Jump to content

İnsan Hayvan Değilse, Neden Hayvani Zevkler Vaat Ediliyor?

Recommended Posts

Varoluşun iki açıklaması vardır, birisi evrim biriside tanrının yaratması. Kuran yaratılışı savunur ve insanın hayvandan değil öylece yaratıldığını söyler ve çelişki başlar. Kuran’a göre insan hayvan değildir ama evrime göre çeşitli türlerden bu hale geldiğimiz her geçen gün kanıtlanmaktadır. Seks hayvani bir arzu ve ihtiyaçtır, şehvetiniz geldiği zaman bir hayvan olduğunuzu hissedersiniz. Üreme arzusu evrimin getirdiği bir özelliktir. Peki, insan hayvan değilse neden kuran’da insanlara hayvansal zevkler vaat ediliyor? neden sabahtan akşama kadar hurileri düzeceksiniz diyor? İnsan da gelişmiş bir hayvan olduğu için insanları bu tür şeylerle kendilerine çekiyorlar. Cinsellik hayvan olduğumuza en büyük kanıttır, siz inançlılar insan hayvan değildir diyorsunuz, peki seks e ne diyorsunuz. Bu arada bu yazımdan dolayı olayı çarpıtıp ateistler insanların, kızların seks yapmasını istiyor demeyin. Bu size göre basit görünebilir ama islamın sonu demektir, tabi siz cinselliğin hayvani bir ihtiyaç olduğunu inkâr edeceksiniz. Hatta cinselliği tanrının insanlara üremesi için verdiği bir özellik bile dersiniz.

Elvis

Sitelerde Paylaş

"Arkadaşım kendi kendine sorular sorup, sonra cevap vererek kararsızlığını yansıtmana gerek yok. Bu ateistlerin ortak sorunu zaten bilgileri net değildir.. Sürekli acaba ve gelgitlerle geçer onların hayatları zaten.

Bir kere biz inananlar insanların hayvan olduğunu red etmiyoruz ki. Bu çok doğru. İnsan hayvandır aynı zaman da .Ama sadece hayvan değil. İnsanın hayvani özelliğiyle birlikte artı değerleri olduğundan akıl gibi, ilim öğrenmek gibi geçmişi ve geleceği düşünebilmesi gibi özelliklerinden dolayı o sınıftan yani hayvani hayat katagorisinden ayrılmıştır. İşte insanın bu özelliği içindir ki ona hem hayvani yönüne hitap edecek lezzetler hem de ayrı özelliklerine binaen de ruhani ve akli ve kalbi nimetler vaad edilir. bu dünyada olduğu gibi. Dikkat ederseniz Allah insan abütün bitkileri ve hayvanları hizmetkar olarak verdiği gibi onun yanında Peygamberlerle ve Kutsal kitaplarla da kalbi akli ve ruhi ihtiyaçlarını da nimet olarak karşılamış ve kendisi ebedi olduğu için de ebedi olarak bu dünyada numune olarak verdiklerinin asıllarını ahiret memlektinde vereceğini vaad etmiştir."

Sitelerde Paylaş
"Arkadaşım kendi kendine sorular sorup, sonra cevap vererek kararsızlığını yansıtmana gerek yok. Bu ateistlerin ortak sorunu zaten bilgileri net değildir.. Sürekli acaba ve gelgitlerle geçer onların hayatları zaten.

Bir kere biz inananlar insanların hayvan olduğunu red etmiyoruz ki. Bu çok doğru. İnsan hayvandır aynı zaman da .Ama sadece hayvan değil. İnsanın hayvani özelliğiyle birlikte artı değerleri olduğundan akıl gibi, ilim öğrenmek gibi geçmişi ve geleceği düşünebilmesi gibi özelliklerinden dolayı o sınıftan yani hayvani hayat katagorisinden ayrılmıştır. İşte insanın bu özelliği içindir ki ona hem hayvani yönüne hitap edecek lezzetler hem de ayrı özelliklerine binaen de ruhani ve akli ve kalbi nimetler vaad edilir. bu dünyada olduğu gibi. Dikkat ederseniz Allah insan abütün bitkileri ve hayvanları hizmetkar olarak verdiği gibi onun yanında Peygamberlerle ve Kutsal kitaplarla da kalbi akli ve ruhi ihtiyaçlarını da nimet olarak karşılamış ve kendisi ebedi olduğu için de ebedi olarak bu dünyada numune olarak verdiklerinin asıllarını ahiret memlektinde vereceğini vaad etmiştir."

Gerekli cevap verilmiştir...Vesselam...

Sitelerde Paylaş

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak diye buna deniyor...

Üreme arzusu evrimin getirdiği bir özelliktir.

Tam tersine Evrim üremenin meydana getirdiği bir sonuçtur... Üreme evrim olmadan da devam edebilir ama Evrim üreme olmadan bir santim ilerleyemez!

Seks hayvani bir arzu ve ihtiyaçtır, şehvetiniz geldiği zaman bir hayvan olduğunuzu hissedersiniz.

Ba da senin hayvani düşüncen... En azından hayvanları düşünceleri alet etme be adam... Hayvanlar hayvani arzuları için değil üremek için çiftleşirler...

Sitelerde Paylaş
Bir kere biz inananlar insanların hayvan olduğunu red etmiyoruz ki. Bu çok doğru. İnsan hayvandır aynı zaman da .

Her kim kendisini bir hayvanla eş tutuyorsa o kendi hayvanlığıdır... Darwin diyorsaki benim dedemin büyük büyük büyük dedesi bir orangutandır... Bu darwinin orangutanlığıdır...

Ben Hayvan değilim... Ama Ben aslında bir Hayvanım diyenede saygımız sonsuz... :lol:

Sitelerde Paylaş

"Kesin doğru bende; doğru benden sorulur" diyen en çok yanılma potansiyeli olandır... Bilimsel düşünmeye asla alışamayacak İslamistler... Bilim bile gelişir, değişir ve mükemmelleşir; ama 6. yy'dan kalma antik bir kitaba inananlar asla...

Sitelerde Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak diye buna deniyor...

Üreme evrim olmadan da devam edebilir ama Evrim üreme olmadan bir santim ilerleyemez!

Evrim için gereken şey çeşitliliktir (varyasyon); varyasyon yoksa evrimin motor mekanizması da kayıp demektir...Üreme sadece varyasyon meydana getiriyorsa evrime katkıda bulunur...

Sitelerde Paylaş
Ben Hayvan değilim...

Hiç farelerde ve primatlarda ilaç deneyleri yapıldığını duydunuz mu? Sizce niye; farelerin hastalıklarını tedavi etmek için mi? Yoksa bu canlılarla ortak çok sayıda noktamız olduğu için mi? Canlıların taksonomisi bellidir, siz bağırsanız da haykırsanız da değişmez...

Sitelerde Paylaş

Taksonomik olarak hayvan demek ise, cennette herkese huri verilmesi gerek değildir... Cennet açıkça bir 6. yy eğlenceleri mekandır; yani bakire küçük kızlar, şarap, nehirler vs... Günümüz zevklerinden eser yok; ben ne yapayım internetsiz cenneti mesela... Okumak , kültürel zevkler ?...

Sitelerde Paylaş
Evrim için gereken şey çeşitliliktir (varyasyon); varyasyon yoksa evrimin motor mekanizması da kayıp demektir...Üreme sadece varyasyon meydana getiriyorsa evrime katkıda bulunur...

Hem Varyasyon yoksa evrim yok diyorsun hemde Üreme sadece evrime katkı yapar diyorsun... Buna katkı denmez arkadaşım... Buna evrimin üremeye eli mahkum denir...

Ayrıca yineliyorum; Üreme evrimin sonucu değildir...

Hiç farelerde ve primatlarda ilaç deneyleri yapıldığını duydunuz mu? Sizce niye; farelerin hastalıklarını tedavi etmek için mi? Yoksa bu canlılarla ortak çok sayıda noktamız olduğu için mi? Canlıların taksonomisi bellidir, siz bağırsanız da haykırsanız da değişmez...

Sırf, Düşünme yetisi insani diger tüm canlılardan ayırır... Ama yok ben illede Hayvanım diyeceksen, dedigim gibi saygım sonsuz... :lol:

Sitelerde Paylaş
Sırf, Düşünme yetisi insani diger tüm canlılardan ayırır... Ama yok ben illede Hayvanım diyeceksen, dedigim gibi saygım sonsuz... :lol:

Her hayvan düşünür ve karar verir... Tübitak'ın çok güzel kitapları var bu konuda...Tabiatın gerçeklerinden ve rasyonaliteden kopmayı işte böyle ortaya çıkarıyor din; söyleminiz güzel bir örnek bu konuda... Biraz National Geographic Channel izlemeyi tavsiye ediyorum size ben...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Varoluşun tek bir açıklaması vardır; kur'an.. Çünki evrim sadece Dünyadaki varlığı ele alır.. O ilk canlının nerden geldiğini; yada kainatın nasıl varolduğunu yada Ölümün ne olduğunu değil... Ayrıca evrim başlı başına bir safsatadır.. Fakat çıkar yol bulamayanların mecburi istikametidir.. Neyse sanırım esas konu bu değil..

Sorunuzun ve bunun gibi pek çok sorunun Cevabı İnsanın Mahiyetinde saklıdır.. İnsan Nedir ?.. Hatta bu konuda bir başlık açmıştım ama kime ne Ne olduğunu merak ediyor, nede bu konuda bir fikri var...

Kısaca burda açıklayayım..

İnsan şu Esma Okyanusunda yüzen Kainatın karışımı ve hülasasıdır.. Başka canlılarda (Melek, Cin, Şeytan, Hayvan ve Ruhaniyat v.s.) ne varsa; insanda da var.. Allah İnsandaki ENE serbest bırakmış.. Bir tarafı Şeytani ve Şehvani; Diğer tarafı Nur ve Nurani.. Bir tarafı Hayvani, diğer tarafı Meleki arzu ve isteklerle donatmış..

Seks yasak yada yanlış bişey değildir meşru dairede kaldığı sürece.. Ama kimi hayvanca, Kimi insanca yapar bunu.. Tıpkı diğe herşeyimizde olduğu gibi..

Sitelerde Paylaş

Şimdi Göz doktoru olabilmek için 6 sene ciltlerle kitap okuyacan, sonra bir o kadar daha okuyacan ve pratik yapacan.. Sonra göz doktoru olacaksın ama yinede Göz'ün bütün sırlarına ve sınırlarına vakıf olamıyacaksın...

Kur'an Kainat kitabı; Dünya ve Ahiret ve Varoluşun hikmet gayelerini kapsıyor... Sadece Kur'anı, oda türkçe meallerden okuyup, sonrada ona kendi kısır aklımızla mana yüklemeke Kur'an okunmuş olmuyor...

Öyle okursan böyle bi netice almak normal..

Sitelerde Paylaş
Şimdi Göz doktoru olabilmek için 6 sene ciltlerle kitap okuyacan, sonra bir o kadar daha okuyacan ve pratik yapacan.. Sonra göz doktoru olacaksın ama yinede Göz'ün bütün sırlarına ve sınırlarına vakıf olamıyacaksın...

Kuranda yazıyormu gözün bütün sırları?

Gözün anatomisi ile ilgili bir tane cümle geçiyor mu içinde?

6 yıl okuyan biri gözün tüm sırlarına ulaşır.Bunlar sizin hazımsızlıklarınız.Bilimden nefret ediyosunuz nerdeyse.''Kimse okumasın araştırmasın, deney gözlem ysak öğrenmeye çalışmak merak etmek yasak.Herşey mkuranda yazıyor.''Neresinde yazıyosa artık...

Kur'an Kainat kitabı; Dünya ve Ahiret ve Varoluşun hikmet gayelerini kapsıyor... Sadece Kur'anı, oda türkçe meallerden okuyup, sonrada ona kendi kısır aklımızla mana yüklemeke Kur'an okunmuş olmuyor...

Kuranın nesi kainat kitabı?14. yy çöllerinden dışarı çıkamıyor kitap.Voroluşun hangi hikmeti var içinde?Hangi sorunun cevabı var?Anca muhammetin keyfini yerine getirmek için verilen emirlerle dolu.

Kuran insanlığa bile hitap etmiyor, sadece muhammete hitap ediyor.--''onlara söyle sana şunu bunu hlala kıldık'' :blink:

Sitelerde Paylaş
Kur'ana beşer kelamı bir kitap nazarı ile bakarsan elbet ondaki nuru göremezsin..

Kuran hakkında 2 ihtimal var..

1- ya Beşer Kelamıdır..

2- Yada Allah Kelamı..

Bu nasıl bir kita ki nasıl bakarsan öyle görüyosun:Koca allahın yazdığı kitap nasıl böyle kişisel görüşe göre değişiyor?

Kitapta ''bunlar allahın apaçık sözleridir'' yazıyor.Ama saçmalıklar orataya çıkınca apaçık olan şeyi açıklamak için binbir numara yapıyosunuz...Nasıl apaçıkas kimse bi bok anlamıyor yazandan.

Hatta ortaya ''kuranın şifresi'' türünden saçmalıklar çıkıyor.Allah insanlar okusun anlasın diye gönderiyor ama ne psikopat bir allahsa şifreli gönderiyor.Bir oyun oynamak istiyor heralde--Testere psikolojisine sahip allah :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
....Seks hayvani bir arzu ve ihtiyaçtır, şehvetiniz geldiği zaman bir hayvan olduğunuzu hissedersiniz. Üreme arzusu evrimin getirdiği bir özelliktir. ....

Tam tersine Evrim üremenin meydana getirdiği bir sonuçtur... Üreme evrim olmadan da devam edebilir ama Evrim üreme olmadan bir santim ilerleyemez!...

Ayrıca yineliyorum; Üreme evrimin sonucu değildir...

Nerenle okuyorsun Ateshbey?

.

Sitelerde Paylaş
Nerenle okuyorsun Ateshbey?

.

Asıl ben sana sorayım. Sen nerenle okuyorsun?

"Üreme Arzusu" evrimin getirdigi bir özelliktir, ama Üremek evrimin getirdigi bir özellik değildir mi demek istiyorsunuz?

Bu nasıl hastalıklı bir düşüncedir?

Üremeyi Arzu etmek ne demek TDK profesörüm gezginim?

Yoksa Üremeyi sadece Arzu etmek, ürememek midir?

Yok önce arzu edip sonra arzuyu yerine getirmekse;

"Üreme Arzusu evrimin getirdiği bir özelliktir."

ile

"Üreme, evrimin getirdiği bir özelliktir."

Arasındaki 7 farkı bulsana bana...

Güya seni evrim hakkında 3-5 bir şey biliyor sanıyordum...

"Üreme arzusu Evrimin sonucudur."

İmza arayan felan yok mudur ya... Bence bayağı iyi bu... :P

Sitelerde Paylaş
Bu nasıl bir kita ki nasıl bakarsan öyle görüyosun:Koca allahın yazdığı kitap nasıl böyle kişisel görüşe göre değişiyor?

Kitapta ''bunlar allahın apaçık sözleridir'' yazıyor.Ama saçmalıklar orataya çıkınca apaçık olan şeyi açıklamak için binbir numara yapıyosunuz...Nasıl apaçıkas kimse bi bok anlamıyor yazandan.

Hatta ortaya ''kuranın şifresi'' türünden saçmalıklar çıkıyor.Allah insanlar okusun anlasın diye gönderiyor ama ne psikopat bir allahsa şifreli gönderiyor.Bir oyun oynamak istiyor heralde--Testere psikolojisine sahip allah :lol: :lol:

Değişen Kitap değil; Beşeri anlayışlar.. Herkes farklı şekilde istifade ediyor. Zaman ve Teknoloji ilerledikçe onun yeni Nurları açığa çıkıyor.. İstifade edemiyen de zaten etmiyor.. Kur'an Nedir, hakikati Nedir.. Önce bunları bilmek lazım.. Kur'andan istifade etmek için onun Allah Kelamı olduğunu Kabul etmek gerekir.. Çünki Kur'an Maddi değil, Manevi Alemdendir. Bu anlayış farklılıklarıda Yaradılış Gaye ve Hikmetlerinde yatmaktadır.. Zaten insan böyle bi mahluk değilmi; iki kardeş bile bir değil.. Aynı olaydan pekçok farklı neiceler çıkartmıyormuyuz..? birinin gülüp geçtiği bir meseleye bir başkası üzlüp ağlamıyormu v.s. v.s..

Nedir bu bahsettiğin saçmalıklar.. 1-2 Örnek ver.. Belki sen yanlış anlamışsındır..!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...