Jump to content

Kuran'a Göre; Bir Kadını İkna Etmek Mi Dövmek Mi

Recommended Posts

cevabı dövmek olan soru.

ikna olmaz bunlar en iyisi döveceksin.

referans mı istiyorsun ,sağlam yerden ;buyur.

--- ayet ---

allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü allah yücedir, büyüktür.

--- ayet ---

Sitelerde Paylaş

Yüce(!) tanrı nisa 34 de buyurmuş işte.

İtaatkar olmayan kadın nasıl oluyorsa artık? Bir kadın kocasına niye itaat etmez sizce? Şöyle mantık yürütelim isterseniz. benim aklıma şunlar geldi:

a. koca beceriksizdir.

b. koca şerefsizdir.

c. koca bencildir.

Yüce(!) kuran "ey erkek, kendine çeki düzen ver, o kadın senin kölen değil, onun fikirlerinide dinle" dememiş, direk dalın, vurun geberisicelere demiş. Hatta öyle ileri gitmişki yüce kuran, milletin apış arasına gözünü dikmiş. Dövmeden önce kadınlarınızı becermeyin, erkeksizlikten kudursunlar demiş.

Sonrada yüce(!) kurana aklı başında kadınların inanmasını bekliyorlar...

Sitelerde Paylaş

Islamin kitabi kurana göre kadinin hic bir konuda hakki hukuku özgürlügü bulunmaz. Kurana inanip onu savunan müslüman kadinin etinden sütünden her seyinden tepe tepe faydalanilip isi bitince sehir cöplügüne atilir yerine yenisi ve az yipranmisi alinir.

Sitelerde Paylaş

Islamin kitabi kurana göre kadinin hic bir konuda hakki hukuku özgürlügü bulunmaz. Kurana inanip onu savunan müslüman kadinin etinden sütünden her seyinden tepe tepe faydalanilip isi bitince sehir cöplügüne atilir yerine yenisi ve az yipranmisi alinir.

Katılıyorum. Hatta kadınların dışarı çıkma hakkı bile yoktur. Geçen habertürkde Cübbeli konuşuyordu, kadınlar çarşafla camiye gitse bile fitnedir diyordu

Ey müslüman gerizekalılar

Yüzü bile gözükmeyen bir varlıkdan bile mi tahrik oluyor onu FİTNE(!) olarak görüyorsunuz.

Asıl fitne sizlersiniz. Fitne çıkmasın diye en doğal şeyleri bile yasaklayacak bir zihniyettesiniz.

Sitelerde Paylaş

Boş ol boş ol. Saçmalığa bak yahu. 2 kelime ile herşey bitiriliyor. Ama kadının ağzına da edilse boşanamıyor.

Sitelerde Paylaş

Bu yobazlar nasıl bir tür yaratıklar ben anlamıyorum. Birisi açık giyinen kadınların erkeklerin dişlerini gıcırdattıklarını iddia edince bu herifler heralde bir tür yaratık ama hangi tür diye merak etmiştim. Yahu kadını bikini ile görsem dişimi gıcırdatmam be! Bunlar ne tür bir manyak? Bunu söylerken hiç mi utanmaz bunlar, ben ne tür bir canavarım böyle demezler?

Kadına diş gıcırdatılır mı yahu? Canavar mısın, bonfile mi gördün be manyak psikopat? Hoşlanırsın, aşık olursun, tahrik olursun, hepsi olur ama diş niye gıcırdatılır ulan psikoz!

Bunların insan olmadıkları kesin de, ne tür bir yaratıklar, ona karar vermek lazım. Alien türü bir şey mi acaba hani parazit yaşayan, ağzından sürekli salyalar akan diş gıcırdatan alien filmi var ya... Öyle bir şeye benziyorlar.

Sitelerde Paylaş

Hey yavrum hey işid denen pisliklerin zihniyeti .. Bir sahne canlanıyor gözümün önünde .. .Birileri evimi istila ediyor beni zorla sünnet ediyor .. Kafir bir kadın olarak savaş esiri bir caninin cariyesi oluyorum .Adam paraya sıkışınca da ki o arada hem beni istismar etme hakkıda var beni pazarda satıyor ... Kadınların iyisi itaatkardır .Yat diycek yatıcaksın canın istesin istmesin .Karnına ekmek koydu diye yat kalk ..... Ev kölesi sin ... Bir hiç olsan hiç değilse aşağılanmazdın ey müslüman kadın ...

Sitelerde Paylaş

Suudi Arabistan'da çocuk tacizleri had safhada. İslam hukuku cinsiyet ve hür-köle ayrımı yapan ve katili kan parası karşılığı salıveren bir aşiret töresi mantığına sahip olduğu için adaleti karşılayamıyor. Ulema sınıfı çareyi bebekleri de çarşaflamakta buluyor. Sağlıklı cinsel eğitim verilmeyen, ilkel ve medeniyetsiz toplumlarda cinsel baskılar ve yasaklar abazanların sapıklığını engelleyemez. Aydınlanma devrimi zorunlu!

Şeyh Abdullah el-Davut: “The prevalent custom among Muslims of the countries of East Asia is to make girls start wearing the hijab in the second year of their lives. This has motivated us to compete with them, and we will start our girls wearing the hijab even earlier….We do not want to see revealing and shameful clothing, especially when girls start to develop and fill out, and show signs of beauty, and so on. You find that she is in a state of exposure and nudity. I think we know that there are fatwas that forbid this, even if they have not yet reached the stage of puberty. Whenever the girl is an object of desire, the parents have the duty to cover her up with a hijab”

Yani kısaca diyor ki: "Doğu Asya ülkelerinin müslümanları arasındaki yaygın adet kızların hayatlarının ikinci yılında hicap takmaya başlamasıdır. Bu bizi onlarla yarışmak için motive ediyor, ve biz kızlarımıza daha erken hicap giydirmeye başlayacağız. Biz dekolte ve utanç verici giyim görmek istemiyoruz, özellikle kızlar gelişmeye ve olgunlaşmaya başladığında, ve güzellik belirtileri gösterdiğinde, ve saire. Kız arzu nesnesi olduğu zaman, ebeveynlerin onu hicap ile örtbas etme yükümlülüğü var."

:D :D

Sitelerde Paylaş

Mısır'da Selefiler'in vaizi Yasir Burhami'nin verdiği bir fetva ile erkeklere, yaşamları tehlike altındaysa eşlerinin tecavüze uğramalarına seyirci kalmalarının caiz olduğunu söylemesi, tartışmalara yol açtı.

Selefi Nur Partisi'nin "ruhani" temsilcilerinden olarak bilinen Burhami, fetvalarını anasalafy.com adlı Nur Partisi ile ilişkili bir sitede yayınladı. Bir kadının tecavüze uğradığı durumda, eşi olan erkeğin hayatı tehlike altındaysa, erkeğin duruma müdahale etmemesinin dinen caiz olduğunu söyleyen Burhami, eşlerini bir başka erkekle yakalayan kişilerin ise kadını öldürebileceklerini belirtti.

Burhami; "Eşi tecavüze uğrayan kişi, para için soyguna maruz kalan kişinin konumundadır ve bu halde kadını savunmak ya da karşıdaki kişiyi teslim almaya çalışmak zorunluluğunda değildir" dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Dini Bağışlar Bakanlığı yetkilisi Muhammed Ali ise, Burhami'nin söylediklerinin şer'i ya da genel hukuk kurallarında bir yeri olmadığını belirtti. Ali; "Her Müslüman, sonunda ölüm ya da hapse girmek dahi olsa onurunu korumak zorunda" değerlendirmesini yaptı.

Burhami'nin fetvası, Sünni doktrinlerinin en geniş öğretim merkezi olarak tanımlanan El Ezher Üniversitesi tarafından da eleştirildi. Üniversitenin önceki fetva komitesi başkanı Şeyh Ali Ebu el-Hasan, İslam'da kadının onurunun kocası tarafından korunmasının bir zorunluluk olduğunu belirtti.

'Erkek kadını bir başka erkekle yakalıyorsa öldürebilir'

Burhami, bir başka fetvasında ise, eşini bir başka erkekle yakalayan bir kimsenin, kadını öldürmesinin dini gerekçelerle haklı olacağını savundu. Mısır İslam Araştırmaları Konseyi ise, fetvayı kınayarak, bu tip durumlarda erkeklerin kol kuvvetleriyle yasayı ihlalinin savunulamayacağını belirtti. Burhami'nin, tartışmalı fetvaları dolayısıyla Mısır camiilerinde fetva vermesi yasaklanmıştı

http://dunya.milliye...411/default.htm

Sitelerde Paylaş

boş beleş yazı resimleri bırakta 'itaat etmeyen'kadın kimdir nedir e odaklan.

mesela seni ele alalım,karına bir kötü sözün yok gayet iyi davranıyorsun ama karın sana itaat etmiyor, seni sallamıyor, adam yerine koymuyor, almış başını gidiyor, 5 tane bebe var. sen çalışıyor didiniyorsun. kadın kadın değil bildiğin odun. bir defa bile hoşgeldin hayatım dememiş, güleryüz göstermemiş, bildiğin no frost. anlat bize ne yapacağını dinliyoruz seni koç.

vereceğin cevaba göre sana sorularım olacak

ha gardaşıma :D

Sitelerde Paylaş

mesela seni ele alalım,karına bir kötü sözün yok gayet iyi davranıyorsun ama karın sana itaat etmiyor, seni sallamıyor, adam yerine koymuyor, almış başını gidiyor, 5 tane bebe var. sen çalışıyor didiniyorsun. kadın kadın değil bildiğin odun. bir defa bile hoşgeldin hayatım dememiş, güleryüz göstermemiş, bildiğin no frost. anlat bize ne yapacağını dinliyoruz seni koç.

itat etmeyen kadın kimdir ...mesela - sen 2. karı alacan - karar verdin...

evdeki KARI da İTİRAZ etti - BAŞ kaldırdı - İSYAN etti bu duruma....

napacan ?....ilk yolları deneyip ikna etmeye çalışıcan---ikna OLMADI ?? napacan ?

DÖVECEN....nekadar ? SINIR YOK kuranda -- AĞIZ BURUN KIR işte....

ne kadar süre ile ? BELLİ değil....İKNA OLANA kadar ağzını burnunu KIR......en sonunda "tamam bey - 2. değil istersen 3. 4. al" diyene kadar DÖV-kır ağzını burnunu

Sitelerde Paylaş

Karisi onu sallamiyorsa, hemen siddet mi devreye girmek zorunda?

Empati kurmalisin,karsina alip konusabilirsin.

Dovmeye karsiyim,bir kadina asla ama asla o el kalkmamali.

Sitelerde Paylaş

İtaat etmeyen erkekle ilgili niye ayet yok? Alıp başını giderse bir erkek evde beş tane bebe, ara sıra gelir ilgilenmez, uyarırsın laf dinlemez. Yok mu böyle durumlar? Böyleleri için niye ayet gelmemiş vurun değnekle kafalarına öyle adamların falan diye?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...