Jump to content

NEDEN PEYGAMBERLER ORTA DOĞUDAN ÇIKMIŞTIR?

Recommended Posts

neden uzakdoğuda,avustralyada peygamberlik kurmuna diar bir bulgu yokda...

peygamberler hep orta doğudan çıkmıştır???

bu konuda ateist arkadaşlara... doğa içinden bir cevap vermek istiyorum;

nasıl ki..afrikada doğanlar zenci...

asyadakiler esmer...

avrupadakiler beyaz ve sarışın oluyorsa..

nasıl ki.. akdenizin bitki örtüsü maki gibi küçük ağaçlarken...

başka bir bölgenin agaçları farklı ise.

nasıl ki... bir bölgeye hiç kar yağmazken... diğer bir bölgeye yağıyorsa

aynı sebepten

örneğin yılanı düşünün.... dünyanın heryerinde yılan vardır

ama mesela piton sadece afrika ve asyadan çıkar

anokonda yılanı ise sadece güney amerikada çıkar...

aynı şekilde insana bakacak olursak... dünyanın her yerinde insan hayat bulabiliyorken ;

peygamberler özellikle kendisine kendine kitap gönderilen peygamberler özel bir insan türü olup...

sadece orta doğuda hayat buluyor olmuş olmaları... gayet doğal

ve bunun doğa ve evren kanunlarıyla çatışmaktan çok tamamen uymaktadır....

...................................

buyrun birde burdan bakın.... ;)

Sitelerde Paylaş
neden uzakdoğuda,avustralyada peygamberlik kurmuna diar bir bulgu yokda...

peygamberler hep orta doğudan çıkmıştır???

bu konuda ateist arkadaşlara... doğa içinden bir cevap vermek istiyorum;

asyadakiler esmer...

aynı sebepten

"Evrim" sebebiyle yani..

Sitelerde Paylaş

neden uzakdoğuda,avustralyada dini Terorizm kurmuna diar bir bulgu yokda...

Dini Teroristler hep orta doğudan çıkmıştır???

bu konuda musluman arkadaşlara... doğa içinden bir cevap vermek istiyorum;

asyadakiler esmer...

aynı sebepten

aynı şekilde insana bakacak olursak... dünyanın her yerinde insan hayat bulabiliyorken ;

Teroristler özellikle kendisine kendine kitap gönderilen bas teroristler özel bir insan türü olup...

Sitelerde Paylaş
aynı sebepten

peygamberler özellikle kendisine kendine kitap gönderilen peygamberler özel bir insan türü olup...

Hayır kardeşim, ondan değil.

Peygamberler hep aynı soydan gelmiştir.

Her peygamber kendini Nuh'un, İbrahim'in, ismail'in, Davud'un, Musa ya da Harun'un soyundan geldiğini söylemiştir. Zaten dikkat ederseniz birçok peygamber babadan oğula gelmiştir.

İbrahim-İsmail-İshak-Yakup -Yusuf gibi, Davud ve Süleyman gibi.

Bu genlerle ilgili bir konudur. Allah, aynı soyun genlerinde programlama yapmış olduğundan ve bu genleri taşıyanlar da aynı bölgenin dışına taşmadığından peygamberler hep Ortadoğu'dan çıkmıştır.

Belki küreselleşmenin etkisiyle bundan sonra dünyanın değişik bölgelerinden çıkabilir. :)

Sitelerde Paylaş
Uzun zamandan beri bir konu hakkında bu kadar komik, saçma, zorlama bir yorum görmemiştim.

Nasıl olurda bir insan böyle bir soruya bu şekilde yaklaşır anlamak zor.

ne tuhaf değil mi;

darvin, bir kaç kuş türüne baktıktan sonra... doğada evrimin olmuş olabileceğini düşünüyor

ve buna dayanarak aynı şekilde; insanla, maymunun aynı soydan türeyip evrimleştiğini idda ediyor

bunu okurken sana komik gelmiyor... inanılır geliyor...

ama benim bu teorim sana komik geliyor..... iyi vallah

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ne tuhaf değil mi;

darvin, bir kaç kuş türüne baktıktan sonra... doğada evrim olacağını düşünüyor

ve buna dayanarak aynı şekilde; insanla, maymunun aynı soydan türeyip evrimleştiğini idda ediyor

Komik değil gerçekten aslında bir insanın bir saçmalığı savunacağım diye böyle mantık yürütmesi aslında çok acı verici.

Darwin'in marvin'in umrumda bile değil.

Doğada evrim yok yani değişim yok demek allah var demekten daha saçmadır.

Size göre gökten zenbille indik demek hayatın gerçeği.

Bu dünyaya allaha yağ çekmek için geldik demek hayatın gerçeği.

Kuran gibi bir çelişkiler abidesi kitaba inanmak hayatın gerçeği.

Muhammed gibi bir bedevinin saçma sapan sözleri hayatın gerçeği.

hayatının gerçeği bunlar olanında böyle tezleri öze sürmesi doğanın gerçeği.

Sitelerde Paylaş
ne tuhaf değil mi;

darvin, bir kaç kuş türüne baktıktan sonra... doğada evrimin olmuş olabileceğini düşünüyor

Kosovalı tarzında bir cevap olmuş.

Utanç verici, çocukca bir şeyler (bir şeyler demek, isim bulamamak, ne denir ki diye kitlenmek) yazmakla kalmamış bir de evrim teorisi komik gelmiyor da bu mu komik diyerek iyice batmışsın.

İnternette antropoloji ile ilgili siteler bulup teorini (!) gönderebilirsin. Mümkünse, türk olduğnu söylemezsen sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın ama bu kadar zeka ve mantık yoksunu bir başlık görmedim.

Başlık sahibinin müslümanlığı bıraktığını düşündüm başlıktaki ilk satırlarda ama ne bileyim ki bu kadar saçmalık olsun.

Her yerin özelliği var maki vb. ortadoğuda da peygamberler var özellik olarak :lol:

Maki tipi Peygamber :P

Sitelerde Paylaş
ne tuhaf değil mi;

Tabi tabi.

Biyoloji bilimini çözdün.

Baktılar ve böyle dediler.

Hiç yok zaten bulgu,ispat,fosil vb.

Baktılar maymunla insan aynı dediler.

Bravo.

Kafa örtmeye devam!

Sitelerde Paylaş
Komik değil gerçekten aslında bir insanın bir saçmalığı savunacağım diye böyle mantık yürütmesi aslında çok acı verici.

Darwin'in marvin'in umrumda bile değil.

Size göre gökten zenbille indik demek hayatın gerçeği.

Bu dünyaya allaha yağ çekmek için geldik demek hayatın gerçeği.

Kuran gibi bir çelişkiler abidesi kitaba inanmak hayatın gerçeği.

Muhammed gibi bir bedevinin saçma sapan sözleri hayatın gerçeği.

hayatının gerçeği bunlar olanında böyle tezleri öze sürmesi doğanın gerçeği.

ben kuranı dünyada karşılaştığım en güzel kitap olarak görüyorum

sense çelişkiler abidesi..

ben muhammed iyi bir insan.. üstelik peygamber olarak görüyorum

sense arap bedevisi olarak..

ben allahın var olduğuna inanıyorum sense olmadığına...

sana göre sen zekisin ben aptal....

ne yapalım şimdi... sendeki akıl akıl da bendeki çakıl mı?

hem demişsin ki;

şimdi önce yavaş gel...

ben değişimi inkar etmiyor... düşüncelerimiz değişir

boyumuz posumuz değişir... bedenimiz değişir ama

evrimle değişimi aynı kefye sokamazsın... değişim evrimin bir parçası... tamamı değil

eğer biz insanlarla maymunların aynı soydan türediğini evrimleştiğine inanmanın bu kadar kolay olduğunu düşünüyorsan o senin bileceğin iş

al bir tarafına insanı koy... diğer tarafına maymunu

bakalım ne kadar inandırıcı geliyor

ve buna inanması zor geldiği için kaç kişiyi hor görebilirsin..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben kuranı dünyada karşılaştığım en güzel kitap olarak görüyorum

sense çelişkiler abidesi..

Kuran sadece çelişkiler abidesi değil cehaletinde simgesidir.

Göğün üzerine düşeceğini sanan bir bedevi tarafından yazılan sadizmin örneğidir.

Gelini ile evlenebilmek için uydurduğu bir palavra yığınıdır.

Sana göre çelişkiler abidesi değil bana göre öğle peki kiminki doğru bakalım.

1- Allah ın bir günü 1000 dünya yılına mı eşit(22:47,32:5) yoksa 50000 mi?(70:4)

2- Ölürken ruhu kim alır? ölüm meleği(azrail) mi?(32:11) "melekler" mi(çoğul)(47:27) yoksa Allah mı?(39:42)

3- Yer ve gök kaç günde yaratılmıştır: 6 gün (7:54) (10:3) (11:7) (25:59) 8 gün 41:9-12

4- Gök mü yer mi önce yaratılıp "döşendi"? ilk önce gök sonra yer (79:27-30) ilk önce yer sonra gök(2:29)

5- İnsan neyden yaratılmıştır? Kan pıhtısından mı? (96:1-2) sudan mı? (21:30,24:45,25:54) balçıktan mı? (15:26) topraktan mı? (3:59,30:20,35:11) hiçbir şeyden mi?(19:67)

6- "O gün" "kimse kimsenin yerine birşey ödeyemez" "kimsenin şefaati kabul edilmez""Allah tan başka kimsenin dostluğu fayda vermez"mi?(2:123,6:51,82:18-19) yoksa bunun tersi mi?(43:86)

7- Kötülük Allah tan mı gelir? Evet(4:7 Hayır(4:79)

8- Sur a üflendiği zaman kişiler arasında "soruşturma" "birbirleriyle konuşma" olacak mı? Evet(52:25) (37:27) Hayır (23:101)

9- Hüküm gününde kötülere "kitap" "hangi tarafından" verilir? Arkalarından (84:10)

sol taraflarından (69:25)

10- Muhammed'in kalbine Kuran'ın tamamı indirilmiştir ve mükemmel şekilde tamamlanmıştır.(2:97) Fakat bir ayet değiştirilip yerine başka ayet getirilebilir. (16:101)

11- Hristiyanların ve Musevilerin hali ne olacak? Cennete gidebilir(2:62,5:69) veya Lanetlidir/küfre batmışlardır/"Allah onları kahretsin" Cennete kesinlikle gidemezler, cennet onlara haramdır (5:72,3:85,9:30) Ayrıca Kurana göre hristiyanlar ve yahudiler zalimler topluluğudur. (5:51)

12- Cennetin genişliği ne kadardır? Göklerle (birden fazla) yer kadar (3:133) Yoksa sadece bir gök (tekil) ver yer kadar (57:21)

13- İlk müslüman Enam/163’e göre Muhammed, Araf/143’e göre Musa.

14- Kaç tane melek Meryem ile konuşuyordu?

Sadece bir tane mi (19:17,21) yoksa birden fazla mı? (3:42,45)

15- Kur'an'da Allah'a ait olmayan sure : Fatiha

16- Kur'an'da Allah'a ait olmayan ayetler:

Hud/2, Tevbe/30, Zariyat /50-51, En'am-114

17- İblis melek midir, cin midir? 2/34'e göre melek, 18/50'ye göre ise cindir.

18- Bir Müslüman'ın kaç annesi vardır? 58/2'ye göre bir ("Onların anaları ancak, kendilerini doğuran kadınlardır."), 33/6'ya göre ise birden fazla ("Onun [Muhammed'in] eşleri de mü’minlerin analarıdır.

19- Allah insanları üç sınıfa mı (56/7) yoksa iki sınıfa mı (90/18-19, 99/6- ayıracaktır?

20- Allah, Firavun'a bir peygamber mi (7/103, 73/15), iki peygamber mi (10/75) göndermiştir?

21- Allah, Ad kavmini bir günde mi (54/19), birden fazla günde mi (41/16, 69/6-7) yoketmiştir?

22- İçki Allah'ın bir nimeti olarak sadece iyi midir (16/67), hem iyi hem kötü müdür (2/219), yoksa Şeytan işi olarak sadece kötü müdür (5/90-91)?

23- 109/1-6'da Muhammed, kafirlerin tapındığı tanrının veya tanrıların Allah'tan farklı olduğunu söylemektedir. Ehl-i Kitap (Yahudiler ve Hıristiyanlar) ya da putperestler sözkonusu olabilir. Halbuki Kuran, Yahudiler ve Hıristiyanlar'ın da (2/62, 2/139, 3/64, 29/46), putperestlerin de (16/35, 39/3) Allah'a inandığını söylemektedir.

24- Allah adil midir? 39/69'a göre öyledir: Ama, örneğin 14:4'e göre, Allah insanları keyfine göre sapkınlığa sürüklemektedir: "Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir." Bu durum, 4:88, 4:143, 6:125, 7:178, 7:186, 13:27, 13:33, 16:93, 17:97, 35:8, 39:23, 40:33, 42:46, 74:31 ile de desteklenmektedir.

25- Allah, şirki (kendisine ortak koşulmasını) affeder mi (4:153, 25:68-71), affetmez mi? (4:48, 4:116)

26- "Musâ’nın kavmi onun (Tur’a gitmesinin) ardından, ziynet eşyalarından, böğürmesi olan bir buzağı heykeli (yaparak ilah) edindiler." (7:148) Musa'nın kavmi, Musa Tur'dan dönmeden önce mi (7:149) yoksa döndükten sonra mı (20:91) bu hatalarından vazgeçip tövbe ettiler?

27- Yunus sahile atıldı mı (37:145), atılmadı mı? (68:49)

ben muhammed iyi bir insan.. üstelik peygamber olarak görüyorum

sense arap bedevisi olarak..

yine bakalım kimin düşüncesi doğru.

Sana göre birisi 9 yaşında kız ile evleniyorsa, gelini ile evleniyorsa, kendisi gibi düşünemeynlere Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun diyorsa, kadınları dövün diyorsa kadınlar maldırlar diyorsa, inanmayanları gördüğünüz yerde öldürün diyorsa iyi bir insan olabilir ama benim için değildir.

ben allahın var olduğuna inanıyorum sense olmadığına...

Ben olduğuna inanmıyorum.

sana göre sen zekisin ben aptal....

Bu pek bana göre değil yazıları okuyanlar gereken yorumu yaparlar.

ne yapalım şimdi... sendeki akıl akıl da bendeki çakıl mı?

Çakılı bu kadar küçümsememelisin.

şimdi önce yavaş gel...

ben değişimi inkar etmiyor... düşüncelerimiz değişir

boyumuz posumuz değişir... bedenimiz değişir ama

evrimle değişimi aynı kefye sokamazsın... değişim evrimin bir parçası... tamamı değil

eğer biz insanlarla maymunların aynı soydan türediğini evrimleştiğine inanmanın bu kadar kolay olduğunu düşünüyorsan o senin bileceğin iş

O zaman ne konuşuyorsun

Evrim harun yahyanın anlattığı saçmalıklar değil.

Ayrıca evriminde benim için hiç bir önemi yok.

bügün evrim bilimsel olarak çürütülse benim düşüncelerimde bir santim değişim olmaz.

Çünki bu muhammed denen adamın söylediklerini doğrulamaz.

al bir tarafına insanı koy... diğer tarafına maymunu

bakalım ne kadar inandırıcı geliyor

Sen ne gibi fark görüyorsun?

Maymunun 5 tane gözümü var?

Sende kıl yokmu? vs vs.

Onun beyni gelişmemiş seninki gelişiyor daha hesi bu.

ve buna inanması zor geldiği için kaç kişiyi hor görebilirsin..

Bak güzel kardeşim bir zeka evrime inanmıyorsa kuranın yaratılış masalına katıla katıla, karnını tuta tuta, yerlere yata yata gülmesi gerekirken savunuyorsa ne yaptığını bilmeyen birisidir.

Bunu yüzünüze vurmak hor görmek değil size değer vermektir.

Sitelerde Paylaş

Peygamberler ortadoğudan çıkmıştır, çünkü bölgenin çok eski bir tarihi vardır. Ortadoğunun medeniyetler beşiği olduğu bilinir. Toplumların öyle yada böyle inanışları hep olmuştur. Bu inanışlara yön veren ruhani ve şifa dağıtıcı birileri her zaman ortaya çıkmıştır. Doğal dinlerde bu kişiler bilge kişiler olarak toplumlarına hitap etmişlerdir. İnsan topluluklarının nüfusunun artması, ekonomik ve siyasi gelişmeler doğal dinlerden daha farklı bir din oluşturmayı gerekli kılmıştır. Çünkü büyüyen ve gelişen topluma doğal din yetmez. Üstelik yazı gibi bir aracın kullanımı, din denilen olguyu yazılı olarak kullanmayı akla getirmiş olmalı.

Tamamen toplumların gelişmesinden ve ihtiyaçlarından kaynaklanan bir durum kitaplı peygamberlik kurumunu başlatmıştır. Peygamberler aslında içinden çıktıkları toplumun ihtiyaçlarına maddi manevi cevap veren, manevi söylemlerle ortaya çıkan ruhani liderlerdir. Tabii ki "şu Ortadoğununda peygamberleri meşhurdur" diyemeyiz. Bu her yörenin veya ülkenin neleri meşhurdur muhabbetine girer ki, dinine kendisi saygılı olan bir insan bu kadar tuhaf bir yazı ile ortaya çıkmamalıdır. gavs, kurduğun mantık bir alem.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Uzun zamandan beri bir konu hakkında bu kadar komik, saçma, zorlama bir yorum görmemiştim.

Nasıl olurda bir insan böyle bir soruya bu şekilde yaklaşır anlamak zor.

adam müslüman olursa anlamak zor değil..

malum bir bünyede hem beyin hem iman bir arada olmuyor.. imanla beyin ters orantılıdır ;)

adamda müthiş bir iman görüyorum... yani yaklaşım , çok da yadırganacak bir yaklaşım değil :D

Sitelerde Paylaş
Neden başka kavimden peygamber mi çıkmış?
peygamberlik denen bir şey yoktur..

zamanında üçkağıtçılar, milletin yönetimini ele geçirmek için tanrı'dan mesak aldığı idiasında olmuşlardır..

bunlara israil oğullarında peygamberi diğer kültlerde tanrının oğlu, firavun, güneşin oğlu, ayın amcasının çoccuğu, yıldızların halasının kızı vs vs diye isim takmışlardır..

temeklde hepsi aynıdır. beyinsiz insanların kontrolünü ele geçirmek..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...