Jump to content

Ateist komunistler niye böyle iki yüzlü?

Recommended Posts

• İleti 493
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendi stalinleri leninleri katliam yapınca susuyorlar, islama gelince vicdan abidesi kesiliyorlar.

Burada kemalist olur, islamı eleştirir kızmam. Çünkü atatürk o kadar dikdatkör değildi

Ama bunlar. Her türlü iki yüzlülük var.

Son zamanlarda iletilerin dikatimi çekiyor. Düşüncelerinde içten içe bir değişim var gibi. Bu iletin de de, " Tamam ama onlarda yaptı " durumları var.

Sitelerde Paylaş

1- Komünistler, Islamı katliam yaptı diye eleştirmez. Biz olaylar üzerinden eleştiri yapmayız. Fikirleri eleştiririz. Yazılarıma hiç dikkat ettin mi bilmiyorum ama IŞID'in yaptıklarından dolayı bile Islamı suçlamadım. Yanlış anlaşılmasın, katliamları savunmuyorum tabii ki. Ancak eleştirilerimizin merkezine, o onu öldürdü, bu bunu öldürdü olmaz. Bizim dinlere dönük eleştirimiz - sadece Islam değil, din ayırmayız- dayattıkları toplumsal model ve sınıfsal temelleri ile ilgilidir. Daha dikkatli okumanı tavsiye ederim.

2- Lenin ve Stalin katliam yapmadı. Lenin yoldaşımız eşitlik ve kardeşlik ideallerinin bedeninde cisimleştiği efsanevi bir figürdür. Dünyanın her yerinde saygı görür. Cahiller dışında kimse onu katliamcılıkla suçlamaz. Stalin yoldaşımıza ilgili gerçek bir olay anlatayım sana. Öyle milyon tane uyduruk hadis gibi değil, kayıtlı gerçek bir olay. Stalin'in oğlu Nazilere karşı cephede çavuş rütbesi ile savaşmaktadır. Esir düşer. Naziler aldıkları esirin önemli birisi olduğunu anlayınca Stalin'e esir değişimi önerirler. Stalin'in oğluna karşılık binlerce Nazi esirinin bırakılmasını isterler. Stalin, elinizdeki esir çavuş rütbesinde bir askerdir. Ona karşılık bir esir çavuş verebilirim. Kural budur der. Bunun üzerine Naziler Stalin'in oğlunu öldürürler. Stalin eşitlik idealine bağlılığını, bu alevden gömleği giyerek kanıtlamıştır. Katliam falan yapmamıştır. Hepsi yalan.

Komünistlerin eleştiri toplamı içinde, dinler küçük bir alan kaplar. Son dönem AKP iktidarının denyoluğu bu oranı artırdı. Gerçekte din ve tanrı inancı ile fazla uğraşmayız. Bizim derdimiz kapitalizm ve emperyalizmdir.

Sitelerde Paylaş

Ateizm ile komunizm i karıştırmıyoruz değil mi ? Her tür ateist olabilir. Komunist de olabilir. Liberal de olabilir. sen komunist ateist dediğine göre ben üzerime alınmayayım bari.

Komunizm

Komünizm (Latince kökenli communis - ortak, evrensel); üretim araçlarının ortak mülkiyeti üzerine kurulu sınıfsız, parasız ve devletsiz bir toplumsal düzen; ve bu düzenin kurulmasını amaçlayan toplumsal, siyasi ve ekonomik bir ideoloji ve harekettir.

Ateizm

Ateizm; tüm tanrılara ve ruhsal varlıklara olan metafizik inançları reddeden ve var olan gerçekliği inanç yoluyla açıklamayı kabul etmeyen bir felsefi düşünce akımıdır.[

Sitelerde Paylaş

Stilin ve lenin yoldaşlar.

Dünyanın her yerinde saygı sevgi ile anılır !

Katliam yapmadılar!

Kayıtlı gerçek hadist !

Cahiller dışında kimse onları katliamcı yapmaz !

Bu saydıklarınız size göre böyle ve sizin dogrularınız. Sizin bu doğrunuzun inanan müslüman dan hiç bir farkı yok. Tanimadıgı bilmedigi sadece duydugu Muhammedi iyi bir insan olarak tanımlayıp burada onu savunan onu yalnızca cahillerin alayladıgı bir müslüman dan..

Sitelerde Paylaş

Stilin ve lenin yoldaşlar.

Dünyanın her yerinde saygı sevgi ile anılır !

Katliam yapmadılar!

Kayıtlı gerçek hadist !

Cahiller dışında kimse onları katliamcı yapmaz !

Bu saydıklarınız size göre böyle ve sizin dogrularınız. Sizin bu doğrunuzun inanan müslüman dan hiç bir farkı yok. Tanimadıgı bilmedigi sadece duydugu Muhammedi iyi bir insan olarak tanımlayıp burada onu savunan onu yalnızca cahillerin alayladıgı bir müslüman dan..

Ergen hezeyanlarından hakikaten sıkılıyorum. Bir insanın herhangi bir değerler sistemine bağlı olmasına karşı çıkıyorsun, anladığım kadarı ile. Tam bir ergen hezeyanı.

Lenin ve Stalin bundan 100 sene kadar önce yaşamış insanlardır. Bütün hayatları, yaptıkları kayıt altındadır. Mitoloji ile bunun ne alakası var?

Bu insanların yaptıklarını iddia ettiğiniz katliamları, kaynakları ile beraber yazın tartışalım.

Sitelerde Paylaş

Bos, bilgisiz, ustelik arastirmaktan nefret eden beyinler yalanla beslenir, yalanla kandirilirlar. Bildigim butun muslumanlar ayni yalanlari tekrar eder dururlar. Iclerinden bir teki "ulan boyle soyluyorlar ama isin asli nedir" deyip arastirma zahmetine katlanmaz.

Gecenlerde bir dumbelek "Ataturk savarona yatini alacak parayi nereden buldu" diyordu. Okuze "bastirdi parayi aldi dediler"" o da oyle belledi. Daha kotusu de, belledigi o yalani cevresindekilere de yaydi. Muslumanlar buna benzer yalanlardan binlerce urettiler, uretmeye de devam ediyorlar. Bu baslikta da benzer yalanlardan biri var. Stalin'in sicili pek temiz degil, ama Lenin bu adi suclamalari hak etmiyor. Bu yalanlara inanan, bir de millete gercekmis gibi anlatan tenekelere dunya tarihini kokten degistiren Vladimir Ilyic Ulyanov Lenin'in hayatini okumalarini oneriyorum, ama biliyorum okumayacaklar, cenemi bosa yoruyorum...

Sitelerde Paylaş

Lenin devrimden 4 sene sonra vefat etti. Zaten devrimden hemen sonra hastalandı. Devlet yönetmek için zamanı olmadı. Stalin yoldaş ise, Nazi iktidarını ezmiş, Stalingrad direnişini ateşlemiş bir liderdir. Stalin devlet yönetmiştir. Savaş yönetmiştir. Savaşan bir ülkenin liderinin, bir masal kahramanı gibi kalması beklenemez. Elinizi taşın altına koymazsanız, tabii ki eliniz temiz kalır.

Stalin bir devrimci, bir sosyalist olarak yaşadı ve öyle öldü. Bir sosyalist olarak onun bütün hatası ve sevabını sahipleniyorum. Aynı şekilde, devrim tarihinin bütün "suçlarını", "günahlarını" üstüme alıyorum. Büyük Fransız Devrimi'nin Jakoben'lerinden, Fransız Komünü'nün barikat savaşçılarına, Latin Amerika'nın köylü devrimi liderlerinden, Çin'in demokratik devrimcilerine, Anadolu'nun Aydınlanma devrimi kadrolarından, Mısırlı ve Filistinli devrimcilerine bütün devrim tarihinin günahı bizim boynumuza olsun!

Devrim özür dilemez!

Sitelerde Paylaş

Kendi stalinleri leninleri katliam yapınca susuyorlar, islama gelince vicdan abidesi kesiliyorlar.

Burada kemalist olur, islamı eleştirir kızmam. Çünkü atatürk o kadar dikdatkör değildi

Muhammed'in yaptığı savaşları ve bu savaşlarda yaptıklarını anlayabiliriz ama mevzu burada bitmiyor ki..Muhammed istediği kişiyi işaret edip ''yok mu benim için şu kişiyi öldürecek?'' diye cinayet emri vermiştir..Şimdi bu cinayetlerin,Muhammed'in yaptığı savaşlarla ne alakası var?

Adamın biri bir şiir yazıyor ve bu Muhammed'in hoşuna gitmiyor..Gidin şu şairi öldürün diyor Muhammed..Bize bunu izah edin,edebilirseniz..!

Diğer taraftan Mekke'nin veya Hayber'in fethi sırasındaki ölümler doğaldır.Sonuçta bir savaş var ortada..

Sosyalistlerin/komünistlerin yaptıkları savaşların/devrimlerin bir amacı vardı..Bu amaçlar da tamamen insanların faydasına dönüktü..Abd'nin Irak'a girmesi gibi değerlendiremezsiniz bu savaşları/devrimleri..

Muhammed'in savaşlarını hadi anladık diyelim;peki cinayet emirleri nedir,ne anlama gelmektedir?

Bize bunu açıklayın..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Devrim Liderlerine dil uzatamazsın.

Keyfi alınan bir karar yok.

Komünizm sisteminde lider iradesi yok

Kafanıza bunu sokun.

Bu demokrasi değil öyle başa geçirdiğin adam bir rüya görsün de sonra kafasına estiği gibi istediğini yapsın.

Komünist sistemde lider önemli değil.

Parti önemlidir.

Lenin ve Stalin katliam yapmadı.

Bunlar uydurma dindar yalanları.

Kilise ve cami cemaatlerinin yalanları.

Bu yalan en başarılı komünistleri hedef alan bir yalan.

Onların başarısını gölgede nasıl bırakabilirsin?

Onlara herkesin nefret ettiği bir suç yükleyerek.

Bu adamlara hangi suçu yükleyebilirsin?

Yolsuzluk yükleyemezsin, çünkü üzerilerine mal varlığı almıyorlar.

Ellerine para almıyorlar.

Faşistlik yükleyemezsin çünkü ırkçı değiller

Yalancılık yükleyemezsin çünkü istediklerini açıkça ifade ediyorlar.

Geriye ne kalıyor?

Katliam.

Masum insanları katlettiler yalanını yüklersin.

Çünkü sovyetler kapalı, çünkü sovyet halkının sesini dünyaya yansıtmıyor kapitalist medya

Bu şerefsizliği yapmayın.

Daha bir şey kazanamadınız.

Devlet sistemi olarak komünizmi ve sosyalizmi uygulanamaz hale getirmiş olabilirsiniz emperyalist dangalaklar.

Ancak halkın arasında ideolojinin yayılmasını önleyemiyorsunuz.

İdeoloji yayılıp büyüyor.

Gelir eşitsizliğinden şikayet var

İşler ehline verilmiyor diye şikayetler var

Eğitim sisteminden şikayetler var

Dünyada her yerde komünist ve sosyalist sistem halkın beynine dalga dalga yayılıyor.

Bu yayılma sonucunda ekonomik ve sosyal serbestlikle yeniden komünist sistemler çıkacak.

O zaman senin gibi yavşaklar şimdi bu açtığı başlığı tersinden kıçına sokacaklar.

Devrim liderleri hakkında konuşmayın.

Şerefsizler.

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu başlık çok saçma olmuş. Olmuş zira forumu açan sorduğu sorunun cevabını zaten biliyor.Ha başına Ateist koyarak dahada berbatlaştırmış. Hangi ideolojidenseniz o ideolojiyi sonuna kadar savunursunuz. Demokrasiymiş insan haklarıymış falan filan kalmaz!Hakikatta budur zaten.Bırakın onu bunu Çarı hadi kurşuna dizdiririrsinde günahsız küçük çocuklarını neden öldürtürsün?!Hep kendini sağlama alma değilde nedir? Stalin Kırımı Türklerden nasıl boşaltıp Sibiryaya yolladığı malumdur. Tren kapakları açıldığında havasızlıktan boğulmuş binlerce Türk cesedi görmezlikten gelinir.Azarbaycanlılara yapılan Sovyet baskıları Türkiyeye kaçan Azerilerin Korkudan iadesi sonucu onlara yapılanlar,Macar İhtilalinin bastırılış yöntemi onlar karşı devrimci ve vatan haini oluverirler.Müslümanlarda öyle. Ben Muhammedden bahsetmeyeceğim çünkü onun tarihte yaşayıp yaşamadığı bile şüpheli ama Türklere karşı yapılan Emevi zulmü ortadadır. Bugüne gelelim. IŞİD denilen kanlı terör örgütü ve Afganistan Talibanlarının İslam adına yaptıkları ortatadadır. Zaten İslamda budur!Son derece ilkel bir İbrahimi dindir!

Gelelim Atatürke O İnsan topluluklarını toplu olarak imha etmedi! Tek yapmak zorunda kaldığı İttihatçıların temizlenmesi oldu! Hariciye Vekili Tefik Rüştü Aras Dr Nazımın idamı üzerine Atatürkle konuşur. Atatürk ona şu sözleri söyler:"Sus çocuk eğer ben onları asmasaydım onlar senide benide asarlardı!"Halikaten Atatürk burada En yakın Silah arkadaşlarından yaveri Albay Arifi bile astırtmıştırki bu insanlar Cumhuriyete karşı gerici karşı devrimci değildiler. Ama yapmak zorundaydı!

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim: Devrimler Demokrasiyle gelmezler. Mutlaka kan dökerler. Yalnız oturduktan sonra hiç olmazsa İnsanların özel yaşamlarına müdahale etmezler.Sosyalizmde İnsanlar işsiz kalmazlar İnsanlık dışınıda bırakın bir hayvana dahi reva görülmeyecek şekilde çalıştırılmazlar.Günde Sekiz saat bile çalışmıyordu İşçiler Altı saat! çalışırlar Maaşlarını alırlar.Gezerler yerler içerler yaşarlardı!Yeterki Devrimler aleyhine çalışma Şuralardan buralardan para bulup Özel işler yapma! Zaten aldığın maaşla rahat yaşarsın! Yahu Karından ayrılsan Ona Ömür boyu YOKSULLUK NAFAKASI vermezsin Sosyalizmde! Yok böyle şeyler.Dolayısıyla Kadına şiddetin en az olduğu idareler yine sosyalist yönetimlerdir. Düşün 1000 TL SSK maaşı alıyorsun ve bunun yarısına yakınını 30 sene önce boşandığın kadına veriyorsun?! Ne yaparsın? İstediğin kadar Aile mahkemelerinde kadının senden daha zengin ve müreffeh yaşadığını ispat et! Kadın şayet Emekli Sandığına bağlı bir işte çalımıyorsa gene alır senden. Efendim Miamide bu kadının Villası olduğunu ispat et istersen. Kadın efendim benim işim yok O Villayı Babam aldı der ve tanık dinletirse işin yaştır! Alır Üç kuruşluk maaşını elinden! Bakın ha birem Üniversiteler kuruluyor Ülkede ve Bunların Mezunları işsiz kalacaklar.Sonunda bir çoğunluğu Gayrıinsani olarak Taşeron işçi olarak çalışacaklar! Özel iş yapmaya kalkarsın Beş Kuruş kar yapamasanda Kapitalist Devlet senden Götürü Vergi alır! kazan kazanma umurunda bile olmaz.

Kemalizmde öyle Yok Namaz kılmamışsın yok içki içmişsin yok Ramazanda oruç yemişsin Yok efendim evinde Kuş beslemişsin Karını kızına Türban taktırtmamışsın yok Rızasıyla nikah dışı Temyiz kudretine haiz bir bayanla beraber yaşamışsın yada yaşamadan beraber olmuşsun! Karışırmı senin bu yaşantına Devlet?İslamda karışır ama!O yüzden Sosyalist olmasam bile(Zengin olmadığım halde neden değilim onuda anlayamıyorum ya) Sosyalist bir Ülkede yaşamayı İslami bir Ülkede zengin yaşamaya tercih ederim.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Devlet sistemi olarak komünizmi ve sosyalizmi uygulanamaz hale getirmiş olabilirsiniz emperyalist dangalaklar.

Bizim tatlısu müslüman camianun aklında çok güzel bir islam var.

Benim aklımda da tüm insanlığın birleştiği sınırların ve ideolojilerin milliyetlerin dillerin dinlerin kalktığı hayat adına kararlar alıp uygulayan bir insanlık var.

Ne komunizm ne tatlı su islamı ne de benim sistem asla uygulanamaz. Evrimin getirdiği yerde avcı toplayıcı yapı benci yapıya dönüşmüş durumda.

Evrim bizi o noktalara evirmediği sürece yaşamamız gereken dünya bu...

Sitelerde Paylaş

Ama yapmak zorundaydı!

Kahraman olmak kolay değil. Onlar atatürkü idam etselerdi bugünün kahramanları onlar olacaktı. Ben ateistim ve hayat benim için önemli. Bir daha yaşamayacağız sonuçta o yüzden insanlar kahramanların ardından gitmeyi bırakıp şu fani dünyayı daha iyi değerlendirirlerse dünya daha yaşanabilecek bir yer olurdu.

Sitelerde Paylaş

Devrim Liderlerine dil uzatamazsın.

Keyfi alınan bir karar yok.

Komünizm sisteminde lider iradesi yok

Kafanıza bunu sokun.

Bu demokrasi değil öyle başa geçirdiğin adam bir rüya görsün de sonra kafasına estiği gibi istediğini yapsın.

Komünist sistemde lider önemli değil.

Parti önemlidir.

Lenin ve Stalin katliam yapmadı.

Bunlar uydurma dindar yalanları.

Kilise ve cami cemaatlerinin yalanları.

Bu yalan en başarılı komünistleri hedef alan bir yalan.

Onların başarısını gölgede nasıl bırakabilirsin?

Onlara herkesin nefret ettiği bir suç yükleyerek.

Bu adamlara hangi suçu yükleyebilirsin?

Yolsuzluk yükleyemezsin, çünkü üzerilerine mal varlığı almıyorlar.

Ellerine para almıyorlar.

Faşistlik yükleyemezsin çünkü ırkçı değiller

Yalancılık yükleyemezsin çünkü istediklerini açıkça ifade ediyorlar.

Geriye ne kalıyor?

Katliam.

Masum insanları katlettiler yalanını yüklersin.

Çünkü sovyetler kapalı, çünkü sovyet halkının sesini dünyaya yansıtmıyor kapitalist medya

Bu şerefsizliği yapmayın.

Daha bir şey kazanamadınız.

Ancak halkın arasında ideolojinin yayılmasını önleyemiyorsunuz.

İdeoloji yayılıp büyüyor.

Gelir eşitsizliğinden şikayet var

İşler ehline verilmiyor diye şikayetler var

Eğitim sisteminden şikayetler var

Dünyada her yerde komünist ve sosyalist sistem halkın beynine dalga dalga yayılıyor.

Bu yayılma sonucunda ekonomik ve sosyal serbestlikle yeniden komünist sistemler çıkacak.

O zaman senin gibi yavşaklar şimdi bu açtığı başlığı tersinden kıçına sokacaklar.

Devrim liderleri hakkında konuşmayın.

Şerefsizler.

Evet Onlar faşist değildi Dolayısıyla ırkçı değildiler. Ama geri olan ülke halklarınınada tepeden baktılar. SSCB de subaylarlardan Azeri Özbek Tacik kaç tane vardı? çoğu Hiristiyan kökenli Rus Ukrayna ve Gürcüydü.Evet Kapitalist değildiler paralarıda yoktu ama İKTİDAR ERKİ ellerindeydi.Saray gibi evleri hizmetkarları ve Türklerden boşalttıkları Kırımda Daçaları (Yazlık Villa) vardı.Yaşamlarında bir kere olsun Yiyecek kuyruğuna girmediler.

Diğer taraftan bu günün Rus zenginleri Kimlerdir? eski Komunist parti yöneticileri ve KGB üst düzey yöneticileri değilmi?Rejime son verdiler ama en büyük yolsuzluğuda yaptılar Halkın parasını çaldılar! Ve o servetin üstüne servet kattılar. Çoğu SSCB aydını emekli dahi edilmeden işlerinden oluverdiler. Dış Ülkelerde Bavul ticareti kadınları Fahişelik yapmak zorunda kaldı! Bunları hepimiz biliyoruz.Ve bunların sebebini Kapitalist dangalaklara yükleyemezsiniz.Ama yinede keşke başarılı olabilselerdi. Genede sosyalizm bir umuttur.

Sitelerde Paylaş

Önce doğru dürüst bir nick seç kendine de ondan sonra yanıt verelim. Analı danalı nick mi olur be? Bu nickle seni muhatap almam kendime, kusura bakma batının danası...

Gelelim konuya, Lenin bir devrimcidir ama Stalin değildir. Bu durumu Atatürk ve İnönü ile kıyaslayabiliriz. Atatürk mutlaka ki en büyük devrimci ama, İnönü öyle değildir.

Stalin'in koşulları tabii biraz değişik. Sovyetleri yok etmek amacında olan çok büyük bir Nazi belası ile ölüm kalım savaşı vermiştir. Peterburg canını dişine takmasa Naziler Moskova'ya girecekti. Peterburg savunması tarihe geçmiş çok büyük bir direniştir. Moskova'yı kurtardı.

Bu zorlu koşullar içinde de olsa Stalin psikopat biridir. Kendisine tehdit olarak algıladığı herkesi sürdürmüş ve öldürtmüştür. Paranoyak olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Türkiye'yi de tehdit etmiştir. Tehlikeli bir adamdı. Öldüğünde herkes rahat bir nefes aldı.

Bir de saldırı ve yağma savaşları asla insanlığa sığmayan vahşetlerdir. Muhammedin savaşları tamamı dahil olmak üzere saldırı, yağma ve talan savaşlarıdır. Muhammed tek bir savaşında bile haklı değildir. Saldıran taraftır. Atatürk savunma amaçlı olmayan tüm savaşların cinayet olduğunu belirtmekle tarihe geçmiştir. Düşman kayıplarının annelerine üzülmeyin, onlar artık bizim evlatlarımız oldular demiştir. Muhammed ise sizin ölüleriniz cehenneme kebap olmaya gitti demiştir. Muhammed insanlığa hiç bir olumlu katkı yapmamış bir yağmacıdır. Savaşları köle ve ganimet elde etmek amaçlıdır.

Sitelerde Paylaş

Evet Onlar faşist değildi Dolayısıyla ırkçı değildiler. Ama geri olan ülke halklarınınada tepeden baktılar. SSCB de subaylarlardan Azeri Özbek Tacik kaç tane vardı? çoğu Hiristiyan kökenli Rus Ukrayna ve Gürcüydü.Evet Kapitalist değildiler paralarıda yoktu ama İKTİDAR ERKİ ellerindeydi.Saray gibi evleri hizmetkarları ve Türklerden boşalttıkları Kırımda Daçaları (Yazlık Villa) vardı.Yaşamlarında bir kere olsun Yiyecek kuyruğuna girmediler.

Diğer taraftan bu günün Rus zenginleri Kimlerdir? eski Komunist parti yöneticileri ve KGB üst düzey yöneticileri değilmi?Rejime son verdiler ama en büyük yolsuzluğuda yaptılar Halkın parasını çaldılar! Ve o servetin üstüne servet kattılar. Çoğu SSCB aydını emekli dahi edilmeden işlerinden oluverdiler. Dış Ülkelerde Bavul ticareti kadınları Fahişelik yapmak zorunda kaldı! Bunları hepimiz biliyoruz.Ve bunların sebebini Kapitalist dangalaklara yükleyemezsiniz.Ama yinede keşke başarılı olabilselerdi. Genede sosyalizm bir umuttur.

Sovyetler birliği içerisinde rus ile bir özbeğin veya tacikin veya azerinin farkı yoktu.

Sovyetlerde tüm herkes sovyet vatandaşıydı ve birinin diğerine üstünlüğü yoktu.

Bu ileri mevkideki pozisyonlara gelememe yalanını geçelim.

Bunun nedeni eğitim.

Sovyetler içerisinde en eğitimli halk Rus Sovyet Federativ Sosyalist Cumhuriyetinin halkıydı (şu anki Rusya Federasyonu yani)

Eğitimli insanlar her yerde yükselir.

Ancak bir sınırlama olmadı.

Özellikle Gürcüler, Tatarlar, Kazaklar, Ermeniler ön plana çıkıp yine önemli pozisyonlara geldiler.

Bunun tercihle alakası yok.

Eğer herşeyi sıfırlarsan ve işi ehline vermeye kalkarsan, halkı eğitimli olanlar ön plana çıkar.

Rotasyon denilen şey (göçler) bu yüzden çıkarıldı zaten.

Sovyet içinde Rus Federativ Cumhuriyeti ön plana çıkmasın diye.

Ruslar ve diğer halklar karıştırılıp eğitim ve uzmanlık eşit dağıtılsın istendi.

Başarılı da olundu.

Rotasyon sırasında insanların karga tulumba taşındığı da yalan.

Evler inşa edildikten sonra taşıma gerçekleşir.

Orası sana mülteci kampı değil.

Sistemli bir devlet.

Eğer 10 bin konut yapıldıysa 10 bin aile taşınır.

Bu yalanları doğru kabul etmeyin.

Dinsel ahlakı olmayabilir ancak Lenin ve Stalinde çok yüksek bir materyalist ahlak vardı.

Bu ahlak etik, doğru, yanlış, haklı, haksız ayrımı yapabilir.

Emperyalist propoganda bu kişileri kötüler.

çünkü dünyada Emperyalizmi yok edebilecek tek ideoloji Komünizmdir ve o ideolojinin süper kahramanları da Lenin ve Stalindir.

Emperyalizm onlara insanların öcü gibi bakmasını sağlamak zorunda yaşamak için.

Bunu yapmazsa ve insanlar onlara saygın bakarsa emperyalizmi yere sererler.

Yok ederler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...