Jump to content

bunu ispat edin ateist olucam

Recommended Posts

çok samimiyim.

konu şu

siz ateistler diyorsunuz ki,

kuranda çelişki var, eskilerin masalları, tevrattan aşırma, başkaları öğretti, putperestlerden geçme, Hz.Muhammed uydurdu v.s

iyi güzel

Allah'tan gelmediğini iddia ettiğiniz Kuran-ı Kerimde yasak, günah, haram, zararlı olan bir kavramın, günümüzde bilimsel olarak yararları ispatlanmış bir öğe gösterin.

mesela klasik ne diyelim ensest ilişki

mesela ters ilişki

mesela domuz eti

mesela leş

içki içmek

kumar oynamak, falcılık

v.s

mesela ters ilişki, 1400 yıl önce günah deniliyorsa biz müslümanlar hemen zararlı olduğunu anlıyoruz. bilimde ispat ediyor zararlarını.

öyle ya, kuranın kendisi ne diyor, Allah'tan gelmeseydi bir çok çelişki bulurdunuz.

madem sizin dediğiniz şekilde bir kitap ise ispatlayın bize

çelişkiyi şöyle bulacaksınız, kuranda zararlı olacak, günah olacak fakat bilimsel olarak insana yararlı olacak yada yararlı olduğu ispatlanmış olacak

ateist olmak kolayda müslüman olmak öyle kolay değil.

buyrun

Sitelerde Paylaş
  • İleti 302
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bugün Türkiyeden bile en iyi meyveler, en iyi gıda ürünleri Avrupa'ya gider. Biz kiraz falan yediğimizi sanırız ama üreticiler en iyi kirazı yüksek fiyattan Avrupa'ya falan satar. Gıda kodeksi son derece sıkıdır Avrupada, özellikle Hollanda ve Almanyada. Ben gıda firmalarında 10 senedir çalıştığımdan biliyorum. Mesela yapay gıda boyasını istemezler, doğal boya olacak.

Şimdi Avrupalı insanlar gıda konusunda bu kadar titizken domuz eti neden yasak edildi Kuran'da? Gıda konusunda her şeyden nem kapan Almanlar neden domuz eti yiyorlar? Sakın bana müslüman bir doktorun uyduruk "domuz etinin zararları," yazısını getirmeyin. Bana Avrupalı bir bilim insanının bilimsel çevrede onay almış bir makalesini getirin, domuz eti insana diğer (sığır, koyun vs...) etlerden daha zararlıdır veya yasaklamaları iyi olmuş desin.

Sitelerde Paylaş

Bir türlü ahmaklıktan kurtulamıyorsunuz..

Ensest diyorsun,a.k, kkendi masalınıza göre insanoğlu ensest ilişkiyle çoğalmış,

gelmiş bla bla yapıyorsun..

Senin inancın baştan aşağı sapık bir inanç..

akraba evliliğinin zararları bilimsel olarak biliniyor,senin allahın muhammede diyor ki,amca kızı,teyze kızı hala kızı dayı kızı ne varsa hepsini düzebilirsin diyor.

Sen kalkmış şunu ispat et diyorsun..

Zekası normal olan biri bu sapıklıkları ve saçmalıkları gördüğü anda anlar,

daha neyin ispatını istiyorsun

Sayayım mı daha,

A.k,evlatlığını karısını boşatıp yatağa kim attı,

lan kafayı çalıştırın biraz ahmaklar

tarihinde strong tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir türlü ahmaklıktan kurtulamıyorsunuz..

Ensest diyorsun,a.k, kkendi masalınıza göre insanoğlu ensest ilişkiyle çoğalmış,

gelmiş bla bla yapıyorsun..

Senin inancın baştan aşağı sapık bir inanç..

akraba evliliğinin zararları bilimsel olarak biliniyor,senin allahın muhammede diyor ki,amca kızı,teyze kızı hala kızı dayı kızı ne varsa hepsini düzebilirsin diyor.

Sen kalkmış şunu ispat et diyorsun..

Zekası normal olan biri bu sapıklıkları ve saçmalıkları gördüğü anda anlar,

daha neyin ispatını istiyorsun

Sayayım mı daha,

A.k,evlatlığını karısını boşatıp yatağa kim attı,

lan kafayı çalıştırın biraz ahmaklar

hep aynı hikaye

işiniz gücünüz çarpıtma yalan dolan

ensest ilişki kuranda günah bilimsel olarak insanlara faydalı mı armut adam

sen ensestin faydalı olduğunu ispat edeceksin ki kurandaki çelişkiyi bulalım

hala kızı dayı kızı nerde yazıyor

birde domuz bellemişsiniz hep aynı terane

bi ton yazı makale var domuzun zararları hakkında

avrupa yiyormuş

avrupa kendi çocuklarını yiyordu

çinliler ölü çocukları yiyor, çok yararlı bişi insanlık adına

hadi ordan soruyu bal gibi anladın kıvırma

Sitelerde Paylaş

hep aynı hikaye

avrupa yiyormuş

sayın ahmak

Yalan dolan olan ne

allahınız demiyor mu ademi yarattım kaburga kemiğinden havvayı,

ademle havvanın çocukları nasıl çoğalıyor ak. ahmağı ensest değil mi bu

Sitelerde Paylaş

Ak. ahmağı

dikili taşın üstünde kesilen hayvanı yemeyin diyor,

Var mı dikili taşın üstünde kesilen hayvanı yemenin zararı,

daha inandığın kitaptan bi habersin

ensest konusuna gelince,ensest faydalı bir şey mi ak. ahmağı,

illa zararlı deyip faydası mı olmalı..

Zararlı bir şeye yapın demek çelişki olmuyor mu ak. ahmağı..

Sitelerde Paylaş

hep aynı hikaye

avrupa yiyormuş

Nedemi yaziyor git o boktan kuran denilen kitabini oku

http://www.kuranmeali.org/33/ahzab_suresi/50.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Sitelerde Paylaş

sayın ahmak

Yalan dolan olan ne

allahınız demiyor mu ademi yarattım kaburga kemiğinden havvayı,

ademle havvanın çocukları nasıl çoğalıyor ak. ahmağı ensest değil mi bu

havva zencimiydi angut

töbe töbe benide küfre bulaştırdın

bilmediğin konularda konuşma, ordan burdan duyduğun yarım yamalak laflar bende sökmez

soruya ispatın varsa söyle

konuyu sulandırıp taşkaraya getirme

kuranda zararlı olan insanlık adına yararlı olacak diyorum domuz diyorsunuz

bütün dünya domuzmu yiyor mankafa

bütün dünya armut yer ama

biryerde duydunmu armut zararlıdır diye armut

Sitelerde Paylaş

havva zencimiydi angut

bilmediğin konularda konuşma, ordan burdan duyduğun yarım yamalak laflar bende sökmez

ahmak gelmişsin ahmak gideceksin...

İnnadığın kitaptan haberin yok..

Allhın demiyor mu tüm insanları ademden türedi diye,

hatta adem kendi kendini düzüyor,ensest orda başlıyor..

hani allahın diyor ya,ademin kaburgasından havvayı yarattım diye,işte adem,kendnden olma havvayı düzüyor,çocukları da bir birini düzüyor al sana ensest.

Allahın zencileri ayrı yarattım mı diyor ak. ahmağı.

Ten renklerine gelince,cahilsin bi boktan haberin yok.

Bak açtığım bir başlık var git oku bilgilen biraz

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=55955&hl=

tarihinde strong tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

buyrun

Sen zoru başarıyorsun dostum.

Bence sen müslüman olmaya devam et.

Kuran ve hadisteki iğrençlikleri ben kabul edemem. Bunları kabul etmek zoru başarmaktır.

Ayrıca domuz eti sağlığa zararlı değil bu sadece müslümanların uydurması. Bunuda istersen araştır.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok samimiyim.

Samimiyet güzeldir ama yetmez, birazcık da aklını çalıştırman gerekecek...

konu şu

siz ateistler diyorsunuz ki,

kuranda çelişki var, eskilerin masalları, tevrattan aşırma, başkaları öğretti, putperestlerden geçme, Hz.Muhammed uydurdu v.s

iyi güzel

Allah'tan gelmediğini iddia ettiğiniz Kuran-ı Kerimde yasak, günah, haram, zararlı olan bir kavramın, günümüzde bilimsel olarak yararları ispatlanmış bir öğe gösterin.

mesela klasik ne diyelim ensest ilişki

mesela ters ilişki

mesela domuz eti

mesela leş

içki içmek

kumar oynamak, falcılık

v.s

mesela ters ilişki, 1400 yıl önce günah deniliyorsa biz müslümanlar hemen zararlı olduğunu anlıyoruz. bilimde ispat ediyor zararlarını.

öyle ya, kuranın kendisi ne diyor, Allah'tan gelmeseydi bir çok çelişki bulurdunuz.

madem sizin dediğiniz şekilde bir kitap ise ispatlayın bize

çelişkiyi şöyle bulacaksınız, kuranda zararlı olacak, günah olacak fakat bilimsel olarak insana yararlı olacak yada yararlı olduğu ispatlanmış olacak

Bahsettiğin meseleler ortadoğunun binlerce yıllık ahlaki ve dinsel kuralları, doğru tarafları da olabilir günümüzde yanlış olan tarafları da olabilir ama meseleye yanlış yerden bakıyorsun. Senin için bir kitabın tanrıdan geldiğinin en önemli göstergesi faydalı şeyler söylüyor olması mıdır? Her faydalı bilgi içeren ve tanrıdan geldiği iddia edilen kitap gerçekten öyle midir yani?

Hoş gerçi kitabın ensesti yasakladığını söylemişsin ama ironik olarak sana göre amca kızın, hala kızın ensest sayılmıyor değil mi, çünkü kurana göre onlarla evlenmek serbest... oysa bunlarla evlenmenin sakıncalar doğurabileceği de çok açık ki Türkiye ve diğer İslam ülkelerinde akraba evliliği konusu istatistiksel açıdan ciddi sorunlara yol açmıştır. Googlede bir arat istersen akraba evliliği diye... Şimdi sana kuranda helal kabul edilen kuzenlerle evlenmenin pek çok kez ciddi sıkıntılar yarattığını, sakat çocukların doğmasına sebep olduğunu gösterdiğime göre ateist olman gerekir samimiysen... Yoksa akraba evliliğinin kötü bir şey olmadığını bilimsel açıdan ispat etmen gerekecek burada... Haa kuzenlerden her zaman sakat çocuk doğmuyor arada bazen sakat doğanlar da olsun o kadarcık filan diyeceksen onu bilemem tabi,samimiyetinle baş başasın :)

Zaten derdin bilimsellikse bu site Kurandaki çelişkilerin dile getirildiği onlarca başlıkla dolu, Kurandaki bilimsel zırvalıkları burada konuşmaya bile değmez...

Sanırım senin girmeye çalıştığın mesele, toplumların ahlaki kuralları, gelenekleri vs... Ama bunlar dinden doğmaz, din bunların üzerine gelir... Yani din ahlak yaratmaz, var olan ahlakın üzerine gelir... İnsanlar kötüyü ve iyiyi akıllarıyla ayırabilir ve seçebilirler, bunun için gökten kitap inmesine gerek yok... Her toplumun belli başlı kuralları olmak zorundadır, adamın birisi çıkıp ben Allahla konuştum, siz şu şu kuralları uygulayın dediğinde yeni bir kural indirmez, sadece zaten var olan kuralları, belli başlı bakış açılarını kendisine göre düzenler...

Gökten kitap inmeden önce insanlar kumar oynamanın kötü bir şey olduğunu bilmiyorlar mıydı? Hadi diyelim bilmiyorlardı gökten bir tane bedevi kitap indirdi kumarın kötü bir şey olduğunu söyledi... Peki sen bu bedevinin doğru söylediğini nereden anlayacaksın? aklınla anlayacaksın... Bakacaksın kumar iyi mi kötü mü diye aklınla ölçeceksin ve kumar kötüymüş diyeceksin... Peki madem aklına ölçüp biçip kumarın kötü olduğunu anlayabiliyorsun ne diye gökten inen kitaba muhtaçsın?

buyrun

Müslüman olmak için çaba sarf etmene gerek yok, neyin zorluğu edebiyatını yapıyorsun? Ailen Müslümandı sen de müslüman oldun... ailen budist olsaydı sen de budist olacaktın ve gene aynı şekilde budist olmanın faziletlerinden bahsedeceksin.... Zor olan, seni şekillendiren ve zorlayan kültüre rağmen aklını çalıştırmak ve gerçeği kabullenmektir....

tarihinde Theravada tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

havva zencimiydi angut

yada kuranda faydalı olarak gösterilen ,insanlık adına zararlı olan muvzuları desek daha doğru olur

Sitelerde Paylaş

kısaca evrensel bilimin Allah'ın kanunları ile yada doğa kanunları ile zıtlığını ispatlayacaksınız bu kadar basit.

Evrensel bilimin Allah'ın kanunları ile zıtlığını anladım da evrensel bilim doğa kanunları ile nasıl zıt olacak? Bilim zaten doğa kanunları üzerine kurulmuyor mu?

Ali İmran/50. “Benden önce gelen Tevrat’ı doğrulayıcı olarak ve size haram kılınan bazı şeyleri helâl kılmak için gönderildim ve Rabbiniz tarafından size bir mucize de getirdim. Artık Allah’a karşı gelmekten sakının ve bana itaat edin.”

Bu ayet yeter mi Allah'ın kanunlarının bilime zıt olduğunu ispatlamak için? Allah daha önce haram kıldığını sonra helal kılabiliyormuş. Haram kıldığı zaman bilime uygun olduğunu varsayarsak helal kıldığında bilime aykırı olmaz mı?

Bir de şuna dikkat et, bu ayette konuşan Muhammed, Allah değil.

Sitelerde Paylaş

Tüm forumu baştan tekrar yazın diyorsun...

İstediklerinin hepsi forumda defalarca yazıldı. Biz seni ateist yapmaya yaparız. Ama sen tamam ben ateist oldum sağol demezsin. Biz herkesi ateist yaparız. Hadisleri zaten su içer gibi inkar ettiririz. Ayetleri de inkar ettirmemiz hiç zor olmaz. Apaçık yazanı apaçık inkar edersin. Bunu çok yaptırdık müslümlere.

Ama hiç biri ateist olduğunun farkına bile varamadı. O bilinç yok.

Sitelerde Paylaş

hep aynı hikaye

avrupa yiyormuş

Sen biraz oku öyle gel...en basiti amca kızı hala kızı dayı kızı teyze kızı işe evlenmek doğacak çocuğun sakat olma ihtimalini oldukça yükseltir ..ahzap 50 ye gözat...

Sonra spermin gögüsle bel arasından geldiği yazar halbuki testislerde oluşur ne diyeceksin buna

Sayamam şimdi dünya kadar var sadece görecek göz lazım..

Sitelerde Paylaş

Bunun gibi angutlara yanıt veriyorsunuz ya; bana en çok bu durum koyuyor!!

Yanıt yazdığınız kişinin yaşı 14. Onun beyni, bir kere sulandırılmış; kurtulması olanaksız! Bırakın da afkursun!

Adam seçmemek lazım.

Sürümden kazanmaya çalışıyoruz burda ;)

Zaten kaç tane farklı türü var ki?

Bu kişinin yazdıkları aslında bayağı bir ortak akılı temsil ediyor.

..Yoksa sürümden kaybediyor muyuz, tabi orası tartışılır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...