Jump to content

Dünyadaki İslami cemaatler,gruplar Ne Diyor Halka neyi Anlatıyor

Recommended Posts

İçimde biriken bir şeyi buraya yazmak istedim.Ateistforuma niye yazıyorsun diyeceksiniz . Sİzin muhattap aldığınız modernist kesimler edip yükseller abdulaziz bayındırlar veya gelenekçi cemaat ve tarikatların hatta kendine selefi diyen suudilerin bile ne halde olduğunu göstermek istedim.Bu adamlar islam için kalpleri atan birilerimi yoksa kafirlerin ekmeğine yağ süren birileri mi bir bakalım?

Şimdi bildiğiniz gibi batı müslüman ülkeleri tek tek istila edip istedikleri hükümetleri bu topraklara yerleştirdiler.Bu hükümetler hem batı ile müttefik oldular hem de laik batı yasalarını batı kültürünü müslümanlara dayatmakla görevlendirildiler.Peki Kur’an buna ne diyordu.

Maide 44:.. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.

Ayet açıktı.Allah ın şeriatı ile yönetmeyen herkes kafirdi.Fakat burda bir sorun vardı.Bu ayeti islamın ilk zamanlarında hariciler hz aliye karşı kullanmış ve onu kafir ilan etmişlerdi.Bu yüzden ehli sünnet bu konuda Allah indirdiği ile hükmetmemenin küfür olabilmemesi için kişinin Allah indirdiği ile hükmetmemenin caiz olduğuna inanması gerektiğini söylediler.Yani sadece amel değil bu ameli destekleyen bir inanç da olmalıydı ki kişi küfre girebilmeliydi.Bu hz ali ye kafir diyen haricilere karşı verilmiş bir cevaptı.Böylece ehli sünnet inancı bu şekilde oluşmuştu.

Ancak burda şöyle bir sorun vardı.Şeriat ile yönetmeyen bir kişinin kalbinde de küfür barındırıp barındırmadığını nereden bilebilirdik.Buna günümüz cemaatleri tarafından verilen cevap “ kişinin kalbini bilemeyiz o yüzden kişi hangi yasayla nasıl yönetirse yönetsin onu kafir ilan edemeyiz ve bu yüzden onlara itaat etmeliyiz “ olmuştu.Peki bu kafirlerin üzerimizde kurduğu kukla hükümetler için de geçerli mi diye sorulduğunda “ Evet onlara itaat etmek bizim görevimizdir” demişlerdir.

Oysa burada bir sorun vardı.Bu kişiler hz ali ile günümüz hükümetlerini ,münafıklarını bir tutuyor ve aynı hükmü ikisi için de uyguluyordu.Böylece Müslüman halkın batı tarafından dizayn edilmiş bu dünya düzenine boyun eğmelerini sağlıyorlardı.Bununla da kalmıyor buna itiraz eden Müslümanlara da harici diyorlardı.

Peki bundan sonra olaylar nasıl gelişiyordu. Bugünki yönetimleri kafir gören müslümanlar doğal olarak bu yönetimlere karşı silahsız veya silahlı mücadeleye girmeye başlıyorlardı.İşte burada kurduğu dünya düzenini korumaya çalışan Amerika bu yönetimlerin yanında yer alıp bu Müslümanlara karşı anti terör savaşına girişip bu Müslümanları öldürmeye koyuluyordu.Bu savaşlarında da Müslüman ülkelerin yardımını alıyordu.Oysa islama göre Müslümanlarla kafirlerin arasındaki savaşlarda Müslümanlara karşı kafirlere yardım etmek küfürdü.Peki bu cemaatler bunu nasıl açıklıyor abd ye yardım eden devletlerini nasıl savunuyorlardı.Bir hadisi delil getiriyorlardı.Bu hadise göre ailesi Mekke de olan bir sahabe ailesine zarar gelmesinden korktuğu için müşriklere onların ajanıymış gibi davranıp Müslümanlardan onlara haber taşıyor böylece ailesini koruyordu.Bunu resulallah sallallahu aleyhi vesellem öğrendiğinde o sahabeye bunu sormuş sonra da hiçbir şey yapmamıştı.Bu cemaatler bunu delil getirerek şu ictihatı yapıyorlardı.” Dünyalık korkusu yüzünden Müslümanların aleyhinde ajanlık yapmak küfür değildir “ diyorlardı. Böylece biz amerikaya bu savaşta yardım edebilirize getiriyorlardı.Oysa hadis gerçekten öylemiydi.İşin aslında bu sahabenin müşriklere taşıdığı haberler hiçbir anlam ifade etmeyen sözlerdi.” Muhammed size şöyle güçlü ordu hazırlıyor size karşı şöyle hazırlanıyorlar “ gibisinden sözlerle hem Müslümanlar aleyhine bir bilgi aktarmıyor hem de müşriklerin yanındaymış gibi gözüküyordu. Zaten peygamber bunu böyle algılamamış olsaydı bu ameli küfür saymasa bile bir ceza uygulaması gerekirdi.Ama onu bile yapmıyordu.Çünkü bu hareketin bugünki Müslüman devletlerin amerikaya yardım etmesiyle uzaktan yakından bir alakası yoktu.

Sonuç olarak olan şuydu.Müslüman geçinen cemaatler eliyle kafirlerin kurduğu düzenler yasallaştırılmış onlara karşı mücadele edenler harici ilan edilmiş ve onları öldürmek için kafirlere yardım etmenin önü açılmıştı.Ve bütün bunlar din adına yapılmıştı

İşte Müslümanların takip ettiği cemaatler,tarikatlar ve alimlerin hali

Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İslam coğrafyasında laik ve millici olupta Batıya karşı silahlı mücadele vermiş ve de başarılı olmuş tek örnek M. Kemal ve Türkiye Cumhuriyetidir.. Arap dünyasında da kısmen Baas hereketini laik-millici sayabiliriz.

Bu gün her ikiside ABD desteğiyle ve planıyla tasfiye ediliyormu? Ediliyor. Yerlerine İslamcı yönetimler getiriliyor mu? Getirliyor. Ama siz hala kurşunu nereden yediğinizin farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir müslüman kafası. Gerçek bir müslüman kafası. Yazıyı büyük bir zevkle okudum.

Bir müslüman kafasına göre çok doğru tespitler yapmış muadh.

Ancak hatalı bir noktası var. Eğer kafirlerle iş birliği yapan münafık yöneticiler olmasaydı şu an yeryüzünde islamı temsil edecek hiçbir insan olmazdı.

Sayın muadh bey,

Tüm islam dünyası sizin gibi düşünüp batıya savaş açarsanız yenilirsiniz. Hem de katliama uğrarsınız. Batı kendi geliştirdiği insanlık değerlerini hiçe saysa sizlerin topunu yok edebilir.

Neden peki? Çünkü siz batılsınız. Batı ise gerçeği öğrenmiş ve o gerçeğin gücünü kullanıyor.

Size böyle bir savaşta Allah bile yardım edemez.

Sitelerde Paylaş

merak etme, sayın darwin.

tarih, müslümanların büyük orduları nasılda hezeyena uğrattığını her zaman göstermiştir. bunlardan siz ders almalısınız.

müslüman , karıncayı incitmez ama işin ucunda savaş olursa, 100 katı ordu silah gücü bizleri korkutmaz.

ezer geçeriz. geçemezsekde onurumuzla ölürüz. her müslümanın içindeki en büyük olgu,

allah yolunda gerçek mücahitlerle verilen bir savaşta ölmektir.

ölüm bizim düğünümüzdür.

Sitelerde Paylaş

iyi de kardeşim boşuna öleceksin. Allah mallah yok işte. Olmayan birşey için çoluk çocuk herkesin ölmesine gerek var mı?

Batı zaten tüm müslümanları katletmez. Ancak 3. Dünya savaşı çıkar da bu savaşta nükleer, kimyasal daha da kötüsü biyolojik silahlar kullanılırsa ortada insan kalmaz

Evrimi okuyunuz. Gerçek orada. Olmayan bir tanrının peşinden gitmektir sizi ve bizi mahveden.

Sitelerde Paylaş

iyi de kardeşim boşuna öleceksin. Allah mallah yok işte. Olmayan birşey için çoluk çocuk herkesin ölmesine gerek var mı?

Batı zaten tüm müslümanları katletmez. Ancak 3. Dünya savaşı çıkar da bu savaşta nükleer, kimyasal daha da kötüsü biyolojik silahlar kullanılırsa ortada insan kalmaz

Evrimi okuyunuz. Gerçek orada. Olmayan bir tanrının peşinden gitmektir sizi ve bizi mahveden.

tamamda sayın darwin, bu sizin doğrularınız, bana hiçbir anlam ifade etmiyor ki, nasılki islamiyet size hiçbirşey ifade etmiyorsa aynı şekilde duygularımız. siz evrimle yaşamak istersiniz ben ise allah yolunda ölmeyi isterim.

aramızdaki fark bu, sen yaşamak ben ölmek. çünkü benim ruhumun bu dünyada yaşamaya uygun olmadığını biliyorum, demir parmaklıklar arkasında gibiyim, özgür değilim, fikirlerime gem vurulmuş, inançlarım kitli kapılar arkasında...

bu dünyada yaşamak bana hiçbir anlam ifade etmiyor ki.

senin mantığınla bakarsak, çok çok ölürüz dünya nufüsu azalır, 7 milyar insan dünyaya fazla.

sizlerde bizim gibilerden kurtulmuş olursunuz. güzel bir şey değilmi , müslümanların olmadığı bir ülke.

Sitelerde Paylaş

"""Maide 44:.. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.

Ayet açıktı.Allah ın şeriatı ile yönetmeyen herkes kafirdi.Fakat burda bir sorun vardı.Bu ayeti islamın ilk zamanlarında hariciler hz aliye karşı kullanmış ve onu kafir ilan etmişlerdi."""

Muadh peki sence Hz. Ali kafir mi?

Sitelerde Paylaş
Muadh peki sence Hz. Ali kafir mi?
Oysa burada bir sorun vardı.Bu kişiler hz ali ile günümüz hükümetlerini ,münafıklarını bir tutuyor ve aynı hükmü ikisi için de uyguluyordu.

sorduğun soru yüzünden seni kınıyorum.açıkça harici misin diye soruyorsun.tabi doğal olarak içinde bulunduğun tarikatı koruma refleksine girdin herhalde

Sitelerde Paylaş

tamamda sayın darwin, bu sizin doğrularınız, bana hiçbir anlam ifade etmiyor ki, nasılki islamiyet size hiçbirşey ifade etmiyorsa aynı şekilde duygularımız. siz evrimle yaşamak istersiniz ben ise allah yolunda ölmeyi isterim.

aramızdaki fark bu, sen yaşamak ben ölmek. çünkü benim ruhumun bu dünyada yaşamaya uygun olmadığını biliyorum, demir parmaklıklar arkasında gibiyim, özgür değilim, fikirlerime gem vurulmuş, inançlarım kitli kapılar arkasında...

bu dünyada yaşamak bana hiçbir anlam ifade etmiyor ki.

senin mantığınla bakarsak, çok çok ölürüz dünya nufüsu azalır, 7 milyar insan dünyaya fazla.

sizlerde bizim gibilerden kurtulmuş olursunuz. güzel bir şey değilmi , müslümanların olmadığı bir ülke.

Ben kimsenin ölmesini istemem. Senin bile.

Kendimi senin yerine koyabiliyorum. Ben de bir zamanlar benzer kafaya sahiptim. Sen benim gibi olmaktansa ölmeyi yeğleyebilirsin ama ya senin çocuğun?

3. Dünya savaşı çıkacak gibi duruyor. Bu savaşa İslam Dünyası da girecek gibi duruyor. Belki Arap Dünyası bu soykırımlardan bir şekilde yırtabilir. Ancak Türkiye yırtamayacak.

Ben de yaşamdan fedakarlık yapabilirim. Yaşlı olmasam da yaşamda olgun olduğum bir noktaya geldim. BAzı arkadaşlarımın bu noktaya bile glemediğini gördüm.

Ancak çocuğum var. O daha 2 yaşında. Bir kimyasal bomba ie ölmesini istemem.

Değişimin olmadığı yerde yokoluş vardır muadh bey,

Siz ölebilirsiniz yaşadığınız için ama topumuzun ölmesini içinize sığdırmamalısınız.

Üstelik bu dünya hakkındaki görüşlerinize de katılmıyorum. BAşka bir dünya olmadığını anladığınız anda, değerleniyor. Cennet bize vaadedilen değil yaşadığımız yer oluyor. Cehennem de öyle.

tarihinde CharlesDarwin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din artık bir savaş sebebi olmaktan çıktı. Aslında eskiden de değildi. Savaş sebepleri genelde topraktır. Mülkiyet haklarıdır.

İsrail İran'ı büyük bir tehdit olarak görüyor. Mutlaka İran'a saldıracak. Eğer işin içine Rusya da girerse, kıyamet kopabilir. Tabii Rusya'dan önce İran nükleeri patlatmazsa.

Suriye ise kimyasal silahlarını Türkiye'ye atacağını açık şekilde söyledi.

Bu yaz savaş çıkacak.

Sitelerde Paylaş

Nerde abicim o kalabalık müslümanlar? Tarikata, cemaate mensup olmayanlar????

esposito diye bir islam araştırmacısı gavur var ona göre bu rakam % 7 .korkulan şey sayıları değil korkulan şey % 7 nin fikirlerinin yüzde 93 ün fikirlerini çürütmeye başlaması

Sitelerde Paylaş

esposito diye bir islam araştırmacısı gavur var ona göre bu rakam % 7 .korkulan şey sayıları değil korkulan şey % 7 nin fikirlerinin yüzde 93 ün fikirlerini çürütmeye başlaması

Peki bu fikirlerden biraz örnek verebilirmisiniz ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...