. En büyük hatası akşamcı olmasıdır. Her akşam rakı içmiştir.

Ayrıca dine aykırı davranışlarda da bulunmuşur. Ramazan aylarında oruç tutmamış ve içki içmiştir.

Bu mu Atatürk'ün dini yok etme çabası..

Biz Atatürk hatasızdır demiyorz. Sadece onları bilmek istiyoruz.

Bak ben iki hatasını yazdım. Sen de yaz birkaç hatasını.

Sonra yıkarız heykellerini bu kötü adamın.

Orası kolay.

Sitelerde Paylaş

Tamam değil elbette.

Bunları senden başka kim söylüyor?

Ben sadece Atatürk'ün bir çılgınlığı var mı diye sordum. Hatası olması gerekmez.

Günümüzle bağdaşmayan ilkelerinden birini söyleyebilir misiniz?

Bu adam mutlaka hata yapmıştır. En büyük hatası akşamcı olmasıdır. Her akşam rakı içmiştir.

Ayrıca dine aykırı davranışlarda da bulunmuşur. Ramazan aylarında oruç tutmamış ve içki içmiştir.

Bu mu Atatürk'ün dini yok etme çabası..

Biz Atatürk hatasızdır demiyorz. Sadece onları bilmek istiyoruz.

Bak ben iki hatasını yazdım. Sen de yaz birkaç hatasını.

Sonra yıkarız heykellerini bu kötü adamın.

Orası kolay.

Sarkastik konuşuyorsunuz efendim. Heykel yıkmak falan.. Çirkin bir üslup bence bu.

Büyük ihtimalle bir anlam ifade etmeyecek ama şunu söylemek istiyorum: Telefonumun "wallpaper"ı atatürkün resmidir. Ama sizin karşınızda on liboş gücündeyim. Bir düşünün neden böyle.

Sitelerde Paylaş

Mustafa Kemal'in günümüz anlayışı ile bağdaşmayan tek bir ilkesini, sözünü, yazısını, emrini, uygulamasını gösterebilir misiniz?

Bu adamı kötülemek istiyorum.

Yardımınıza ihtiyacım var.

Tek başıma yapamıyorum.

Bu alçak Kemalistleri de bulamıyorum.

Atatürk'ü nasıl kötüleyebilir ve ondan kurtulabiliriz?

Heykellerini yıkmaya ne zaman ve nasıl başlamalıyız?

Dünyanın diğer ülkelerindeki okullarda ve mahkemelerde heykellerin olmadığı dedikoduları dolaşıyor ortalıklarda.

Bu doğru ise dünyada heykellerle donanmış okullar, mahkemeler, meydanlar yalnız ülkemizde var.

Onlardan nasıl kurtulabiliriz.

Bu puta tapmak değil mi?

Atatürk hakkında aklınıza gelen bütün kötülükleri bilmek istiyorum arkadaşlar..

Atatürk'ü sevmeyenler için bu çok güzel bir fırsat..

Onlara hoşgeldiniz diyorum. Burası onlara açık..

Gelin, bizle paylaşın Atatürk düşmanlığınızı..

Bize yardım edin.. Kurtulalım şu Atatürk'ten..

Ataturk'u degil de; yasaminda yaptiklarini "kotulemek/iyilemek" yerine algilamaya calismak ve bugunleri algilamak adina da neden ne yapti ise onu yaptigini sorgulamak bence daha tutarli.

Ataturk, tarihte yerini almis bir karakterdir. Onemli olan ondan "kurtulmak" degil; onun biraktigi yerden ulke ve topluma cagdasligi saglamaktir.

Bak kendi bile demis "beni ovmeyi birakiniz, bundan sonra neler yapmali onu dusununuz."

Sitelerde Paylaş

Atatürk Müslüman değildi tabii. Çoğunuz da zaten Müslümanım dediğiniz halde değilsiniz.

Atatürk ateist miydi bilmiyorum ama olabilirdi. En azından deist idi.

İslam'dan nefret ediyordu. Ama onu yok edemeyeceğini de biliyordu.

Aynı şeyleri biz de biliyoruz. Biz de nefret ediyoruz İslam'dan.

Ama Müslümanlardan nefret etmiyoruz. Onları aldatılmış zavallılar olarak görüyoruz.

Atatürk de öyle görüyordu ve halkına yardım etmekten başka düşüncesi yoktu.

Bize Atatürk'ün tek bir çılgınlığını gösteremezsiniz. Belki ufak tefek birkaç hatasını bulabilrisiniz.

İşedikten sonra elini yıkamamış olabilri örneğin. Hepsi o kadar..

Sitelerde Paylaş

Sarkastik konuşuyorsunuz efendim. Heykel yıkmak falan.. Çirkin bir üslup bence bu.

Büyük ihtimalle bir anlam ifade etmeyecek ama şunu söylemek istiyorum: Telefonumun "wallpaper"ı atatürkün resmidir. Ama sizin karşınızda on liboş gücündeyim. Bir düşünün neden böyle.

Ne olduğunu kendin daha iyi bilirsin. Benim bu konuda birşey söylememe gerek yok.

Ne olduğuna burayı okuyanlar karar versin. Sen kendini yeterince tanıttın bize.

Sitelerde Paylaş

Atatürk Müslüman değildi tabii. Çoğunuz da zaten Müslümanım dediğiniz halde değilsiniz.

Atatürk ateist miydi bilmiyorum ama olabilirdi. En azından deist idi.

İslam'dan nefret ediyordu. Ama onu yok edemeyeceğini de biliyordu.

Aynı şeyleri biz de biliyoruz. Biz de nefret ediyoruz İslam'dan.

Ama Müslümanlardan nefret etmiyoruz. Onları aldatılmış zavallılar olarak görüyoruz.

Atatürk de öyle görüyordu ve halkına yardım etmekten başka düşüncesi yoktu.

Bize Atatürk'ün tek bir çılgınlığını gösteremezsiniz. Belki ufak tefek birkaç hatasını bulabilrisiniz.

İşedikten sonra elini yıkamamış olabilri örneğin. Hepsi o kadar..

Ataturk pragmatistti. Toplumsal kisilik olarak kendince ulke ve toplumun yarari ne ise onu yapmaya calisti. Benim bireysel kanaatimce de musluman deistti. Yani yarattigi "laik muslumanlik"

Sitelerde Paylaş

Ataturk pragmatistti. Toplumsal kisilik olarak kendince ulke ve toplumun yarari ne ise onu yapmaya calisti. Benim bireysel kanaatimce de musluman deistti. Yani yarattigi "laik muslumanlik"

İlk defa kabul edebileceğim bir yorumun görüyorum. Atatürk ileriyi düşünen bir pragmatisti elbette. Ve laik Müslümanlığı oluşturmaya çalışmıştı.

O zamana kadar öyle bir kavram yoktu. Onun dehası oluşturdu o kavramı. Laik Müslümanlık aslında maddenin doğasına aykırı bir ilke olduğu halde tuttu.. Yerleşti..

Sitelerde Paylaş

Nereden uyduruyorsunuz bunları yahu? Atatürk müslüman değildi. İslam'ın zorbalıklarıyla mücadele eden bir ateistti. Bak yaşamın başlangıcıyla ilgili ne demiş.

Atatürk'ün en sevdiğim sözü: ''Hayat her hangi bir doğa dışı etkenin müdahalesi olmaksızın dünya üzerinde doğal ve zorunlu bir kimyasal ve fiziksel olaylar dizisi sonucudur.''

Sitelerde Paylaş

Nereden uyduruyorsunuz bunları yahu? Atatürk müslüman değildi. İslam'ın zorbalıklarıyla mücadele eden bir ateistti. Bak yaşamın başlangıcıyla ilgili ne demiş.

Atatürk'ün en sevdiğim sözü: ''Hayat her hangi bir doğa dışı etkenin müdahalesi olmaksızın dünya üzerinde doğal ve zorunlu bir kimyasal ve fiziksel olaylar dizisi sonucudur.''

Atatürk Müslüman demiyor zaten. Atatürk laik Müslümanlığı yaratmaya çalıştı diyor. Ve çok haklı.

Sitelerde Paylaş

Atatürk Müslüman demiyor zaten. Atatürk laik Müslümanlığı yaratmaya çalıştı diyor. Ve çok haklı.

Sayın haci buna hiçbir itirazım yok. Evrensel-insan daha önce başka bir iletisinde Atatürk'ün kendisinin de müslüman olduğunu savunmuştu da benim itirazım onaydı. Yoksa sizin dediğinize itirazım yok.

Sitelerde Paylaş

Zannedersem bu konuyu senin ile daha once yazistik. Ben o yazismada Ataturk'un musluman yonunu yeteri kadar kanitlamistim. Tabiki yobaz degildi ve dincilige karsiydi, ustelik bilimi de savunuyordu. Ama sekuler degildi.

Obasligi simdi hatirlamiyorum ama; sen de dahil herkes kendini Ataturk ile ilgili nasil inandirmak isterse oyle inandirir. Ataturk'un dini ve islami ovdugu ve hatta bilim ile bagdastirmaya calistigi aciktir.

Yoksa halifeligi, sultanligi ve de alfabeyi kaldiracak cesareti gosteren, ne o istiklal marsini kabul ederdi, ne de diyaneti devlete baglardi, ne de muzayede de muslumanlari ulkeye alirdi. Onun yerine turkce dili bilen baska dinden olanlari alirdi.

Iste bu temelde Ataturk'un dindarligi, inanci ve dini uygulamasi ve halka sunmasi; "laik muslumanliktir." Yani 1960 oncesi olan ve Arap muslumanligi olmayan muslumanlik. Dini baski, mudahele v.s. icermeyen ve baska dinleri de kabullenebilen muslumanlik.

Sitelerde Paylaş

Evrensel-insan Atatürk'ün kendisi müslüman değildir, sayın Haci'nin de dediği gibi laik müslümanlığı yaratmaya çalışan bir non-teisttir. Ateist veya deisttir.

Atatürk'ün, en azından yaşamının ileriki dönemlerinde İslam dinine inanmadığı açıktır, müslüman gibi yakıştırmalar yapmayalım. Adam kendi ağzıyla ateist olduğunu söylüyor.

Bu işler politika işi. Çıkıp da ben ateistim deseydi, savaş yıllarında kimse arkasından gelmezdi, toplumu yönlendirmek için zaman zaman İslam'ı kullanmış olması onun müslüman olduğunu göstermez.

Sitelerde Paylaş

İlk defa kabul edebileceğim bir yorumun görüyorum. Atatürk ileriyi düşünen bir pragmatisti elbette. Ve laik Müslümanlığı oluşturmaya çalışmıştı.

O zamana kadar öyle bir kavram yoktu. Onun dehası oluşturdu o kavramı. Laik Müslümanlık aslında maddenin doğasına aykırı bir ilke olduğu halde tuttu.. Yerleşti..

Hayir aykiri degildi. Cunku seriat, Araplardaki gibi Osmanli'da mevcut degildi. Devsirme disinda, Osmanli baska dinden olanlari, haraca bagliyordu. Pragmatist olarak "ileriyi dusundugu" tartisilir. Cunku tarihsel olarak milliyetcilik 18. yuzyilda kalmisti. Kisaca Anadoludaki cok seslilik ve de islam Araplarin gibi hic bir zaman olmadi. O yuzden cogu musluman islamin ve imanin sartlari olarak genelde deisttir.

Sitelerde Paylaş

Evrensel-insan Atatürk'ün kendisi müslüman değildir, sayın Haci'nin de dediği gibi laik müslümanlığı yaratmaya çalışan bir non-teisttir. Ateist veya deisttir.

Atatürk'ün, en azından yaşamının ileriki dönemlerinde İslam dinine inanmadığı açıktır, müslüman gibi yakıştırmalar yapmayalım. Adam kendi ağzıyla ateist olduğunu söylüyor.

Bu işler politika işi. Çıkıp da ben ateistim deseydi, savaş yıllarında kimse arkasından gelmezdi, toplumu yönlendirmek için zaman zaman İslam'ı kullanmış olması onun müslüman olduğunu göstermez.

Neyse en azindan inancinin inadindan vazgecmissin, bu ileriye bir isaret. Onu haci degil, ben dedim. Tanri olarak non teist degil, teistti; yani deistti. Konu dine inanmak/inanmamak degil; dininin koruyan bir toplum yaratmak ve kollamasktir, Ataturk'te bunu yapti. Muslumandan ne algiladigina bagli, bugun 1960 oncesi egitimde laik muslumanligin her turlu yetistirimi deizmdi zaten. Yani "iste orada bir tanri var, olmazsa hersey nasil mumkun olur" yaratilissal/inancsal/varliksal bakis acisi hakimdi. Ataturk'un Ateist olmasi mumkun degil. Ateizm hem dinsiz hem de inancsiz hem de tanrisizdir.

Sitelerde Paylaş

Neyse en azindan inancinin inadindan vazgecmissin, bu ileriye bir isaret. Onu haci degil, ben dedim. Tanri olarak non teist degil, teistti; yani deistti. Konu dine inanmak/inanmamak degil; dininin koruyan bir toplum yaratmak ve kollamasktir, Ataturk'te bunu yapti. Muslumandan ne algiladigina bagli, bugun 1960 oncesi egitimde laik muslumanligin her turlu yetistirimi deizmdi zaten. Yani "iste orada bir tanri var, olmazsa hersey nasil mumkun olur" yaratilissal/inancsal/varliksal bakis acisi hakimdi. Ataturk'un Ateist olmasi mumkun degil. Ateizm hem dinsiz hem de inancsiz hem de tanrisizdir.

Benim inatçı olmadığımı anladığına sevindim. Ben mantıklı ve temellendirilmiş her türlü görüşü değerlendiririm.

Yazında dikkatimi çeken bir yanlışını eleştireyim, 1960 öncesi eğitimde yaratılışçı değil evrimci eğitim vardı.

Atatürk zamanında basılan biyoloji kitaplarında sayfalarca evrim anlatılırken, tanrıdan bahsedilmiyordu.

Tarih ders kitabında ''Muhammed'in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kuran denir'' gibi din karşıtı ifadeler yer alıyordu.

1950'de Adnan'ın döneminde Atatürk'n dönemindeki kazanımlar yok edildi, senin dediğin yaratılışçılık 1950-1960 yılları arasında öğretildi.

Atatürk'ün tanrı açısından düşüncelerini araştırmak lazım ama Muhammed'in peygamber olduğuna, Kuran'a falan inanmıyordu.

Hatta Kuran'ı Türkçe'ye çevirtmesindeki amaç müslümanların Kuran'daki akıl dışı ifadeleri görüp dinin yanlış olduğunu anlaması içindi.

Atatürk (belki) tanrılıydı ama dinsizdi. ''Bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum'' demiştir.

1970 lerde ülkede yükselen komünizm tehlikesine karşı devlet eliyle dindarlık pompalandı. Evrim teorisi atılıp, yerine yaratılışçılık kondu.

Benim tahminime, ve izlenimlerime göre Atatürk, isteyenin inanabileceği ama başkalarına müdahale edemeyeceği bir toplum inşa etmeye çalıştı ama kendisi dinsizdi.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim inatçı olmadığımı anladığına sevindim. Ben mantıklı ve temellendirilmiş her türlü görüşü değerlendiririm.

Yazında dikkatimi çeken bir yanlışını eleştireyim, 1960 öncesi eğitimde yaratılışçı değil evrimci eğitim vardı.

Atatürk zamanında basılan biyoloji kitaplarında sayfalarca evrim anlatılırken, tanrıdan bahsedilmiyordu.

Tarih ders kitabında ''Muhammed'in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kuran denir'' gibi din karşıtı ifadeler yer alıyordu.

1950'de Adnan Bey'in döneminde Atatürk'n dönemindeki kazanımlar yok edildi, senin dediğin yaratılışçılık 1950-1960 yılları arasında öğretildi.

Atatürk'ün tanrı açısından düşüncelerini araştırmak lazım ama Muhammed'in peygamber olduğuna, Kuran'a falan inanmıyordu.

Hatta Kuran'ı Türkçe'ye çevirtmesindeki amaç müslümanların Kuran'daki akıl dışı ifadeleri görüp dinin yanlış olduğunu anlaması içindi.

Atatürk (belki) tanrılıydı ama dinsizdi. ''Bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum'' demiştir.

1970 lerde ülkede yükselen komünizm tehlikesine karşı devlet eliyle dindarlık pompalandı. Evrim teorisi atılıp, yerine yaratılışçılık kondu.

Benim tahminime, ve izlenimlerime göre Atatürk, isteyenin inanabileceği ama başkalarına müdahale edemeyeceği bir toplum inşa etmeye çalıştı ama kendisi dinsizdi.

Butun bu dediklerin, Ataturk'un bilime verdigi deger ve onemi ortaya koyar, onun yaratilissal/inancsal/tanrisal bakis acisini degil. Daha once de yazdim, Ataturk sekuler degildi. Sekuler yani "dunyevi" olsa, en azindan SSCB din politikasina yakin bir uygulama yapardi. Daha once de acikladigim gibi, sekuler zihniyet ile laik duzen ayni degildir. Sekuler demek dunyevi demektir, laik duzen ise devletin dine ve dinde taraf olmamasi. Dini pragmatist olarak bile olsa bir sekuler ovemez. Ama dinin insanogluna getirdigi her turlu sorun ve zarari bir deist gorebilir, algilayabilir. Evrim de bir bilimi one cikarmadir. Ataturk'un bilimi ve hukuku Arap Islam felsefesine karsi olarak getirdigi aciktir. Ulkeyi ulemaya, kadiya, tanriya emanet etmedigi de aciktir. Iste onun yaptigi aslinda ulkeden ziyade,toplumun dini yasaminda ve duzeninde laiklik" ti.

Bak su anda da, RTE "ilimli Islam" i getirmeye calisiyor. Cunku arap seriati, Anadolu tarihinde hic bir zaman olmadi ve secenek haline de gelemez. O yuzden de islam felsefesi, gelenlerin din felsefesi temelinde degisime ugrar. Ataturk "laik" ligi getirdi, RTE "ilimliligi" getirmek istiyor. Ama her ikisinin de dini algisi, bilgisi, bilinci v.s. farkli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...