Jump to content

Tanrı var mı?

Recommended Posts

• İleti 276
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

önce tahmin ederiz...

Sonra tahminlerimizin sonuçlarını hesap etmeye çalışırız...

Sonra bizlm için en karlı olanı benimseriz...

Ben hesapladım...

iyi bir tanrı var ve ona hesap vereceğiz diye inanmak en doğrusu...

Yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol....

Sitelerde Paylaş

Tanri varmi yokmu diye masaya yatirilip konusulmasi riskli tehlikeli bir istir dinler acisindan.Inanirlari acisindanda.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tanrı manrı YOKTUR....

tanrının var olması gerektiğini neye dayandırıyorsunuz ? her var olan şeyin bir varlık sebebi olmak zorunda ise tanrının da var olması için bir dayanağı olmalıdır....madem öle o dayank nedir ?

Tanrının yokluğundan nasıl emin oldun...

Sitelerde Paylaş

Tanrının yokluğundan nasıl emin oldun...

dedim ya...varlık sebebi için ille başka bir varlık gerekiyorsa....ozaman o varlığında bir varlık sebebi olmalıdır...bu böle UZAR GİDER......

allahın -allahı yani. öle bişey de olamayacağına göre ?

Sitelerde Paylaş

dedim ya...varlık sebebi için ille başka bir varlık gerekiyorsa....ozaman o varlığında bir varlık sebebi olmalıdır...bu böle UZAR GİDER......

allahın -allahı yani. öle bişey de olamayacağına göre ?

Var olması için başka bir sebebe ihtiyacı olmayan bir şeydir belki tanrı....

Sitelerde Paylaş

Bu soruya kesin bir cevap verilebilir mi? Tanrı hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan nasıl varlığı-yokluğu hakkında konuşup tanım yapabiliriz?

Tanrı dediğiniz zaman, bunu bir nefes, bir rastgele ses olarak söylemiyorsunuz.

Tanrı bir isimdir. Bir tanımı vardır. Bu tanımlardan yola çıkarak, tanrının olmayacağı kolayca kanıtlanır.

Örneğin: islamın tanrısı hem en yücedir, hem de herşeye kadirdir. Hiç bir varlık aynı zamanda en yüce ve herşeye kadir olamaz:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=58110&view=findpost&p=1184060

Sitelerde Paylaş

tanrı manrı YOKTUR....

tanrının var olması gerektiğini neye dayandırıyorsunuz ? her var olan şeyin bir varlık sebebi olmak zorunda ise tanrının da var olması için bir dayanağı olmalıdır....madem öle o dayank nedir ?

E bir şeyim olması için varlık sebebi olmak zorunda diyorsan neden tanrı var demiyorsun?

Arkadaşlar konu farklı yere kaymasın. Biz burada peygamberlerden, mucizelerden bahsetmiyoruz. Tanrıdan bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş

E bir şeyim olması için varlık sebebi olmak zorunda diyorsan neden tanrı var demiyorsun?

Arkadaşlar konu farklı yere kaymasın. Biz burada peygamberlerden, mucizelerden bahsetmiyoruz. Tanrıdan bahsediyoruz.

varlık sebebi olmak zorunda diyen benmiyim yahu ? ..TEİST - DEİST ön kabulüdür o..

Sitelerde Paylaş

Tanrı dediğiniz zaman, bunu bir nefes, bir rastgele ses olarak söylemiyorsunuz.

Tanrı bir isimdir. Bir tanımı vardır. Bu tanımlardan yola çıkarak, tanrının olmayacağı kolayca kanıtlanır.

Örneğin: islamın tanrısı hem en yücedir, hem de herşeye kadirdir. Hiç bir varlık aynı zamanda en yüce ve herşeye kadir olamaz:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=58110&view=findpost&p=1184060

Peki bilinçli bir şeyden bahsetmiyorsak?

Sitelerde Paylaş

tanrı bu evrenin ta kendisidir. :)

Gnosis panenteistmisin?Evren kendi kendini yaratti tanri benim.Yakindan gorsem yine inanmazdim arkadas ayi yardigini.

tarihinde DevilDriver tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki bilinçli bir şeyden bahsetmiyorsak?

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=58383&view=findpost&p=1185402

Özet: dinlerin tanrıları bilince sahiptir. Bilinçsiz tanrı düşüncesi, dinlerin tanrılarını reddetmektir. Tanrı kavramı ise dinlerden bağımsız değildir, onlardan türemiştir. Bu durumda dinleri ve tanrılarını reddeden biri, neden hala onlara ait bir kavramı aramaktadır?

Sitelerde Paylaş

Değerli şahsiyet Said-i Nursi, bir eserinde mealen: "Allahı kim yarattı sorusu, treni lokomotif çekiyorsa, lokomotifi ne çekiyor? demeye benzer, nasıl ki lokomotifin çekişi kendinden ise Allahın sebebini sormak kısır döngü meydana getireceğinden soru saçmadır" der.

Bre utanmaz, kafası basmaz, rezil şahsiyet ve ondan daha beter şakşakçıları...

Soru saçma değildir, Allah iddiasının kendisi saçmadır. :)

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...