Jump to content

İbrani dinlerin tanrısının arkeolojik kanıtlarla çelişiyor olması...

Recommended Posts

Bilimsel kanıtlar tabi ki Tanrı kavramı ile çelişecek..Aksi bir durum olamaz zaten..Tanrı bir inançtır..Zamanında birileri ''ben Tanrı ile görüştüm'' demiş,yakınları da bu görüşmeye inanmışlar ve böylelikle bir Tanrı fikri yaratılmış..Burada sözkonusu olan bir inançtır..Bu inanç,bilimsel kanıtlarla çelişmek zorundadır..Hiçbir bilimsel kanıt,bir inancı doğrulayamaz..Çünkü bilim ve mitoloji apayrı kavramlardır..

Sitelerde Paylaş

Dinozor zamanın da ve konuşan insana hatta yazan insana kadar ki bölümlerde bir yaratıcı inancı yok. Karnı doyan ve av olup ölmeyecek duruma gelen insan sormuş ben nerden geldim.

İşte bu sorunun sonuçlarıdır dinler ve tanrılar.

Soru yanlış yanlış sorulan bir sorunun cevabı da yanlış olur.

Insan nerden geldi diyerek tüm canlılıktan kendini ayırmış özel olduğunu düşünmüş.

Halbuki sorulacak soru şuydu.

Ben nasıl oluştum??

İşte buna verilecek cevap ancak tanrısal olmazdı.

Sitelerde Paylaş

Bir gün hristiyan formunda takil ıslami formdan farkını göremezsin... savundukları tezler ıncildeki ayetlerin gerçek anlamda değil mecaz olarak söylendiği anlamındadir...ve bazı konularda ıslami tezleri curutme için oluşturulan argümanlarla dolu..bunları savunmak için bilim kullanilyor...aynı şeyi ıslami forumlar yapıyor farklı bi konu değildir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...