Jump to content

müslümanlar niçin İSLAM kaynaklarını reddediyorlar ?

Recommended Posts

TR müslümanlarına bakılınca % 99 u hadisleri ve bazı ayetleri reddederler...

örneğin : erkeğe , kadının dövülmesi ruhsatını veren ayeti reddederler - yahut orda "HAFİFÇE" vurun diyor..derler...anlamının saptırıldığını iddia ederler....vs.vs.vs.

hadisler için de aynı şey geçerlidir....

mesela muhammedin 9 yaşındaki ayşe ile gerdeğe girdiğini anlatan hadisleri reddederler....

beni kureyzadaki katliamı anlatan hadisleri ve ayeti reddederler...

reddedilen şeyler çoktur da....konumuz bu DEĞİL !!!! bu tip konular zaten ayrı başlıklarda tartışılıyor...

bu güne kadar hadisler ve ayetler - özellikle müslüman aleminin BATI karşısında oldukça GÜÇLÜ olduğu dönemlerde itirazsız kabul ediliyor ve günümüzde reddedilen ayetlere - hadislere göre HAYATIN kuralları - TOPLUMUN KURALLARI belirleniyordu...

ne oldu da günümüzde bunlar reddedilmeye başlandı ? daha düne kadar 1900 lü yıllara kadar savunulan (mesela kadının dövülmesi - evden çıkamaması - , kölelik, cariyelik vb. konular) şeyler niçin günümüzde reddedilmeye başlandı ?

Batının bilim ve teknoloji açısından ilerlemesi ve bu sayede hem SİLAH gücü hem de EKONOMİK gücü ele geçirmesi bu konularda acaba etken midir ?

zamanında gayrimüslümlere zorla dayatılan islam (ölüm korkusu - köle cariye edilme korkusu - cizyeye bağlanma korkusu vb.) artık silah ve ekonomi GÜCÜ elden gittiği için, ILIMLI şekilde mi gösterilip kabul ettirilmek isteniyor ?

nerde zamanında CİHAT ilan edip sürekli savaşan ve diğer ülkeleri milletleri CİZYEYE bağlayan - KÖLE eden - CARİYE yapan islam ülkeleri ?

günümüzde baktığımız zaman : bir zamanlar bırak bir alelade hristiyan insanla yanyana gelmeyen imamlar - din adamları - alimler.....PAPA ile sarmaş dolaş olmaya bile başladılar.

DİNLER ARASI DİYALOG bile düzenlendi vs.vs.vs.

evet....

neden artık islam kendi içindeki bazı şeyleri REDDETMEYE başladı - ? !

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslam çöküyor artık. Çünkü İslamın çağdışı ilkel bir din olduğu anlaşıldı.Bu yüzden reform yapmaya çalışıyorlar, tıpkı Hristiyanlar gibi. Hristiyanlıkta Protestanlık neyse İslam'da da Kuran Müslümanlığı o.Baksana adamlar evrimi bile kabul etmeye başlamış. İyice kafayı yediler yazık.

Sitelerde Paylaş

İslam çöküyor artık. Çünkü İslamın çağdışı ilkel bir din olduğu anlaşıldı.Bu yüzden reform yapmaya çalışıyorlar, tıpkı Hristiyanlar gibi. Hristiyanlıkta Protestanlık neyse İslam'da da Kuran Müslümanlığı o.Baksana adamlar evrimi bile kabul etmeye başlamış. İyice kafayı yediler yazık.

çökmesi önemli değil...önemli olan - neden ÇÖKÜYOR ?

niçin artık belli kesim haricinde diğerleri tr de ayetleri ve hadisleri kabul etmiyorlar ?....ayrıca islamda CİHAT ederken islam yolunda ÖLMEK gibisi varmıdır ?...ŞEHİTLİK en yüce makam değilmidir ?

günüümüzde bakıyoruz....özellikle zengin ve güçlü kişiler ASKERE bile gitmiyorlar - gitmemek için her yolu deniyorlar....

eee hani ŞEHADET en YÜCE MAKAM ,idi ?

bunu bile göze ALAMIYORLAR !!! ???

bırak sağa sola cihat ilan etmeyi !

ne oldu ?

NE DEĞİŞTİ ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçekten Türk Müslümanları İslam'da olan pek çok emri, geleneksel uygulamaları, inançları ve ilkeleri reddederler.

Bu nedenden müteassıp Müslümanlar tarafından gavur olarak nitelendirilirler.

Bunu öteden beri bilir ve bu konuyu tartışırız.

Son zamanlarda bu konu beni de düşündümeye başladı.

Ben Türk Müslümanlarının bu yaklaşımını, İslam'ı bilmediklerine ve cehaletlerine, veya bazı sapkınlıkları değiştirerek yumuşatma ve daha kabul edilir hale getirmeye çalışmalarına bağlardım.

Hala da onlara bağlıyorum. Bu konuda fikrim değişmiş değil..

Ama bu hipokritiklik iyi mi yoksa kötü mü ona karar vermede zorlanıyorum.

Türk Müslümanları İslam'daki sapkınlıkları biliyorlar ve onlardaki yalanları görebiliyorlar ki, onları değiştirmeye çalışıyorlar.

Eğer durum böyle ise, Türk Müslümanlarının bu davranışını olumlu bir gelişme olarak kabul edebiliriz.

Bir savaş dini olan İslam'a barış dini demekle bazı ayetleri reddediyorlar.

Ama bunu yalnız ılıman Müslümanlar yapıyorlar.

Bizim bunun aksini kanıtlamakla kazanacağımız birşey yok.

Bizim onları hipkritik olmakla suçlamamız, aslında onlara değil, bize zarar veriyor.

Bırakın İslam'ı yanlış yorumlasınlar ve yaşamlarına yanlış uygulasınlar..

Bu kötülüklerden mümkün olduğu kadar arındırılmış bir İslam.. Gerçek İslam değil..

İslam'ın gerçek yüzü o kadar çirkin ki, Müslümanların o yüzü görmeleri ve kabul etmeleri çok zor..

İmkansız değil. Mümkün ama bu uzun zaman alacak bir süreç..

Öyle bir İslam yok belki ama, bizim onun yokluğunu kanıtlamaya çalışmamızın yararı ne olabilir?

İslam'ın çirkin yüzünü bugün göremeyenler yarın göreceklerdir. Bu kaçınılmazdır.

Bunu ılıman Müslümanların kendilerinin farketmesi onların İslam'dan uzaklaşmaları için çok daha etkili olmaz mı?

Biz onlara İslam iğrenç bir dindir. Savaş dinidir. Barbarlıktır.. dedikçe onlar İslam'a daha çok sarılıyorlar.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Gerçekten Türk Müslümanları İslam'da olan pek çok emri, geleneksel uygulamaları, inançları ve ilkeleri reddederler.

Bu nedenden müteassıp Müslümanlar tarafından gavur olarak nitelendirilirler.

Bunu öteden beri bilir ve bu konuyu tartışırız.

Son zamanlarda bu konu beni de düşündümeye başladı.

Ben Türk Müslümanlarının bu yaklaşımını, İslam'ı bilmediklerine ve cehaletlerine, veya bazı sapkınlıkları değiştirerek yumuşatma ve daha kabul edilir hale getirmeye çalışmalarına bağlardım.

Hala da onlara bağlıyorum. Bu konuda fikrim değişmiş değil..

Ama bu hipokritiklik iyi mi yoksa kötü mü ona karar vermede zorlanıyorum.

Türk Müslümanları İslam'daki sapkınlıkları biliyorlar ve onlardaki yalanları görebiliyorlar ki, onları değiştirmeye çalışıyorlar.

Eğer durum böyle ise, Türk Müslümanlarının bu davranışını olumlu bir gelişme olarak kabul edebiliriz.

Bir savaş dini olan İslam'a barış dini demekle bazı ayetleri reddediyorlar.

Ama bunu yalnız ılıman Müslümanlar yapıyorlar.

Bizim bunun aksini kanıtlamakla kazanacağımız birşey yok.

Bizim onları hipkritik olmakla suçlamamız, aslında onlara değil, bize zarar veriyor.

Bırakın İslam'ı yanlış yorumlasınlar ve yaşamlarına yanlış uygulasınlar..

Bu kötülüklerden mümkün olduğu kadar arındırılmış bir İslam.. Gerçek İslam değil..

İslam'ın gerçek yüzü o kadar çirkin ki, Müslümanların o yüzü görmeleri ve kabul etmeleri çok zor..

İmkansız değil. Mümkün ama bu uzun zaman alacak bir süreç..

Öyle bir İslam yok belki ama, bizim onun yokluğunu kanıtlamaya çalışmamızın yararı ne olabilir?

İslam'ın çirkin yüzünü bugün göremeyenler yarın göreceklerdir. Bu kaçınılmazdır.

Bunu ılıman Müslümanların kendilerinin farketmesi onların İslam'dan uzaklaşmaları için çok daha etkili olmaz mı?

Biz onlara İslam iğrenç bir dindir. Savaş dinidir. Barbarlıktır.. dedikçe onlar İslam'a daha çok sarılıyorlar.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu reformcu sahtekarlar çok tehlikeli bunlara dikkat etmemiz lazım özellikle Edip Yüksel, Yaşar Nuri falan. İslam denen sömürü ve kölelik sistemini canlandırmaya ve ayakta tutmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bu reformcu sahtekarlar çok tehlikeli bunlara dikkat etmemiz lazım özellikle Edip Yüksel, Yaşar Nuri falan. İslam denen sömürü ve kölelik sistemini canlandırmaya ve ayakta tutmaya çalışıyorlar.

sanmıyorum.....

onlar gerçekten kendini müslüman sanan ve kuranın yanlış anlaşıldığını ve hadislerin çoğunun da islama sonradan sokulduğunu zanneden tipler bence.

asıl islamı BOZAN o ve onlar gibi tipler..

her ne kadar ateist ve deistleri - islamı bozmakla suçlasalar da - asıl islamı bozanlar ta kendileri....farkında değiller. !

Sitelerde Paylaş

Gerçekten daha değerli hiç bir şey yoktur. Her zaman gerçek, daima gerçek söylenmelidir. Gerçeğin bir kırıntısı, dünya dolusu yalandan çok çok daha, kıyaslanmayacak kadar değerlidir.

Biz islamın gerçek yüzünü gösterdikçe, dine sarılıyorlarsa, yalan yüzünü gösterince de sarılacaklar. Sonuç değişmeyeceği halde neden riyakar, sahtekar, yalancı, ikiyüzlü, ikiyaşayışlı olalım?

Mert, dürüst, dobra olmayı hiç bir şeye değişmem. İnsanlık onuru bunu gerektirir.

Ne yani fetullah gibi yalan örgütü mü kuralım? Yalandan namaz kılıp yalandan oruç tutup müslümleri biz de mi kekleyelim? Bunu zaten a. k. partisi yapıyor. Bize gerek yok. Yapacak olan da yapsın. Ben yapamam ve yapmam.

Sitelerde Paylaş

sanmıyorum.....

onlar gerçekten kendini müslüman sanan ve kuranın yanlış anlaşıldığını ve hadislerin çoğunun da islama sonradan sokulduğunu zanneden tipler bence.

asıl islamı BOZAN o ve onlar gibi tipler..

her ne kadar ateist ve deistleri - islamı bozmakla suçlasalar da - asıl islamı bozanlar ta kendileri....farkında değiller. !

evet ama bu 19 hurafesinin itibar görmesi beni korkutuyor

Sitelerde Paylaş

Aslında İslam'ın bozulması demek, düzelmesi demektir. İslam daha kötü olamaz.

Bırakın bozsunlar...

Gerçekçi olalım. Bu sapık din yarın yok olmayacak.. Daha çok uzun zaman insanlığın başına bela olacak.

Yozlaşırsa daha çabuk yok olur.

Bütün büyük kuvvetler dış kuvvetler tarafından değil, içerden yıkılırlar.

Devletler, dinler, imparatorluklar bu şekilde yok olurlar. Bir iki istisnası ile..

İslam'ın da sonu böyle olacaktır. Bundan eminiz.

İslam'daki sapkınlıkları biz biliyoruz ya.. Umarım kendimizi Müslümanlardan daha akıllı sanmıyoruzdur.

Bizler İslam'dan uzaklaşabildiğimize göre, diğerleri de uzaklaşabilirler ve dirhem dirhem uzaklaşmaktadırlar. Bu yavaş bir süreç.

Şu anda İslam'ı barış dini olarak görenler bu sürece diğer Müslümanlardan daha yakındırlar.

İslam'dan kurtulmanın başka yolu olduğunu sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bırakın bozsunlar...

Gerçekçi olalım. Bu sapık din yarın yok olmayacak.. Daha çok uzun zaman insanlığın başına bela olacak.

Devletler, dinler, imparatorluklar bu şekilde yok olurlar. Bir iki istisnası ile..

İslam'daki sapkınlıkları biz biliyoruz ya.. Umarım kendimizi Müslümanlardan daha akıllı sanmıyoruzdur.

Bizler İslam'dan uzaklaşabildiğimize göre, diğerleri de uzaklaşabilirler ve dirhem dirhem uzaklaşmaktadırlar. Bu yavaş bir süreç.

Şu anda İslam'ı barış dini olarak görenler bu sürece diğer Müslümanlardan daha yakındırlar.

İslam'ın yumuşatılması, barış dini gibi gösterilmesi dogmatizmi bitir miyor ki ama bu da gelişmemize bilimde ilerlememize engel

Sitelerde Paylaş

Bırakın bozsunlar...

bu din ve inanırları bence çok değil 200 bilemedin 300 yıl içinde eriyip gidecek.

bu dine inananlar rönesansdan beridir geri kalmaya devam ediyorlar.

bilim durmuyor...sürekli gelişiyor...bilimi takip edenler sadece ateistler - deistler değil - hristiyanlar da takip ediyorlar. kim ne derse desin...takip ediyorlar..hatta dinlerini - bilime UYARLIYORLAR....

islamı takip edenler ise 7. yy da takılıp kaldılar. islamın sorunu geri gitmesi vs. değil....7. yy da takılıp kalmasıdır !!!

ilerleyen bilim ve teknolojiyi takip edip DİNLERİNİ buna uyarlayan hristiyan toplumları İLERLEDİLER ve ilerlemeye devam ediyorlar....islam alemi ise hala 7. yy da yerinde sayıyor...

dün rönesans yaparak avrupayı islam işgalinden kurtaranlar - ABD yi kuranlar - RUSYA yı kuranlar - ÇİN i inşaa edenler - Japonya yı baştan kuranlar....DURMUYORLAR....

dün rönesans ile islamı kabuğuna çekilmeye mecbur ettiler.....

yarın islamı tamamen kaldırabilirler. bu onlar için çok büyük bir mesele olmaz sanırım.

tabi islamı takip eden ve 7. yy da takılıp kalan milletler de onunla beraber tarihin karanlıklarına gömülürler muhtemelen....

yani islamın zamanının çok da fazla olduğunu sanmıyorum .

Sitelerde Paylaş

evet ama bu 19 hurafesinin itibar görmesi beni korkutuyor

o sayede toparlamaya çalışıyorlar....19 sayesinde kurana anlam kazandırabiliyorlar......bilimsellik katıyorlar....

başka anlamı gayesi yok 19 un.

19 u reddettiğin anda - kurandaki tüm sistem çöker gider.

kuranın değişmediğinin kanıtı olarak 19 u kullanıyorlar....buna inandırmaya çabalıyorlar insanları....

19 olmazsa kuranda bilim - matematik olmaz - kendini koruyan bir matematik sistemi OLMAZ ! kendini koruyan kitapdır dersin - ama 19 olmadan İSPAT edemezsin !

Sitelerde Paylaş

bu din ve inanırları bence çok değil 200 bilemedin 300 yıl içinde eriyip gidecek.

bu dine inananlar rönesansdan beridir geri kalmaya devam ediyorlar.

ne rönesanstan berisi onlar hep geriydi zaten en başından beri bir tek mutezile dönemi(ibn-i sina,farabi,razi,biruni vb) vardı onları da yok ettiler.müslümanlar her zaman gerideydi onların tek anladıkları cihat savaş yağma ganimet cizye cariye bu kadar.

Sitelerde Paylaş

ne rönesanstan berisi onlar hep geriydi zaten en başından beri bir tek mutezile dönemi(ibn-i sina,farabi,razi,biruni vb) vardı onları da yok ettiler.müslümanlar her zaman gerideydi onların tek anladıkları cihat savaş yağma ganimet cizye cariye bu kadar.

e dedim ya zaten...GERİ GİTMEDİLER.....

onlar 7. yy da TAKILI KALDILAR....

ne ileri - ne geri...

SABİT 7. yy.

Sitelerde Paylaş

İslam'ın yumuşatılması, barış dini gibi gösterilmesi dogmatizmi bitir miyor ki ama bu da gelişmemize bilimde ilerlememize engel

Dogmatizmi bitirmiyor elbette. Belki de agonimizi uzatıyor ve İslam'ın kısa değil, daha uzun bir zamanda yok olmasına neden oluyor.

İnsanlık bu konuda çaresizlik içinde.

İslam'dan kurtulmak mı önemli, yoksa İslam'ın zararlarını azaltmak mı önemli?

Bu konuda karar vermek çok zor..

Sitelerde Paylaş

Dogmatizmi bitirmiyor elbette. Belki de agonimizi uzatıyor ve İslam'ın kısa değil, daha uzun bir zamanda yok olmasına neden oluyor.

tabiki de kurtulmak islamın zararlarını önlemek mümkün değil belki savaşlar şiddet falan önlenir ama islam olduğu sürece her zaman dogmatik düşünce olacak

Sitelerde Paylaş

islam var olduğu sürece tıpkı hristiyanlık - musevilik gibi potansiyel tehlike olacak insanlık için....istediğin kadar yumuşat....naparsan yap...

bir gün birisinin çıkıp da "ey inananlar...gerçek islam bu değil - aha kuran - aha hadisler...işte gerçek islam budur - cihaaaaattttttt " demeyeceğinin garantisi var mıdır ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...