Jump to content

11 EYLüL�DE KURAN YAKTı�15 EYLüL�DE KENDi YANDı

Recommended Posts

Bu pazar gününde biraz charli chaplin tarzı aptal komedisiyle neşelerin düzelmesi için paylaşıyorum bu haberi.

(Daha öncedne paylaşılmışsa kusura bakmayın)

11 Eylülde Kuran yakan ABDli Danny Allen aradan 4 gün geçtikten sonra yani 15 Eylülde kendisi yandı

Kuranı kerime saldırıların arkasının kesilmediği şu zamanda böyle bi olayın yaşanması kuranı kerime karşı saygısızca davrananlar için ALLAHU TEALADAN bir hatırlatma!

Kuranı Kerim Sahipsiz Değildir!

Bu gün siz Helak Olmadığınız için kuranı kerimi sahipsiz zannediyorsunuz!

Yanılıyorsunuz

Huvallahulleziy la ilahe illa huve alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.

Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul muminul muheyminul aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi amma yuşrikune.

Huvallahul halikul bariy-ulmusavviru lehumesma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati velardı. Ve huvelaziyzulhakiymu.

Meali:

O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allahtır. Gaybı da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmândır, Rahîmdir.

O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allahtır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allahtır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.

O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allahtır. Güzel isimler Onundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey Onu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Özellikle daha traji komik şeyler için yorumlaır okumanızı öneririm aşağıdaki linkten :)

http://www.uyanishaber.com/index.php/11-eylulde-kuran-yakti-15-eylulde-kendi-yandi/

Sitelerde Paylaş
  • İleti 254
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:D :D :D

Ya yuh bea,

Kuran'ı beğenmeyen bir kız vardı, o da fare olmuştu. Sonra o kızın son hali dediklerinin bir heykele ait fotoğraf olduğu ortaya çıkmıştı.

Sonra peygamberin karikatürleri çizenlerin eviyle beraber kendileri yanmıştı da bu özellikle gizleniyordu.

Yok Firavun'du, yok kabir azabı görem slip donlu gençti, yok yer altından gelen cehennemde yananların feryatlarıydı...

Kodumun malları... :)

Sitelerde Paylaş

bu haber dogrudur nıye dogru dıyorum kardeş turkıyedekı medya malum kıme hızmet ettıgı masonlara boyle bır haberı yayılayamazlar çunku onların sonu olur eger bu haberı turkıyedekı veya yurt dışındakı medya haber kanalları madem yalan bu haber mılyonlarca ınsan okudu hadı cıksın yalandır bu papaz burda yanmamıs desınler kardeş dıyemezler çunku O PAPAZ YANDI

51 kağıtla 3-5-8 oynarlar herhalde, papaz yanmış çünkü. :)

Sitelerde Paylaş

11 eylül'de kuran yakan zihniyete de ivedilikle Allah akıl fikir eylesin..aman ne cesur,ne kadar saygın bir eylem de bulunmuş kuran yakarak!

Elbette biliyoruz aksülamel devrinde yaşadığımızı :)

İnsanları,cinsiyet,milliyet,inanç vb.temel özellikleri üzerinden aşağılayan,ötekileştiren ve daha da kötüsü eyleme teşvik eden bu nefret söylemi,internetle beraber bireysel ve lokal bir olgu olmaktan uzaklaşıp ulusal ve küresel bir söylem haline geldi.Sosyal medyaların kullanımıyla da bu tahrik,eyleme teşvik ediyor ve bu başlık konusu gibi saçma sapan olaylara da sebep oluyor.

Fitne video klibi,12 satirik karikatür,Avusturya Özgürlük Partisi FDÖ'nün seçim kampanyasında,internet sitesine koyduğu "mosche baba"adlı yani "camiye güle güle"adlı oyun vs..

Batı dünyası da tıpkı doğuda olduğu gibi kendi dini ve milli değerlerine ve eski kurumlarına bağlanarak "tepki veriyor"aslında..Çünkü onlarda huzursuz :)

Bizim ülkemiz içerisinde de yaşanıyor bu tür tepkimeci davranışlar.

En son Tophane örneğinde olduğu gibi.Sosyal medyaların bir kısmında Allah-din düşmanı adı altında eleştiriler diğer bir kısmında ise şeriatçı-yobazlar şeklinde eleştirilerle önyargılı,ötekileştiren gruplara rastlıyoruz.

Bu tepkiler daha uzun bir süre devam edeceğe benziyor.Kendi adıma bu tip oluşumların herbirinden uzak durmak gibi bir tavrım var.

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

11 eylül'de kuran yakan zihniyete de ivedilikle Allah akıl fikir eylesin..aman ne cesur,ne kadar saygın bir eylem de bulunmuş kuran yakarak!

Elbette biliyoruz aksülamel devrinde yaşadığımızı :)

İnsanları,cinsiyet,milliyet,inanç vb.temel özellikleri üzerinden aşağılayan,ötekileştiren ve daha da kötüsü eyleme teşvik eden bu nefret söylemi,internetle beraber bireysel ve lokal bir olgu olmaktan uzaklaşıp ulusal ve küresel bir söylem haline geldi.Sosyal medyaların kullanımıyla da bu tahrik,eyleme teşvik ediyor ve bu başlık konusu gibi saçma sapan olaylara da sebep oluyor.

Fitne video klibi,12 satirik karikatür,Avusturya Özgürlük Partisi FDÖ'nün seçim kampanyasında,internet sitesine koyduğu "mosche baba"adlı yani "camiye güle güle"adlı oyun vs..

Batı dünyası da tıpkı doğuda olduğu gibi kendi dini ve milli değerlerine ve eski kurumlarına bağlanarak "tepki veriyor"aslında..Çünkü onlarda huzursuz :)

Bizim ülkemiz içerisinde de yaşanıyor bu tür tepkimeci davranışlar.

En son Tophane örneğinde olduğu gibi.Sosyal medyaların bir kısmında Allah-din düşmanı adı altında eleştiriler diğer bir kısmında ise şeriatçı-yobazlar şeklinde eleştirilerle önyargılı,ötekileştiren gruplara rastlıyoruz.

Bu tepkiler daha uzun bir süre devam edeceğe benziyor.Kendi adıma bu tip oluşumların herbirinden uzak durmak gibi bir tavrım var.

Gelmişsin de kuran yakma eylemi hakkında konuşuyorsun.

Bilinçli yapıyon galiba bunu?

Buradaki rezalete tek bir tane kelime etmedin...

O sahtekar habere, o habere yorum yapan aptallara dikkat edilmesi için açtım ben bu başlığı.

Yoksa "zavallı islamı ve mazlum müslümanları haksız protestolar dursun artık" diye bir başlık açmadım ki böyle bir yazı yazasın :)

Ona buna kılıç çekip koşmanın, onu bunu sen kafirsin sen cehennemliksin diye eleştirmenin, yüz milyonlarca kadını büyük baş hayvanlar gibi sarıp sarmalamanın, onun bunun ülkesinde düzenlerini bozmanın bir bedeli olur. Ye iç hesap ödemeden git diye bir şey yok bu dünyada :)

Avrupalı bu :) Adamdan çatır çatır sorar hesabını. Elinde iki ikili, iki üçlü döperle büyük bete girerken düşünecektiniz bunların sonunu :)

tarihinde malibayr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gelmişsin de kuran yakma eylemi hakkında konuşuyorsun.

Bilinçli yapıyon galiba bunu?

Buradaki rezalete tek bir tane kelime etmedin...

O sahtekar habere, o habere yorum yapan aptallara dikkat edilmesi için açtım ben bu başlığı.

Yoksa "zavallı islamı ve mazlum müslümanları haksız protestolar dursun artık" diye bir başlık açmadım ki böyle bir yazı yazasın :)

Ona buna kılıç çekip koşmanın, onu bunu sen kafirsin sen cehennemliksin diye eleştirmenin, yüz milyonlarca kadını büyük baş hayvanlar gibi sarıp sarmalamanın, onun bunun ülkesinde düzenlerini bozmanın bir bedeli olur. Ye iç hesap ödemeden git diye bir şey yok bu dünyada :)

Avrupalı bu :) Adamdan çatır çatır sorar hesabını. Elinde iki ikili, iki üçlü döperle büyük bete girerken düşünecektiniz bunların sonunu :)

hangi avrupalıymış bu tip eylemleri destekleyen?hangi avrupalı saygın yayın organında yayınlanmış bu tip haberler?

bu haberlerin hedef kitlesi sizin gibiler..eğlenin durun.

Sitelerde Paylaş

Zavallı müslümanların cehaletine çok acıyorum. Alışamıyorlar bazı şeylere. Oysa batıda incil yakma gibi eylemlerde çok olur ama hristiyanlar kendilerini hiç böyle gerizekalı durumlara düşürmezler.

Bu arada bu haberi yutan milyonlarca müslüman var. Sanmayınki bu haberler sadece bizim ülkemizde uyduruluyor

Sitelerde Paylaş

Bu tip eylem çağrısı yapan nefret söylemleri batı'da akademik çevrelerce ve saygın medyalarca "enformatik anarşi"ve"dijital terörizm"olarak değerlendiriliyor.

ne diyebilirim ki?3-5 batılı cahil adamın eylemine aynı şekilde regressive tepki veren islamcıları mı eleştirelim?

hadi eleştirdim?ne değişir..

eğitim şart :)

Sitelerde Paylaş

Bu tip eylem çağrısı yapan nefret söylemleri batı'da akademik çevrelerce ve saygın medyalarca "enformatik anarşi"ve"dijital terörizm"olarak değerlendiriliyor.

ne diyebilirim ki?3-5 batılı cahil adamın eylemine aynı şekilde regressive tepki veren islamcıları mı eleştirelim?

hadi eleştirdim?ne değişir..

eğitim şart :)

Sanki burada kuran yakanar çok yükseklerde görülüp ayakta alkışlanıyormuş gibi algılıyorsun sanırım. Kötü, yanlış ve komik olan bu tip eylemlere müslüman toplumların verdiği reaksiyonlardır

Sitelerde Paylaş

islami toplumlar bu konularda olay çıkarır evet ama batılılar kendi dinleriyle de sürekli dalgalarını geçen insanlar.bu karikatür kuran yakma provakasyonları da bütün müslüman dünyayı karşılarına almak için değil ama 11 eylülden sonra iki kutba ayrıldığı daha belli olan batı ve doğuda,hangimiz güçlüyüz sorusuna cevap gibi..gücü elinde tutan kendi politikasını anlayışını hayat tarzını vs genele yayar.bunları küreselleşme adı altında yapmaları ayrı bir rezalet..

Sitelerde Paylaş

Sanki burada kuran yakanar çok yükseklerde görülüp ayakta alkışlanıyormuş gibi algılıyorsun sanırım. Kötü, yanlış ve komik olan bu tip eylemlere müslüman toplumların verdiği reaksiyonlardır

Jadı

Tekrar yazayım.Kuran yakma gibi apaçık eylem çağrısında bulunan görüntüler batı'da hiçbir saygın medya'da haber olarak yayınlanmıyor çünkü aşırı tahrik ve şiddete çağrı var.Bu nokta da birincil suç,bu tip eylemlere sebebiyet verenlerdir.Yani böyle bir konuda ilk ve asıl eleştirim,hayatı anlamlandırabilmekte yetersiz kalan batılı insanlar olacaktır hiç kuşkusuz.

Ben islamın demokrasiye en uzak din olduğunu,müslüman toplumların distopyan moralist bireylerden oluştuğunu ilgili her konuda yazdım zaten.11 eylül küreselleşme karşıtı en büyük,en tehlikeli islami terör eylemidir.Çoğu müslümanın ve hatta bu forumda da örneklerini gördüğümüz üzere pek çok ateist arkadaşın tezi gibi abd'nin bir komplosu falan değildir.Doğrudan islami terördür 11 eylül.

Demokratikleşememiş toplumların yeni dünya düzenine verecekleri regressive tepkiler çok daha şiddetli olur 11 eylül örneğindeki gibi..batılı toplumlarda ki regressive tepkiler ise karikatür çizmek,islam aleyhi videolar yayınlamak vs..çok daha hafif olarak değerlendirilebilir.Fakat demokratikleşememiş,uyumlanma sancısı çeken islam halkları üzerinde bu tip nefret söylemleri tehlikeli büyük sonuçlar doğuracağından batı medyalarınca yayınlanmamaktadır.Doğru olan da budur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...