Jump to content

İncil'de Hz.Muhammed(s.a.v.)

Recommended Posts

Uzun uzun yazmaya gerek yok linklerde karşılıklı bazı açılamalar mevcut. Tahrif edilen İncil ve Tevrat'ta gerçekten Peygamber Efendimizin adı geçmektedir. Barnabas incili bu konuda bir örnektir. Yuhanna İncilinde "Paraklit" veya "Faraklit" (Yunanca: Parakletos) olarak geçmektedir.

Bu konuda iki tarafın da görüşlerine yer vermek istiyorum:

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/14711/incil-de-gecen-faraklit-kelimesinin-peygamber-efendimize-isaret-etmedigi-iddia-ediliyor-bu-kelimenin-gercek-durumu-nedir.html

http://www.risaleonline.com/soru-cevap/tevrat-ve-incilde-hz-muhammed-asm

http://www.meryemana.net/book/index.php?td=16&book=29&site=2292

Gelecekten haber alınması mümkün olmadığından sizin iddialarınız gerçeği yansıtmamaktadır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 187
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin verdiğin linkten :)

Arasıra, İncil'de Hz. Muhammed'in gelişini müjdeleyen sözler vardır, Hz. İsa, İslam'ın peygamberinin gelişini açık bir şekilde vaadetmiştir, diyen kişiler ortaya çıkıyor; bu nevi id­diaların aslı nedir?

Bu iddialar hakkında ilk önce şunu kaydetmeliyiz ki, iddi­ayı ileri sürenlerin çoğu aynı zamanda, bugün ellerimizde bu­lunan İncil'in tahrif edildiğini, onun metninin sahih olmadığı­nı, ona güvenilemeyeceğini iddia ederler; demek ki, kendile­rinin iddialarına göre, İsa'nın hakiki sözleri bugün ellerimizde bulunan İncil'de kaydedilmemiştir. O halde, yine kendilerin iddialarına göre, İsa'nın neleri söylediğini, neyi veya kimi müjdelediğini İncil'den öğrenmek imkânsızdır, boş bir teşeb­büstür; böylece bu soru kendiliğinden kalkar.

Sitelerde Paylaş

1)Niye iman etmiyorlar o zaman? Deli bu adamlar inandıkları kitap gelecek peygamberi adıyla vermiş madem...

2)"Paraklit" veya "Faraklit" diyeceğine Muhammed demesi herşeyi kolaylaştırmaz mıydı?

3)Bir de aşağıdaki ayetler varmış

:lol:

Kuran'ın kendisi hakkında doğru ve son din olduğu ve de hiç bozulmadığı sadece Kuran'da mı yazıyor? İncil'de de kendisininm doğruluğu ve tek geçerli din olduğu ve bozulmayacağı yazmıyor mu? Evet, Müslümanlar çok akıllı da Hristiyanlar salak mıydı? :)

Şimdi siz söyleyin, aşağıdaki İncil ayetlerini okuduktan sonra bir Hristiyan hiç ondan sonra gelen başka bir dine, peygamere veya kitaba inanmak ister mi? O peygamber mucize bile gerçekleştirse?

Matta 5

17 "Kutsal Yasayı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.

18 Size doğrusunu söyleyeyim, yer ve gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasadan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.

19 Bu nedenle, bu buyrukların en küçüğünden birini kim çiğner ve başkalarına öyle öğretirse, Göklerin Egemenliğinde en küçük sayılacak. Ama bu buyrukları kim yerine getirir ve başkalarına öğretirse, Göklerin Egemenliğinde büyük sayılacak.

Matta 24

3 İsa, Zeytin Dağında otururken öğrencileri yalnız olarak yanına geldiler. "Söyle bize" dediler, "Bu dediklerin ne zaman olacak, senin gelişini ve çağın bitimini gösteren belirti ne olacak?"

4 İsa onlara şu karşılığı verdi: "Sakın kimse sizi saptırmasın!

5 Birçokları, 'Mesih benim' diyerek benim adımla gelip birçok kişiyi aldatacaklar.

6 Savaş gürültüleri, savaş haberleri duyacaksınız. Sakın korkmayın! Bunların olması gerek, ama bu daha son demek değildir.

7 Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak; yer yer kıtlıklar, depremler olacak.

8 Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır.

9 "O zaman sizi sıkıntıya sokacak, öldürecekler. Benim adımdan ötürü bütün uluslar sizden nefret edecek.

10 O zaman birçok kişi imandan sapacak, birbirlerini ele verecek ve birbirlerinden nefret edecekler.

11 Birçok sahte peygamber türeyecek ve bunlar birçok kişiyi saptıracak.

12 Kötülüklerin çoğalmasından ötürü birçoklarının sevgisi soğuyacak.

13 Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır.

14 Göksel egemenliğin bu Müjdesi bütün uluslara tanıklık olmak üzere dünyanın her yerinde duyurulacak. İşte o zaman son gelecektir.

Matta 24

23 Eğer o zaman biri size, 'İşte Mesih burada', ya da 'İşte şurada' derse, inanmayın.

24 Çünkü sahte mesihler, sahte peygamberler türeyecek; bunlar büyük belirtiler ve harikalar yapacaklar. Öyle ki, ellerinden gelse, seçilmiş olanları bile saptıracaklar.

25 İşte size önceden söylüyorum.

26 "Bunun için size, 'İşte Mesih çölde' derlerse gitmeyin. 'Bakın, iç odalarda' derlerse inanmayın.

27 Çünkü İnsanoğlunun gelişi, doğuda çakıp batıya kadar her taraftan görülen şimşek gibi olacaktır.

28 "Leş neredeyse, akbabalar oraya üşüşecek.

29 "O günlerin sıkıntısından hemen sonra, 'Güneş kararacak, Ay ışık vermez olacak, Yıldızlar gökten düşecek, Göksel güçler sarsılacak.'

30 "O zaman İnsanoğlunun belirtisi gökte görünecek. Yeryüzündeki bütün halklar ağlayıp dövünecek, İnsanoğlunun gökteki bulutlar üzerinde büyük güç ve görkemle geldiğini görecekler.

31 Kendisi güçlü bir borazan sesiyle meleklerini gönderecek. Melekler Onun seçtiklerini göğün bir ucundan öbür ucuna dek, dünyanın dört bucağından toplayacaklar.

Matta 28

18 İsa yanlarına gelip kendilerine şunları söyledi: "Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi.

19 Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin; onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruhun adıyla vaftiz edin;

20 size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim."

Markos 13

5 İsa onlara anlatmaya başladı: "Sakın kimse sizi saptırmasın" dedi.

Markos 13

21 Eğer o zaman biri size, 'İşte Mesih burada', ya da, 'İşte şurada' derse, inanmayın.

22 Çünkü sahte mesihler, sahte peygamberler türeyecek; bunlar, belirtiler ve harikalar yapacaklar. Öyle ki, ellerinden gelse seçilmiş olanları saptıracaklar.

23 Ama siz dikkatli olun. İşte size her şeyi önceden söylüyorum."

30 Size doğrusunu söyleyeyim, bütün bunlar olmadan bu kuşak ortadan kalkmayacak.

31 Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır."

32 "O günü ve o saati, ne gökteki melekler, ne de Oğul bilir; Babadan başka kimse bilmez.

Luka 22

67 Ona, "Sen Mesih isen, söyle bize" dediler. İsa onlara şöyle dedi: "Size söylesem, inanmazsınız.

68 Size soru sorsam, yanıt vermezsiniz.

69 Ne var ki, bundan böyle İnsanoğlu, kudretli Tanrının sağında oturacaktır."

70 Onların hepsi, "Yani, sen Tanrının Oğlu musun?" diye sordular. O da onlara, "Söylediğiniz gibi, ben Oyum" dedi.

Yuhanna 14

5 Tomas, "Ya Rab, senin nereye gideceğini bilmiyoruz, yolu nasıl bilebiliriz?" dedi.

6 İsa, "Yol, gerçek ve yaşam Benim" dedi. "Benim aracılığım olmadan Babaya kimse gelemez.

7 Beni tanısaydınız, Babamı da tanırdınız. Artık Onu tanıyorsunuz, Onu gördünüz."

Yuhanna 14

12 Başka hiç kimsede kurtuluş yoktur. Bu göğün altında insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek başka hiçbir ad yoktur."

Elçilerin İşleri 13

6 Adayı baştan başa geçerek Bafa geldiler. Orada büyücü ve sahte peygamber Baryeşu adında bir Yahudiyle karşılaştılar.

7-8 Baryeşu, Vali Sergius Pavlusa yakın biriydi

9-10 Ama Kutsal Ruhla dolan Saul, yani Pavlus, gözlerini Elimasa dikerek, "Ey İblisin oğlu!" dedi. "Yüreğin her türlü hile ve sahtekârlıkla dolu; doğru olan her şeyin düşmanısın. Rabbin düz yollarını çarpıtmaktan vazgeçmeyecek misin?

Romalılar 10

3 Tanrının öngördüğü doğruluğu anlamadıkları ve kendi doğruluklarını yerleştirmeye çalıştıkları için Tanrının öngördüğü doğruluğa boyun eğmediler.

4 Oysa her iman edenin aklanması için Mesih, Kutsal Yasanın sonudur.

Romalılar 10

8 Ne deniyor? "Tanrı sözü sana yakındır, Ağzında ve yüreğindedir."

9 İsanın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrının Onu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın.

Romalılar 11

28 İsrailliler Müjdeyi reddederek sizin uğrunuza Tanrıya düşman oldular; ama Tanrının seçimine göre, ataları sayesinde sevilmektedirler.

29 Çünkü Tanrının armağanları ve çağrısı geri alınamaz.

1. Korintliler 3

10 Tanrının bana lütfettiği görev uyarınca bilge bir mimar gibi temel attım, başkaları da bu temel üzerine inşa ediyor. Herkes nasıl inşa ettiğine dikkat etsin.

11 Çünkü hiç kimse atılan temelden, yani İsa Mesihten başka bir temel atamaz.

12 Bu temel üzerine kimi altın, gümüş ya da değerli taşlarla, kimi de tahta, ot ya da kamışla inşa edecek.

13 Herkesin yaptığı iş belli olacak, yargı günü ortaya çıkacak. Herkesin işi ateşle açığa vurulacak. Ateş her işin niteliğini sınayacak.

1. Korintliler 16

13 Uyanık kalın, imanda dimdik durun, mert ve güçlü olun.

Galatyalılar 1

7 Gerçekte başka bir müjde yoktur. Ancak aklınızı karıştırıp Mesihin Müjdesini çarpıtmak isteyenler vardır.

8 İster biz, ister gökten bir melek size bildirdiğimize ters düşen bir müjde bildirirse, lanet olsun ona!

9 Daha önce söylediğimizi şimdi yine söylüyorum: Bir kimse size kabul ettiğinize ters düşen bir müjde bildirirse, ona lanet olsun!

Galatyalılar 3

10 Yasanın gereklerini yapmış olmaya güvenenlerin hepsi lanet altındadır. Çünkü şöyle yazılmıştır: "Yasa Kitabında yazılı olan her şeyi sürekli yerine getirmeyen herkes lanetlidir."

Sitelerde Paylaş

Sallamanın sonu yok. İncil'i bırakın, Muhammed'in adı Tevrat'ta bile geçiyormuş:

"Bunların dışında, Efendimizin (asm) ismi, Tevrat'ta çoklukla “Ahyed”, İncilde ise, ”Ahmet” olarak geçmektedir.

(bk. Kenzu’l-ummal, h. no: 1021; Nebhânî, Hüccetüllah ale’l-Âlemîn, 108, 112; Halebî, es-Sîretü’l-Halebiye, 1/35)"

http://www.sorularla...rumu-nedir.html

Sitelerde Paylaş

Bulumberg tv de :D armagedon ile ilgili bi belgesel izledim genelde hristiyan araştırmacılar konuşuyodu islamın bakışını anlattıkları bölümler hep kesilmiş bazı yorumlardan farkettiğim kadarıyla Muhammedin hristiyanlık ve yahudilikten çok alıntılar yapmış aslında peygamber olmayan biri olarak yorumluyolardı çok merak etmiştim kesilen yerlerde neler deniyodu ciddiye aldıklarını sanmıyorum

Sitelerde Paylaş

Bulumberg tv de :D armagedon ile ilgili bi belgesel izledim genelde hristiyan araştırmacılar konuşuyodu islamın bakışını anlattıkları bölümler hep kesilmiş bazı yorumlardan farkettiğim kadarıyla Muhammedin hristiyanlık ve yahudilikten çok alıntılar yapmış aslında peygamber olmayan biri olarak yorumluyolardı çok merak etmiştim kesilen yerlerde neler deniyodu ciddiye aldıklarını sanmıyorum

zaten ciddiye alsalar anormal olur,hristiyanlık kalmaz ortada.ama hristiyanlık zaten iseviliğe karşı olarak doğmuştur.

Sitelerde Paylaş

Bu aynı çocuğun 3. ayda cinsiyetinin belli olması gibi birşey :) Allah madem incil tevrat olarak kitap gönderiyor (2 adet) sonra 3.sü geliyor Kuran.. Yalancı mı o zaman Allah ? Ya da insanları ayırıyor dini olarak.. Niye ? Allah katında ayrımcılık mı var ?

Bu aynı Domuz eti gibi bide :) Hristiyan yerse günah olmaz... Islam yerse günah olur..

Niye iki dininde inancı Allah değil mi ??

Bi besmele çekmeliyiz bence burda :):)

Bir kitap birinin doğacağını baştan söyleyebilir. Hz Muhammed gelmiş ve Islamı yaygınlaştırmaya çalışmış.. Niye Ondan öncekiler inançsızmıydı ? Cehenneme mi gitti ?

Kitaplar herşeyin açıklamasını yapar ama bu 3 kitaba güvenemem ki ben :)

tarihinde meleagros tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzun uzun yazmaya gerek yok linklerde karşılıklı bazı açılamalar mevcut. Tahrif edilen İncil ve Tevrat'ta gerçekten Peygamber Efendimizin adı geçmektedir. Barnabas incili bu konuda bir örnektir. Yuhanna İncilinde "Paraklit" veya "Faraklit" (Yunanca: Parakletos) olarak geçmektedir.

Bu konuda iki tarafın da görüşlerine yer vermek istiyorum:

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/14711/incil-de-gecen-faraklit-kelimesinin-peygamber-efendimize-isaret-etmedigi-iddia-ediliyor-bu-kelimenin-gercek-durumu-nedir.html

http://www.risaleonline.com/soru-cevap/tevrat-ve-incilde-hz-muhammed-asm

http://www.meryemana.net/book/index.php?td=16&book=29&site=2292

Gelecekten haber alınması mümkün olmadığından sizin iddialarınız gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu konu müslümanların kıçından uydurduğu bir konudur ve tüm islam bile bunu kabul etmez, geçen gün Tc Tv'lerinin birinde yarışma sorusu olrak soruldu.

İncilde bahsi geçen kutsal ruhu muhammet diye yorumlamak akıl hastalığından başka bir sey değildir.

Sitelerde Paylaş

Bu aynı çocuğun 3. ayda cinsiyetinin belli olması gibi birşey :) Allah madem incil tevrat olarak kitap gönderiyor (2 adet) sonra 3.sü geliyor Kuran.. Yalancı mı o zaman Allah ? Ya da insanları ayırıyor dini olarak.. Niye ? Allah katında ayrımcılık mı var ?

Bu aynı Domuz eti gibi bide :) Hristiyan yerse günah olmaz... Islam yerse günah olur..

Niye iki dininde inancı Allah değil mi ??

Bi besmele çekmeliyiz bence burda :):)

Bir kitap birinin doğacağını baştan söyleyebilir. Hz Muhammed gelmiş ve Islamı yaygınlaştırmaya çalışmış.. Niye Ondan öncekiler inançsızmıydı ? Cehenneme mi gitti ?

Kitaplar herşeyin açıklamasını yapar ama bu 3 kitaba güvenemem ki ben :)

hz musa yahudiliği,hz isa hristiyanlığımı anlatmış.

Sitelerde Paylaş

spirit of truth kutsal ruh değildir.İncil de spirit kelimesi peygamberler için de kullanılır.

Halt etmişsin sen.

Peygamberinizin anıldığını 'kanıtlamak' için İncil'i maymuna çevirdiniz lan.

'Spirit' (Ruh) sözcüğü, İncil'de her zaman Tanrı-İsa-Kutsal Ruh üçlemesindeki Kutsal Ruh için kullanılmıştır.

İsa vaftiz olduğunda üzerine Ruh iner, havarilerin üzerine hep Ruh iner, Pavlus Şam'a giderken kum fırtınasında üzerine Ruh iner.

Bu Ruh, Kutsal Ruh'tur. Bir peygamber değil. (Senin kitabında da Ruh-ül Kuds diye geçiyor, haberin var mı?)

Sen kimi kandırıyorsun? Karşında, her söylediğine "Allah razı olsun" diyen Müslümanlar yok.

Kendine gel.

Sitelerde Paylaş

1 John 4:1 Sevgili kardeşlerim, her ruha(spirit) inanmayın. Tanrıdan olup olmadıklarını anlamak için ruhları sınayın. Çünkü birçok sahte peygamber dünyanın her yanına yayılmış bulunuyor.

John16:12“I have much more to say to you, more than you can now bear. 13But when he, the Spirit of truth, comes, he will guide you into all truth. He will not speak on his own; he will speak only what he hears, and he will tell you what is yet to come. 14He will bring glory to me by taking from what is mine and making it known to you. 15All that belongs to the Father is mine. That is why I said the Spirit will take from what is mine and make it known to you.

John16:12 ‹‹Size daha çok söyleyeceklerim var, ama şimdi bunlara dayanamazsınız. 13 Ne var ki O, yani Gerçeğin Ruhu gelince, sizi tüm gerçeğe yöneltecek. Çünkü kendiliğinden konuşmayacak, yalnız duyduklarını söyleyecek ve gelecekte olacakları size bildirecek. 14 O beni yüceltecek. Çünkü benim olandan alıp size bildirecek.

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz önce İncil tahrif edilmiş mi, edilmemiş mi ona karar verin.

İşinize gelmeyince 'tahrif edilmiş', gelince 'tahrif edilmemiş' oluyor, he mi?

...................................................................................................

Paraklit -------------> Ahmet -------------> Muhammed

Ruh ------------------> Peygamber ------> Muhammed

Sizdeki bu yetenek, şapkadan tavşan çıkaran illüzyonistlerde yoktur.

Hem vallahl hem billahi hem tallahi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...