Jump to content

Bir Ateistin Kaleminden İSLAM

Recommended Posts

• İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Ona delil yoktur, buna delil yoktur." diyerek yazı mı yazılır!

Kaynaklarını ve yaptığın araştırmaları paylaş önce..

Kendince iyi bir hikaye yazmışsın. ama Ömer Seyfettin tercihimdir..

Bana ait değil bu hikaye. Tonla kayak var.. Kitap ve bilimsel makale sayısı binlerin üstünde.

Yararlandığım kitapların listesini burada yayınlayacağım..

O zaman inanacak mısın? İslam'dan çıkacak mısın?

Yoksa bu lafları sırf hakaret etmek için mi yazıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Delil yoksa yok bu iş..

Çocuk evliliklerinin delili var. Çünkü ırzına geçilip bağırsakları deşilen çocuklar var.

Kötü olanı neden örnek alıyorsun?

Dünya da birçok inanç ve ideolojiden sapıklar var, hepsinin inancını çöpe mi atalım?

Sitelerde Paylaş

Kötü olanı neden örnek alıyorsun?

Dünya da birçok inanç ve ideolojiden sapıklar var, hepsinin inancını çöpe mi atalım?

Evet.. Hangilerinin çöpe atılacağını bilmiyorsan, sen de sapıksın.

Dünyada mevcut inanç ve ideolojiler arasından iyi olarak nitelendirilebilecek birini gösterebilir misin?

Sitelerde Paylaş

Evet.. Hangilerinin çöpe atılacağını bilmiyorsan, sen de sapıksın.

Dünyada mevcut inanç ve ideolojiler arasından iyi olarak nitelendirilebilecek birini gösterebilir misin?

Her inançtan ve ideolojik akım savunucularından iyi ve kötü olanlar vardır. Kişiler üzerinden değil sistem üzerinden yargılayın.

Gösterilecek binlerce örnek var ama sizler kötü olan üzerinden propoganda yapıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Her inançtan ve ideolojik akım savunucularından iyi ve kötü olanlar vardır. Kişiler üzerinden değil sistem üzerinden yargılayın.

Gösterilecek binlerce örnek var ama sizler kötü olan üzerinden propoganda yapıyorsunuz.

Laf ebeliği yapacağına bize örnek ver.

Kötünün propagandası yapılmaz. Kötü lanetlenir. Biz de lanetliyoruz..

Soruyu tekrarlıyorum. Bakalım sana göre neler iyi imiş.. Hep beraber göreceğiz.

Sitelerde Paylaş

Ideolojiler iyi veya kötu olmaz, ateizt Avrupa tarihin en kanli çagini milyonlarca insani yok olmasiyla sonuçlanmistir. Stalin milyonlarca turk ve baska milletlerden kimseleri dogramistir, yine ateizm adina. Bu çapta insani ölumune baska tarihte hiç bir ideoloji sebebiyet vermemistir. Dolayisiyla, ideolojilere degil, insanlara bakmali degil mi ? Su anda dunyaya savas saçan Amerika, ve Avrupa askeri birliklerinin örnegi diger ulklerce bu duzeyde yoktur. Sadece Irak'da yakin zamanda kiyim yapilmistir. Bombalar atilirken, yas ile kuru ayirimi yapilmiyor. Ambargodan milyonlarca bebekler öldu Irakta. Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Ideolojiler iyi veya kötu olmaz, ateizt Avrupa tarihin en kanli çagini milyonlarca insani yok olmasiyla sonuçlanmistir. Stalin milyonlarca turk ve baska milletlerden kimseleri dogramistir, yine ateizm adina. Bu çapta insani ölumune baska tarihte hiç bir ideoloji sebebiyet vermemistir. Dolayisiyla, ideolojilere degil, insanlara bakmali degil mi ? Su anda dunyaya savas saçan Amerika, ve Avrupa askeri birliklerinin örnegi diger ulklerce bu duzeyde yoktur. Sadece Irak'da yakin zamanda kiyim yapilmistir. Bombalar atilirken, yas ile kuru ayirimi yapilmiyor. Ambargodan milyonlarca bebekler öldu Irakta. Sevgiler.

Stalin kimseyi ateizm adına öldürmemiştir. Komünizm adına öldürmüştür. Sapla samanı karıştırmayın. SSCB ateizm cumhuriyeti değildir. Komünist ülkedir.

Ateizm bir ideoloji değildir. Ne kadar iyi niyetle uygulanmaya çalışılılrlarsa çalışılsınlar, ideolojiler hiçbir zaman iyi olamazlar. Budizmin temelindeki mutluluk ideolojisi bile sapkınlıktır. Zorla iyilik, güzelli olmaz. Özgür düşüncenin ideolojisi olmaz. Yani özgür düşünme ve inanç bir ideoloji değildir.

Sitelerde Paylaş

Laf ebeliği yapacağına bize örnek ver.

Kötünün propagandası yapılmaz. Kötü lanetlenir. Biz de lanetliyoruz..

Soruyu tekrarlıyorum. Bakalım sana göre neler iyi imiş.. Hep beraber göreceğiz.

Ateistler ırkçıdır, ateizm kötü müdür?

Sitelerde Paylaş

Ateistler ırkçıdır, ateizm kötü müdür?

Ateizmi ideoloji yaparsan kötü olur.

Ateistler ırkçıdır tümcesi saçmalıktan başka birşey değil.

Irkçı ateistler olabilir ama bu ateizmi ırkçılık yapmaz.

Kaldı ki ateizm ideoloji değildir.

Soruyu tekrar soruyorum

Sitelerde Paylaş

Ateizmi ideoloji yaparsan kötü olur.

Ateistler ırkçıdır tümcesi saçmalıktan başka birşey değil.

Irkçı ateistler olabilir ama bu ateizmi ırkçılık yapmaz.

Kaldı ki ateizm ideoloji değildir.

Soruyu tekrar soruyorum

Cevap: İslam...

Sitelerde Paylaş

Sayin haci, blogunuzda bir çok yanlis bilgiler koymussunuz.

Hepsine deginmek istemiyorum, sadece o Muhammed Isa'nin bir unvaniydi ve ilk Abdel Melik döneminde rastlaniyor iddianiz en bastan bir kaç veçiyle yanlis.

Sana'a da bulunan 192 adet Kuran'in 30 bin kadar fragmanlarinin tarihlemesi sonucunda, radyokarbon tarihlemesiyle k7 fragmanda Muhammed Allah'in elçisi ayeti ve sure bulunuyor, ki bu fragman Muhammed zamanina aittit radyokarbon tarihlemeye göre...

Ikincisi, Isa'ya Muhammed deniyordu iddiasi, hiç bir tanecik hiristiyan eseriyle dogrulanmiyor : hangi rahip, veya papa bunu yazmis veya ifade etmis tarihde ? Ister Muhammed'den önce, isterse sonra ? Yoktur.

Presbit Tomas, 634 senesinde, Gazze'nin dogusunda MUHAMMEDIN araplarinca rumlara savasildigi, haçlarin kirilip hiristiyan, yahudi ve samariten direnisçilerin ölduruldugu rivayet ediliyor.

Sizce Isa 634 senesinde geri mi gelmis Israil'e ?

Doctrina Nuper baptizati'de, 634 senesinde arap bir peygamer'in tebeasinda saldiri duzenlendigi dogrulanmakta. Abraham ulasip görmeye çalisiyor, ama sadece sahabelere ulasip : silahli peygamber olmaz diye geri dönyor.

Sophronius, 634 senesinde Filistinin araplarca istilasini, haçlarin kirilmasini anlatiyor.

Taberi, ibn Ishak, ibn Sa'd ve diger islam tarihçileri, ebu Bekir zamaninda Gazze'ye savasi nakledip, islamlasan araplarin idam fermanini veren piskoposun vefatindan önce öldurulmesi için emir veren Muhammed'in emrinin 634 senesinde post mortem uygulanmasini anlatiyorlar.

638 senesine ait gregoriyence bir yazi, Kudusun araplarca ele geçirilip, çöpluklerle dolu olan Kapitolun temizlenip, yerine bir mescit (meqguitta) yapilisini nefretle aniyor : mesci-i aksa, Tabakate göre Ömer zamaninda, çöpluklerle birakilan yerin temizleni mescid-i aksanin insasini anlatiyor.

Ve daha bir çok noktada yanlis bilgiler yazmissiniz. Saygilar efendim.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ne yazdığımı biliyorum. Bu konuda yüzlerce literatür var..

Yararlanılan kitaplar aşağıda.. Bana cevap yetiştirmeye çalışacağınıza bu kitaplara cevap yetiştirin.

Hepsi de yüzlerce literatüre dayanan son derece bilimsel yazılmış ve araştırılmış eserler.

Onları bu şekilde desteksiz ve saçma saldırılarla nötralize edemez, bir takım dedikodular ve yalanlarla savınızı savunamazsınız.

İslam'ın dümen suyunda giderek tarihsel sorunlara bilimsel çözümler getiremezsiniz.

Size tavsiyem biraz okumanız ve araştırmanız. Bu konuyu daha önce de tartıştık. Nedense yeni bilgi edinemiyor, gerçekleri göremiyorsunuz.

MECCAN TRADE AND THE RISE OF ISLAM

Patricia Crone

Gorgias Press 2004

THE TRUTH ABOUT MUHAMMED

Robert Spencer. New York Times Best Sellin Author

Regnery Publishing, Inc 2006

The Qur'an in its Historical Context

Edited by Gabriel Said Raynolds

Routledge Studies of Qur'an 2008

The Hidden Origin of ISLAM

Edited By KARL-HEINZ OHLIG AND GERD R. PUİN

Prometheus Books 2010

DID MUHAMMED EXIST?

Robert Spencer. New York Times Best Sellin Author

ISI Books 2012

EARLY ISLAM

A Critical Reconstruction Based on Contemporary Sources

Edited by KARL-HEINZ OHLIG

Pometheus Books NY NY 2013

Sitelerde Paylaş

* Patricia Crone : ilahiyatçi.

* Robert Spencer : gazeteci ve siyasetçi.

* The Qur'an in its Historical Context ; Edited by Gabriel Said Raynolds : ilahiyatçi. (1)

* KARL-HEINZ OHLIG : ilahiyatçi.

* GERD R. PUİN : paleografi uzmani.

* Robert Spencer : gazeteci, siyasetçi.

* KARL-HEINZ OHLIG : ilahiyatçi.

Tarihçi kitabi ? Tarihi ne zamandan beri gazeteciler, siyasetçiler ve ilahiyatçilar yaziyor degerli haci ? Neden sorularima cevap vermiyorsunuz ?

------------

(1) Bu eseri okudum, ve girisdeki ilahiyatçi bir hiristyan olan G. S. reynolds'un sahsi iddialari disinda bu kitapta hiç bir sekilde katmanlar Muhammed'in yasamadigini iddia etmemekteler.

Eger bu eserde, girisden baska, katmanlarca Muhammed yasamadi iddiasi var diyorsan, burada sayfasini ve kimin savundugunu yaz, ve alinti yap ki herkes bunu kontrol edebilsin. Böyle bir iddia, Said Reynolds'un girisindeki bir sahsi iddiasindan baska kitapda asla savunulmamakta. Conferans, Kuranin yazilisi ve muhafaza tarihçesiyle ilgili, Muhammed ile degil. Ben butun bu katmanlarin makalelerini yakindan senelerdir takip eden birisi olarak, her birinin Muhammed'in tarihsel varligini bir çok defa vurduklarini biliyorum ayrica. Hatta katmanlarin bir kaç tanesi, kitapda Muhammed'den söz ediyorlar... Sevgiler.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Jen unpinned this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...