Jump to content

Yüzyılın Anketi...Lütfen herkes bir dakikasını ayırsın

Recommended Posts

Arkadaşlar Lütfen herkes inanç yada inanma ma şeklini 1 kelimeyle olsa bile yazıp geçsin, isteyen açıklamada yazabilir, kim nedir bilelim arkadaşlar..

yanlız müslümanım deyip geçerken lütfen belirtin; örnek müslümanım ama islama göre yaşamam , yada tamamen islama göre yaşarım gibi..

Ben kendi adıma ; DÜnyanın ardında bir tasarım ve uğraşı olduğuna yada bütünün parçası olduğumuza kıcasası bu eksende milyonlarca senaryonun olabileceğine inanıyorum 10 tane yazarım mesela şu anda ancak kesinlikle Dinlere inanmıyorum....Ölünce yok olmak tanrının yok olduğu anlamınada gelmeyebilir ama bir müslüman için gelir...onlar için kanıt ölüm sonrası yaşamdır,.....

Kısacası Deist panteist ekseninde ama ikiside değilyada ikiside dahil ancak daha bilinmezci diyelim..

Lütfen sizde ister tek cümleyle ister açıklayarak felsefi görüş yada inancınızı yazın,

dalga geçimi ve sataşma gibi şeyler lütfen olmasın yazan çıksın, bu konunun amacı tartışmacıları tanımaktır sadece...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar Lütfen herkes inanç yada inanma ma şeklini 1 kelimeyle olsa bile yazıp geçsin, isteyen açıklamada yazabilir, kim nedir bilelim arkadaşlar..

yanlız müslümanım deyip geçerken lütfen belirtin; örnek müslümanım ama islama göre yaşamam , yada tamamen islama göre yaşarım gibi..

Ben kendi adıma ; DÜnyanın ardında bir tasarım ve uğraşı olduğuna yada bütünün parçası olduğumuza kıcasası bu eksende milyonlarca senaryonun olabileceğine inanıyorum 10 tane yazarım mesela şu anda ancak kesinlikle Dinlere inanmıyorum....Ölünce yok olmak tanrının yok olduğu anlamınada gelmeyebilir ama bir müslüman için gelir...onlar için kanıt ölüm sonrası yaşamdır,.....

Kısacası Deist panteist ekseninde ama ikiside değilyada ikiside dahil ancak daha bilinmezci diyelim..

Lütfen sizde ister tek cümleyle ister açıklayarak felsefi görüş yada inancınızı yazın,

dalga geçimi ve sataşma gibi şeyler lütfen olmasın yazan çıksın, bu konunun amacı tartışmacıları tanımaktır sadece...

Ben serbest dusunurum. Konulara inancsal (olumlu ya da olumsuz), varliksal ve ideolojik, teolojik yanasmam. Bilgisel, bilimsel ve bilissel yanasirim.

Sitelerde Paylaş

Benim inancıma ise kısacası deizm denilebilir.

teşekkürler flatez ve evrensel insan.....

işte arkdaşımız gibi herkes yazsın tartışma olmadan herkesin katılımını bekliyorum ortalamayı bulalım..

internettin hocanın ricasıdır bu :)

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Deistin kitabi ve dini yoktur. Sadece ulke ve toplumunun aliskanliklarini tasir.

:blink: :blink: :blink:

Sen gerizekalı mısın ?

Her haltı sen bilirsin ,durmadan bilgi satarsın hiç almazsın falan :blink: ,herkesi aptal sanarsın :blink:

Kendiyle de çelişiyor üstelik ,evet bu toplumun alışkanlıkları genelde islamdan gelmedir hem :blink: :blink:

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben belirli bir düşünceye bağlı değilim. bir şeyin mantıklı ve ispatlı olmasıyla ilgilenirim. hiç biri mantıklı gelmediği için dinlerle bir ilgim yok. bana kalırsa evreni yaratan biri de yok. yine de yeni fikirlere açığız :)

Guzel. Peki yaratilissal ve dinsel konular seni ilgilendiriyor mu?, yani mucadele ediyor musun?, yoksa "banane" mi diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kendimi tanımlama ihtiyacı duymuyorum. Dinlere değil genel olarak hiçbir şeye inanmıyorum, bilim adamları(yeni çağın papazları) da dahil. Malum burada bir çok ateist arkadaş, evlerinde oturup, deney tüpleri, mikroskoplarla her boku incelemiş gibi, iki bilim dergisinden makale okuyup bilim adamı kesiliyorlar. Bıraktım bilimi bilim adamları yapsın :D . Değil mi ama :D .

Öte yandan felsefeyle ilgiliyim. Fakat nihilizmle felsefenin son bulduğunu düşünüyorum. Kendimi yakın gördüğüm düşünür sıkça bahsettiğim ARTHUR SCHOPENHAUERdan başkası olamaz demeden önce birazda F. ENGELS(siyasi anlamda değil) var. Psikolojiyi en ufak bir şekilde bilim olarak görmemekle beraber ilgiliyim. Ateist olarak daha çok negatif kısımdan sayılabilirim.

Dinlerle savaşmıyorum, hiç ilgilenmiyorum bile. Bana inancını dayatmadığı sürece hiçbir dindarla bir problemim olamaz. Dini tartışmaları çok sevdiğimi de söyleyemeyeceğim. Bir sürü ziyandan ibaret. Gerçek hayatta hiç kimseyle dini konuşmam, yalnız ibadete çağırdıklarında falan mesela, ben namaz kılmıyorum derim, neden derler, sen neden kılıyorsan bende onun için kılmıyorum derim, nedense anlarlar, susarlar. Bu kadar, bende susayım artık :D .

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...